Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Понеділок, 18 січня 2021 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / Мобільні телефони / Motorola / Огляд мобільного телефону Motorola U9

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Alcatel
BenQ-Siemens
Fly
LG Electronics
Motorola
Nokia
Panasonic
Philips
Sony Ericsson
Sofi
Siemens
Sagem
Samsung
VK Mobile
Інші виробники
Смартфони
Комунікатори
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Січень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Огляд мобільного телефону Motorola U9

Этот материал на русском языке
Коментарі 28.01.2008
Експертні оцінки:
Дизайн 4
Ергономіка 4
Функціональність 5
Ціна 3

Загальна 4
Зміст:

Нова іміджева розкладушка Motorola U9 продовжує традиції моделі U6, яка свого часу стала одним із найбільш оригінальних іміджевих телефонів завдяки цікавій формі корпуса й унікальній системі авторозкриття. Але якщо U6 розробники, виходячи з дизайну, назвали PEBL (камінчик, галька), то новинці за рахунок яскравого глянсового корпуса підійшла б асоціація з дорогоцінними самоцвітами.


Ринкова ситуація

Якщо PEBL U6 багато в чому був експериментальним продуктом, як у плані дизайну, так і деяких особливостей конструкції, які застосовувалися вперше, то Motorola U9 — це, насамперед, телефон, що розрахований на гарний продаж.

У компанії розуміють, що однієї моделі RAZR2 V8 недостатньо, щоб залучити абсолютну більшість потенційних покупців іміджевих телефонів, тому й створюються додаткові продукти з різним варіантом дизайну. Зокрема U9 підійде тим, кого Motorola RAZR2 V8 не влаштовує через свої досить великі габарити дуже тонкого корпуса, який далеко не всі вважають зручним.

На відміну від свого попередника Motorola U9 має гарний функціональний потенціал — це ще одна відмітна риса апарата, що свідчить про те, що виробник рішуче має намір виправити недоліки, допущені у свій час у моделі U6.

Останній мав досить убогі, навіть для свого часу, можливості й при цьому коштував на початку продажу невиправдано дорого. Навіть у користувачів, яких не надто хвилює функціональність, виникало зрозуміле запитання: чому телефон з VGA-камерою й відсутністю слота розширення коштує так дорого.

З моделлю U9 таких питань не виникає, що дає телефону шанс якщо й не стати дуже популярним серед численних шанувальників іміджевих моделей, то, як мінімум, міцно зайняти свою нішу.

Зовнішній вигляд, дисплей і ергономіка
до змісту

Якщо порівнювати зовнішній вигляд U9 і попередньої моделі — PEBL U6, то подібних моментів знайдеться не так багато. За рахунок глянсового покриття (в PEBL U6 було матове) і більш тонкого корпуса телефон виглядає зовсім по-іншому. Та й за тактильними відчуттями телефон дуже далекий від моделі U6. Підчас роботи з телефоном відчувається, що корпус пластиковий, за рахунок цього апарат досить легкий.

Motorola U9 продовжує традиції моделі PEBL U6, при цьому маючи вищу функціональність

Особливих проблем це не створює, але суб'єктивно PEBL U6 нам здався більш солідним за рахунок металевого корпуса. Другий момент, на який обов'язково звернуть увагу користувачі моделі U6, — відсутність механізму авторозкриття. Свого часу в моделі PEBL U6 виробник запропонував досить оригінальну систему автоматичного відкриття розкладушки, яка була особливо зручна для жінок з манікюром. Невеликим зусиллям пальця верхня кришка в попередній моделі з'їжджала вниз приблизно на пів сантиметра, після чого під дією пружини автоматично відкривалася. Нігті у всьому процесі зовсім не задіяні, на відміну від відкриття стандартної розкладушки, де, для відкриття телефону однією рукою, користувачеві доводиться спочатку просунути палець у щілину між половинками корпуса. Нажаль, від авторозкриття виробник відмовився, очевидно, із практичних міркувань — стандартна конструкція обходиться дешевше у виробництві, використовуються перевірені елементи, до того ж, вона має вищу зносостійкість.


