Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Неділя, 17 січня 2021 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / Мобільні телефони / Огляд Samsung D780 Duo: «Двічі мобільний»

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Alcatel
BenQ-Siemens
Fly
LG Electronics
Motorola
Nokia
Panasonic
Philips
Sony Ericsson
Sofi
Siemens
Sagem
Samsung
VK Mobile
Інші виробники
Смартфони
Комунікатори
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Червень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Огляд Samsung D780 Duo: «Двічі мобільний»

Этот материал на русском языке
Коментарі 30.06.2008
Експертні оцінки:
Дизайн 4
Ергономіка 4
Функціональність 3
Якість зборки 5
Вартість 4

Загальна 4
Зміст:

Телефон Samsung D780 Duo,  що з'явився в продажу, є ні чим іншим як молодшим братом слайдера D880 Duos. Продовжуючи ідею режиму Dual Standby, корейська компанія вирішила подбати про тих, хто не готовий за іміджевий двосімний пристрій переплачувати істотну різницю. Тому свіжа розробка в особі моноблока D780 приваблюватиме прийнятною ціною, стриманим дизайном (термінал позиціюється як пристрій для ділових людей, які часто здійснюють нетривалі поїздки по роботі) і класичним формою-фактором.

Зовнішній вигляд

Строгі форми й стримані колірні рішення цього термінала більш ніж відповідають його майбутньої аудиторії, тій, на яку націлилася сама компанія, — на корпоративно-ділову публіку. Але це зовсім не означає, що на модель не поласяться інші зацікавлені в терміналі, який ховає в собі два гнізда для SIM-карт. І просто мисливці за новинками теж звернуть увагу на цей пристрій, хай навіть серед аналогічних за базовою функціональністю апаратів він і не вирізняється.

Термінал представлений у двох колірних рішеннях, які, втім, не відрізняються кардинально одне від одного, — мокрий асфальт і сріблястий. Дисплей прикритий пластиком, що зливається з корпусом по краях і дещо втоплений у нього. І це єдина частина термінала, що щедро збирає на собі відбитки пальців. Їх хоч особливо й не видно (проступають тільки під певним кутом огляду), але серветка буде не зайвою, щоб гордий статус телефону не постраждав. Глянсові функціональні клавіші, винесені на цей пластик, мажуться не менше, ніж навігаційний блок, що зроблений з того ж матеріалу.

Нижній торець і третина задньої панелі виготовлені із чорного гофрованого пластику, щоб термінал не так сковзав у руці. Верхній торець теж чорний, але відрізняється гладкістю. Задня панель традиційно має на своїх просторах вигравіруваний логотип компанії-виробника, вічко камери, прикрашене сріблистим пластиком, і дзеркальце для автопортрета (таке ж пластикове). На лівому торці, якщо дивитися зверху вниз, найшлося місце для ремінця, клавіші-гойдалки гучності й спеціальної кнопки «Диспетчер SIM-карт». Нижче, під заглушкою, скромно розташувався порт для карт пам'яті мікро-SD. На правому боці в апарата «живе» клавіша активації камери (вона ж — спуск затвора при зйомці) і фірмовий порт для зарядки й підключення термінала до ПК.

Ергономіка загалом вдала, особливо для тих, хто віддає перевагу важчим пристроям

Ергономіка, загалом у цілому, вдала, особливо для тих, хто віддає перевагу важчим пристроям. Але якщо поруч із D780 Duos покласти інший термінал, менш габаритний, то різницю в розмірах буде видно. Добре реалізовані функціональні клавіші й навігаційний блок. Під час натискання, відгук чіткий, і спрацьовування відбувається миттєво. А от з основним, цифрово-буквеним, блоком справи не так гарні.

Якби не чотири бортики, що розділяють ряди клавіш, без помилкових натискань не обійшлося б. Та й хід в основного клавіатурного блоку дещо тугуватий, хоча й чіткий. Під час основної роботи з терміналом це особливих незручностей не завдає, але якщо грати в ігри (переважно динамічні або ті, що потребують швидкої реакції), то задоволення буде мало, головним чином через зачеплену в пориві азарту сусідню кнопку.

