Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Субота, 4 лютого 2023 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / Порівняльний огляд трьох цифрових фотоапаратів-ультразумів

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Смартфони
Комунікатори
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Листопад, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Порівняльний огляд трьох цифрових фотоапаратів-ультразумів

Этот материал на русском языке
Коментарі 27.11.2008

Зміст:

Виробники компактних камер особливу увагу приділяють ультразумам. Ультразум є вінцем технічних  і програмних розробок фірми-виробника, оскільки проектування й виробництво зум-об’єктива пов'язано з технічними складнощами, які спричиняють хроматичні аберації на «довгому кінці» і бочкоподібне перекручування на короткому. Як відомо, хроматичні аберації виникають внаслідок того, що промінь світла, який проходить через оптичну схему об'єктива не залишається без змін, а розпадається на кілька променів. Сходження колірних складових променя світла в одній точці можна одержати, задіафрагмувавши об'єктив, і у такий спосіб обмеживши розходження променя. У зум-об’єктивах ця проблема збільшується постійним зсувом елементів оптичної схеми щодо джерела прийому сигналу — матриці. Тому вартість апаратів із зум-об’єктивами високої кратності завжди досить висока.

У цьому огляді ми поговоримо про представників ультразумів — фотоапарати з максимальною кратністю об'єктивів, а відповідно — найбільш складні у виготовленні камери серед компактних апаратів.

Якщо в сфері компактних апаратів триває гонка мегапікселів, то у світі ультразумів триває жорстокий бій. Кращим практично завжди був Olympus, оскільки пропонував найдовші фокусні відстані раніше за всіх, але й конкуренти, про яких ми й поговоримо в цьому матеріалі, не відстають, а можливо, чинять навіть правильніше, дозволяючи  досліджувати нову нішу, а вже потім по второваній доріжці прориваються до сердець споживачів, які чекали ультразум саме від свого улюбленого виробника.

Отже, в амбразурі нашого дослідницького дзоту з'являються Panasonic Lumix DMC-FZ28, KODAK EASYSHARE Z1015 IS й Nikon COOLPIX P80 — всі вони з довгими об'єктивами й дуже стабілізовані.

 Розмір матриці 1/2.33" 1/2.33" 1/2.33"
К-ть мегапікселів 10.1 Мпс  10 Мпс  10.1 Мпс 
Кратність оптичного зуму 18х 15х 18х
Фокусні відстані в 35-мм еквіваленті 27-486мм 28–420 мм 27–486 мм
Діафрагма F2.8 — F8.0 (Широкий кут); F4.4 — F8 (Теле) f/3,5–5,4  f/2,8–4,5
Стабілізація Подвійна стабілізація (в об'єктиві й на матриці) Оптичний стабілізатор (стабілізація в об'єктиві — зсув заднього оптичного елемента) Стабілізатор за допомогою зсуву матриці
ISO Авто/ 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 (у режимі Високочутливої зйомки: 1600 ~ 6400) Режим "Розумна зйомка": авто, 100, 200, 400, 800, 1600
режими PASM: авто, 80, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200**, 6400**
SO 64, 100, 200, 400, 800, 1600, 2000, 3200*1, 6400*1, авто (автоматична ISO 64–800), режим високої чутливості (ISO 64-1600), автоматична у фіксованому діапазоні (ISO 64-100, 200, 400) 
Чутливість ISO 3200 й 6400 доступна тільки при розмірі знімка не більше 3 мегапікселів (2048 x 1536).
Ціна
2600 грн. —3000 грн.
2000 грн. — 2500 грн.
2600 грн. —3000 грн.

Дизайн
до змісту

Будь-який пристрій, будь то фотоапарат чи бойовий крейсер (а бойові кораблі в СРСР були красивіші за аналоги з країн капіталістичного табору, чим і забезпечували психологічну перевагу до початку бойових дій), у першу чергу, б'є дизайном. Некрасивий фотоапарат не куплять і це всім відомо, а з гарних ультразумів куплять найбільш вражаючий, тому у своєму дизайні далекобійні фотоапарати прагнуть бути схожими на старших побратимів — дзеркальні камери.

KODAK EASYSHARE Z1015 IS — найбільший з трійки наших піддослідних.

Об'єктив з нього виїжджає недалеко, що є плюсом, тому що зменшується можливість його пошкодити (нагадаємо, що в багатьох ультразумів під час зумування витикається тендітний і довгий «хоботок»). Також із дзеркалок в ультразуми прийшли навігаційні «коліщата» для зміни параметрів зйомки. В KODAK EASYSHARE Z1015 IS таке коліща розташоване в не зовсім звичному місці — ліворуч на верхній грані корпуса, що передбачає тримання апарата двома руками, також коліща натискається, надаючи додатковий ступінь свободи, подібно до коліщатка в комунікаторах Sony Ericsson і ранніх моделях телефонів Sony. Саме коліща зручне, але от його розташування й специфіка роботи з ним приносять мало задоволення, тому що апарат реагує із запізненням на ваші дії й неодноразово доводиться повторювати операцію, щоб виправити допущену помилку.

На лівій грані розташовані інтерфейсний роз’єм й вхід для зарядного пристрою, які прикриті гумовою заглушкою.

