 |  |
Експертні оцінки: Дизайн |  | Ергономіка |  | Функціональність |  | Якість зборки |  | Вартість |  |
| Загальна |  | |  | Зміст: | |
П’ятимегапіксельні камерофони на піку слави — саме до цієї вершини зараз прагнуть любителі познімати. Перешкодою для досягнення бажаних пікселів у своєму телефоні є гроші, адже далеко не кожен може собі дозволити йти в ногу з часом. KC550 — це спроба компанії LG відрізати ще один шматочок ринку настільки популярних телефонних комбайнів, тим більше що він пропонує ті ж можливості за істотно менші гроші. Але не все так просто, цей телефон, через помилки в перекладі характеристик, може послужити недобру службу в прагненні компанії до росту довіри користувачів до бренду.
Зовнішній вигляд
Якби на лицевій панелі мобільного пристрою не виднівся логотип LG, то однаково його можна було б ідентифікувати як представника цієї корейської компанії за характерними зовнішніми рисами. Прямокутний корпус зі дещо закругленими краями, чорні кольори в поєднанні зі сріблястою вставкою, що проходить через всю верхню грань — все це можна назвати особливостями ряду пристроїв LG. Звичайно, є й риси, характерні тільки для цієї моделі. Мова йде, у першу чергу, про розташування органів керування й роз’ємів, клавіатурного блоку, шторки камери й використовуваних матеріалів.
Телефон виконаний у формі-факторі слайдера. На лівому торці розміщено тільки роз’єм для підзарядки й гарнітури. Прикритий він не звичною для більшості мобільних телефонів заглушкою, а зручною шторкою, що відсувається. Правий торець більш насичений — на ньому є гніздо для швидкої заміни карти пам'яті формату microSD, кнопка активації камери й здвоєна клавіша, що виконує різні функції (регулювання гучності, зумування під час зйомки камерою). Задня панель примітна великою довгастою шторкою для захисту модуля п’ятимегапіксельної камери й для її активації. Трохи правіше перебуває зовнішній динамік. На лицевій частині слайдера, у закритому вигляді, крім дисплея й внутрішнього динаміка, є великий п’ятипозиційний джойстик, дві функціональні кнопки, клавіші виклику, скидання й повернення. Ніяких проблем з керуванням не виникає — розміри кнопок повинні бути комфортні для більшості (крім невеликої клавіші «с», до якої потрібно звикати), але з естетичного боку ця насичена керуванням частина не виглядає елегантно. Хоча така простота може сподобатися багатьом.
Із клавіатурою нічого придумувати не стали, навіщо щоразу винаходити колесо, та й у відносно недорогому пристрої це недоцільно — вона схожа на багато інших клавіатур пристроїв компанії і є подобою шахівниці. Як і у випадку з навігаційним блоком, така конструкція дозволяє ефективно й практично безпомилково набирати повідомлення, але особливого задоволення від дотиків до ковзної пластикової поверхні отримати не можна. Загалом, якість зборки на гарному рівні, проблем не помічено. Екран виконаний за TFT-технологією й має роздільну здатність 240х320 пікселів. Кольори на ньому виглядають дуже насичено, приємно, а текст на дисплеї чіткий за будь-яких умов. На основному екрані чомусь відображається два годинники — один праворуч від батареї, а другий внизу. Вимкнути нижній час можна, але тільки разом з датою.
Головне меню виглядає стандартно — у вигляді іконок 3х4. Серед цікавих додатків виділяється ігровий — M-toy. Це набір ігор, які за рахунок вбудованого гіроскопа дозволяють брати в них активну участь. Наприклад, на риболовлі мобільним пристроям потрібно робити рухи, що імітують закидання вудки. Ми вже писали про них в оглядах телефонів LG, наприклад, в KF755 Secretале ще раз нагадаємо, які саме ігри туди входять — дартс, лабіринт із кулькою, бейсбол, метання ядра, риболовля й магічна кулька, що перекочується. Рідкісне задоволення! На жаль, розширити їх кількість не можна, зате можна перенести на робочий стіл. Технологія дуже схожа на функціональність революційної приставки Nintendo Wii. Серед звичайних ігор є нарди й екстремальний скейтбординг. Звертати Java-ігри не можна, і це виразно є недоліком моделі.
