Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Субота, 4 лютого 2023 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / Попередній огляд Nokia 5800: «Перше знайомство з 5800»

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Смартфони
Комунікатори
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Грудень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Попередній огляд Nokia 5800: «Перше знайомство з 5800»

Этот материал на русском языке
Коментарі 01.12.2008
Зміст:

Уже майже всі виробники мобільних телефонів випустили свої «відповіді» iPhone. От тільки Nokia, як і належить «гарячим фінським хлопцям», запізнилися з відповіддю — але чи так це насправді? — Спробуємо копнути глибше

Nokia 5800 — далеко не перший сенсорний апарат у портфоліо фінського виробника. Адже якщо поринути в архіви, то можна знайти такі апарати як 7700 і свого часу популярний у нас Nokia 7710, і це не з огляду на інтернет-планшети.

Всупереч загальній думці — Nokia 5800 випущений виробником не як «відповідь на iPhone», а як логічний розвиток продуктової лінійки. Як ми вже писали в огляді Apple iPhone 3G — iPhone був аж ніяк не першим сенсорним апаратом, як його помилково прийнято називати в мас-медіа. iPhone був першим телефоном із сенсорним дисплеєм, де керування було оптимізовано не під стилус, а під керування пальцем. Саме це й стало запорукою успіху, природно не беручи до уваги силу бренду Apple на західному ринку.

Nokia 7710 — популярний смартфон із сенсорним керуванням (2005 рік)

Але до чого це ми, вся справа в тому, що називати Nokia 5800 клоном або відповідним кроком на iPhone не правильно, тому що тенденції ринку такі — що як тільки розробляється якась нова технологія, її відразу беруть на озброєння всі. І хто перший це зробить — той і буде називатися лідером і першопрохідцем. У випадку з телефоном, оптимізованим під керування пальцями, першою виявилася компанія Apple. Так що всі наступні розробки, так чи інакше, будуть порівнюватися з iPhone. Ми теж плануємо порівняти Nokia 5800 й iPhone 3G як тільки в Україні з'явиться комерційний зразок Nokia 5800.

Як кажуть представники компанії Nokia, плани щодо випуску пристрою з можливістю керування пальцями виношувалися давно, і вихід пристрою було заплановано на той рік, коли був випущений перший iPhone. Відповідно — вихід у продаж такого пристрою міг стати провалом, якби він хоч трохи поступався б за характеристиками пристрою від Apple. Тоді в компанії Nokia не стали ризикувати й влазити в непотрібну «сенсорну війну», а вирішили виждати час, поки пристрасті навколо iPhone втихомиряться, заодно й буде час «відшліфувати» платформу під сенсорний дисплей. Так і вчинили, а що із цього вийшло — ми зараз вам і розповімо.

Загальна інформація про Nokia 5800
до змісту

Відразу скажемо — у нас у руках був тестовий зразок Nokia 5800, тому ми не гарантуємо, що в пристрої, який надійде в продаж, все буде так само, оскільки виробник найчастіше вносить якісь корективи в продукт, після його тестування. Втім, саме для цього тестування й проводяться.

До речі, за словами представника Nokia в Україні, у продажі Nokia 5800 з'явиться або за тижден-два до нового року, що навряд, або вже на початку наступного. Як тільки він з'явиться в нашій країні офіційно, ми ще раз протестуємо його функціональність, а поки що просимо вибачення за низьку якість фотографій, оскільки тестувати Nokia 5800 довелося в «польових умовах».

Nokia 5800 є смартфоном під керуванням ОС Symbian version 9.4. Апарат є представником лінійки S60 5-го видання. Хто добре знайомий із продукцією Nokia, той знає, що попередня лінійка мала ім'я S60 3-є видання. Тому виникає логічне запитання — що ж тоді S60 4-е видання? — А його просто немає. Справа в тому, що європейці досить марновірні, а особливо співробітники компанії Nokia, і не люблять цифру «4». Саме тому, у продуктовій лінійці Nokia немає пристроїв, індекс яких починався б на «4». Заради інтересу можете перевірити, всі продукти Nokia починаються на цифру від «1» до «9» і лише «4» пропущена. Та й у назві четвірка фігурує дуже рідко. Дивно як взагалі нову версію Symbian назвали 9.4, а не 9.5, але це вже сарказм. Ми надто відволіклися від теми, давайте все-таки повернемося до Nokia 5800.

Новинка випущена у формі-факторі моноблокз величезним сенсорним дисплеєм, що займає майже всю лицеву поверхню смартфона. Як і варто було очікувати, працює апарат у мережах другого й третього покоління з підтримкою відеотелефонії.

Підтримувані стандарти зв'язку:

 • UMTS 900/2100
 • GSM 850/900/1800/1900

Крім цього підтримуються технології для збільшення швидкості роботи в мережі Інтернет — GPRS/EDGE/HSDPA.