У лівому верхньому куті перебуває кнопка перемикання між електронним видошукачем і дисплеєм. Далі праворуч розташований сам видошукач досить спірного дизайну (проте свою функцію економії енергії він виконує). Праворуч від видошукача на верхньому торці розташований диск вибору режимів, а над ним — важілець увімкнення/вимкнення камери. Після диска вибору режимів йде стрункий  ряд із трьох кнопок, які відповідають за зміну режимів роботи спалаху, вибір режиму фокусування — макро або пейзаж, а також вибір режимів серійної зйомки й увімкнення таймера. Нарешті, на вершині виступу, що формує прогумований зручний захват, розташована кнопка спуску трохи незвичної форми.

Великий дисплей привертає до себе увагу, тому що займає 80 відсотків простору на задній стінці корпуса. Інформація на ньому розташовується переважно по краях, тому основну увагу ви приділяєте кадруванню, а не спогляданню різнобарвних значків, що символізують виставлені режими.

Зверху від дисплея розташована клавіша керування зумуванням, а під нею вертикально вниз, вздовж краю дисплея розташовані кнопки виклику підказки, увімкнення відтворення, кнопка-сміттяр (для видалення файлів) і кнопка виклику основного меню.  На решті простору задньої стінки, цілком впевнено себе почувають чотирипозиційна навігаційна клавіша з вписаною в неї кнопкою ОК.

 

На нижній грані перебувають гніздо для штатива, кришка акумуляторного відсіку, у якому, крім того, розташовано гніздо карти пам'яті й, нарешті, роз’єм для фірмової док-станції, синхронізацію з якою можна увімкнути червоною кнопкою над навігаційною клавішею.

Попереду в царстві великого об'єктива, крім самого об'єктива 28-420мм (в еквіваленті для 35мм камер), живе лампа підсвічування автофокусу.

Panasonic Lumix DMC-FZ28 посідає друге місце, якщо вимірювати розмірами корпуса, і його об'єктив виїжджає далі, ніж в KODAK EASYSHARE Z1015 IS, але рівно настільки, щоб додати до  кратності зумування 3, одержавши 18-ти кратний трансфокатор.

Дизайн Panasonic Lumix DMC-FZ28 більш звичний для ультразумів — важілець керування зумуванням розташований навколо кнопки спуску, за допомогою диска вибору режимів можна увімкнути більшу їхню кількість, не заходячи в меню. Захват не прогумований, а оброблений рифленим пластиком.

Приємним моментом є механічний підйом спалаху — відповідна кнопка розташована ліворуч від цифрового видошукача, поруч із коліщам діоптрійної корекції. Праворуч від  видошукача перебуває сітка, за якою захований динамік для відтворення записаного звуку. Ще правіше перебуває кнопка перемикання між видошукачем і дисплеєм, а також кнопка фіксації фокуса. Правий верхній кут вінчає важілець перемикання фотографування\відтворення. Нижче, поруч із дисплеєм розташований п’ятипозиційний джойстик керування зйомкою й доступу до швидкого меню. Під джойстиком розташована кнопка керування режимами відображення допоміжної інформації на дисплеї й у видошукачі, а нижче й лівіше — блок кнопок, що формують п’ятипозиційний маніпулятор для переміщення по меню й підтвердження вибору, кожна кнопка якого виконує додаткову функцію: встановлення експокорекції, таймера, режимів спалаху й активації додаткових функцій інших кнопок.  Ліворуч від усього цього розташували кнопку видалення файлів/зміни режимів серійної зйомки.

Зверху, поруч із диском вибору режимів зйомки, перебувають важілець включення/вимикання камери, кнопка переходу на ручне фокусування й кнопка зміни режиму автофокуса.

З боків корпуса причаїлися двоє дверцят: одне із гніздом для підключення блоку живлення й виходом microUSB, а другу — c самотнім component out.

Нарешті, повернувши апарат до себе передом, ви побачите лампу підсвічування автофокуса праворуч від об'єктива, і сам Vario-elmart з фокусними відстанями 27-486мм, що і забезпечує 18ти кратне наближення під час зйомки.

Nikon COOLPIX P80 у нас найбільш компактний і із найбільшим «хоботом» об'єктива.

Фотоапарат досить приємний у користуванні, але диск вибору режимів у ньому виконаний, як у Кодака — з відсутністю на ньому механічного вибору основних сюжетних режимів (макро, пейзаж, нічна зйомка, портрет), всі ці функції доступні через позицію SCN на диску, а більш точні налаштування — через позицію SETUP на тім же диску.

Органи керування на задній стінці не стиснуті великим дисплеєм, вони лаконічні й звичні. З боків від цифрового видошукача розташовані дві кнопки: праворуч — кнопка перемикання між  видошукачем і дисплеєм, а ліворуч — кнопка керування відображуваною інформацією про поточні налаштування на дисплеї. Далі, у верхньому правому куті розташований привіт з «дзеркального світу» — коліща керування під великий палець, зручність якого воістину переоцінити важко. Під ним перебуває лаконічна чотирипозиційна клавіша із кнопкою ОК. Кожному напрямку клавіші (без входу в меню) відповідають функції: праворуч — експокорекція, ліворуч — режими таймера, вгору — режими спалаху і вниз — активація макрорежиму. Зверху над клавішею розташована кнопка перегляду фото, а знизу — видалення файлів.

Якщо подивитися на апарат зверху, то праворуч від диска вибору режимів зйомки перебуває кнопка увімкнення\вимкнення, а на скошеній грані захвату розташувалася кнопка спуску в обрамленні важільця зумування.