Глянсове покриття корпуса виглядає дуже ефектно, але вже після нетривалого використання телефону (досить декількох необережних дотиків), на поверхні залишаються відбитки пальців. Сказати, що це критично, не можна — сьогодні глянсове покриття використовує в іміджевих моделях чи не кожен виробник, тому проблема масова.

Глянцове покриття корпуса виглядає дуже ефектно, але вже після нетривалого використання телефону (досить декількох необережних дотиків), на поверхні залишаються відбитки пальців

Окремо варто зупинитися на якості матеріалів. До зборки апарата претензій немає, всі деталі підігнані одна до одної, конструкція надійна. А от глянсова поверхня пластику піддається подряпинам. Буквально за кілька днів експлуатації апарата ми вмудрилися поставити кілька прикрих подряпин, які на ідеально гладкій верхній панелі дуже помітні. Почасти рятує ситуацію спеціальний мішечок, яким комплектує телефон виробник, без нього в жіночій сумочці розкладушка швидко втратила б товарний вигляд.

Зовнішній дисплей у неактивному режимі абсолютно не видно, створюється враження, що в телефоні його й зовсім немає, але, підчас активації підсвічування, користувач побачить OLED-екран з роздільною здатністю 128 х 160 з підтримкою 65536 відтінків. Головна особливість екрана в тому, що його зовнішні межі невидимі, зображення по краях втрачає насиченість й ніби зникає, створюючи досить цікавий ефект. Незважаючи на простоту реалізації, з погляду дизайну таке рішення дуже цікаве, особливо в контексті використання різних анімаційних заставок (вони присутні в якості попередньо встановлених).

На верхній панелі перебувають сенсорні клавіші, які служать для керування музичними функціями апарата. Подібна можливість є в моделі RAZR 2 V8, і буде активно застосовуватися надалі. Розширення можливостей керування розкладними телефонами в закритому стані є одним з важливих напрямків розвитку мобільних інтерфейсів, причому, не тільки для Motorola. Цілком можливо, що в найближчому майбутньому клавіші на зовнішній панелі будуть використовуватися для більш широкого спектру завдань.


Основний дисплей виконано за технологією TFT, він має роздільною здатністю 320 х 240 пікселів і відображає до 262 144 відтінків. Дисплей стандартний для останніх моделей Motorola, однак, якщо порівнювати з RAZR 2 V8, то в моделі U9 він має менші фізичні розміри. Картинка на дисплеї досить яскрава, передача кольору гарна. В умовах природного освітлення кольори не блякнуть, перевірити роботу екрана в умовах похмурої зимової погоди не вдалося. Але, зважаючи на те, що в апараті використовується та ж матриця, що й в RAZR 2 V8, екран, швидше за все, буде поводитися аналогічно. Користувач може самостійно регулювати рівень підсвічування. Кут нахилу дисплея стосовно клавіатури дуже специфічний, у розкритому стані він перебуває ніби знизу. Зручність такого рішення — питання спірне, на ергономіці це особливо не позначається, але от сподобається таке розташування дисплея далеко не кожному. З декількох опитаних нами власників іміджевих розкладушок, практично всі висловили думку, що верхня кришка й дисплей розташовані «не дуже зручно».

Крім зовнішнього екрана на верхній половинці корпуса розташований об'єктив 2-мегапіксельної камери й два службових індикатори, один з них сигналізує про процес зарядки акумулятора, другий — про активації режиму Bluetooth. Органи бічного керування представлені клавішею регулювання гучності й універсальною кнопкою підтвердження, що, найчастіше, використовується в закритому стані для підтвердження зміни профілю. Праворуч перебуває традиційна клавіша, що активує диктофон (довге натискання) або голосовий набір. Про основну клавіатуру нічого особливого не скажеш — всі клавіші перебувають в одній площині. Для набору номерів і повідомлень це не дуже зручно, але для типового іміджевого телефону цілком припустимо, тим більше, до такої реалізації клавіатури спонукає форм-фактор моделі.

