Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Понеділок, 18 січня 2021 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / Мобільні телефони / Motorola / Огляд мобільного телефону Motorola RIZR Z6

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Alcatel
BenQ-Siemens
Fly
LG Electronics
Motorola
Nokia
Panasonic
Philips
Sony Ericsson
Sofi
Siemens
Sagem
Samsung
VK Mobile
Інші виробники
Смартфони
Комунікатори
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Вересень, 2007 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Огляд мобільного телефону Motorola RIZR Z6

Этот материал на русском языке
Коментарі 10.09.2007
Экспертные оценки:
Дизайн 5
Ергономіка 4
Функціональність 4
Вартість 4

Загальна 4
Зміст:

Мобільний апарат RIZR Z6 від Motorola - подальша розробка першого слайдера Z3 від американської компанії. У порівнянні з попередньою моделлю слайдера, в Z6 підвищена роздільна здатність дисплея, збільшений об'єм вбудованої пам'яті, а також внесені косметичні зміни в клавіатуру й покриття корпуса.


Зовнішній вигляд і керування

Слайдер Motorola RIZR Z6 акуратний і впевнено лежить у руках. Він має, на наш погляд, ідеальну вагу в 115 г, завдяки чому апарат добре почувається і в руках, і в кишенях, не викликаючи незручностей. На наш погляд, користувачі вже звикли до ультралегких, практично невагомих пласких телефонів, і відносно велика вага на підсвідомому рівні сприймається як щось надійне, впевнене й варте уваги. Механізм слайдера дуже м'який, виконаний якісно (у ньому використані реальні підшипники), є доведення до двох крайніх положень.

 

У закритому стані апаратом можна повнофункціонально керувати, оскільки всі елементи перебувають під дисплеєм. Це кнопки прийому/відбою дзвінка, контекстні клавіші, кнопка повернення до попереднього меню, кнопка швидкого запуску веб-браузера (в інших версіях поставки ця кнопка запускає плеєр), а також джойстик із центральною клавішею ОК. Весь цей блок кнопок виконаний за досить цікавою технологією: на силіконову підкладку наклеєні металізовані кнопки, вони тримаються міцно, і натискаються зручно через свої розміри.

У цифровій клавіатурі використовуються «псевдосенсри» - великі контактні площадки з мінімальним ходом кнопок

Цифрова клавіатура схована верхньою половинкою слайдера. Вона пласка, майже сенсорна (використовуються не справжні сенсори, а псевдо - велика контактна площадка з мінімальним ходом кнопки). Натискати верхній і нижній ряд клавіш зручно, оскільки профіль половинок слайдера трохи скошений, і корпус не заважає пальцям натискати пласку клавіатуру.

Бічні сторони апарата також не обділені органами керування: ліворуч - керування гучністю й смарт-клавіша, уже традиційна для всіх «моторів», праворуч - кнопка активації/спуску фотокамери, і клавіша виклику голосових функцій (набір голосом, запис розмови, диктофон). Поруч - роз'єм miniUSB, у який підключається зарядний пристрій або гарнітура. На верхній і нижній гранях телефону нічого немає, що цілком відповідає поняттям дизайнерів Motorola про стиль і зручність.

Корпус RIZR Z6 покритий фірмовим «прогумованим» напиленням SoftTouch, що дуже приємне на дотик і не залишає на собі слідів від пальців. Задня кришка виконана з металу, а лицева сторона телефону навколо дисплея покрита полірованим склом. Біля клавіш керування, які розміщені поруч з екраном, скло постійно забруднюється відбитками пальців, і тих, хто не любить „залапаних" телефонів, це може дратувати: на полірованому склі, під яким перебуває темний корпус, весь бруд дуже помітний. До того ж, підпірка для пальців, що допомагає у відкритті слайдера, розташована прямо на полірованому склі, і це додає дактилоскопічних відбитків на «проблемній» зоні.

         

На звороті RIZR Z6 розташований модуль камери зі спалахом, а внизу - проріз поліфонічного динаміка. До речі, традиційно для цих серій, весь радіоблок перебуває внизу корпуса, у цьому потовщенні, однак чутливість апарата не погіршується, навіть якщо затиснути корпус у кулаці. Але тут є одна особливість: при використанні Інтернету більше 5 хвилин і розмови більше 20-30 ця частина починає дуже сильно нагріватися.

