Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Четвер, 21 січня 2021 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / Мобільні телефони / Огляд Sony Ericsson C702: «Броня міцна й танки наші швидкі...»

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Alcatel
BenQ-Siemens
Fly
LG Electronics
Motorola
Nokia
Panasonic
Philips
Sony Ericsson
Sofi
Siemens
Sagem
Samsung
VK Mobile
Інші виробники
Смартфони
Комунікатори
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Липень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Огляд Sony Ericsson C702: «Броня міцна й танки наші швидкі...»

Этот материал на русском языке
Коментарі 17.07.2008
Експертні оцінки:
Дизайн 3
Ергономіка 4
Функціональність 5
Якість зборки 5
Вартість 4

Загальна 4
   
Зміст:

Давно вже в нашій тестовій лабораторії не було захищених пристроїв. Але з початком відпускного сезону попит на подібні моделі зростає, і Sony Ericsson не втратив можливості, випустивши відмінно нафаршировану мАбілу з GPS-приймачем, 3,2 МП камерою й повним набором мультимедіа функцій.

У нашому весняному матеріалі, який був присвячений сезону відпусток, ми розглянули весь спектр захищених пристроїв, від mp3-плеєрів до ноутбуків. Не забувши згадати про пристрої, які супроводжують нас 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Природно, ви вже здогадалися, про що це ми — звичайно ж, про мобільні телефони. Тоді ми лише коротенько згадали про анонсовану новинку Sony Ericsson C702. Більше інформації про її специфікації стало відомо на презентації лінійки Sony Ericsson. Але от зараз цей девайс побував у руках злісних мобільних маніяків, тобто в нашій тестовій лабораторії. Відразу скажу — ми не проводили краш-тест, тому як С702 не вижив би після першого обов'язкового тесту — тривалого занурення у воду. Тому ми обмежимося стандартним оглядом його дизайну, функцій і можливостей, не забувши при цьому й про його захисні властивості. Загалом, щось занадто багато тексту не по суті, настав час переходити до нашого піддослідного.

Загальна інформація

C702 — це родоначальник нової серії захищених мАбіл. По суті, цей ідеальний пристрій для мандрівників і туристів, що є продуктом із усім необхідним, так би мовити all-inclusive. Не будемо хитрувати, оскільки поки ще конвергенція в мобільних телефонах не досягла свого апогею, а тому якщо один пристрій поєднує в собі функції декількох то, як правило, на шкоду якійсь із них. Так і тут, вбудований GPS-навігатор далекий від можливостей повноцінного пристрою, це лише пішохідна альтернатива, що здатна визначити ваші координати й розрахувати простенький маршрут, на можливостях камери ми зупинимося більш детально трохи пізніше, а зараз розповімо про деякі характеристики тестованої моделі.

Sony Ericsson C702 підтримує роботу у всіх чотирьох стандартах GSM-мереж (850, 900, 1800, 1900 МГц), а це значить що ним можна буде користуватися не тільки в Україні і Європі, а практично по всьому світі, у тому числі й у південній і північній Америці, де використовуються різні з українськими стандарти зв'язку.

Sony Ericsson C702 здатен пропрацювати 3-4 дні без підзарядки

Крім цього, пристрій підтримує мережі третього покоління «3G».

Зокрема підтримується стандарт UMTS, що дає можливість робити відеодзвінки, а наявність технології HSDPA дасть можливість швидкісного доступу до Интернету (до 3,6 мегабіт за секунду).

Розміри пристрою, як і його вага перебуває у рамках середніх показників.

Габарити:

 • Висота — 106 мм.
 • Ширина — 48
 • Товщина — 16
 • Вага — 105 гр.

На вибір покупця надано два колірних рішення — Cool Cyan (сіро-блакитний) і Speed Black (сіро-чорний). Як і всі телефони Sony Ericsson, модель ІЗ702 демонструє гарні показники тривалості роботи без підзарядки. Так, у режимі розмови телефон протримається до семи годин, і майже два тижні в режимі очікування. На практиці ці показники становлять три-чотири дням у режимі середніх навантажень, з нетривалим прослуховуванням вбудованого плеєра. Досить непоганий показник для батареї ємністю 950 мАг.