Дві функціональні клавіші праворуч і ліворуч від навігації відповідають відповідно за «Меню» й «Контакти». Інші (прийом і скидання виклику, клавіша скасування) об'єднані з основним клавіатурним блоком і практично з ним зливаються, через що з незвички під час набору перших букв повідомлень або під час запису нового контакту вони стираються або дія повністю скасовується — палець інстинктивно тягнеться до верхнього ряду за заповітними А-З й A-F. Срібляста клавіша підтвердження вписана у квадрат навігаційних кнопок, облямований сріблястим обідком «під метал». Натискання вгору проведе в «Меню користувача», униз — відкриє календар, уліво — і вікно нового повідомлення готове до тексту, вправо — аудіоплеєр з поточною композицією чекає клавіші підтвердження, щоб заграла музика. А от клавіша «Оk» посередині навігації, всупереч очікуванням, відправляє не в меню, а до швидкого переходу.

Що стосується самого дисплея, то він надзвичайно гарний. Картинка на ньому чітка, яскрава, чому посприяла чимала діагональ – 2,1 дюйми (240x320 пікселів) і кількість відображуваних відтінків. Кути огляду чудові. Грати в ігри  й переглядати зображення й ролики на такому дисплеї — одне задоволення.

Про що меню розповість
до змісту
Користувачеві надано широкі можливості для налаштування дисплея й меню

Меню в дуального термінала представлено таблицею 3х4 і містить у собі журнал дзвінків, телефонну книгу, музику, браузер, повідомлення, диспетчер файлів, чомусь окремо винесений календар, запуск камери, радіоприймач, додаток, будильник (із чотирма сигналами) і налаштування.

Директорія «Налаштування» відкриває доступ до 14 підпунктів: диспетчер SIM-карт, телефон, підсвічування, дисплей, повідомлення, виклики, контакти, календар (вказується початок тижня й режим відображення), браузер, медіаплеєр, мережа (її вибір і режим), безпека, пам'ять і скидання налаштувань. В «Телефоні», крім іншого, можна вибрати й налаштувати профіль (звичайний, без звуку, автомобіль, зустріч, на вулиці, автономний), задати клавіші навігації (всі чотири програмувальні), виставити час і дату, увімкнути або вимкнути інформацію абонента, що телефонує, налаштувати меню користувача, визначити, у якому режимі буде працювати USB-з'єднання. Зайшовши в налаштування підсвічування, можна задати їй ощадливий режим, виставити яскравість і час освітлюваності (нічне, конкретно задане або постійне).

Для дисплея теж передбачений великий вибір параметрів. Якщо не хочете споглядати порожнечу на робочому столі, її легко заповнити календарем. Тем, представлених в D780 Duo, лише чотири, але цього цілком вистачає, щоб користувач визначився. Вигляд тексту можна задати схемою, вибрати режим «Тінь» або «Звичайний», а також визначити його кольори з безлічі представлених варіантів.

Термінал дозволяє вмикати й вимикати спливаюче меню, вибирати кольори й розмір шрифту під час набору й оформлення фону. Цікавим моментом є те, що користувач зможе сам вибрати ефект переходу з однієї сторінки термінала на іншу. Варіантів лише два — зрушення й двері, але вони обидва істотно урізноманітнять прогулянки в меню. При першому картинка дисплея змінюється зрушенням, а при другому, якщо заходити в підменю, вона «відчиняється», як автоматичні двері в супермаркеті, і зачиняється, якщо його залишати. Виглядає дуже ефектно.

Камера й плеєр
до змісту

Привести двомегапіксельну камеру в дію можна через головне меню або за допомогою натискання на спеціальну клавішу на торці. Автофокусу й макрозйомки тут, нажаль, немає, зате є безліч налаштувань. Кількість установок для зйомки достатньо навіть для того, щоб скоротати час, просто вивчаючи їх. З режимів зйомки доступна автоматична, мультизйомка (серія фотографій на 6, 9 або 15 знімків), матрична (дозволяє встановити тематичні колажі зі зроблених послідовно кадрів) і панорамний режим (тут він зручний тим, що роблячи три фотографії для поєднання потім в одну, смужка правого краю попередньої завжди залишається напівпрозорою, щоб легко можна було зрозуміти, як робити наступний знімок). Розміри майбутніх картинок варіюються від 240х180 до 1600х1200 пікселів. Таймер, при бажанні, можна встановити на 3, 5 або 10 секунд. Серед ефектів є чорно-білий, негатив, сепія (відверто слабка), стародавнє фото (теж погоди не робить), місячне сяйво й туман. А от сяйво місяця для знімка автора статті дуже зацікавило. Ефект незвичайний тим, що надає окремим речам м'який блакитний відтінок. Якщо в цьому режимі направити видошукач на людину, то її шкіра буде здаватися синюватою, а, наприклад, пейзаж або рослини, злегка блакитними. Дуже забавно.

