Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Субота, 5 грудня 2020 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / Мобільні телефони / Nokia 8800 Arte: Мистецтво бути гарним

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Alcatel
BenQ-Siemens
Fly
LG Electronics
Motorola
Nokia
Panasonic
Philips
Sony Ericsson
Sofi
Siemens
Sagem
Samsung
VK Mobile
Інші виробники
Смартфони
Комунікатори
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Жовтень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Nokia 8800 Arte: Мистецтво бути гарним

Этот материал на русском языке
Коментарі 06.10.2008
Експертні оцінки:
Дизайн 5
Ергономіка 5
Функціональність 4
Якість зборки 5
Ціна 4

Загальна 5
   
Зміст:

У цій преміум-новинці Nokia, хоча й створеній «слідами» легендарних моделей 8800 і 8600, виробник, здається, перевершив сам себе. Nokia 8800 Arte зуміла зібрати все краще від цих телефонів, і прекрасно поєднати це руками провідних дизайнерів компанії. У результаті ми маємо дуже красиву модель, з досить незвичайними функціями. Зарахування новинки до так званого сегменту «середній люкс» цілком виправдовує себе, варто лише мигцем глянути на апарат.

Загальна інформація

Представивши ще в далекому 2005 році термінал Nokia 8800 Sirocco, і пізніше «підігрівши» цей анонс виходом декількох варіацій на цю ж тему, фінський виробник немов звів увесь світ з розуму. Світові, та й регіональні бренди почали раз по раз представляти модель за моделлю, намагалися «захопити» хоч частину «преміум»-ніші на ринку, але  практично всі спроби закінчувалися в кращому разі результатом, що так і характеризувався «трохи-трохи», в тому плані, що вендори брали тільки те, що вираховується сотими частками відсотків. Вся справа ще й в тому, що виробники просто не поспівали за ходом подій. Варто було тільки вивести щось стильне і красиве, а Nokia вже продає таке ж, але в оправі зі благородних металів (позолота, наприклад).

Корпус телефону виконаний з використанням сталі й органічного скла

Хтось виводить позолочену мабілу — а в Nokia вже не тільки позолота, але й дорогоцінні камені. До того ж, крім позолоти й інших «буржуазних понтів», у компанії велику роль приділяють й іншій важливій особливості. Як все максимально правильно й красиво поєднати, як показати, що саме так ця труба, це не чергові модні, хай простить мені читач тавтологію, «понти», а стильний дорогий аксесуар, необхідний саме людині, що стежить за своїм іміджем, і розуміє користь у кожній деталі — від шнурівок черевиків до марки сигарет або сигар.

Саме таким є Arte. Синтез шляхетних матеріалів, з яких виготовлений корпус — скло й нержавіюча сталь у поліруванні — це дві цінності, які шануються сильними світу цього.

Безсумнівно, дизайн і конструкція моделі проходили свої етапи еволюції. Не важко згадати, що почалося все ще в 2005 році з виходом у світ геніальної Nokia 8800 Black Edition, а також її золотої варіації 8800 Sirocco Edition Gold, і молодшого преміум-термінала 8600 Luna, и це очевидний факт.

Еволюція габаритів в апаратах

 
Габарити, мм 105х45х16,5 107х45х17,5 107х45х15.9 109х45,6х14,6
Вага, гр. 134 138 143 150

Зовні новинка має багато спільного із цими моделями, та й самі матеріали — скло і сталь — це елементи 8800 Black Edition й 8600 Luna. Але, навіть беручи до уваги такий стан справ, дивлячись на Arte, ним однаково мимоволі захоплюєшся. Апарат просто чудовий, чарівний, дивний... Апарат є яскравим продуктом «мобільного мистецтва» (Art з англійського «мистецтво»), у якому головний акцент зроблено на вмінні зобразити. Зобразити мистецтво.