Якщо кому цікава більш детальна інформація зі стандартів зв'язку, то надаємо і її:

 • CSD
 • HSCSD
 • GPRS/EDGE class B, multislot class 32, максимальна швидкість 296/177 Кб/с (DL/UL)
 • WCDMA 2100/900 з одночасною передачею голосу й пакетних даних, максимальна швидкість PS 384/384 Кб/с (UL/DL), CS максимальна швидкість 64 Кб/с
 • HSDPA cat 6, максимальна швидкість 3.6 Мб/с (DL)

Габарити пристрою невеликі, модель 5800 має середні на сьогодні розміри, вона дещо менша ніж iPhone 3G, але трохи товща за нього. Nokia досить легка, коли вперше береш телефон до рук, підсвідомо очікуєш більшої маси.

З огляду на мультимедійну спрямованість, новинка від Nokia оснащена досить ємним акумулятором. За даними виробника, якщо використовувати цей апарат лише для зв'язку, то заряду батареї вистачить на 3-4 дні. Але з огляду на високу енергоємність дисплея, під час використання пристрою по максимуму, підзаряджати доведеться вже наступного дня після попереднього «підживлення».

Корпус й ергономіка
до змісту

Скажу відразу — у плані ергономіки Nokia 5800 нам дуже сподобалася. Механічні кнопки прийому/відбою дзвінка й кнопка меню злегка виступають над корпусом, натискати їх зручно. Звикнувши, їх можна розрізняти навіть не дивлячись на апарат. Ще одна кнопка на лицевій панелі, нібито сенсорна, відповідає за виклик спеціальної панелі з ярликами швидкого доступу до мультимедійних додатків.

Механічне блокування дисплея  на правій грані, зручне на практиці, так легким рухом апарат активується й деактивується.
У плані введення даних виробник перестрахувався й передбачив для цих цілей відразу кілька варіантів. Крім керування пальцями, можливо ще використання стилуса, що ховається в спеціальний паз на корпусі, а також за допомогою брелока-медіатора, що йде в комплекті з 5800.

Під час роботи з додатками мені жодного разу не довелось використовувати стилус або медіатор, оскільки дисплей відмінно реагує й розпізнає натискання пальцем. Суб'єктивно, керувати пальцем Nokia 5800 так само зручно, як й в iPhone.

Корпус 5800 виконаний з якісного пластику із приємним матовим покриттям на тильному боці. Задня кришка добре закріплена, хоча й легко знімається, так що проблем зі зміною SIM-карт виникати не повинно. Якість зборки бездоганна, всі деталі чітко підігнані, немає навіть натяків на скрипи або люфт. Після скрипливого й неприємного пластику застосованого в корпусі Nokia N95 і деяких інших останніх моделях, 5800 виглядає на порядок краще.

Борти, що виступають на передній частині апарата, захищають дисплей і його глянсову поверхню від можливих подряпин і пошкоджень. Так що можна сміливо класти цей апарат дисплеєм донизу не боячись за його збереження.

Єдиним нюансом, що може комусь не сподобатися, є те, що лицева глянсова панель не ідеально рівна, через що на його поверхні можна спостерігати скривлені відблиски.

В Nokia 5800 цікаво розміщений слот для SIM-карти й змінної пам'яті — обидва розташовані на лівій грані, прикриті глянсовими заглушками. Але щоб вийняти SIM-ку, однаково доведеться зняти задню кришку й акумулятор, і вже під акумулятором Ви знайдете спеціальні паз, у який картку необхідно проштовхнути стилусом або будь-яким іншим не гострим предметом. Хто знає, можливо, саме з цією метою виробник й оснастив цей апарат стилусом :).

«Внутрішній всіт» Nokia 5800
до змісту

У плані організації робочого стола й меню зміни в порівнянні з попередніми версіями (9.1/9.2/9.3) несуттєві (дізнатися детальніше про попередні версії Symbian). Той хто вже раніше користувався смартфонами Nokia, без проблем розбереться з новою версією, оскільки всі пункти меню залишилися практично незмінні, навіть пункт налаштувань не зазнав істотних змін. Якщо говорити коротко й трохи перебільшувати, то операційна система Symbian 9.4 нічим не відрізняється від інших 9.Х окрім як сенсорним інтерфейсом. Хоча це й добре, оскільки Symbian має дружній та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, у якому легко розібратися навіть без інструкцій.

Так у верхній частині, під полем службової інформації, розташовується панель з можливістю налаштування швидкого запуску додатків, вона може бути скороченого й розширеного варіанту. У короткому варіанті це чотири іконки будь-яких додатків, розширений же може займати майже весь дисплей і містити в собі поля з повідомленнями про різні події. Крім того, робочий стіл можна налаштувати для відображення до чотирьох найбільш популярних контактів.

У нижній частині дисплея розташовується іконка для виклику віртуальної телефонної клавіатури і ярлик адресної книги.

Найбільш істотних змін зазнала оболонка плеєра й камери. Вони стали більше зручними завдяки великим кнопкам і кликабельним іконкам. Хоча їхні налаштування залишилися без змін. Всі ті ж 6 режимів еквалайзера в плеєрі й простенькі налаштування камери. Все лаконічно й без надлишків.