Передню стінку прикрашає 18-ти кратний зум-об’єктив (Zoom-Nikkor 27-486мм) в оточенні сітки мікрофона праворуч і лампи підсвічування автофокуса ліворуч. На нижній грані можна знайти кріплення для штатива й  кришку акумуляторного відсіку, у якому також розташовується гніздо для карти пам'яті SD. Всі функції виведення інформації покладені на microUSB.

За підсумками огляду трьох фотоапаратів можна зробити кілька висновків.

Якщо  підходити до дизайну камери з погляду масивності, то тут лідером є KODAK, за ним Panasonic і замикає трійку — Nikon,  з іншого боку за якістю матеріалів і продуманістю конструкції лідером є Panasonic, а замикає трійку KODAK. У той же час, у кожного апарата є й свої особливі переваги. Механічний підйом спалаху реалізований тільки в Panasonic, а коліща під великим пальцем — тільки в Nikon. Також важливим є великий захват в KODAK, що буде зручний чоловікам, а мінімальний розмір захвата в Nikon більше підійде жінкам або підліткам, у цій ситуації Panasonic перебуває посередині. У підсумку, виходячи з особливостей дизайну, можна сказати, що кожен їх наших піддослідних знайде свою аудиторію серед фотографів-любителів.

Об'єктив
до змісту

Серцем будь-якого ультразума є його об'єктив, і це — головна зброя для боротьби з конкурентами.

KODAK EASYSHARE Z1015 IS має значний, але найслабший об'єктив із трійки наших пацієнтів — 28-420 мм (35-мм еквівалент) f/3,5-5,4 SCHNEIDER-KREUZNACH VARIOGON. 


KODAK і SCHNEIDER-KREUZNACH співпрацюють вже давно — з 1934 року, коли на фотоапараті KODAK Retina Type 117 з'явився об'єктив Xenar 3.5/50 виробництва SCHNEIDER-KREUZNACH. В 2002 році  на цифрову камеру  LS 443 був встановлений об'єктив KODAK VARIOGON  2.8/7-21 мм. і розпочалося співробітництво цих двох фірм у світі цифрової фотографії.  SCHNEIDER-KREUZNACH також відомий співробітництвом з NASA — вони створювали ряд об'єктивів для космічних шатлів і  місячних станцій. З вищесказаного виходить, що за якість оптики можна не боятися й об'єктив у цьому фотоапараті добротний. Бентежить тільки невелика світлосила на короткому кінці — 3.5, адже в конкурентів майже правилом є 2.8. Чим би в KODAK не керувалися під час створення цього фотоапарата, це псує перше враження, особливо коли на об'єктиві не зазначена світлосила, а інформацію про це доводиться шукати в посібнику користувача (ніби виробник соромиться характеристик свого дітища).

Приклади фотографій у режимі макро: 

Всі фотографії відкриваються в оригінальному розмірі кадру

Як видно з характеристик, об'єктив здатний на  15-ти кратну трансфокацію, а з 5-ти кратним  цифровим зумом, загальний діапазон зумування досягає 75-ти крат. Система стабілізації, застосована в апараті — оптична, тобто в нестабільному положенні камери й із увімкненою функцією (яка істотно збільшує витрату заряду батареї) для компенсації зміщається задній оптичний елемент об'єктива. В апараті традиційно використана TTL (через знімальний об'єктив) система автофокусування. Діапазон фокусування не вражає: від 0,7 м до нескінченності в ширококутному положенні, від 2,5 м до нескінченності в телеположенні, у ширококутному положенні під час макрозйомки —  0,1-1,0 м, а у телеположенні при  макрозйомці — 0,7-3,5 м.

Максимальний оптичний зум: 

Максимальний цифровий зум:

Українською, це означає, що вражаючого макро ви не знімете (див. знімки), але основні потреби фотографа-любителя (прихильника традицій) об'єктив покриє, а мала світлосила буде компенсована стабілізацією. Варто відзначити, що оптичні перекручування на знімках практично не помітні, що в загальному може скрасити невелику світлосилу й досить значні розміри об'єктива.

Panasonic Lumix DMC-FZ28 має на борту об'єктив не менш відомого виробника, ніж конкуренти, а для багатьох ім'я Leica вже є причиною купити саме цей апарат.

Взяти хоча б відомого кубинця Луїса  Кастанеду — він знімав і знімає практично тільки дальномірами Leica, інша справа, що він потім підписав з Leica контракт. Отже, зустрічаємо — LEICA DC VARIO-ELMARIT 4.8-86.4мм (27-486мм в 35-мм еквіваленті). Оптична система об'єктива виконана з 11 елементів в 8 групах, включаючи 3 асферичні лінзи й 2 лінзи ED (з надвисоким коефіцієнтом переломлення).  Таке виконання оптичних елементів використовують у дорогих об'єктивах до дзеркальних фотоапаратів й ультразумах, де лінзи менші через малі розміри матриці й тому застосування дорогого скла не сильно впливає на ціну.

Приклади фотографій у режимі макро:

Лінзи системи стабілізації O.I.S./MEGA O.I.S. зміщуються в чотирьох напрямках і змінюють напрямок вхідного світлового променя, щоб компенсувати нестабільне положення камери. Гіроскопічні датчики у фотоапараті визначають характер зсуву руки фотографа, а лінійний двигун виконує відповідне регулювання лінз, щоб компенсувати цей зсув. У той час як електронні складові забирають ефект тремтіння руки на самій  матриці, оптична система стабілізації зображення спрацьовує ще до запису зображення, практично не впливаючи на різкість знімка або кут зору об'єктива. Варто враховувати, що спільна робота двох систем стабілізації зображення можлива у відповідному режимі, який треба увімкнути з меню камери. Система подвійної стабілізації зображення корегує картинку 500 разів за секунду, що істотно спрощує зйомку важкодоступних об'єктів, таких як Місяць (при зйомці з рук), спортсмени, діти, або просто фото при поганому освітленні.