Зовнішній вигляд й ергономіка
до змісту

У новинці відсутні які-небудь бічні кнопки керування

Колись, ще у відносно далекі часи, мені довелося «мати справу» з мобільним телефоном Nokia 8600 Luna. Сказати по правді, телефон мене дуже вразив. Насамперед, саме тим, що в пропрацюванні корпуса левову частку матеріалу складає скло. Оскільки зі скла, до того ж полірованого, складалася сама колбочка, у яку, у свою чергу «ховався» кнопковий механізм, то під час закриття механізму слайдера, кнопки дуже красиво підсвічувалися через темне скло — одним словом, маємо ефект місяця й притому ще який. Однак, підходячи до такого пропрацювання з іншого боку, варто відзначити й той факт, що за ефектом краси, випливав трохи інший ефект — сильної маркості корпуса. І тут вже нічого не поробиш, це факт, що, можливо, не сильно псує загальну картину, якщо користувач дуже акуратний і розуміє особливості глянсових матеріалів. Однак в тому випадку, якщо мова йде про дуже зайняту людину, яка часто телефонує, до того ж не звертає великої уваги на те, як він тримає апарат — то Luna точно не для неї.

На жаль, в Arte та ж проблема. Вся передня панель виготовлена з органічного скла. Тут хоча й немає, так би мовити, «місячного підсвічування» клавіатури, однак сам апарат надзвичайно підданий впливові бруду. До того ж хвилин десяти роботи із пристроєм вистачає, для того, що б залишити кілька жирних маслянистих розводів, і тут вже взагалі лихо. Палець починає зісковзувати при відкритті слайдера то на екран, то на джойстик, залишаючи розводи й на першому, і на другому. Навряд чи таке може особливо сподобатися. Єдиний, на наш погляд, вихід з такої ситуації — це розкривати, та закривати слайдер, приклавши пучку (а ще краще ніготь) між сталевою окантовкою, що проходить відразу ж під джойстиком і самим джойстиком. Думаю із зображення чітко видно, що краще там задіяти саме ніготь, оскільки відстань між окантовкою й джойстиком не більше міліметра.

Шарнірний механізм у слайдері пропрацьований у традиціях попередніх моделей, зокрема апарата Luna. Є гарний механізм доведення слайдера, а також відоме клацання. Хід виконується відмінно, ніяких проблем тут немає.

Екран у новинці виготовлено на основі TFT-матриці, має роздільну здатність 240х320 пікселів і передачу кольору 16 млн. відтінків. Під час роботи на яскравому сонячному світлі, екран показав себе на порівняно непоганому рівні, хоча й не можна не відзначити, що іноді нам доводилося прикривати дисплей долонею. Що ж буває й таке.

А от до клавіатурного блоку, особливо до цифрової частини, ніяких причіпок немає. Самі по собі кнопки великі, досить широкі, до того ж влаштовані за цікавою східчастою схемою, що вже деякою мірою перешкоджає ковзанню по глянсових кнопках. Та й говорити про ковзання пальців тут зайве, оскільки за тижневий період тестування ми із прикладами подібного плану просто не зустрічалися.

Із софт-блоком, а також джойстиком справи не так гарні, хоча, звичайно ж, не критичні. Клавіші софт-блоку покриті спеціальним захисним склом, що хоча й підкреслює зайвий раз естетику всієї моделі, однак дуже схильне до мазанини. Багатопозиційний джойстик пропрацьований цілком звичайно — ніяких нарікань тут не виникає, хоча й захвату теж.

Над екраном перебуває внутрішній динамік, і датчик освітленості, а на правій бічній грані розміщено невеликий проріз, із припасованою до нього сіточкою. Це динамік гучного зв'язку. Робота згаданих елементів цілком нормальна.

Кілька слів про бічні грані. Як ми вже говорили, на правій стороні перебуває  проріз динаміка гучного зв'язку. Якість динаміка не можна віднести до стерео, але й зовсім тихим його теж не назвеш. Якість звуку цілком нормальна, а під час роботи з гучним зв'язком не в дуже шумних місцях, його сили цілком достатньо.

З інших роз’ємно-кнопкових елементів, розташованих на бічних гранях, можна відзначити лише кнопку увімкнення / вимкнення живлення, що перебуває на верхньому торці, а також універсальний роз’єм micro-USB і проріз мікрофона. Останні два розташовані на нижньому торці. До вище згаданого роз’єму користувач може приєднувати кабель зарядки, що має штекер з таким же стандартом, дротову гарнітуру й кабель синхронізації з комп'ютером або іншим мобільним пристроєм.