У користувачів RIZR Z6 можуть виникнути труднощі з витяганням SIM- або флеш-карти

Апарат добре збалансований, користуватися всіма функціями легко як у відкритому, так і в закритому положенні слайдера. Для відкриття кришки акумулятора потрібно постаратися правильно й до кінця натиснути маленьку кнопку на верхньому торці апарата й відкинути залізну кришку. Усередині ж ми побачимо справжній ребус, що показує нам, як вставляти SIM-карту, а як - карту пам'яті (microSD). Вставити-то їх не дуже важко, а от щоб дістати зі своїх гнізд, доведеться дуже постаратися. Цей телефон явно зроблений не для любителів швидко на ходу поміняти карти.

    


Меню й комунікації
до змісту

Коли бачиш апарат вперше, то створюється враження, що він працює на незвичайній (наприклад, LJ або якійсь схожій) платформі. Інтуїція нас не підвела, і RIZR Z6 виявився дійсно трохи «іншим»: він працює на Linux-ядрі від MontaVista версії 2.6. Це значить, що в операційну систему входить Eclipse 3.0.1 й CDT 2.1, а також KDrive (Tiny) і GTK+. Нова операційка відрізняється швидким завантаженням, невеликими вимогами до дискового простору, відмінною продуктивністю, а також підтримкою SAMBA, програми для роботи із протоколом SMB/CIFS (служби файлів і друку). Відмінно промальовані іконки чудово відображаються на яскравому й чіткому дисплеї.

В RIZR Z6 використовується майже та ж програмна частина, що й і в K1

Відмінно промальовані іконки чудово відображаються на яскравому й чіткому дисплеї. До речі, дисплей стандартний для телефонів цієї серії, але він справив набагато більше враження, ніж його фізичні параметри (QVGA, 262144 відтінки). На сонці екран не «сліпне», однак при цьому він і не ріже очі в темряві, все добре в ньому також і з передачею кольору.

 

Меню має приємний й якийсь «округлений» вигляд, напевно, завдяки темам і скінам, які встановлені в апараті. Багато хто з користувачів, які звикли до апаратів Nokia і Sony Ericsson, дивуються компонуванню меню й взагалі інтерфейсу Motorola. Однак ті, хто більше близький до «моторів» вважають таке розташування підменю цілком логічним.

У меню активно застосовуються спливаючі підказки, от тільки погано, що в деяких випадках потрібно користуватися контекстними кнопками, а не кнопкою ОК або спеціальною клавішею повернення. Загалом, ця «частина» всіх апаратів Motorola залишається «яблуком розбрату» для всіх любителів і опонентів торговельної марки.

Меню (і кнопки швидкого доступу на джойстику) можна налаштовувати, як того душа забажає, але зручніше за все мати на одній з контекстних кнопок швидкий запуск найбільш використовуваних функцій. Взагалі ж, в RIZR Z6 усіляких налаштувань, що стосуються інтерфейсу, безліч - починаючи від оформлення й стилю меню, шпалер, заставок і закінчуючи енергозбереженням, функціями слайдера й підключень.

Можна відзначити деякі інші особливості апарата. Наприклад, USSD-запит, будучи відправленим, зникає з екрана (на інших телефонах пише «чекайте» або щось подібне, а відповідь на нього спливає як push-повідомлення. Веб-браузер працює чудово: підтримуються фонові вікна (до 5 одночасно), браузер розуміє Java, flash, спливаючі вікна - він їх може блокувати, і певною мірою адаптує сторінку під невеликі фізичні розміри екрана.


EDGE працює без збоїв; взагалі ж, ПЗ й оболонка меню цієї моделі здалися нам дуже стабільними. Телефон може сигналізувати про пропущені дзвінки й вхідні непрочитані повідомлення, але підказки про розрядку батареї, на наш погляд, занадто часті, це при тому, що після початку їхньої появи ще півдня апарат здатний проробити в режимі очікування.

У телефоні є меню синхронізації, що дозволяє зберігати копії адресної книги на  віддаленому сервері

У телефоні є дуже корисне меню синхронізації, яким ми радимо користуватися регулярно: тоді ваша адресна книга буде надійно зберігатися на сервері стороннього провайдера або вашого оператора (зараз деякі з українських операторів уже надають таку можливість).

Java-додатки не гальмують і запускаються швидко, однак, попередньо встановлених ігор мало (усього дві), зате є три помічники, які допоможуть налаштувати телефон під вашого оператора, познайомитися з функціями апарата й зберегти контакти на віддаленому сервері (аналог синхронізації).


Продуктивності апарата вистачає для того, щоб користувач не нервував із приводу завислого додатка або повільного відгуку на натискання клавіш.

Апарат з'єднується з комп'ютером через інтерфейс miniUSB, що дуже зручно й універсально. Перед підключенням у меню потрібно вибрати режим, у якому ви будете працювати з апаратом: синхронізація даних, mass-storage або модем. До речі, для нашого ноутбука (Windows XP SP 2) довелося шукати драйвер для цієї моделі: у режимі накопичувача телефон визначався й заряджався від комп'ютера, а от у режимі модему ні, потрібно було спочатку встановити драйвер, щоб він міг живитися енергією й одночасно виходити в Інтернет.