Максимальний оптичний зум:

Максимальний цифровий зум:

Не дуже вагомий, але все-таки бонус — це 4х цифровий зум, (до 72.x у поєднанні з Optical Zoom без Extra Optical Zoom і до 128x у поєднанні з Extra Optical Zoom), що може згодитися під час використання фотоапарата як підзорної труби на пляжі.

Nikon COOLPIX P80 — заслужено найдовший хобот нашого огляду. Якщо KODAK і Panasonic замовляють об'єктиви в сторонніх, але відомих виробників, то Nikon не довірив виготовлення об'єктивів нікому, а робить їх сам, як і 70 років тому, коли Nikon був ще Nippon Kogaku Kogyo, а Canon був Kwanon.

У свій далекобійний апарат інженери Nikon встановили 18-кратний зум-об’єктив Zoom-Nikkor 4,7-84,2 мм (в еквіваленті для фотокамер формату 35 мм  це дорівнює 27-486 мм) з відносним отвором f/2,8-4,5. Конструкція об'єктива складається з 14 елементів в 11 групах. Для любителів підглядати є  цифровий зум: до 4-кратного (в еквіваленті для фотокамер формату 35 мм  у вас вийде 1944 мм), хоч об'єктива він і не стосується.

Максимальний оптичний зум: 

Максимальний цифровий зум: 


Фокусуватися апарат вміє в діапазоні від 40 см нескінченності в нормальному режимі, а в режимі макрозйомки діапазон розширюється:  від 1 см до нескінченності, але спотворює зображення він під час макрозйомки досить істотно.

Приклади фотографій у режимі макро: 

Для стабілізації зображення у фотоапараті застосовується система придушення вібрацій зі зрушенням матриці, яка добре себе зарекомендувала і яку можна зустріти в безлічі сучасних дзеркальних камер, виробники яких не роблять об'єктивів з оптичною стабілізацією зображення, заснованою на зрушенні елементів оптичної схеми об'єктива.

З недоліків об'єктива можна відзначити тільки тендітну конструкцію, на відміну від конкурентів. В іншому, оптика фотоапарата Nikon COOLPIX P80 Вас не розчарує.

Ми проаналізували отриману інформацію й одержали досить струнку картину протиборства наших конкурсантів. Кращу конструкцію мають KODAK і Panasonic, але KODAK поступився позиціями в світлосилі, а в іншому — паритет. Також KODAK залишився позаду за фокусними відстанями (кратності зумування), а об'єктив в Nikon у силу компактних розмірів втратив у захищеності, на відміну від KODAK і Panasonic, у яких об'єктиви не сильно «випливають» з масивних бухт, які захищають їх від ударів.  Цей раунд впевнено виграв Panasonic Lumix DMC-FZ28, а точніше — LEICA DC VARIO-ELMARIT 4.8-86.4мм.

KODAK EASYSHARE Z1015 IS

Panasonic Lumix DMC-FZ28

Nikon COOLPIX P80

KODAK EASYSHARE Z1015 IS  

Panasonic Lumix DMC-FZ28

Nikon COOLPIX P80 

KODAK EASYSHARE Z1015 IS  

Panasonic Lumix DMC-FZ28

Nikon COOLPIX P80

KODAK EASYSHARE Z1015 IS  

Panasonic Lumix DMC-FZ28


Nikon COOLPIX P80 

Робота автоматики
до змісту

У цьому розділі ми поговоримо про автофокус,  сюжетні програми й роботу спалаху,  шуми та інші неприємні речі.
Автофокус — хто він? Друг любителів і професіоналів чи ворог ентузіастів? Автофокус — штука корисна, але примхлива й вимагає правильного використання, оскільки в багатьох ситуаціях вміє сильно дратувати.

KODAK EASYSHARE Z1015 IS

Автофокусування в цьому фотоапараті може бути багатозонним, по центральній зоні або по одній з 5-ти обираних зон. Автофокусування з виявленням облич стала стандартом для цифрових фотокамер. Для коректної роботи автофокуса варто вчасно перемикати режим фокусування з пейзажного в макро.

Приклади фотографій в автоматичному режимі:

Panasonic Lumix DMC-FZ28

У цій камері автофокусування може відбуватися в нормальному режимі, швидкому, режимі безперервного фокусування, з вибором зони фокусування або з безперервним автофокусом. 

Приклади фотографій в автоматичному режимі:

Nikon COOLPIX P80

У Р80 режими автофокуса поділяються на: автоматичний, разовий і безперервний автофокус, ручне фокусування,  9-зонний автофокус, фокусування по центру, вибір точки автофокусування (з 9-ти). Є функція розпізнавання облич. 