До речі, варто чи ні займатися пошуком дротової гарнітури такого ж статусу чи ні, це спірне питання, оскільки в комплекті поставки передбачена красива бездротова гарнітура.

Дві стрілочні кнопки, праворуч і ліворуч від торців служать для фіксації кришки акумуляторного блоку. От такий арсенал. Тут немає ні клавіші-гойдалки регулювання звуку, ні кнопки швидкого запуску камери, ні вже, тим більше кнопки активації музичного плеєра.

Тильна панель гаджета виконана повністю з нержавіючої сталі, з цікавим покриттям, що з першого погляду нагадує пластик. Цей «пластик» також «любить» пальці, хоча значно менше ніж, скло на передній панелі. На цій панелі розташована кришка акумуляторного блоку, а також вічко камери з 3,2-х мегапіксельним сенсором. Про камеру в новинці ми розповімо в одному з наступних розділів.

Мультимедіа й розваги
до змісту

Додатки цього сегмента зосереджені переважно в розділах меню «М-медіа», а також підпункті меню «Додатки». У першому підпункті користувач одержує доступ до додатків «Камера» й «Відео». За визначенням ці два додатки відповідають за фото й відеозйомку. Більш детально про них у наступному розділі.

У новинці встановлено додаток WidSets — це незалежний сервіс на основі Web 2.0, що забезпечує багатоадресне віщання RSS-потоків і користувальницького контенту через мобільні каналах

За фото- й відеододатками йде додаток музичного плеєра. Кілька слів про особливості цього додатка. Користувачеві доступне сортування треків за списками відтворення, виконавцями, альбомами, а також жанрами. Крім того, у налаштуваннях можна встановити режим у випадковому порядку, тобто плеєр буде програвати треки не один за одним, а як йому «захочеться». Також можна увімкнути функцію «Повтор» і «Розширене стерео».

У налаштуваннях еквалайзера, які й завершують опис цього додатка, присутні кілька режимів: «Нормальний», «Поп-музика», «Доля», «Джаз», «Класика» й інші.

Завершує медійне оснащення цього розділу, додаток «Диктофон». Він нічим цікавим не відрізняється, все достить просто, як і в безлічі молодших моделей цього виробника.

Підпункт меню «Додатки» у певному розумінні цього слова поділений ще на два підпункти — один зберігає ігри (точніше гру, тут вона одна), а другий, за назвою «Колекція», містить кілька різних конвертерів, перекладач, а також додаток WidSets. Цей додаток є незалежним сервісом на основі Web 2.0, що забезпечує багатоадресне віщання RSS-потоків і користувальницького контенту через мобільні канали (розробка Nokia).

Що ж стосується ігор, то в терміналі вона всього одна — це Golf Tour. Крім того, можна завантажити додаткові ігри самостійно.

Камера
до змісту

Камера оснащена сенсором 3,2 мегапікселі й стандартним набором налаштувань

В Nokia 8800 Arte вбудована камера з 3,2 мегапіксельним сенсором. Камері доступна як відеозйомка, так і фото.

Розглянемо налаштування камери в тому й іншому режимах.

Ефекти Звичайний, відтінки сірого, сепія, негатив
Баланс білого Автоматично, денне світло, лампа розжарювання, лампа денного світла, обрій
Якість зображення Високе, звичайне, базове
Розмір зображення 2048х1536, 1600х1200, 1280х960, 640х480, 320х240, 160х120 пікселів

Крім того, доступна також фотозйомка з використанням альбомного режиму, вибір рівня яскравості, використання автотаймера, серійного режиму тощо.

Що стосується налаштувань відео, у вбудованій камері Nokia 8800 Arte, вони наступні.

Якість відео Високе, звичайне, базове
Роздільна здатність відео 352х288, 176х144, 128х96 пікселів
Час перегляду 3 сек, 5 сек, 10 сек, не обмежено

У цілому ж, як можна побачити із цього переліку, налаштування досить стандартні.