Також під час фотографування можна вибрати рамку із представлених у терміналі. Дитяче заняття, не сперечаюся. Але заради задоволення цікавості можна й спробувати. Баланс білого пропонує вибрати денне світло, лампу розжарювання, флуоресцентне світло, хмарну погоду або ж надати право вибору самому терміналу, встановивши автоматичне налаштування. Якщо ж цей режим вам не бажаний і для ISO, то можна власноручно змінити його значення на 100, 200 або 400 одиниць. Видошукач може вміститися на весь екран, на весь екран з іконками або сіткою, мати стандартні пропорції. Яскравість при знімку легко регулюється навігаційними клавішами вліво — вправо, а натискання навігаційного блоку вгору й вниз відповідають за наближення об'єкта.

При активації відеокамери налаштування залишаються практично ті ж. Розмір знімка можна задати із запропонованих 352х288, 320х240, 176х144 або 128х96 пікселів. Звук при зйомці можна відключити, а режим дозволяє задавати звичайний розмір або встановлювати межу для відправлення відео через MMS.

З меню камери одним натисканням на праву функціональну можна перейти в режим камери, відеокамери, галереї, налаштування або покинути це меню. У налаштуваннях додатково можна виставити якість знімків (найкраща, відмінна, звичайна), режим зйомки (звичайний, нічний), вимір експозиції (матриця, центрозважене замірювання, піксельний вимір), задати автозбереження, вибрати звук замка або зовсім його вимкнути, а також звук масштабування, зміну яскравості, задати місце збереження знімка за умовчанням і вказати ім'я. Для відеокамери налаштування трохи скромніші.

Аудіо термінал передає форматами MP3 й AAC+. Не густо, але й цього для недосвідченого меломана буде досить. Запустивши його натисканням навігаційної клавіші або через меню, користувач може зайнятися налаштуванням відтворення й вибрати режим повтору (один файл, всі файли або вимкнено), увімкнути випадковий порядок програвання, виставити еквалайзер (звичайний, класика, джаз, рок), скористатися 3D-звуком, відправити відтворення у фоновий режим. Також у підменю «Опції» можна переглянути властивості композиції (ім'я, дату, формат, якість, тривалість, розмір, позицію). Там же, вибравши «Гарячі клавіші», відкривається перегляд налаштувань плеєра із клавіатурного блоку. Списків відтворення можна зробити чотири, і плеєр відкриє або поточний, або все. Через аудіоплеєр пісня, що програється, встановлюється також як дзвінок, мелодія контакту або мелодія сигналу. При вимкнених навушниках, треба сказати, єдиний динамік суперзвуком не вражає, а важча музика відверто перетворюється в «кашу».

Приклади фотографій
до змісту

Приклади знімків відкриваються в новому вікні з максимальним розміром кадру

Принципи лукавства
до змісту

На кожну з SIM-карт можна призначати окремі профілі

Першою справою хочеться сказати, що телефон дозволяє користувачеві вибирати пріоритетну карту й привласнювати їй улюблене ім'я. При активації телефон першою справою наполегливо запитує PIN-коди для двох SIM-карт. Після їх коректного введення пристрій заявляє про їх ініціалізацію й розпочинає роботу. У вихідному положенні у верхньому лівому куті на дисплеї відображаються два сигнали покриття — під номером «1» й «2» (правда, під акумулятором перша карта розміщується чомусь праворуч, а при запиті введення PIN-коду починається із другої). Пріоритетний оператор показаний червоним значком мережі, а другорядний — синім.

При надходженні вхідного виклику показується назва SIM-карти, ім'я контакту і його телефонний номер. Її номер висвітлений у лівому нижньому куті. Коли телефонують на одну «сімку» з номера, записаного в контакт-аркуші другий, то однаково термінал показує ім'я контакту, що здійснює виклик. Пропущені виклики будуть вказувати номер SIM-карти, на яку надходив дзвінок. З повідомленнями ситуація аналогічна.