Програмна платформа
до змісту

У телефоні використовується оновлена версія стандартної платформи, на базі якої побудовані такі апарати як Motorola RAZR2 V8 й Motorola Z6. Меню виконано у вигляді матриці із графічними іконками, підменю представлено у вигляді списків. На перший погляд, змін небагато, проте, якщо придивитися, виявиться, що виробник дещо змінив структуру меню, додав можливість пошуку в телефонній книзі не тільки за іменем, але й за номером, і додав ще ряд корисних покращень. До речі, пошук за номером вже давно використовує у своїх телефонах компанія Samsung. В апаратах Motorola ця можливість працює аналогічно — користувач вводить у режимі очікування перші кілька цифр номера, після чого система сама запропонує вибрати номер з такою комбінацією серед запропонованих варіантів (з телефонної книги або недавніх викликів).

Менеджер файлів перебуває в меню «Мої файли», де первісно є кілька стандартних папок, назви яких збігаються із вмістом, що зберігається в них, — музика, відео, картинки та інше. Яких-небудь особливих можливостей файловий менеджер у собі не містить, він максимально простий.

У телефоні використовується оновлена версія стандартної платформи, на базі якої побудовано такі апарати як Motorola RAZR2 V8 й Motorola Z6. Правда, у моделі U9 виробник пропонує оновлену телефонну книгу й просунутий Інтернет-браузер

Доступ до Інтернету здійснюється за допомогою оновленого браузера, що підтримує масштабування сторінок під розміри дисплея телефону. Браузер дуже гарний — він дозволяє переглядати як wap, так і веб-ресурси й підтримує багатоканальний режим — одночасно працює з декількома сторінками.

На додаток до браузера в телефоні встановлено менеджер завантажень, що відповідає за завантаження файлів з мережі. Основна перевага утиліти складається з можливості перервати завантаження, а потім знову його відновити. Всі файли можуть завантажуватися у фоновому режимі, у цей час користувач може спокійно переглядати в браузері інші сторінки.

Дуже вдало реалізований поштовий клієнт. Він інтегрований у платформу й доступний у розділі «повідомлення». Клієнт працює із протоколами POP3/IMAP/SMTP, можна створювати кілька профілів на випадок, якщо ви використовуєте кілька поштових скриньок. Також можна приймати й відправляти вкладені файли, теоретично їхній об’єм необмежений. У налаштуваннях пошти користувач може вказати, чи бажає він приймати листи цілком або ж тільки заголовок і перші кілька рядків.

Зробити резервну копію контактів користувач може двома способами — через USB-кабель або з віддаленим сервером по технології SyncML. Ми перевірили обидва способи й залишилися задоволені.

Базова функціональність
до змісту

Незважаючи на те, що попередня модель PEBL U6 навіть для свого часу була трохи урізаною у функціональному відношенні, користувач U9 одержав цілком адекватний набір функцій, що зустрічаються в найновіших моделях Motorola. Так 26 МБ вбудованої пам'яті доповнюють карти пам'яті формату microSD, слот для яких розташовується під акумулятором. Гарячої заміни карток не передбачено.

26 МБ вбудованої пам'яті доповнюється підтримкою карт пам'яті microSD, слот для яких розташований під акумулятором. Гарячої заміни карток не передбачено

Підключення до комп'ютера проходить через USB-кабель. Первісно в меню налаштувань можна вибрати тип підключення телефону до ПК: синхронізація мультимедійних даних, доступ до карти пам'яті через USB Mass Storage, синхронізація з фірмовим програмним забезпеченням, модем і друк картинок через USB. Під час роботи більшості профілів підключення із цього списку, телефонні функції відключаються, тобто ні зателефонувати, ні прийняти виклик під час обміну даними з комп'ютером не можна. Виробником заявлена версія протоколу USB 2.0. Це значить, що передавати дані з комп'ютера на телефон і назад користувач зможе з такою ж швидкістю, як і в сучасних USB-накопичувачах.

Бездротова передача даних у телефоні представлена функцією Bluetooth з підтримкою EDR. Підтримується максимум профілів, включаючи А2DР, що дозволяє комфортно прослуховувати музику через бездротові стереонавушники. На практиці, як зі звичайною гарнітурою, так і з Bluetooth-навушниками апарат працював стабільно.