Приклади фотографій в автоматичному режимі:

Серійна зйомка
до змісту

KODAK пропонує нам  2,1 кадри/с, до 3 кадрів, Panasonic, Nikon можуть знімати зі швидкістю 13 кадрів/с, до 30 знімків у серії; 6 кадрів/с, до 30 знімків у серії; 4 кадри/с, до 30 знімків у серії; 1.1 кадр/с, до 9 знімків у серії або 16 знімків у серії розміром 1/16 від повного кадру (2592 x 1944) з наступним компонуванням у єдиний знімок; інтервальна зйомка (інтервал від 30 с до 60 хв).

Режим безперервної зйомки «Спорт» забезпечує безперервну зйомку до 30  знімків зі швидкістю 13 к/с (H), 6 к/с (M) або 4 к/с (L), звичайно ж, швидкі режими можливі при переході на роздільну здатність в 3 Мпс.

У серійній зйомці першість залишилася за Nikon.

Шуми
до змісту

Ситуація із шумами, а вони, як відомо, іноді є головним плюсом або мінусом під час вибору камери, складається вбік KODAK EASYSHARE Z1015 IS. Перехід від iso 80 до iso 200  — практично непомітний.

Kodak

Panasonic


Nikon

Робочими значеннями чутливості для Panasonic Lumix DMC-FZ28 є 100 — 400, хоча користуватися останнім варто тільки при гарному освітленні для одержання короткої витримки. За умови підвищення чутливості до 800 й 1600 система шумоприглушення не справляється з більшістю шумів.

В Nikon COOLPIX P80, як ви бачите, все зовсім сумно. До iso 800 спостерігається закономірний ріст шумів, а потім вони стають просто недозволеними. На позахмарних значеннях чутливості (3200, 6400) спрацьовує сильне шумоприглушення, від якого користі, насправді, не так і багато.

Підсумок: у цій частині тесту переміг Kodak.

Спалах
до змісту

Шкода, що гарячий «башмак», як явище зник з ультразумів.  Ним, зазвичай, мало хто користувався, але часом приємно просто мати можливість зробити щось.

KODAK EASYSHARE Z1015 IS

Радіус дії спалаху в апарату становить 5,0 м (у ширококутному положенні при ISO 400) і 3,5 м (у телеположенні при 400 ISO), що можна назвати стандартними показниками для вбудованого спалаху, але з іншого боку ні про яку репортажну зйомку в залі з поганим освітленням мова йти не може.

Режими спалаху досить тривіальні й смішні для фіксованого спалаху:
авто, заповнююча, вимкнена, зменшення ефекту "червоних очей", синхронізація спалаху: по 1-ій / по 2-ій шторці.
Компенсація потужності регулюється в межах +/- 1,0 EV із кроком 1/3 EV.

Panasonic Lumix DMC-FZ28

Спалах в Panasonic Lumix DMC-FZ28 кращий, ніж в KODAK EASYSHARE Z1015 IS, діапазон і налаштувань видає у ній більш витончений пристрій, якому для повного щастя не вистачає повороту спалаху в стелю, як це реалізовано в дзеркальному фотоапараті L1. Параметри такі :

0.3 — 8.5м (у ширококутному положенні), і  1.0 — 5.4м (у телеположенні), а можливі режими роботи складаються з: Aвто; Авто/ Зменшення ефекту «червоних очей»; Примусове увімкнення; Повільний синхроспалах / Зменшення ефекту «червоних очей» , примусове вимикання, синхронізація спалаху: по 1-ій / по 2-ій шторці.  Регулювання інтенсивності спалаху може бути встановлено в межах —2 — +2 EV із кроком 1/3EV.

Nikon COOLPIX P80

Дальність роботи спалаху в цього фотоапарата найбільша з наших піддослідних: 8.8 м ( у ширококутному положенні) і 6 м ( у телеположенні).
Режими роботи спалаху: авто, що заповнює, зменшення ефекту "червоних очей", повільна, вимкнена, синхронізація спалаху: по 1-ої / по 2-ий шторці.

Використання вбудованого спалаху призведе до одержанням фотографій з освітленням, як на нічних відбитках із плівкових «мильниць», це можна було виправити, поки «гарячий башмак» не вигнали зі світу ультразумів. Призначення спалаху в цих трьох апаратах можна обмежити ситуаціями, коли по-іншому взагалі ніяк, зйомкою води в темряві або просто із завмиранням й експериментами із  синхронізацією по другій шторці.

Нетрі Меню
до змісту

Меню будь-якого цифрового фотоапарата — дрімучий ліс для фотографа. До деяких функцій меню звертаються тільки через рік-два користування фотоапаратом, інші ж використовуються щодня.  Іноді складається враження, що, створюючи меню фотоапарата, виробники змагаються в складанні головоломок.

Перша головоломка в нас — меню KODAK EASYSHARE Z1015 IS.

Якщо ви використовуєте один із програмних режимів, то звернувшись до меню виявите, що в розділі зйомка вам залишили можливість вибирати тільки роздільну здатність знімка, а інше вирішує програма.


Якщо зміститися праворуч, то потрапимо в закладку з багатообіцяючим словом «налаштування», що має на увазі контроль над процесами, не пов'язаними безпосередньо із процесом фіксації зображення.

