Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Неділя, 17 січня 2021 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / Мобільні телефони / Огляд Samsung F330: "Музика у стилі "Beatz"

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Alcatel
BenQ-Siemens
Fly
LG Electronics
Motorola
Nokia
Panasonic
Philips
Sony Ericsson
Sofi
Siemens
Sagem
Samsung
VK Mobile
Інші виробники
Смартфони
Комунікатори
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Лютий, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29    

Огляд Samsung F330: "Музика у стилі "Beatz"

Этот материал на русском языке
Коментарі 06.02.2008
Експертні оцінкі:
Дизайн 5
Ергономіка 4
Функціональність 3
Вартість 3

Загальна 4
Содержание:

Ще кілька десятків років тому ніхто й подумати не міг про персональне аудіо. Зараз же практично кожен виробник портативної електроніки спробував свої сили на цьому поприщі. Тому не дивно, що гіганти телефонного бізнесу також мають в асортименті своєї продукції мобільні апарати музичної спрямованості.

Причому конкуренція серед цих апаратів просто скажена. І при цьому музичні новинки випускаються із завидною регулярністю. Наприклад, нещодавно лінійка музофонів Samsung поповнилася цілою серією апаратів під назвою Beatz. І одним з них є стильний Samsung SGH-F330.


Загальна інформація

Те, що Samsung F-330 є телефоном з музичною спрямованістю видно з першого погляду — логотип серії Beatz у вигляді ноти на передній і задній панелях, нетрадиційні позначення кнопок джойстика й додаткова клавіша швидкого доступу до плеєра. І це не просто гарна зовнішність — у надрах апарата криється спеціальний підсилювач, що забезпечує дійсно високу якість звучання. А в прошивці апарата оселилися спеціальні функції для пошуку й порівняння пісень. При цьому всі функції гармонійно вплітаються в гарний користувальницький інтерфейс Samsung.

Однак одвічне призначення апарата все-таки телефонія, з якою пристрій, як виявилося, також справляється на «ура». Власник телефону завжди буде на зв'язку, тому що в специфікаціях виявляються цифри GSM 900/1800/1900 і підтримка UMTS. До речі, навіть для України третє покоління зв'язку вже реальність, так що апарат точно відповідає вимогам часу. При цьому, завдяки наявності акумулятора на 950 мАг, телефон безупинно пропрацює протягом трьох діб в режимі середнього навантаження. Якщо ж використовувати телефон винятково в ролі плеєра, то підключати зовнішнє джерело живлення буде потрібно кожні 12 годин. І цю цифру варто завжди тримати в пам'яті, а ще краще — не допускати повного розряду, тому що взяти зарядний пристрій у сусіда з телефоном Samsung буде неможливо — апарат оснащується новим роз’ємом. Хоча як альтернативу можна носити із собою дата-кабель — зарядка телефону з його допомогою цілком реальна. В іншому ж, це старий добрий апарат серії Ultra, у нашому випадку — Ultra Music.

Зовнішній вигляд
до змісту
Написання SMS не викличе ніяких проблем

«Гляжусь в тебя, как в зеркало…» — ці слова з однієї відомої пісні якомога краще змальовують зовнішність апарата. Якби не хромована вставка із джойстиком, то передня панель апарата була б суцільним дзеркалом, що активно використовується деякими представницями прекрасної половини людства (залишилося ще тільки губну помаду встановити, й вийде справжній жіночий телефон). Інші частини апарата привертають не менше уваги через контраст між повністю білим корпусом і чорною вставкою, що розділяє половинки. Проте, зібраний апарат дуже якісно. Люфт половинок мінімальний, а механізм автодоведення працює просто відмінно, але при цьому, на відміну від інших слайдерів, ще й має м'який хід без ударів наприкінці ходу.Виробники все частіше відмовляються від застосування традиційних кнопок на користь сенсорів. Особливо зараз стало модним випускати апарати взагалі без кнопок (подібні є практично в кожного виробника). Однак якщо ж хочеться більш традиційного інтерфейсу, але й відмовлятися від технічних новинок теж не можна, то можна піти на компроміс. Наприклад, щоб елементи керування були сенсорними, а інші кнопки — звичайними. Саме так і виконані клавіші в F330 — софт-кнопки, клавіші прийому й відбою, а також чотири положення джойстика є сенсорами (ємнісними). Інші ж кнопки більш традиційні. Може здатися дивним, що центральна кнопка джойстика звичайна, а не сенсор. Як пояснення можна припустити, що вона є гарантією від помилкових натискань (кому сподобається самовільне розірвання розмови?). Адже сенсори спрацьовують від найменшого дотику, а під час розмови голова саме одночасно натискає на всі сенсори. До речі, цікавий момент — якщо зазвичай позиції джойстика позначають просто крапками, то джойстик F300 має позначення перемотування. А на центральній кнопці вигравірувані символи старту й паузи. Таким чином, навіть взявши вперше в руки телефон, людина буде знати, яка кнопка за що відповідає. Ну а щоб довго не шукати розташування плеєра в меню, виробником була зроблена спеціальна кнопка під джойстиком. Звичайно, сенсори, безумовно, працюють на імідж моделі, однак з їхньою кількістю вийшов невеликий перебір. Справа в тому, що, як вже було сказано, сенсори спрацьовують від найменшого натискання. При цьому, тримаючи телефон у руці, великий палець автоматично лягає на джойстик, що викликає помилкові спрацьовування. Можливо, краще було б, якби виробник обмежився лише чотирма сенсорними кнопками, як, наприклад, у телефоні U600.Що ж стосується набору тексту, то завдяки великим клавішам написання SMS не викличе ніяких проблем. Не перешкодить і верхня половинка — вона від'їжджає досить далеко, не перекриваючи верхній ряд клавіш і залишаючи досить місця для комфортного набору.