Для коректної роботи телефону з комп'ютером краще завантажити спеціальну програму MobilePhoneTools потрібної версії із сайту виробника або оновити наявну у вас. З'єднання з картою пам'яті відбувається швидко, проблем з «завантаженням» на неї музики не виникало.

C Bluetooth RIZR Z6 працює відмінно: підтримуються всі профілі з'єднання, у тому числі стереопрогравач. Гарнітура в домашніх умовах працювала на відстані 9 м крізь дві капітальні стіни: стійкість і перешкодозахищеність модуля порадувала. До речі, є можливість виведення даних на друк без дротів, якщо хочете відразу надрукувати фото на сумісному принтері.


Передача голосу дуже якісна, не в останню чергу за рахунок фірмової технології поліпшення звуку. Через розмір і формфактор, мікрофон розміщений біля рота, тому говорити занадто голосно не потрібно, а мікрофон відсіває непотрібні звукові шуми. Звук у навушнику-динаміку також досить голосний і чіткий, на шумних вулицях гучність не доводилося піднімати вище 3-4 поділок регулювання звуку. Звук, відтворюваний апаратом (дзвінки й повідомлення), добре чутний і якісний.


Вібровиклик може працювати разом з мелодіями, і відчувається навіть у вільній кишені куртки. Голосове розпізнавання працює добре, якщо йому не заважають сторонні шуми. Наприклад, на шумній вулиці при використанні синьозубої гарнітури апарат три рази перепитував ім'я, і тільки із четвертої спроби почав правильно набирати номер.


Мультимедіа
до змісту

Двомегапіскельна камера, як і належить їй, робить пристойні знімки за нормальної освітленості. Якість фото нічим не відрізняється від інших камер з тією ж роздільною здатністю. Є досить широкі можливості налаштування, що стосуються балансу білого й експозиції, а після закриття слайдера, зображення переходить у горизонтальне меню й розтягується на весь екран: тоді знімок зручніше робити бічною кнопкою, ніж центральною, у джойстику. А от відеозапис не сподобався: максимальної роздільної здатності вистачає лише для пересилання в якості мультимедійного контенту, просто дивитися зняте камерою в повноекранному режимі на телефоні не хочеться.

 

Максимальної роздільної здатності знятого відео вистачить лише для пересилання в MMS

У телефоні є два плеєри: вбудований, який може поодинці програвати будь-які файли (підтримувані телефоном), і Java-плеєр, призначений для прослуховування треків і списків музики. Якість відтворення непогана, звичайно, це не чисто музичний апарат, але Motorola завжди славилася своєю якістю відтворення, і у випадку з RIZR Z6 ця традиція не порушена. Плеєр може працювати у фоновому режимі, майже не сповільнюючи роботу інших додатків (адресної книги або меню повідомлень, наприклад).

 

Апарат пропрацював близько 2 діб в режимі очікування й нечисленних дзвінків і повідомлень, і біля доби при більш щільному використанні голосового й Интернет-трафіку. Це і є головним неприємним моментом, що перекривається можливістю зарядки від комп'ютера через USB-порт. Щодо прийому й передачі сигналу телефон виправдує багаторічну історію компанії як одного з першопрохідців у справі бездротових комунікацій.

  


Приклади фотографій
до змісту

     


Висновок
до змісту

Недорогий апарат сподобається любителям цієї торговельної марки, які знають, що майже будь-який апарат від Motorola можна покращити перепрошиванням і модернізацією. В іншому ж телефон гарний набором функцій, цікавим дизайном, міцним і якісним корпусом і зборкою, а також впевненою роботою в наших стільникових мережах. В експертних оцінках єдина четвірка, що зумовлена слабким акумулятором і сильною тепловіддачею працюючого модуля зв'язку.


Плюси RIZR Z6
до змісту
 • Гарна ергономіка, якісна зборка
 • Непогана функціональність
 • Непоганий веб-браузер
 • Підтримка профілю A2DP
Мінуси RIZR Z6
 • Швидко гріється модуль радіозв'язку
 • Слабкий акумулятор
 • «Автентичне» меню

Комплектація
до змісту
 • Телефон
 • Акумуляторна батарея
 • Зарядний пристрій
 • Кабель miniUSB
 • Карта пам'яті microSD (об'єм варіюється залежно від ринку)
 • Посібник користувача

Ціни на апарат
до змісту

Джерело: Мабіла
Автор: Святослав Лавренов
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100