Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Четвер, 20 січня 2022 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / Мобільні телефони / Огляд сенсорної мАбіли LG KF690 «Колісниця»

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Alcatel
BenQ-Siemens
Fly
LG Electronics
Motorola
Nokia
Panasonic
Philips
Sony Ericsson
Sofi
Siemens
Sagem
Samsung
VK Mobile
Інші виробники
Смартфони
Комунікатори
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Серпень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Огляд сенсорної мАбіли LG KF690 «Колісниця»

Этот материал на русском языке
Коментарі 18.08.2008
Експертні оцінки:
Дизайн 5
Ергономіка 4
Функціональність 5
Якість зборки 5
Вартість 4

Загальна 5
   
Зміст:
Замість вступу

Люди діляться на тих, кому дуже подобається сенсорне керування майже без клавіш, і тих, для кого краще «старого» звичного кнопкового керування нічого бути не може. За допомогою нової моделі KF690 компанія LG робить спробу подружити і тих, і інших. Хоча це, швидше за все, можна вважати «компромісним» варіантом саме для користувачів, яким потрібен поступовий перехід до сенсорних можливостей, адже ті, хто вже знайшов для себе зручність у використанні сенсорних апаратів, навряд чи захочуть робити крок у минуле, хоч і зовсім недалеке. LG KF690 пропонує цілих три варіанти керування пристроєм - за допомогою сенсорного екрану, звичної клавіатури й переродженого заново навігаційного коліщати. Улюблена всіма воля вибору, чи не так?

Зовнішній вигляд й якість зборки

Лицева частина моделі як ніколи проста. На ній, крім логотипа LG, динаміка у верхній частині й, звичайно, великого широкоформатного екрана, нічого немає. Пристрій виконаний у форм-факторі слайдера, верхня частина якого обрамлена металевою рамкою.

Інша частина корпуса в основному зроблена з якісного пластику з покриттям софт-тач. Виглядає модель акуратно, у міру строго й непомітно (але компактним назвати її складно).

Компроміси досягнуті не тільки в керуванні, але й у зовнішньому оформленні. На правому боці корпуса розташовані кнопки блокування сенсорного екрана й активації камери, а також особливий роз’єм LG для підзарядки, підключення до персонального комп'ютера й гарнітури.

Керувати LG KF690 можна за допомогою сенсорного екрану, звичної клавіатури, а також за допомогою навігаційного коліщати

Досить незвичне розташування роз’єму для гарячої заміни карт пам'яті мікро-SD – на верхньому бічному торці. Але найбільш цікава кнопка перебуває на лівій грані. Вона включає особливий інтерфейс на екрані у вигляді напівколеса з іконками на його «обідку», що дозволяє швидко потрапити до потрібного посилання. Іконки налаштовуються повністю, що створює велике поле для персоналізації пристрою.

Головна механічна «фішка» апарата в тому, що на його тильній стороні, трохи випираючи для зручності використання, розташовується коліща, що допомагає пересуватися по меню телефону, керувати гучністю, зуммувати під час фото- і відеозйомки й масштабувати веб-сторінки в браузері. Саме під нього розроблений інтерфейс уже згаданого вище меню швидкого доступу. Вистачить кількох рухів, щоб виконати практично будь-яка дія, будь то набір SMS, запуск ігор. Дуже зручно й ергономічно.

Навігаційне коліща допомагає пересуватися по меню телефону, керувати гучністю, зуммувати під час фото- і відеозйомки й масштабувати веб-сторінки в браузері

Можливо, наявність коліщати як зовні, так і функціонально буде незвичним, але комфорт при його використанні практично беззаперечний. Та й зовні воно виконано красиво, із синім підсвічуванням у вигляді тонкої круглої лінії. Але є й невеликий мінус – у колеса є чіткий крок, що при зуммуванні під час відеозйомки збільшує або зменшує зображення ривками.

Ліворуч від коліщати перебувають тримегапіксельна камера й світлодіодний спалах. Акумуляторна кришка за рахунок невеликого виступу для пальця відкривається легко. Правда, через деякий час можуть виникнути проблеми з її закриттям, тому що нижні зубці, які призначені для щільного «стикування», мають властивість легко згинатися, що заважає закриттю кришки. Тривожний дзвіночок.

Клавіатура звичайна, не QWERTY, зроблена із пластику двох кольорів шахового розфарбування й дуже схожа на таку ж в «шоколадках» компанії  LG.

Клавіші оптимального розміру, помилкових натискань не виникає. Трохи вище клавіш перебуває кнопка виклику, скидання й видалення.