Мультимедійні можливості
до змісту

У телефоні використовується стандартний плеєр, практично без змін його можна зустріти в моделі RAZR 2V8 й інших нових телефонах Motorola. Зупинимося коротенько на його основних можливостях. Отже, користувач може створювати списки відтворення безпосередньо в телефоні. Місце розташування композиції ролі не грає, музика може зберігатися як на карті пам'яті, так і в телефоні, а також у вкладених папках.

МР3-плеєр працює у фоновому режимі, при цьому на дисплеї відображається назва поточної композиції. Під час відтворення можна використовувати всі функції телефону, у тому числі й запускати Java-додатки

Керувати плеєром просто, всі основні операції (перемотування, перемикання між композиціями, старт/зупинка) виконуються за допомогою навігаційної клавіші. До речі, ті ж операції, не відкриваючи телефон, можна виконувати за допомогою бічних клавіш і сенсорних кнопок на верхній панелі апарата.

Плеєр працює у фоновому режимі, при цьому на дисплеї відображається назва поточної композиції. Під час відтворення можна використовувати всі функції телефону, у тому числі й запускати Java-додатки. Відтворення може здійснюватися через стереогарнітуру, що входить у комплект поставки, а також через Bluetooth (підтримка A2DP). Можна поскаржитися на відсутність виходу 3,5 мм під стандартні навушники, але навряд чи більшість користувачів Motorola U9 зверне на це увагу. Відтворення через Bluetooth тестувалося із використанням бездротової гарнітури Sony Ericsson HBH-DS980. Якістю звучання ми залишилися задоволені. За рахунок навушників Walkman з гарним відсіванням сторонніх шумів, при прослуховуванні через Bluetooth-гарнітуру, звучання здалося нам більш глибоким й якісним, ніж підчас прослуховування через стандартні дротові навушники.


Із цікавих особливостей відзначимо функцію Spatial Audio. Це свого роду аналог опції «Розширені стереобази» у телефонах Nokia. Функція забезпечує більше об'ємний звук, причому різниця відчувається дуже чітко.

Диктофон в Motorola U9 нічим не відрізняється від інших моделей на аналогічній платформі, він працює як у звичайному режимі, так і під час розмови. Максимальна тривалість запису обмежена тільки вільною пам'яттю.


Цифрова камера
до змісту

Телефон оснащений двомегапіксельною камерою, без спалаху й автофокуса. В Motorola U9 камера не є ключовою функцією, тому особливих надій на неї покладати не варто. Якщо згадати модель U6, то в ній була реалізована VGA-камера, чого навіть для того часу було мало. Втім, це анітрошки не позначилося на популярності телефону, навряд чи потенційних споживачів іміджевих телефонів всерйоз засмутить, скажімо, відсутність автофокуса.

В Motorola U9 камера не є ключовою функцією, тому особливих надій на неї покладати не варто. Камера дозволяє знімати як при відкритому, так і закритому телефоні. В останньому випадку роль видошукача відіграє зовнішній дисплей

Камера дозволяє знімати як при відкритому, так і закритому телефоні. В останньому випадку роль видошукача відіграє зовнішній дисплей. Зважаючи на те, що об'єктив перебуває на верхній панелі, цей режим дуже зручно використовувати для зйомки автопортретів.

Порівняння знімків, зроблених Motorola U9 з кадрами, знятими телефонами інших виробників, показало, що в цілому реалізація камери перебуває на середньому рівні. Ми порівняли знімки, зроблені Motorola U9 й Nokia 6500 сlassic приблизно в однакових умовах. Серйозних відмінностей на користь того або іншого продукту не було.

З налаштувань зйомки користувач може вибрати роздільну здатність знімка від двох мегапікселів (максимум) до 320 х 240 (мінімум). Крім того, можна регулювати експозицію й вибрати один із сюжетних режимів (сонячно, хмарно, приміщення та інше). З додаткових можливостей відзначимо функцію зйомки за таймером. Але навряд чи ця можливість буде особливо популярна, оскільки для її роботи необхідно, щоб телефон був нерухомо зафіксований, тоді як у випадку з обтічними формами Motorola U9 це вкрай проблематично.