 

Що стосується введення даних, то тут виробник постарався на славу. Користувачеві доступні три типи клавіатури (стандартна цифрова з буквами, віртуальна повноекранна QWERTY-клавіатура й зменшений варіант останньої).

 
 

Крім віртуальних клавіш, дані можна вводити за допомогою рукописного введення. Реалізація цієї функції одна із кращих серед тих, що нам доводило бачити. Відмінне розпізнавання російської мови, писати по дисплеї можна навіть пальцем!

Єдиний мінус за відсутності механічної клавіатури полягає в деяких моментах введення даних, коли потрібно більше зайвих натискань. Наприклад, під час передачі даних через Bluetooth, коли висвічується рядок, де необхідно вказати пароль, для того щоб його ввести необхідно спершу натиснути на саме поле, після цього з'явиться клавіатура (остання з використовуваних, або ж рукописне введення, якщо останній раз для введення Ви використовували його), після набору пароля необхідно підтвердити введення натиснувши на відповідній іконці, лише після цього дані завантажуються в поле й натиснувши ще раз на потрібній кнопці, Ви підтверджуєте його — погодитеся, це довго.

Наявність GPS є приємним бонусом, хоч ця функція й не першочергова, все-таки її застосування в безлічі випадків корисне. Робота цієї функції нарікань не викликала, під час активній технології A-GPS супутники визначаються за кілька десятків секунд. Для навігації використовується звичний для власників фінських апаратів софт Nokia Maps.

Wi-Fi швидко знаходить мережі й підключається до них, Bluetooth працює «як годинник» ніяких збоїв під час синхронізації з Nokia E50 помічено не було. До речі, можливість синхронізації Nokia 5800 з будь-яким іншим телефоном з підтримкою цієї функції приємно порадувала. Оскільки «Перенесення даних» дозволяє за лічені хвилини синхронізувати весь контент, включаючи запису органайзера й записну книгу зі старого телефону в новий без допомоги якого-небудь додаткового устаткування або софта.

Вбудований акселерометр застосовується для автоматичної зміни орієнтації дисплея, під час нахилів і поворотів телефону, а також для керування в деяких іграх. Його робота нарікань не викликає, дисплей повертається швидко, істотних пригальмовувань системи при цьому не спостерігається.

Якість звуку, як і його гучність приємно порадували, причому як під час відтворення в навушники, так і через вбудовані стереодинаміки. Налаштування еквалайзера на сьогодні працюють, це відчує навіть людина, якій «на вухо наступив ведмідь».

Не підвела й 3,2 мегапіксельна камера з функцією автофокусування. Не дивлячись на сильні шуми при штучному освітленні, знімки виходять чіткими й насиченими. Втім, ви й самі можете це побачити на прикладах знімків. А от зйомка відео більш ніж здивувала — камера знімає з роздільною здатністю 640х480 пікселів без пригальмовувань. Максимальна заявлена довжина ролика 90 хвилин. Знятий матеріал вражає плавністю переходу кадрів — для мобільного телефону це велика рідкість.

Приклади фотографій
до змісту

Приклади знімків відкриваються в новому вікні з максимальною роздільною здантістю

  
 

Робимо висновки
до змісту

Розповідати про Nokia 5800 і всі її можливості можна ще довго, що ми й маємо намір зробити в нашому наступному огляді, а поки що ми підведемо підсумки нашого першого знайомства з 5800. А вони наступні:

Плюси апарата
до змісту
 • Відмінний сенсорний інтерфейс
 • Легке керування пальцем навіть під час набору тексту
 • Якісний звук
 • Відмінна як для телефону камера
 • Висока швидкість роботи
 • Голосні зовнішні динаміки й відчутний вібровиклик
 • Відмінна реалізація рукописного введення
 • Наявність GPS, Wi-Fi й інших корисних технологій
 • Адекватна орієнтовна ціна (менше 600 у.о. на початок продажу)
Мінуси апарата
 • Тривале введення даних у деяких ситуаціях через відсутність механічної клавіатури
 • Відсутність додаткових програм для Symbian 9.4 (тимчасово)

Загалом Nokia 5800 вийшла більш ніж вдалою, у неї є всі шанси витиснути iPhone з ринку Росії, України й країн колишнього СНД за рахунок відмінної функціональної оснащеності й істотно меншою ціною. В інших же країнах Nokia 5800 буде вести війну за місце під сонцем з дітищем Apple, оскільки різниця в ціні на продукт від Nokia й Apple у розвинених країнах приблизно однакова (не з огляду на субсидії операторів).

Що ж, ми пророкуємо Nokia 5800 світле майбутнє й чекаємо комерційний зразок цього телефону, щоб за всіма параметрами порівняти його з iPhone 3G і розповісти про деякі деталі, які ми випустили в цьому огляді.

Ціни на апарат
до змісту

Джерело: Мабіла
Автор: Сергей Колосков
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100