Однак клавіатура апарата таїть у собі ще один сюрприз — це кнопка перемикання. Тепер, щоб написати SMS, зателефонувати або посерфити в Інтернеті, не обов'язково виходити з поточного додатка. Досить натиснути цю кнопку (вона перебуває трохи нижче клавіші регулювання гучності — саме навпроти кнопки виклику камери), і з'явиться невелике меню із трьома заданими функціями. Звичайно, дехто може заперечити, що подібна, і навіть більш розширена, функціональність вже давно є в апаратах Sony Ericsson. Але, як говориться, краще пізно, ніж ніколи. Та й для фанатів Samsung подібне нововведення буде істотним поліпшенням функціональності.


Екран апарата виконаний за останніми технологіями виробництва TFT-дисплеїв: розмір пікселя настільки малий, що окрему крапку просто не розрізнити. Природно, чим менший розмір крапки, тим краще. Однак роздільна здатність екрана становить стандартні на сьогодні 240х320 пікселів, що в результаті позначається на фізичній діагоналі екрана — вона становить 2 дюйми. Звичайно, цього цілком достатньо, але хочеться мати екран якомога більшого розміру.


Фотофункції
до змісту

Основна камера апарата виконана в стандартному для більшості слайдерів розташуванні — із внутрішньої сторони верхньої половинки. Таке розміщення має багато переваг, найважливішими з яких є захищеність об'єктива камери від подряпин і зручність зйомки (якщо камера розміщується на нижній половинці, то вона, найчастіше, виявляється закритою рукою). При цьому інтерфейс керування камерою виконаний у традиційному для Samsung стилі, так що розібратися в процесі зйомки буде неважко. Тут же можна перемкнутися й на додаткову камеру на передній панелі.

Зйомка відео можлива з використанням обох камер

Що ж стосується технічних характеристик камери, то в апараті встановлений двомегапіксельний сенсор. Все б нічого – навіть за прогнозами аналітиків в 2008 році найбільш популярною роздільною здатністю камери буде 2 мегапікселі, але відсутність автофокуса або хоча б світлодіодного спалаху серйозно зменшує спектр застосування камери телефону. Після проведеної серії випробувань, вдалося з'ясувати, що домогтися нормальної якості фотографії можна лише при ландшафтній зйомці — тобто фотографувати можна лише з відстані не менше метра й досить великі об'єкти. Текст, а також дрібні об'єкти будуть виходити розмитими через відсутність автофокуса. Однак камера має й досить вагомий плюс — «нічний режим» зйомки вмикається автоматично залежно від освітлення.

Передня камера призначена для здійснення відеодзвінків, однак з її допомогою також можна робити звичайні фотографії максимальною роздільною здатністю 480х640 пікселів. У принципі, знімки виходять досить якісними, але все-таки для автопортретів краще використовувати задню камеру. Тим більше що вона має дзеркальце саме для цього. А от передню камеру можна використовувати лише за призначенням.

Зйомка відео можлива з використанням обох камер. При цьому максимальна роздільна здатність ролика буде становити 176х144 пікселі, незалежно від використовуваної камери. Запис відеоінформації ведеться у файл 3gp, зі швидкістю приблизно 25 кадрів/с, чого цілком достатньо для динамічної сцени (наприклад, зйомки людини, що біжить). Цікавий і досить корисний момент виявляється в інтерфейсі відеокамери — під час зйомки автоматично відображається розмір використаної пам'яті. Ну й традиційно для Samsung, ви зможете дивитися записані ролики, розгорнуті на весь екран. Тому якщо запастися більшою картою пам'яті, то можна перетворити телефон у мобільний кінотеатр, благо картинка 3gp-файлу з високим бітрейтом буде цілком задовільної якості. Та й фізичний розмір екрана дозволяє комфортно дивитися відео.