Камера дуже вимоглива до освітлення, якщо при денному освітленні на вулиці виходять досить непогані знімки, навіть при перегляді на комп'ютері, то на фотографіях, зроблених у приміщенні, з'являються дефекти, ну а при браку освітленості, шанси зробити гарний кадр падають до нуля.

Відеозапис проходить з роздільною здатністю 176 х 144 пікселів. Така роздільна здатність типова для іміджевих телефонів, записані відеоролики непогано виглядають на комп'ютері при перегляді в повноекранному режимі, крім того, їх можна передати через MMS. А от перегляд такого відео на комп'ютері навряд чи буде приємним.
Приклади фотографій
до змісту

Приклади знімків відкриваються в новому вікні з максимальним розміром кадру

Акумулятор
до змісту

Стандартний акумулятор в Motorola U9 ємністю 900 мАг на практиці пропрацював приблизно півтора дня без вимикання на ніч. До кінця другого дня батарея була майже повністю розряджена. При цьому ми говорили приблизно протягом 30 хвилин, використовували плеєр, фотокамеру, Java й інші функції телефону, а також вивчали меню. Рівень підсвічування екрана був виставлений на середнє значення, цього цілком вистачає для комфортної роботи з телефоном. Іншого разу телефон протримався три дні, і лише на четвертий нам довелося заряджати акумулятор. При цьому спілкувалися ми дуже мало, і практично не використовували додаткові функції апарата. Заряджається телефон у середньому за півтори години.

Висновок
до змісту

Motorola U9 можна вважати вдалим іміджевим рішенням, телефон має яскравий дизайн, що запам'ятовується, і сучасним набором функцій. Однак апарат позбавлений тієї оригінальності, яка відрізняла PEBL U6. Останній було оснащено унікальною системою авторозкриття й металевим корпусом з SoftTouch-покриттям. Це робило модель не схожою на яке-небудь іміджеве рішення інших виробників, апарат був дійсно оригінальним. У моделі U9 подібних особливостей немає, хіба що змінено кут розкриття апарата, доцільність якого досить спірна. Зрозуміло, це зовсім не привід відмовлятися від покупки, просто новинка вийшла менш оригінальною, ніж попередня модель. Конкуруючим апаратом можна назвати Sony Ericsson Z610, який має схожий за структурою покриттям корпус. Правда, цей телефон має більші розміри й менш вдалу ергономіку, та й у функціональному аспекті в Motorola U9 є ряд переваг.

На момент написання огляду серійні зразки Motorola U9 у нашій країні в продаж ще не надійшли, початкова їхня ціна складе не більше $400. У випадку з PEBL U6 ми спостерігали, як вартість цього апарата стрімко впала з $500 у момент надходження в продаж до $200 за період ледве більше року. Таке падіння вартості негативно позначається на репутації як конкретних моделей, так і бренда в цілому. Користувачі, що купують дорогий і ексклюзивний телефон навряд чи будуть задоволені, якщо через кілька місяців його вартість впаде на 30%, а через рік на всі 50. Почасти тому, модель U9 первісно вирішили зробити більш доступною, ніж свого часу була U6, хоча навіть ціна в $400 здається нам трохи завищеною. Зрозуміло, це не зробить телефон масовим, навпроти, це суто іміджеве рішення, яке буде популярним у певних колах – переважно серед забезпечених жінок, які оцінять в Motorola U9, насамперед, дизайн, компактні габарити і яскравий дисплей.

Плюси Motorola U9
до змісту
 • Стильний дизайн
 • Компактні габарити
 • Якісний дисплей
 • Адекватна функціональність

Мінуси Motorola U9

 • Слабка камера
 • Корпус піддається подряпинам

Комплектація
до змісту
 • Акумулятор
 • USB-кабель
 • Карта пам'яті microSD
 • Провідна стереогарнітура
 • Посібник користувача

Ціни на апарат
до змісту
Джерело: Мабіла
Автор: Олексій Швабрін
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100