Зовнішній вигляд й ергономіка
до змісту

Не дивлячись на зовнішній вигляд, користуватися телефоном зручно

На вигляд, С702 ніяк себе не видає в плані захисних функцій — такий собі, нічим не примітний моноблок у стилі попередніх моделей цього вендора. Округлі форми й плавні лінії дозволяють зручно розмістити мАбілу в руці, а покриття Soft Touch на кришці акумуляторного відсіку, не дасть їй вислизнути навіть із вологої долоні.

При першому погляді на телефон, може скластися помилкова думка щодо його ергономіки. Отож, працювати із кнопками досить зручно, навіть натискання на клавіші прийому/відбою дзвінка не будуть проблемою, а завдяки їхній рельєфності, помилкових натискань не виникає навіть у перші хвилини роботи з телефоном. Складності тільки з додатковою клавішею-гойдалкою для регулювання гучності, вона дуже тонка, і виконана в один рівень із корпусом.

В обробці немає металевих елементів, а дзеркальна облямівка й отвір для шнурка — лише фарбований пластик, що згодом має всі шанси «облізти». До речі, із приводу кріплення для шнурка — з огляду на спрямованість мАбіли вбік активного відпочинку, виробник зробив її у вигляді щілини, куди кріпиться спеціальний карабін, що входить до комплекту поставки. Що ж, стильно й зі смаком...

Захищеність корпуса
до змісту

Відразу зазначимо, Sony Ericsson C702 має мінімальний захист від вологи й пилу. Тобто, насправді, його корпус здатен перенести лише дрібні побутові катаклізми, наприклад, потрапити під дощ, або впасти в калюжу й бути відразу ж відтіля витягнутим, адже навіть контакти роз’ємів в нього нічим не прикриті. IP-рейтинг для Sony Ericsson C702 склав «54».

Мабіла.Довідка
до змісту

Захисні функції З702 залишають бажати кращого

IP (Ingress Protection) — рейтинг для електричних пристроїв. Цей показник означає здатність техніки протистояти проникненню твердих або рідких тіл. Цей стандарт захисту був прийнятий комісією IEC (International Electrotechnical Commission). Рейтинг IP для мобільних комп'ютерів складається із двох цифр (наприклад, IP-66). Перше число означає захист від твердих тіл, друге — від рідини. Якщо IP-рейтинг не зазначено, варто розуміти, що пристрій не стійкий до проникнення пилу й вологи.

Розшифровка IP-рейтингу

Тверде тіло
Рідина
0
Немає захисту Немає захисту
0
1
Захищений від об'єктів більше 50 мм Захищений від рідини, що капає, або конденсату
1
2
Захищений від об'єктів більше 12 мм (пальці) Захищений від розбризкування рідини під кутом 15 градусів
2
3
Захищений від об'єктів більше 2,5 мм (дріт) Захищений від розбризкування рідини під кутом 60 градусів
3
4
Захищений від об'єктів більше 1 мм Захищений від розбризкування рідини в будь-якому напрямку
4
5
Захищений від пилу (обмежене проникнення) Захищений від сильного струменя води
5
6
Повністю захищений від пилу Захищений від великих хвиль
6
7
Не існує Захищений від наслідків опускання у воду
7
8
Не існує Захищений від повного занурення
8

Виходячи з розшифровки, можна сказати, що SE C702 захищено від пилу (обмежене проникнення) і має «імунітет» до бризок рідин.

Але давайте повернемося в часі років так на 3-4, і згадаємо такі девайси як Siemens M65 і Siemens M75. Ці мАбіли мають той же рейтинг 54, і при цьому відрізняються від SE C702 як справжній військовий Hammer від фанерного позашляховика типу Toyota RAV4. Напрошується висновок, або для Siemens цей рейтинг сильно занизили, або ж для Sony Ericsson занадто завищили. Оскільки дві останні моделі M-серії в Siemens мали значно надійніші механізми захисту від зовнішніх впливів.

Захищеність корпуса Sony Ericsson C702 полягає лише у двох гумках ущільнювачах, по одній під акумуляторною кришкою й на заглушці для карти пам'яті. Дрібна сіточка на отворах динаміків і мікрофона дозволить на якийсь час затримати вологу, у випадку падіння телефону у воду, але зовсім не надовго.