Переглянути список викликів можна у відповідному меню, але, як і в LG Secret, ми відразу не потрапимо, куди потрібно. Щоб перейти безпосередньо до статистики, необхідно зробити кілька зайвих натискань і вибрати, які саме виклики нам потрібно подивитися. Більш детальну інформацію (дата, час і тривалість розмови) можна довідатися, натиснувши конкретний телефонний номер. Контакти теж «страждають» цією незручністю – спочатку чомусь показуються лише їхні опції: пошук (для переходу до списку контактів), створення нового запису, швидкий набір, групи. У самих контактах все стандартно, хоча сподобався один момент, характерний і іншим телефонам LG: коли в контакту кілька номерів телефону, то в загальному списку можна легко й швидко перейти до необхідного телефонного номера — все зручно реалізовано. Новому контакту можна присвоїти ім'я, чотири номери, поштову скриньку, групу, зображення, сигнал і замітку. Користувачеві доступні шість груп, які можна перейменовувати, присвоюючи один з незмінного списку значків і мелодію. Нову групу створити не можна. Підтримується робота з поштовими скриньками (максимальний розмір одержуваних повідомлень 300 кілобайт).
Вбудований MP3-плеєр звичайний, є еквалайзер з десятьма встановленими режимами, підтримка плейлистів і відображення основної інформації при програванні мелодії. Для поповнення музичної колекції є можливість розширювати пам'ять за рахунок карт microSD. Крім того, в апарату є максимально просте радіо з можливістю збереження 12 станцій й автопошуком. Серед інших обов'язкових додатків є гарний календар, замітки, диктофон, будильник, конвертор, часовий пояс, секундомір й, звичайно ж, калькулятор. Варто звернути увагу на додаток Muvee studio, у якому досить вибрати стиль ролика й список фотографій, щоб одержати потішний результат — гарна презентація з обраних картинок.
Альбом у пристрої автоматично змінює орієнтацію залежно від того, як ви тримаєте телефон. Якість передачі голосу залишає бажати кращого, зате звук голосний, і пропустити виклик складно. На жаль, у комплекті з LG KC550 не поставляється карта пам'яті, так що радимо відразу ж придбати її, тому що вбудованої не вистачить ні на що. У нас навіть виникла проблема з передачею даних через Bluetooth, коли телефон відмовився приймати файл через нестачу вільного місця. Причому налаштувати передачу файлів на карту пам'яті не вдалося.
Батарея не б'є рекордів і, після першого заряду, протрималася близько двох днів при середньому використанні й вимкненні на половину дня. Вбудований переглядач документів непоганий за функціональністю (можна повертати й використовувати пошук) і працює добре, але повільно. Можна змінювати розмір шрифту окремо в меню, під час набору виклику й у повідомленнях — дуже гарна опція для людей з неідеальним зором. Це завжди було плюсом апаратів LG. При підключенні до персонального комп'ютера термінал успішно розпізнається як дисковий накопичувач. Але якщо перемкнути його в налаштуваннях на модем і встановити комплектне програмне забезпечення LG PC Suite, то можна буде синхронізувати контакти, органайзер, копіювати фото, відео, зображення й виконувати інші функції. Гарна й проста програма для освоєння. Пристрій може похвалитися Bluetooth з підтримкою профілю A2DP, TV-виходом і гарним браузером NetFront.