.

Приклади фотографій
до змісту

Приклади знімків відкриваються в новому вікні з максимальним розміром кадру

Автоматичний режим

Матрічна зйомка

Ефекти:

Негатив

Черно-білий

СепіяПанорамна зйомка

Програмна частина
до змісту
якість програвання в телефону на висоті. Чистий кришталевий звук — от що почує власник телефону навіть на максимальній гучності

На 90% цей телефон виглядає, як і будь-який інший телефон Samsng. Однак десяток відсотків, що залишився, робить його несхожим на інші апарати й виділяє його з юрби. Телефони Samsung вже давно вміють згортати плеєр у фоновий режим. Однак в F330 на головному екрані з'являється ще й невелика панель керування плеєром з найбільш важливою інформацією — назвою треку, тривалістю й часом програвання. Крім того, навіть в інших додатках з'являється невеликий інформаційний рядок з назвою пісні. До речі кажучи, якість програвання в телефону на висоті. Чистий кришталевий звук — от що почує власник телефону навіть на максимальній гучності.


Простіше стало й налаштувати телефону — виробник згрупував всі налаштування в одному розділі. Таким чином, вже не потрібно заходити в кожен додаток для його налаштування — досить зайти в пункт меню Налаштування й налаштувати все за один прийом. А завдяки спливаючим підказкам більше не доведеться вчитуватися в інструкцію до апарата для розширеного опису тієї або іншої функції.


Але не слід забувати, що телефон все-таки має музичну спрямованість, тому в надрах його пам'яті виявляються вбудовані програми пошуку й розпізнавання музики. Так що тепер уже не потрібно блукати музичними серверами в пошуках почутої випадково пісні — досить записати її в телефон, запустити розпізнавання музики й трохи почекати поки сервер зробить пошук. Через кілька секунд ви вже будете знати про пісню все, і навіть зможете відразу її завантажити із сайту Samsung Fun Club. При цьому користуватися цією функцією можна навіть під час прослуховування радіо.


Єдиним великим недоліком є неможливість встановлення мідлетів, записаних у пам'яті телефону. Сам телефон підтримує встановлення java, але тільки при завантаженні її через Інтернет. Але так буває практично з усіма новими телефонами Samsung. А через кілька місяців у Мережі можна відшукати код на активацію jad-файлу. А можливо, виробник сам випустить нову прошивку із вже виправленим недоліком.


Комунікації
до змісту

Ще недавно вважалося, що наявність 3G у мобільному телефоні є просто примхою власника, адже в Україні використовувати швидкості порядку 3.5 Мб/с було просто ніде. Сьогодні ж ситуація дещо інша — у найбільших містах вже є покриття UMTS і ситуація буде тільки поліпшуватися згодом. Тому не дивно, що практично всі сучасні телефони (принаймні, середнього і вищого цінового діапазонів) мають другу камеру (так можна грубо визначити наявність підтримки 3G). Не став винятком і F330 — на його передній панелі також перебуває об'єктив камери, що говорить про підтримку UMTS і всього, що з ним зв'язано. А це передача даних за допомогою HSDPAі відеодзвінки. Але телефон спокійно працює і з більш повільними GPRS й EDGE.

Що ж стосується зв'язку між мобільними пристроями, то телефон обладнаний Bluetooth 2.0 з підтримкою профілю A2DP. Традиційно з комп'ютером телефон тримає зв'язок за допомогою USB. А якщо додатково скористатися додатком PC Suite, то вийде бездротовий GPRS/EDGE/HSDPA-модем.

Висновок
до змісту

Як завжди, Samsung сильна у створенні гарного користувальницького інтерфейсу в гарному корпусі. Так, часом її продукти поступаються конкурентам у деяких функціях, наприклад, у багатозадачності. Однак основне своє призначення музофони компанії, зокрема F330, виконують просто прекрасно, часом навіть перевершуючи своїх прямих конкурентів. Якщо підсумувати всі враження, то F330 виходить телефоном з якісним звуком і стильним зовнішнім виглядом. Але при цьому він більше не має яких-небудь видатних властивостей.

Плюси:
до змісту
  • приємна зовнішність
  • гарний звук
  • відмінний дисплей
  • ємний акумулятор
Мінуси:
  • сенсорний джойстик
  • відсутність автофокуса
  • неможливість встановлення java з пам'яті

Ціни на апарат
до змісту
Джерело: Мабіла
Автор: Євген Барилюк
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100