Фіксатор задньої кришки, запозичений з тих же захищених Siemens-ів. Задню кришку відкривати досить складно, по-перше, фіксатор занадто тугий, відкрити його, не використовуючи стороннього предмета (монети, SIM-карти...) практично не реально, а якщо не розрахувати, то й зовсім можна ніготь зламати. Але, навіть повернувши «болт», доведеться помучитися, щоб все-таки добратися до нутрощів пристрою. З одного боку настільки міцна фіксація гарна, однак тим, хто звик часто змінювати SIM-карти в телефоні, краще звернути свою увагу на якусь іншу мАбілу.

У принципі, на цьому весь «захист» і закінчується, оскільки в інших елементах він ідентичний рядовим моделям виробника Sony Ericsson.

Мультимедіа й розваги
до змісту

Mp3-плеєр, FM-приймач і Java-ігри — все це доступно в новому С702

Основною розвагою в цьому апарату є музичний плеєр. Його можливості досить великі. Музичний плеєр версії 3.0, що відрізняється від 2.0 підтримкою DRM 2.0 й MTP (передача музики безпосередньо з Windows Media Player настільного ПК або ноутбука). Керування плеєром зручне й просте, є можливість використовувати попередні налаштування еквалайзера або ж самостійно його налаштувати за п'ятьма параметрами.

Музична бібліотека сортує музику за виконавцями, жанрами й альбомами. Фірмова функція TrackID — дозволить довідатися назву треку й виконавця за уривком музичного файлу. Для цього вам потрібно відправити будь-який уривок з пісні, і незабаром ви отримаєте відповідь. Плеєр підтримує ID3-теги й формати — MP3, AAC+, WAV, WMA й M4A. Обмежень для МР3-файлів за бітрейтом немає, ви також можете завантажувати файли з VBR. Хоча виробник рекомендує використовувати файли з аудіопотоком не вище 192 Кб/c. Звучання плеєра стандартне для серії апаратів Walkman і перебуває на високому рівні серед мобільних телефонів. Хоча новинки від Nokia зі спеціальними аудіочіпами (Nokia 5610, Nokia 5310, Nokia 5700) демонструють більш насичені баси, але це вже, як кажуть, на любителя, адже різниця відчутна тільки під час прослуховування музики з високою якістю й через навушники класом вище за середній, а такі навряд чи хтось буде підключати до мобільних телефонів.

Звичайно, сучасний телефон ніяк не може обійтися без FM-модуля. Він присутній і тут, причому підтримує технологію RDS — передачу потокового тексту на приймач. Приміром, назву треків, рекламу, або ще щось.

У телефоні встановлено дві гри, це: Brain Juice й FotoQuestFishing. Ігри простенькі, фанатіти від них навряд чи хтось буде, але для проведення дозвілля цілком придатні. Кому цього видасться мало, може встановити на телефон будь-який свій java-додаток, — апарат без проблем працює із дво- і тривимірними програмами.

GPS-навігація
до змісту

Sony Ericsson C702 оснащено технологією A-GPS для швидкого визначення координат

Це далеко не перший мобільний телефон на українському ринку, що оснащений вбудованим GPS-приймачем, однак перша розробка, що має всі шанси стати масовою завдяки доступній ціні пристрою.

Хто вже коли-небудь, користувався GPS-приймачами, знає, що вони вимагають досить тривалого часу для старту (5-15 хвилин). Щоб скоротити цей час, розробили спеціальну технологію A-GPS, що дозволяє визначити координати всього за кілька десятків секунд. І як ви вже самі здогадалися, Sony Ericsson C702 оснащений цією технологією, а тому вам не доведеться довго чекати визначення своїх координат. Особливо це добре для функції геотеггінгу (geotagging) (приєднання до фотографії інформації про місце розташування, щоб потім переглянути на електронній карті місце, де був зроблений знімок). Так власник може зробити фото, а потім, переглядаючи Google Maps любуватися своїми фотографіями із всіх місць перебування.

Як основна програма використовується Google Maps, що інтегрована з деякими функціями телефону, зокрема, з вищеописаною функцією геотеггінгу. Крім Google Maps встановлена ще й тестова версія програми Wayfinder Navigator. Цей додаток здатен вже на більш просунуті речі, наприклад, прокладання маршруту, голосова навігація та інше, але от пропрацює вона лише три місяці, після цього її необхідно буде або купити, або видалити.