Приклади фотографій
до змісту

Приклади знімків відкриваються в новому вікні з максимальним розміром кадру

Відеоогляд
до змісту
Вам необходимо обноить Flash Player для просмотра нашего сайта. Скачать последнюю версию Flash Player

Убудовані додатки
до змісту

Непрямою особливістю, що належить до вбудованих додатків новинки, є функція, що дозволяє приглушити звук усього одним рухом, повернувши телефон екраном униз

Не обділена новинка й свої цікаві додатки. Перше, що нам здалося незвичайним, — це додаток «Калькулятор». Не знаю, як кому, а особисто мені раніше не доводилося бачити калькулятор з функцією «Кредитний калькулятор», тобто можливістю, так би мовити, мобільного підрахунку процентної ставки й виплат по кредиту.

Цікавим можна назвати також конвертер температур «Фаренгейт-«Цельсій», а також «Конвертер розмірів». Останній додаток дозволяє визначати свій розмір одягу на основі даних розмірів більшості світових виробників. В іншому ж додатки, ні чим особливим не відрізняються.

Цікавою особливістю, хоча вона лише побічно стосується додатків, є функція, що дозволяє приглушити звук усього одним рухом, повернувши телефон екраном униз.

Пам'ять і передача даних
до змісту

В Nokia 8800 Arte виробник «вмонтував» цілий гігабайт пам'яті, який користувач може задіяти під зберігання фото-, відео-, аудіоконтенту, створеного за допомогою відповідних додатків або просто завантаженого з комп'ютера. Цей об’єм пам'яті збільшити не є можливим, через відсутність як такого слота для карт розширення пам'яті.

За передачу даних у новинці відповідає кілька комунікаційних додатків. Насамперед, це повноцінний клієнт електронної пошти, з можливістю передачі й прийому вкладених повідомлень. Втім, ця особливість тут навряд чи цікава, оскільки яких-небудь програм-переглядачів тут не передбачено.

Крім цього, можлива також передача даних за допомогою протоколів GPRS й EDGE, з досить високим десятим класом швидкостей. Доступний також обмін інформацією за допомогою бездротового модуля Bluetooth (підтримує технології EDR й A2DP), синхронізація телефону з комп'ютером за допомогою кабелю micro-USB (доступно кілька видів синхронізації), а також використання термінала як модему при необхідності виходу в Інтернет з комп'ютера, і використанні браузера xHTML  для роботи з мобільним Інтернетом.

Комплектація
до змісту

 • Телефон Nokia 8800 Arte
 • Кабель micro-USB
 • Зарядний пристрій
 • Bluetooth-гарнітура Nokia BH-803
 • Настільна склянка
 • Інструкція


Враження й висновки
до змісту

З естетичного погляду, Nokia 8800 Arte відмінно представляє середній люкс-клас. Чудова зовнішність, відмінні матеріали, і, саме собою зрозуміло, «гра розуму дизайнерів і технологій» зробили із чергового преміум-апарата, можна сказати, люкс нижньої ланки Vertu або іншої моделі цього ж класу. Додавши до новинки в комплект таку ж шикарну гарнітуру й просто шикарну докінгову станцію — цей «буржуйський» представник, так би мовити, одержав усі права на інтерес до нього тих, хто розуміється на іміджі. Але саме тих, хто розуміється, а не лише голосно декларує це. На жаль, пристрій має кілька прикрих ляпів, серед яких головним є маркість корпуса, Але, як кажуть, за все гарне треба платити. Однак у нашому ж випадку, це можна навіть пробачити, і пробачити саме через красу. Адже саме зовнішня краса — це все. В іншому ж... Ну, а що в іншому, це вже кожен нехай вирішує сам.


Плюси апарата
до змісту
 • Відмінний дизайн й якість зборки
 • Гарна комплектація
 • Цікава реалізація деяких додатків
 • Непогане комунікаційне оснащення
Мінуси апарата
 • Висока ціна
 • Маркість корпуса


Ціни на апарат
до змісту

Джерело: Мабіла
Автор: Олександр Сергєєв
Коментарі
Ra1n 07.10.2008 11:38

"кнопку включения/выключения питания" - кнопка включения/выключения телефона, кнопка не обесточивает трубку, то есть не выключает питание.


Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100