Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Понеділок, 8 серпня 2022 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / Мобільні телефони / Огляд Motorola EM30 ROKR: «Ох, цей ROKR»

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Alcatel
BenQ-Siemens
Fly
LG Electronics
Motorola
Nokia
Panasonic
Philips
Sony Ericsson
Sofi
Siemens
Sagem
Samsung
VK Mobile
Інші виробники
Смартфони
Комунікатори
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Листопад, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Огляд Motorola EM30 ROKR: «Ох, цей ROKR»

Этот материал на русском языке
Коментарі 13.11.2008
Експертні оцінки:
Дизайн 5
Ергономіка 5
Функціональність 5
Якість зборки 5
Ціна 5

Загальна 5
   
Зміст:

Що не кажіть, а ближче до осені дозрівають не тільки плоди нашої флори, але й виробники у світі техніки показують всім свій врожай. А вже як поспіли музичні фрукти в компанії Motorola! Лінійка ROKR поповнилася не однією, а аж трьома моделями, до того ж всі три в різному формі-факторі — слайдер EM25, розкладушка EM28 і моноблок EM30. Перший плід налився передовими радіоможливостями, другий — сенсорними кнопками, третій — технологією ModeShift. Але поки два перших будуть висіти на гілці, EM30 ROKR ми запасливо покладемо в наш кошик.

Загальна інформація

За своїми зовнішніми даним EM30 — рідний брат Motorola ROKR E8, якого батьки обділили сенсорними клавішами й технологією Omega-wheel, завдяки чому ціна на нього істотно знизилася. Такий собі умовно бюджетний варіант. Отже, перша подібність із нашумілою моделлю. Про другу скажемо пізніше.

Для виготовлення корпуса задіяли не тільки пластик, але й метал — з нього зроблена задня кришка, тому легкістю термінал не вирізняється. Незважаючи на те, що в долоні EM30 лежить більш ніж комфортно, рука відчує його вагу. Якщо легенько вдарити пальцем по передній панелі, долоня відчує тремтіння, немов від камертона.

По краях телефон облямований сріблястою пластиковою смужкою, з такого ж матеріалу виготовлена й клавіша навігації пристрою, і два логотипи компанії на корпусі, попереду й позаду. На лівому торці розташувалася гойдалка регулювання гучності, а трохи нижче — клавіша для спуску замка, і, отже, виклику камери. Не найбільш, варто сказати, вдале місце для її розміщення. У верхньому лівому куті перебуває отвір для кріплення ремінця або брелока, а прямо по центру верхнього торця — 3,5-міліметровий роз’єм для стандартних навушників, прикритий заглушкою, що буде дуже до речі для музичного рішення. Правий торець відданий під порт для USB-кабелю й кнопки блокування термінала. Таким чином, елементи керування з боків сконцентровані у верхній частині.

На нижньому торці розташовано логотип «ROKR» й отвір для мікрофона. Якщо подивитися на тильну частину телефону, то побачимо вічко камери зверху, логотип компанії посередині, а аж внизу — сітку динаміка.

Motorola ROKR EM30 — рідний брат моделі ROKR E8, що відрізняється відсутністю  сенсорних клавіш і навігаційного півкола Omega-wheel


Ергономіка апарата була б чудовою, але підвела клавіатура, хід кнопок хоч і чіткий, але вже занадто тугий. Пальці вочевидь будуть втомлюватися при пересуванні по директоріях, а вже про набір повідомлень і подумати страшно.

Елементи передньої панелі розміщені всі на одній площині. Ліва софт-клавіша викликає опцію «Функції», що, по суті, є швидким доступом до профілів, повідомлень, Bluetooth, вибору тла, створенню контакту й налаштувань будильника. Права ж софт-кнопка веде прямо до головного меню, ввійти в яке можна й скориставшись клавішею підтвердження. Прямо під софт-блоком виробник вставив кнопку швидкого виклику аудіоплеєра й клавішу для скасування дії, а вже під ними розмістився функціональний блок. Блок для керування плеєром з'являється тільки після його активації — така політика технології ModeShift. І тільки під час використання музичних можливостей термінала між рядів стандартного клавіатурного блоку будуть доступні кнопки «пауза/відтворення», перемотування в обидва боки, режими циклу й повтору. Вони будуть підсвічуватися червоним кольором.