Інтерфейс й ергономіка
до змісту

У моделі KF690 дуже гарний тридюймовий сенсорний TFT-дисплей з роздільною здатністю 240х480 пікселів і підтримкою 262 тисяч кольорів. Стилуса не передбачено. Дисплей виглядає незвично витягнутим у довжину, адже висота екрана удвічі більша за ширину – до такого потрібно звикнути. При натисканні на нього відчувається дуже легкий зворотний зв'язок. Незважаючи на те, що на сонці екран сильно блякне, він однаково залишається читабельним. Позитивні враження від відмінної передачі кольору й широких кутів огляду. Якість обробки натискань на екран можна назвати середньою, іноді доводиться повторно натискати, тому що пристрій не завжди приймає й реагує на дію користувача. На основний дисплей можна ставити анімовані картинки, що додає свіжості зовнішньому вигляду.

Інтерфейс в LG KF690 подібний до інтерфейсу інших несмартфонів LG із сенсорним дисплеєм (Viewty, Prada), але має деякі приємні доповнення. При першому ввімкненні пристрою (або зміні SIM-карти) пропонується провести калібрування сенсорного екрана. На робочому столі дисплея внизу розміщені чотири іконки для доступу до набору телефонного номера, адресної книзі, меню повідомлень і головному меню. Натиснувши на верхню частину, де перебуває інформація про рівень заряду батареї, сигналу, час, профілі, можна вивести на екран загальну інформацію про телефон. Так можна дуже швидко перемкнути профіль, активувати «синій зуб» і режим «у літаку», а також перейти до плеєра.

Інтерфейс в LG KF690 аналогічний інтерфейсу інших несмартфонів LG із сенсорним дисплеєм (Viewty, Prada)

Приємною й функціональною родзинкою інтерфейсу є віджети. Вони «випливають» від натискання на стрілку, що мирно розташовується в правій верхній частині дисплея. Віджети приємно виглядають, але їх небагато, всього чотири: календарі, локальні годинники, світовий час (вибирається два міста) і швидкі замітки. Натисканням на кожному з них ми викликаємо перенесення його на екран. Тільки один віджет може бути активний (на відміну, наприклад, від Samsung F480). Щоб сховати його назад, потрібно знову викликати меню віджетів і натиснути «не показувати». Причому віджет, що демонструє час, ще й дає можливість швидко налаштувати будильник. Замітки можуть бути представлені в шести колірних гамах і дозволяють створити тільки один запис. Загалом, віджети в KF690 не є надто функціональними – є куди розвиватися й що додавати, але вони можуть бути дійсно корисними, та й їхнє використання просто приємне.

Майже у всіх меню (крім інтерфейсу камери, альбому, основного меню) у верхній частині екрана відображаються чотири іконки. Перша з них – мультизадачність – показує всі запущені додатки. Їх можна закрити або легко перемкнутися з одного на інший. При натисканні на другу іконку ми потрапляємо до телефонної книги. Пересуватися по ній можна за допомогою коліщати або за рахунок сенсорного екрана. Але при проведення пальцем зверху вниз слайдер іноді прагне закритися. От вони – мінуси компромісів у керуванні. У телефонній книзі можливий простий пошук за першими буквами. Новому контакту присвоюються стандартні пункти, такі як: ім'я, прізвище, номер, поштова адреса, група, зображення, сигнал виклику, компанія, посада, адреса компанії й замітка. Зручно, що біля телефону, поштової адреси й групи є плюсик. Заповнюючи інформацію й натиснувши його, можна швидко розширити кількість полів. Так, кількість телефонних номерів легко збільшити до п'яти.

Третя іконка приведе вас до повідомлень. Крім очевидних функцій, у цьому меню можна налаштувати поштову скриньку, додати свої смайлики, набрані на клавіатурі (щоб потім оперативно вставляти в повідомлення замість того, щоб заново писати їх позначення), створювати папки. Набирається повідомлення за допомогою клавіатури, сенсорний екран корисний тут тільки для швидкої вставки символів, увімкнення/вимкнення системи предикативного введення T9, зміни регістру тексту й налаштувань. Все-таки тут трохи не вистачає віртуальної клавіатури. Остання, четверта іконка дозволяє повернутися на десктоп, стартовий екран.