Більш детально про GPS й A-GPS можна довідатися з нашого матеріалу: GPS-навігація в Symbian-смартфонах. Частина перша «Про GPS»

Камера
до змісту

Вбудована 3,2-мегапіксельна камера оснащена такими корисними функціями як автофокусування й розпізнавання облич. А от очікування на рахунок спалаху не підтвердилися, у розріз новомодної тенденції на ксенон, в Sony Ericsson C702 встановлено звичайний подвійний світлодіод, однак потрібно віддати йому належне, зі своїми обов'язками він відмінно справляється. Суб'єктивно, спалах в SE C702 можна порівняти із ксеноновим в Samsung G810 — особливої різниці на знімках у темряві не спостерігається.

Ми не будемо зараз перераховувати всілякі функції камери, оскільки такі фішки як баланс білого, яскравість і контрастність, краще коректувати не на телефоні, а вже постфактум у графічному редакторі, наприклад Photoshop, результат буде куди більш вражаючим.

Так, до речі, встановлений тут модуль камери відрізняється від такого, що був у моделях Sony Ericsson K790/K800, не можна сказати, що він краще або гірше в цілому. Але за результатами знімків з'ясувалося, що макро краще в C702, а ландшафт у К800.

Зразки фотографій
до змісту

Приклади знімків відкриваються в новому вікні з максимальним розміром кадру

 

Вбудовані додатки
до змісту

Крім додатків Music, Video й PhotoDJ, які дозволяють робити найпростішу обробку й створення нових мультимедійних файлів, є спеціальна програма для занять спортом. Вона працює у зв'язці з GPS-навігатором, і дозволяє вести облік пройденої дистанції, швидкості й часу тренування. Чесно кажучи,  з подібними додатками, реалізованими на акселерометрі (крокомірі) працювати куди простіше й зручніше.

Із трьох перерахованих «ді-джеїв», єдиний, який заслуговує на увагу — це  PhotoDJ. Цей додаток дозволяє зробити найпростішу обробку фото, приміром, усунути ефект червоних очей, додати текст, або накласти ефект.

Пам'ять і передача даних
до змісту

За необхідності, музику можна слухати через бездротову стерео-гарнітуру

Об’єм вбудованої пам'яті відверто радує — 150 МБ простору доступно всім власникам девайса, кому цього видасться мало, може розширити її до 4 ГБ за рахунок карт пам'яті Memory Stick Micro (M2). На жаль, на український ринок модель надходить без картки пам'яті в комплекті, на відміну від російського, де модель продається з картою на один гігабайт.

Для передачі даних на коротких відстанях можна використовувати Bluetooth. Він же згодиться для підключення бездротових навушників — профіль A2DP без проблем підтримується тестованим пристроєм.

Тим, хто часто використовує свій телефон для доступу в Інтернет, сподобається можливість задіяти його як модем. Не залишаться скривдженими й ті, хто проникає в глобальну павутину безпосередньо з телефону, адже вбудований браузер підтримує відображення стандартних інтернет-сторінок (без стискання).

Комплектація
до змісту

 • Зарядний пристрій
 • USB-кабель
 • Провідна стерео-гарнітура
 • Диск із ПЗ
 • Інструкція
 • Карабін


Враження й висновки
до змісту

Після тесту Sony Ericsson C702 у нас залишилися двоякі враження. З одного боку — радує наявність хоч якихось механізмів захисту, з іншого боку — захист занадто слабкий. Так що, говорити про Sony Ericsson як про захищений телефон ми б не стали. Скоріше це телефон з підвищеною стійкістю до проникнення пилу й вологи, але ніяк не захищений.

Гучність динаміків і стійкість зв'язку — традиційно високі для Sony Ericsson. Не підвів і вібродзвінок, його потужності цілком достатньо, щоб відчути дзвінок, коли телефон перебуває в жіночій сумці або рюкзаку.

Із чим в Sony Ericsson останнім часом не складається — так це з надійністю ПЗ (прошивань) у перших партіях телефонів. Так власник цього телефону буде змушений миритися з «глюками» й «зависаннями», або ж після купівлі віднести його на перепрошивання. До речі, обновити ПЗ в цьому телефоні можна й безпосередньо з нього ж, використовуючи спеціальну функцію.


Плюси пристрою
до змісту
 • Наявність мінімального захисту
 • Вбудований GPS
 • Непогана камера
Мінуси пристрою
 • Мінімальний захист
 • Нестабільність ПЗ


Ціни на апарат
до змісту

Джерело: Мабіла
Автор: Сергей Колосков
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100