До дисплея претензій немає. Він виконаний у горизонтальній орієнтації, через це здається вже надто малим. Але екран яскравий, на сонці майже не сліпне, а картинка радує чіткістю.

Меню й функціонал
до змісту

Інтерфейс в EM30, загалом, такий же, як і в ROKR E8. І в цьому полягає друга подібність із провідною моделлю. Motorola EM30 ROKR працює під керуванням MOntavista Linux 6.2.1, тому інший раз змушує задуматися над тим, де може перебувати той або інший сервіс, і як його реалізувати. Правда, сам термінал задумується набагато частіше. Таке відчуття, що він з роду комунікаторів. Хоча цілком можливо, що це огріхи тестового екземпляра.

У розділі «Мультимедіа» для користувача знайдуться ігри, буде доступний пошук медіа, фотокамера, відеокамера й диктофон. А в директорії «Ігри» незрозуміло звідки взялися Backup, Motorola setup, Motorola text, і вже потім ігрові додатки. Ігор всього дві — Jamdat Sudoku і легендарний Tetris. Не тільки вони допоможуть вбити час, але й час їх завантаження.

Опції викликів, крім стандартних, дозволяють ще переглядати найчастіші. В органайзері традиційно розмістилися календар, електронна пошта, синхронізація, диспетчер завантаження, диспетчер файлів, будильник, світовий час, калькулятор, служби викликів, список завдань і замітки. На останніх двох нумерація раптово закінчується, і завдання із замітками сумно висять внизу вікна.

Диспетчер файлів розбитий на директорії «Мій блог», «Музика й звуки», «Картинки», «Відеозапис», «Голосові замітки», «Завантажені додатки», «Нерозпізнані файли» й «Мої документи». Профілів як таких термінал не має, його можна налаштувати для себе індивідуально. Задається й стиль сповіщення, мелодія лінії 1, мелодія лінії 2 і сигнал календаря. Тема в термінала всього одна — Onyx. Налаштування клавіш навігації дозволяє визначитися зі швидким доступом.

Щоб задати новий контакт у телефонну книгу, можна заповнити наступні поля для абонента: ім'я, прізвище, нік, відзначити або не відзначити галочкою пункти «Зберегти на SIM-карту» й «Приватний запис», ввести телефонний номер, електронну адресу, також для майбутнього абонента можна призначити категорію із попередньо встановлених — Business, General, Personal, або ж створити свою власну. Це, по суті, знайоме всім рішення із групами абонентів. З інших відомостей можна задати фактичну адресу контакту, місто, область, поштовий індекс, країну його проживання і вказати тип адреси — домашня, робоча або інша. Стандартно користувач може вибрати картинку й мелодію виклику для кожного абонента, залишити замітку «про вашого хлопчика», записати день народження (автоматично поруч висвітиться її або його знак зодіаку), вказати річницю або ювілей, записати організацію й посаду. З оригінальних полів можна заповнити «Ім'я помічника», «Ім'я керівника», задати голосову замітку й URL-адресу, а також поцікавитися особистим життям друга й заповнити графу «Чоловік/Дружина» й «Діти».

З недоліків хотілося б відзначити відсутність галереї — всі зняті знімки можна подивитися тільки в диспетчері файлів, а прийняті через «синій зуб» файли будуть лежати в диспетчері завантажень.

 

Камера
до змісту
Камера в цьому музофоні досить посередня, знімки годяться для перегляду винятково на дисплеї самого телефону

Для фотозйомки в телефоні використано двомегапіксельний сенсор без автофокусу й спалаху, зате з окремою (дарма, що незручною) клавішею для спуску замка, про яку вже згадувалося. Якість знімків прийнятна для такого сенсора. Ні більше, ні менше. Макрозйомкою тут, звичайно ж, навіть не пахне, а з режимів доступні тільки автоматичний, нічна зйомка й ручний, у якому можна задати покроково експозицію й умови освітлення (автоматично, сонячно, хмарно, приміщення — будинок й офіс). Також можна встановити таймер (п'ять або десять секунд) або зняти серію (чотири, шість, вісім знімків).