 

У цій вкладці розташовані пункти: яскравість дисплея, тип пам'яті (карта або вбудована), поставити мітку, кадруюча сітка (увімкн. і вимкн.),  дата в кадрі (можна вдруковувати і не вдруковувати),  дуже порадував пункт «червоне око» (спасибі, що можливості користувача обмежуються керуванням передспалахом, а не всесвітнім увімкн./вимкн., а то, буває, увімкнеш комусь «червоне око», а вимкнути забудеш), стабілізація зображення (увімкн./вимкн.), можна увімкнути або вимкнути швидкий перегляд знятої фотографії, активувати цифровий зум, керувати роботою датчика орієнтації зображення в просторі, призначити звукові ефекти, відрегулювати гучність звуку, виставити час, призначити затримку автовимкнення, змінити відеовихід, вибрати мову, скинути налаштування й, нарешті, відформатувати пам'ять.Під час вибору режимів зйомки вам надаються такі програми, як портрет, пейзаж, нічний портрет (розмазати обличчя спалахом по всьому кадру), нічний пейзаж (не забуваємо вимикати спалах, а то фотоапарат здасть вашу дислокацію підлим «пихом»), сніг, пляж, копія документа, феєрверк, квіти (тут ховається увесь світ макрозйомки, яку надає вам кодак), музей, автопортрет, а також режими зйомки дітей, портрету при контровому освітленні, свічки і захід сонця.  Окремим пунктом на диску вибору режимів красується можливість знімати панорами. Під час запису відео ви зможете змінити роздільну здатність ролика. Під час кадрування й зйомки поточна інформація відображається по краях екрана або видошукача. Дивним здалася наявність дуже обмеженого вибору діафрагм і нестандартні їх числа.


Під час перегляду файлів у вас є можливість робити з файлами звичні операції пошуку, відзначання, захисту, копіювання, перегляду слайд-шоу, і т.п. У вкладці редагування можна застосувати технологію perfect touch (постобробка в камері), кадрувати і приєднати звукову замітку.


Налаштування балансу білого представлені такими пунктами: авто, денне світло, лампи розжарювання, люмінесцентне, відкрита тінь. Експозамір можете вибрати матричний, центрозважений або точковий.

Перейдемо до меню Panasonic Lumix DMC-FZ28.

Якщо починати роботу з апаратом з режиму інтелектуального автофокуса, де автоматика сама буде вирішувати, що ви знімаєте, то при переході в меню перед вами постане список з таких пунктів: розмір кадру (роздільна здатність), формат (співвідношення сторін: 4:3, 16:9, 3:2). Вибір колірного ефекту (сепія, ч\б), вибір виду автофокуса (що слідкує або покадровий).

Нижче розташована вкладка «налаштування», у якій можна виставити час, дату поїздки (для сортування фото), звукові сигнали,  мову інтерфейсу.  У сюжетних режимах ваші можливості зростають і ви зможете регулювати: роздільну здатність, якість, формату знімків, виставляти баланс білого, режим автофокуса, цифровий зум,  задавати режим стабілізації (якої в Panasonic дві), записувати звук, вмикати або вимикати підсвічування автофокуса спалахом, вмикати режим для правильної роботи ширококутної і телескопічної насадок — «переважна лінза».

 

Під час вибору сюжетних режимів зіштовхуєшся з їх розмаїттям, як то: вечірка, свічки, зйомка дітей, тварин, неба, високих почуттів (дивно, що немає режиму для низинних почуттів), серійна зйомка, панорама, феєрверк, сніг, пляж тощо.  Радують режими: «малий отвір» й «піскоструминна обробка».

 

Макро, портрет (цікавий режим «гладка шкіра» для тих, хто недолюблює Photoshop) і спорт винесені на диск керування.


 

Після виклику швидкого меню за допомогою джойстика, потрапляємо на смугу налаштувань вгорі екрана, де продубльовано основні налаштування параметрів зйомки: режим стабілізації, фокусування, вибір балансу білого, чутливості, налаштування таймера, роздільної здатності знімка і яскравості дисплея. У налаштуваннях яскравості дисплея є зручний режим для зйомки з незручних поз, тобто тримаючи фотоапарат над головою або «від стегна», що істотно піднімає яскравість дисплея й дозволяє, принаймні, відкадрувати знімок.

Також з основного меню налаштувань можна вибрати, куди записувати знімки призначити  кнопку Fn, відрегулювати яскравість дисплея, увімкнути гістограму, ручне фокусування, ощадливий режим, автоперегляд знятої фотографії, скинути лічильник кадрів, вибрати режим підключення до комп'ютера.

Під час зйомки на екрані відображаються значки обраної чутливості, режиму зйомки, заряду батареї, режиму спалаху, кількості кадрів, що залишилися, а для ручного режиму — діафрагми й витримки.

Nikon COOLPIX P80 вирізнився найпростішим меню, про яке ми зараз і розповімо.

На головному екрані під час зйомки розташовуються значки й числові значення функцій, які використовуються або можуть бути змінені в цей момент. Серед них: чутливість, витримка (тільки в ручному режимі або в режимі пріоритету витримки), діафрагменне число, режим стискування (якість), місце збереження фото, роздільна здатність, значок режиму зйомки, стабілізації й режиму спалаху, а також кількість кадрів, що залишилися.

Меню апарата нехитромудре й з режиму зйомки можна перейти в меню зйомки, звідки можливе керування параметрами зйомки. Пункти меню такі:

Якість зображення, розмір (роздільна здатність) зображення, оптимізація знімка, баланс білого, встановлення чутливості (аж до нефункціональних iso6400, але про це в розділі «шуми»),  режим роботи експозаміру, режим автофокуса (безперервний або покадровий), брекетинг, режим зони автофокуса (для вибору зони фокусування в нестандартних сюжетах), компенсація спалаху, приглушення шуму, керування перекручуванням (перспективним). 