Головне меню особисто мені дуже імпонує – воно зручне, наочне й розділене на чотири розділи. При відкритті головного меню першим завжди висвічується останній з відвіданих розділів. Інтерфейс апарата логічний і зрозумілий. Спочатку погляд падає на розділ з телефонними функціями, де є вибір з таких пунктів: контакти, повідомлення й виклики. Перші два вже розглянуті вище, а в третьому все досить стандартно й просто. Можна перейти до всіх викликів, до набраних, вхідних і пропущених. При перегляді конкретного виклику можна подивитися дату, час і тривалість розмови. Друга закладка, мабуть, найбільш розважальна. Там є ігри, радіо, відео, музика, відеокамера й «мої папки», які по суті є файловим менеджером для зберігання більшості файлів. У третій закладці перебувають різні додатки. Налаштування телефону можна знайти в останній закладці.

Мультимедіа й розваги
до змісту

KF690 поддерживает карты памяти микро-SD до четырех гигабайт

Для активації радіоприймача потрібно підключити до телефону гарнітуру. Всього можна зберегти 24 станції, цього цілком достатньо. Також передбачений автопошук. Звучання нормальне, таке, як і в плеєрі, і влаштує більшість невибагливих користувачів. Але якщо хочете придбати KF690 для прослуховування музики, то не варто, це скоріше додаток до інших функцій. Хоча виконаний програвач на високому рівні – гучність достатня й звучання непогане, але на ринку вистачає моделей із кращою реалізацією плеєра.

Є плей-листи, сортування музики за жанрами, виконавцями й альбомами, також можна увімкнути недавно програні мелодії. А от еквалайзера в апарату немає, зате можлива візуалізація при програванні композиції й перегляд обкладинок альбомів. Що за плеєр без режиму повтору однієї композиції або альбому або довільного відтворення? І вірно, все це тут є. За допомогою опцій безпосередньо із програвача можна призначити мелодію на дзвінок.

Легке натискання на смугу прокручування пісні дозволяє перейти в будь-яку її частину. От вона – ще одна перевага сенсорності. Плеєр успішно працює у фоновому режимі.

KF690 оснащено тримегапіксельною камерою з автофокусом і світлодіодним спалахом

Пристрій підтримує карти пам'яті мікро-SD до чотирьох гігабайт – внутрішньої пам'яті об’ємом 130 мегабайт навряд чи вистачить для повноцінного використання цього мультимедійного пристрою. Так що карткам пам'яті знайдеться застосування, тим більше що розміри екрана дозволяють комфортно (для мобільних телефонів) переглядати відео.

У телефон вбудована непогана тримегапіксельна камера (тип матриці – CMOS) з автофокусом і світлодіодним спалахом. Гарне освітлення дозволить зробити цілком гарні кадри для середнього, за нинішніми мірками, фотографічного рішення. Максимальна роздільна здатність камери становить 2048х1536 пікселів. Інтерфейс знімального модуля зручний, наочний і функціональний. Можна вибрати роздільну здатність й якість (відмінне, гарне й нормальне).

За бажанням додаються ефекти: негатив, сепія, чорно-біле. Передбачено чотири звуки замка, але улюблений для папарацці беззвучний режим відсутній. Різні рамки прикрасять зняті кадри. Таймер вмикається на три, п'ять або десять секунд.

На вибір користувача запропоновані такі варіанти балансу білого: лампа розжарювання, сонячно, флуоресцентне освітлення, хмарно й автоматичний режим. Відеокамера знімає з максимальною роздільною здатністю 320х240 пікселів. Нічого надприродного.

Гра в KF690 усього одна – Thomsons&­ Touch. Вже з назви можна визначити, що вона «заточена» під сенсорне керування. Розібратися в ній не так просто, але, зрозумівши принцип роботи, можна й захопитися стріляниною з рогатки, уміло ловити падаючі блюдця й не тільки. Не проспати роботу допоможуть будильники з різними налаштуваннями: час, мелодія, кількість повторень і назва.

Вбудований органайзер має базові можливості, хоча є й приємні дріб'язки – кількома дотиками можна робити дати святковими. Згодиться, як і пошук подій за датою. Крім цих функцій, є диктофон, калькулятор, конвертор, замітки й секундомір. У диктофоні можна встановлювати різну тривалість запису: для ММС, одна хвилина або необмежено (тобто обмежена, але тільки обсягом вільної пам'яті).

Замітки зручні тим, що, знову ж, кількома дотиками можна вставити в запис ім'я й номер, наприклад, щоб нагадати про дзвінок комусь. Батарея в апараті посередня, KF690 гордо протримався два дні при середній активності використання.