Налаштування камери дозволять ще створити мітку, а параметри зображення допоможуть вибрати роздільну здатність (дуже низька — 160х120 пікселів, низька — 320х240, середня — 1280х960, висока — 1600х1200), якість (гарна, краща, найкраща), зі стилів доступний кольоровий, чорно-білий, сепія, негатив, червонуватий, зеленуватий і синюватий. А от клацання замка побавили. Знімок може супроводжуватися звуком пружини, власне замка, лементу, клацання, пострілу й крякання. Принаймні, посмішки на знімках будуть природними.

Налаштування відео практично ті ж, це стосується стилів і режиму зйомки. Легко задається час перегляду. З налаштувань відео можна виставити роздільну здатність (низька — 96х128 пікселів, і висока — 144х176 пікселів), сигнал замка (вибір аналогічний камері), якість (гарна, краща, найкраща). Тривалість ролика вибирається із трьох варіантів — коротке MMS, довге MMS і максимально довге. Якість відео відповідає сенсору.

Приклади знімків
до змісту

Приклади знімків відкриваються в новому вікні з максимальним розміром кадру


Музичні можливості
до змісту
Якість звучання ЕМ30, так само як і звучання попередника, — на високому рівні

У музичному плані термінал дуже тішить. Нехай інтерфейс плеєра не видається особливим дизайнерським підходом, але він цілком зручний. Прослуховування через навушники принесе чимало задоволення щирому меломанові, а от використання зовнішнього динаміка не завжди зможе його потішити. Звук хоч і чистий, практично не забивається, але все-таки недостатньо гучний.

Якщо відкрити фонотеку, то пункти розташовуються так: останнє відтворене, випадкове відтворення, всі пісні, списки відтворення, виконавці, альбоми, жанри, композитори. Еквалайзер надзвичайно буяє варіантами звуку: класична музика, кантрі, танцювальна музика, техно, латиноамериканська музика, поп-музика, реггі, рок, посилення високих частот, посилення басів, бхангра. От автора статті останнє настроювання теж дуже зацікавило. Компанія, напевно, вважає країни СНД затятими прихильниками індійської музики.

Окремо винесений режим посилення басів, який можна активувати на кілька рівнів — від одного до семи. При цьому вимикається еквалайзер, а звук стає набагато глухішим. Тому ми б не рекомендували його використовувати. Налаштування «3D-стерео» з тими ж сімома рівнями й з тим же вимкненням еквалайзера. Але в цьому випадку звук стає об'ємним і живим.

У параметрах плеєра можна під’єднатися до Інтернету, а у функціях музичного програвача є пункт «Купити ще» — активний трек відзначається телефоном, і під час синхронізації із ПК термінал EM30 запропонує користувачеві придбати тематичні матеріали. Очевидно, на нашому ринку ця функція популярною не буде, як і фірмова Song ID, для якої виробник виділив окремий пункт у меню. Технологія дозволяє ідентифікувати композицію, і вона аналогічна за своїм принципом сервісу TrackID в Sony Ericsson.

Радіо нічим не примітне, хіба що має три діапазони (FM1, FM2, FM3) і дозволяє поставити таймаут на 15, 30, 45 й 60 хвилин. Традиційно не працює без підключених до термінала навушників або гарнітури.

Враження й висновки
до змісту

Непогане музичне рішення в особі Motorola EM30 ROKR відразу оцінить молодіжна аудиторія, якій особливо до смаку прийдеться реалізація блоку керування для аудіопрогравача й неабиякі звукові якості плеєра. Після цього вони звернуть увагу на якісні матеріали корпуса, і зможуть зробити висновок, що за ціну в 1250 гривень це дуже навіть розумна покупка.

Конкуренти в особі рішень XpressMusic або Walkman тут не розглядаються винятково через те, що прихильники продуктів Motorola, особливо дизайну пристроїв компанії і їхнього звуку, завжди залишать свій вибір за серією ROKR. І якби не повільність EM30, не його тугі клавіші й не Linux на його борту, ціни б йому не було.


Ціни на апарат
до змісту

Джерело: Мабіла
Автор: Євгенія Диц
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100