Під час установки диска вибору режиму зйомки на SCN(сюжетний режим) ви, натиснувши кнопку меню, потрапите до списку можливих сюжетів: портрет, пейзаж, нічний портрет (спалахом у чоло), свято в приміщенні, пляж\сніг (чудове поєднання протилежних кліматичних умов, хоча на пляжі взимку ви будете знати, що контролюєте ситуацію краще за тих, у кого немає такого режиму), захід (усі знімають захід сонця, тому що встати для зйомки на світанку багато хто не в змозі й режим «світанок» ви в камерах не знайдете).


Написавши це, я побачив наступний пункт меню — «сутінки\світанок», очевидно «ніконісти» все ж таки встають рано і все ж таки окремого пункту «світанок» поки не бачив. (Далі йде програма зйомки нічного пейзажу (було б солідно, якби з камери при вмиканні цього режиму вивалювався маленький штативчик, але — на жаль),  нижче розташовані режими зйомки макро, експозиції музеїв, феєрверків, копій документів (ч\б), портретів з освітленням за спиною, панорам, і пункти запис голосу, якість  зображення й розмір зображення.

Окремим положенням диска вибору режимів є розподіл «налаштувань», що досить зручно. У цьому меню присутні такі пункти:

Власне — меню, екран привітання (набридає до кінця першого дня), дата, яскравість дисплея, вдруковування дати (данина мильницям кінця дев'яностих), вмикання придушення вібрацій, допомога автофокуса, цифровий зум (для пляжу влітку), налаштування звуку, автовимкнення (інтервал часу, після якого апарат впаде в летаргічний сон),  форматування пам'яті, мова меню, режим відео,  скидання всіх значень, версія прошивання. З налаштувань у режимі відео доступні такі: параметри відео (екран ТВ 640, малий розмір 320, і т.п.), режим автофокусу й увімкнення електронної стабілізації.

Зі спілкування з меню цих фотоапаратів напрошуються висновки на користь Nikon COOLPIX P80, оскільки його меню виявилося найбільш доступним для розуміння  й простим. Також потішила наявність нехай спареного з «сутінками», але все-таки «режиму зйомки світанку».

Panasonic Lumix DMC-FZ28 посів друге місце в номінації «краще меню» переважно завдяки комічним ноткам у перекладі деяких пунктів меню.
Нарешті, багатостраждальний KODAK EASYSHARE Z1015 IS, меню якого  трохи заплутане, а швидке меню з якого можна одержати доступ після натискання коліщати праворуч на верхньому торці корпуса,  не завжди адекватно реагує на натискання й прокручування. Незважаючи на пункт меню «червоне око», що сподобалося нам,  апарат одержує трете місце.

Тривалість роботи
до змісту

Акумулятор ультразумів — їх слабке місце, оскільки видошукач і дисплей вимагають багато енергії, об'єктив доводиться висувати й засовувати під час вмикання\вимикання, а фокусування можливе тільки завдяки моторчику, що теж  сильно хоче їсти, а якщо увімкнути стабілізацію зображення, то апетит камери й зовсім стає непристойним.

Параметри акумуляторів наших конкурсантів такі:

KODAK EASYSHARE Z1015 IS використовує li-ion акумулятор, ємністю 1600 мАг, що, на жаль, не рятує його від зайвої ненажерливості.

У комплект поставки Panasonic Lumix DMC-FZ28 входить стандартний для виробника акумулятор li-ion 710 мАг.

Nikon COOLPIX P80 має другий по ємності акумулятор серед наших конкурсантів —  li-ion 1100 мАг.

Довше всіх протримався Panasonic Lumix DMC-FZ28, потім  — Nikon COOLPIX P80 непохитно тримав друге місце, незважаючи на те, що йому для фокусування й зумування внаслідок малих габаритів доводилося більше рухати частини об'єктива, і, нарешті, —  KODAK EASYSHARE Z1015 IS, що витратив свій запас енергії швидше за всіх.

Відеоогляд
до змісту
Вам необходимо обновить Flash Player для просмотра нашего сайта. Скачать последнюю версию Flash Player

Зйомка відео
до змісту

Якою б марною ця функція не була, вона незмінно присутня в цифрових фотоапаратах, а не так давно ще й зазіхнула на  дзеркальні фотоапарати (нічого святого в людей не залишилося).

KODAK EASYSHARE Z1015 IS
Варіанти зйомки відео продиктовані модою — це:

HDV (1280х720), 30 кадрів/с, VGA (640х480) зі швидкістю 30 кадрів/с,
QVGA (320х240) зі швидкістю 30 кадрів/с.

Приклад роліка можно переглянути тут

HDV обмежено тривалість до 29 хв., визначається об’ємом пам'яті.
VGA, QVGA ролики можуть бути тривалістю до 80 хв., а розмір визначається об’ємом пам'яті.

Panasonic Lumix DMC-FZ28
Панасонік просто не може дозволити собі відставати від конкурентів і вибір відеорежимів у ньому теж досить багатий:
[4:3]: 640 x 480 пікселів зі швидкістю 30 кадрів за секунду, 320 x 240 пікселів зі швидкістю 30 або 10 кадрів за секунду, [16:9]: 848 x 480 пікселів зі швидкістю 30 кадрів за секунду [16:9 HD] : 1280x720 пікселів зі швидкістю 30 кадрів за секунду.
Зйомка ведеться до заповнення пам'яті.