Приклади знімків
до змісту

Приклади знімків відкриваються в новому вікні з максимальним розміром кадру

Відеоогляд
до змісту

HTML для Вашого сайту

 

Google-сервіси й браузер
до змісту

У пристрої є в наявності майже повний набір сервісів від пошукової системи Google. Хочете подивитися цікавий відеоролик? Заходьте на один із найбільш популярних сервісів у мережі на сьогоднішній день – базу потокового відео YouTube. Перевірити пошту? Будь ласка, Gmail до ваших послуг. Введіть ім'я й пароль – і ви вже там. Любите ділитися думками із громадськістю й вести свій блог? Теж не проблема, зайти на спеціальний ресурс простіше простого.

Не знаєте, як кудись потрапити, пройти, проїхати? І тут вам на допомогу прийде Google Maps. Інтерфейс зі стрілочками для пересування по ній дуже зручний. Для пошуку інформації передбачено, звичайно, і основна функція Google – пошукова система. Це все можна встановити в телефон й окремо, але в KF690 вже все включено. Чай, кава, капучіно, ще й смачний тортик додали.

Комунікаційні можливості
до змісту

Модель підтримує стандарти високошвидкісної передачі даних EDGE й HSDPA. Немає ніяких перешкод для використання Інтернету. Дуже сподобався веб-браузер. Сторінки можна відображати як вертикально, так і горизонтально, для повороту досить одного натискання на клавішу. Коліща й тут допоможе – воно дозволяє зуммувати сторінки, причому відбувається це дуже швидко й без підгальмовувань. Для введення даних у браузері використовується (при альбомному розташуванні сторінки) повноцінна віртуальна QWERTY-клавіатура. Разом з таким сенсорним екраном набір тексту стає приємною процедурою. Звідси виникає запитання: чому її не можна використовувати, наприклад, під час набору повідомлення? Зручно. Можливо, вся справа в тому, що ця функція розроблена тільки в цьому браузері, і не так просто перенести її й для використання під час набору повідомлень і заміток. Є й інший варіант, не настільки райдужний – віртуальної QWERTY-клавіатури немає під час використання базових функцій, щоб виправдати наявність клавіатурного блоку. Адже він спрямовує пристрій у певний купівельний сегмент. При відсутності клавіатури KF690 боровся б уже за інших клієнтів, і, можливо, програвав би.


Загальне враження: дві сторони медалі
до змісту

З одного боку, KF690 повинен сподобатися людям, яким просто необхідний перевалочний пункт між минулим і майбутнім. Під минулим розуміємо старий, клавіатурний стиль, а під майбутнім – відповідно, керування за допомогою сенсорного екрана. До того ж, «олдскульному» керуванню допомагає стара «фішка» – коліща. Якісний широкоформатний екран, гідна камера, віджети, надзвичайна можливість персоналізувати пристрій під себе, наочність меню – все це йде в скарбничку телефону, все, що дійсно сподобалося.

Але чи все так райдужно? Переходимо до іншої боку «колісниці» – сенсорна частина програє основним конкурентам. Використання довгастого екрану в цьому пристрої не завжди зручно, та й чутливість його не радує. Цікаво те, що подекуди, навпаки, не вистачає його можливостей, тому що деякі функції покликані вирішувати інші побратими по керуванню (клавіатура й коліща). Виникає почуття незакінченості. Адже ще б трохи зусиль і старань – і пристрій перетворився б на «цукерку». А так не до кінця розкритий потенціал такого екрана може зіграти злий жарт. Але, незважаючи на все це, головну мету пристрій все-таки виконав – створив відчуття володіння унікальним функціональним і сучасним пристроєм, зберігши при цьому елемент технологічного ретро.

Технічні характеристики

Стандарт 900/1800/1900 МГц, UMTS 2100
Розміри 102x51x15 мм
Вага 110 г
Дисплей 3", TFT, 240x480 пікселів, 262 тис. кольорів
Акумулятор літій-іонний, 900 мАг
Пам'ять 131 Мб
Карта пам'яті мікро-SD
Камера 3 МП (2048x1536 пікселів), спалах, автофокус
Відео 240x320 пікселів, 3GP
Інтернет GPRS/EDGE/HSDPA, HTML, E-mail
Комунікації Bluetooth 1.2 (A2DP), USB 2.0
Розваги медіаплеєр, FM-приймач
Формати відео H.264, H.263, MPEG4, 3GPP
Додатково колесо прокручування, меню швидкого набору, сенсорний екран
Комплектація диск із ПО, стереогарнітура, USB-кабель
Орієнтовна ціна 2300 грн


Ціни на апарат
до змісту

Джерело: Мабіла
Автор: Євгеній Коломієць
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100