Ця частина, мабуть, може стати вирішальним фактором під час вибору телефону. Думаю, багато хто звернув увагу на цю модель саме завдяки її фото- і особливо відеоможливостям, помноженим на низьку ціну. Пристрій може похвалитися п’ятимегапіксельною камерою з оптикою Schneider-Kreuznach, автофокусом і світлодіодним спалахом. В опціях можна налаштувати автоспуск, серійну зйомку, баланс білого (денне світло, лампа розжарювання, хмарно й флуоресцент), колірний ефект (сепія, чорно-білий і негатив), якість знімка й роздільну здатність (видно, скільки ще знімків можна зробити при певній опції). Автофокус вимикається, на відміну від звуку замка, що регулярно буде вас дратувати. Максимальна роздільна здатність кадру — 2560х1920 пікселів. Якість картинки нормальна, підійде для більшості випадків, при яких і потрібна ця функції в мобільних телефонах, але від п'яти мегапікселів можна було очікувати й більшого.
Найбільш «смачне» ми залишили наостанок — мова, зрозуміло, йде про можливості відеозйомки, адже KC550 став таким бажаним для широкої публіки ще після його анонсу, де було оголошено про унікальну на сьогодні роздільну здатність під час зйомки відео. Взагалі, вбудованою в мобільний телефон відеокамерою користуються значно рідше, ніж її фотографічними функціями. Звичайно це пов'язане з поганою якістю, при якій навіть на екрані мобільного телефону їх неприємно дивитися. Компанія LG намагається виправити цю несправедливість, і її дітище KC550 дозволяє знімати відео з роздільною здатністю 720х480 пікселів. Ми вперше зіштовхуємося з подібним у телефонній камері.
Однак із цією моделлю трапилася дуже цікава й навіть неприємна ситуація. І після кроку вперед LG може зробити два назад у плані довіри до марки (не кажучи вже про продажі пристрою). Справа в тому, що крім високої роздільної здатності в KC550 було заявлено, що камерофон буде знімати відео зі швидкістю 30 кадрів за секунду. Це й було написано на коробці з тестованим зразком. На перевірку ж виявилося, що можливості відеозйомки обмежені лише 15 кадрами за секунду. Обуренню покупців, цілком логічно, немає меж. Люди купують телефон заради відеозйомки, але потім почувають себе обманутими й здають своє придбання.
Є різна інформація про те, як в LG зробили такий величезний промах. Спочатку з'ясувалося, що причиною цього стала помилка перекладача, який неправильно переклав, а ніхто не простежив. Тобто 30 кадрів за секунду — це не швидкість запису відео, а можливість його відтворення. За останнім даними, LG все-таки буде виправляти цей недолік програмно, щоб заявлені характеристики відповідали дійсності. Тільки чи не пізно? І чи зможуть виправити цю ситуацію, не підвищивши вартості апарата? Такі помилки можуть мати погані наслідки для серйозної компанії з великими амбіціями.
Але навіть незважаючи на буквально детективну історію, відеозйомкою телефон перевершує всіх конкурентів. Хоча якість роликів і середня, але висока роздільна здатність однаково заткне за пояс будь-який інший апарат. Налаштування схожі з аналогічними в режимі фото, є той же баланс білого, колірний ефект, вибір якості, роздільні здатності й вимкнення спалаху.
HTML для Вашего сайта
Хочеться багато гарного сказати про пристрій, адже за свою ціну він пропонує більше, ніж будь-який інший. Непоганий дизайн, гарна зборка, всі основні функції виконані на належному рівні, але немає родзинки, апарат, як кажуть, не чіпляє. Саме цією особливістю повинна була стати відеозйомка у високій роздільній здатності на швидкості 30 кадрів за секунду. А вийшло, що головний мінус і плюс пристрою полягають в одному — у камері. З одного боку, вражає роздільна здатність, з іншого боку — неприємна ситуація з кількістю кадрів за секунду, що може стати вирішальною для відмови від покупки загалом дуже гарного пристрою за таку ціну. Побажаємо LG виправити цю ситуацію якомога швидше й не повторювати «помилок у перекладі» у майбутньому.
- Непогана оснащеність
- Великий сенсорний дисплей
- Доступна ціна
Мінуси
- Не краща камера
- Слабка автономність