Приклад роліка можно переглянути тут

Nikon COOLPIX P80
Нікон, навпаки — залишається виробником фотоапаратів і тільки, а відео в P80 є для тих, хто, купуючи фотоапарат, вирішив заощадити на відеокамері.

Приклад роліка можно переглянути тут

Режими:
640 x 480 / 30 кадр/с,   320 x 240 / 30 кадр/с, можлива зйомка з еффектами «сепія», «ч\б». Зйомка ведеться до заповнення пам'яті.

Якість знімків
до змісту

Кращі знімки в огляді виявити важко, оскільки кожен апарат розкрив свої можливості в якомусь виді зйомки й, відповідно, поступився —  в іншому. KODAK EASYSHARE Z1015 IS через малошумну матрицю більше підходить для зйомки пейзажів, але плететься позаду під час зйомки макро, а Panasonic Lumix DMC-FZ28 впевнено виривається вперед саме в макрорежимі й під час використання стабілізації, що реалізована в ньому чудово. В Nikon COOLPIX P80 слабким місцем є саме зйомка в ширококутному режимі (для виправлення цього недоліку в камері є програмне виправлення перспективних перекручувань). І, звичайно, зйомка з високою чутливістю, під час якої знімки мало, чим відрізняються, від зроблених фотокамерою телефону.

Немаловажними для споживача є функції стилізації зображень, оскільки фоторедактори люблять не всі, а подлубатися в меню камери час під час відпустки знайдеться. Втім, ви самі можете побачити розходження між знімками, а заодно порівняти деякі з тими, що отримані з Canon 400d + Sigma 18-200 f3.5 — 6.3.

Знімки на «Ночному режимі»

KODAK EASYSHARE Z1015 IS 


Panasonic Lumix DMC-FZ28 

 

Nikon COOLPIX P80

Canon EOS 400D + Sigma 18-200 f3.5 — 6.3.

Знімки на довгій витримці на різних ISO.

KODAK EASYSHARE Z1015 IS

Panasonic Lumix DMC-FZ28  

Nikon COOLPIX P80

Canon 400D + Sigma 18-200 f3.5 — 6.3.

KODAK
Panasonic
Nikon
Canon EOS 400D

ISO=100

ISO=200

ISO=400 

ISO=800

ISO=1600

ISO=100

ISO=200

ISO=400

ISO=800

ISO=1600

ISO=100

ISO=200

ISO=400

ISO=800

ISO=1600

ISO=2000

ISO=3200

ISO=6400

Висновки
до змісту

До дзеркальних камер завжди потрібно щось докуповувати, а до компактних камер бюджетного сегмента докуповувати в принципі немає чого, тому інтерес до ультразумів не згасає. До ультразуму можна докуповувати насадки, підводні бокси, фільтри й т.п. і в цьому він влаштує тих, хто хоче періодично розширювати свої фотоможливості. З іншого боку, в ультразумі є все для любительської зйомки, фотополювання й просто розваг.

KODAK EASYSHARE Z1015 IS  буде гарним другом для любителів пейзажів і затятих супротивників шумів, але не підійде для тих, хто хоч раз хотів знімати портрети із красиво розмитим заднім планом (хоча які портрети на такому кропі?). Nikon COOLPIX P80  — це фотоапарат для любителів компактних розмірів і прихильників марки, це апарат із простим меню, безліччю налаштувань, але дещо кульгає їх виконання.

Серед наших героїв лідером виявився Panasonic Lumix DMC-FZ28. За відмінну якість зборки, гарна якість фотографій, мінімальні оптичні перекручування й відмінна робота системи стабілізації, цей фотоапарат заслужено визнаний лідером нашої сьогоднішньої ультразумної трійки. А надалі, ми звичайно ж продовжимо серію порівняльних тестів  і в нашій лабораторії побувають представники ультразумів від Canon, Olympus, Sony й Fuji.

Комплектації
до змісту


KODAK EASYSHARE Z1015 IS

 • Цифрова фотокамера KODAK EASYSHARE Z1015 IS
 • Li-Ion акумулятор KODAK KLIC-8000 для цифрових фотокамер
 • Кабель USB
 • Мережевий USB-кабель постійного струму
 • Мережевий USB-адаптер і штекер постійного струму
 • Кришка об'єктива на шнурку
 • Шийний ремінець
 • Інструкція для експлуатації й програма KODAK EASYSHARE
 • Перехідник для підключення фотокамери до док-станції або док-принтера KODAK EASYSHARE


Panasonic Lumix DMC-FZ28

 • Акумулятор CGR-S006E
 • Зарядний пристрій DE-A44B
 • Кабель живлення K2CQ2CA00006
 • USB-кабель K1HA08CD0019
 • Компакт-диск
 • Кабель аудіо/видео K1HA08CD0020
 • Наплічний ремінь VFC4269
 • Кришка об'єктива VYK2U93
 • Бленда об'єктиви VYQ4123
 • Перехідник бленди VYQ4124


Nikon COOLPIX P80

 • Акумуляторна літій-іонна батарея EN-EL5
 • зарядний пристрій MH-61, кабель USB UC-E6
 • аудіо-/відеокабель EG-CP14
 • ремінь, кришка об'єктива LC-CP18
 • компакт-диск із ПЗ

Редакція мАбили висловлює подяку компанії Юг-Контракт

Ціни на апарати
до змістуДжерело: Мабіла
Автор: Антон Пархоменко
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100