З однієї «сімки» на другу зателефонувати не вдасться. А от під час розмови по одній SIM-карті можна прийняти виклик, що надійшов на іншу. Але однаково активною картою є пріоритетна. Можна, звичайно, задати пріоритет для другої карти, але для цього доведеться перевантажувати телефон, що, погодьтеся, набридає. Перемикатися між «сімками», втім, можна при наборі номера або відправлення SMS і мультимедійних повідомлень.

Для цього варто використовувати клавішу на торці для виклику диспетчера карт операторів. А от з Інтернетом така штука не пройде. Для одержання й передачі даних через GPRS буде використовуватися карта за умовчанням.

У термінала є ще одна цікава особливість: для кожної з SIM-карт можна призначити свій профіль, тобто за мелодією виклику або сигналом повідомлення користувач відразу визначить, яку «сімку» ощасливив виклик або SMS.

Ще кілька слів
до змісту

При внесенні контакту до списку, телефон спершу поцікавиться, куди, власне, будуть збережені дані — на карту (одну із двох) чи безпосередньо в нього, а потім запропонує поля для заповнення. При збереження в пам’ять термінала запитується тип номера (мобільний особистий, мобільний робочий, стаціонарний особистий, стаціонарний робочий, факс тощо). Після цього доведеться заповнити поле імені, прізвища, відображуваного імені, номера телефону, другого номера, електронної пошти, привласнити групу, картинку, мелодію виклику й замітку. Процедура однакова для всіх типів номерів.

Файловий менеджер за назвою «Мої файли», традиційно сортує за характером збережені в телефоні й на карті пам'яті дані. Але в русифікованому меню директорії диспетчера файлів відображаються англійською — Images, Videos, Sounds. Добре хоч не корейською.

Органайзер успішно замінено папкою «Додатки». Туди вмістилися диктофон, Java-додатки (по суті ігри), фоторедактор, штамп зображення, Bluetooth (що дивно, звичайно його виносять у налаштування; в D780 Duo він здатний передавати відзначені файли одним натисканням), нагадування, завдання, світовий час, калькулятор, конвертор, таймер, секундомір, словник і меню SIM-карт. Увагу варто приділити іграм і словнику. Перші удостоїлися цього завдяки своїй кількості, а другий — через наявність. Словник, до слова, ні що інше як знайома всім Lingvo. Він містить у собі російсько-англійський, англо-російський та англо-український словники. Дуже грамотне рішення виробника — помістити в термінал такий додаток. Він буде доречним будь-якому користувачеві. Що стосується згаданих ігор, то вже на що, а на них не поскупилися. Cannonball, Forgotten Warrior, Freekick, Arch Angel, Minigolf Las Vegas, Midnight Pool, Paris Hiltons Diamond Quest (краще не ганьбитися, а грати в щось більше цікаве), Tetris Mania, Asphalt2 (шикарна гонка без правил), Checkers Deluxe — от повний перелік того, що буде відволікати вас від роботи своєю чарівною графікою й динамічністю. Правда, засмутить те, що не всі вони представлені в повному варіанті — демо-версії обмежують кількість рівнів.

Радіоприймач, дбайливо вбудований у термінал, як завжди завередує й без штатної фірмової гарнітури працювати не буде. Інтерфейс у нього простенький, але зі смаком. Найбільш вигідне рішення, коли композиції аудіоплеєра вичерпали себе.


Плюси апарата
до змісту
  • Можливість роботи із двома SIM-картами одночасно
  • Прийнятна ціна
  • Непогана оснащеність

Мінуси апарата

  • Слабкі можливості камери

Ціни на апарат
до змісту

Джерело: Мабіла
Автор: Євгенія Диц
Коментарі
ofuro1 17.07.2008 22:38

телефон отличный,пользуюсь второй день,был н-72,пока из минусов- нет на гарнитуре громкости,очень не удобно говорить,переключать радио на гарнитуре нельзя,джойстик при нажатии верх-скрипел, ... но перестал !!! в целом доволен .... да и цена 1270 гр приемлема !!!!


Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100