Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Субота, 4 лютого 2023 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / Порівняльний огляд Nikon s600 й Olympus mju 1050 sw: «Такі схожі й настільки різні»

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Смартфони
Комунікатори
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Грудень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Порівняльний огляд Nikon s600 й Olympus mju 1050 sw: «Такі схожі й настільки різні»

Этот материал на русском языке
Коментарі 17.12.2008
Зміст:

Незважаючи на наявність на ринку безлічі складних і цікавих продуктів, продовжують користуватися популярністю фотоапарати з посередніми фотографічними   характеристиками, але специфічним виконанням корпуса: найменший, найміцніший, найтонший і справді потрібний — водонепроникний.

Фотоапарати з маленькими корпусами підкуповують зручністю перенесення, але страждають при цьому функціонально, оскільки доступ до функцій і налаштувань найчастіше можливий  тільки через меню, а органи керування на корпусі мають маленький розмір і незручні для людей з товстими пальцями.

У підсумку все зводиться до використання якогось одного режиму, виставленого заздалегідь, а невелика світлосила об'єктива має на увазі часте використання спалаху. 

Саме про такі апарати ми поговоримо сьогодні.

Olympus й Nikon великими конкурентами ніби й не були ніколи, оскільки перший славиться ультразумами й ультракомпактами, а другий славиться тим, що він Nikon. У нашому ж огляді їм доведеться зіткнутися в боротьбі за покупця, як, можливо, не боролися вони ніколи.

Обидва пристрої мають однакові основні характеристики: розмір матриці, кількість пікселів і вартість у них ідентичні, однак в Olympus є кілька незаперечних переваг, про які ми поговоримо надалі.

 

Розмір матриці

1/2.33"

1/2.33"

К-ть мегапікселів

10 Мпс

10 Мпс

Кратність оптичного зума

3

4

Фокусні відстані в 35-мм еквіваленті

38 — 114 мм

28–112 мм

Діафрагма

f/3,5 — 5,0

f/2,7–5,8

Стабілізація

Стабілізація за допомогою зсуву матриці

Оптичний стабілізатор (стабілізація в об'єктиві — зсув заднього оптичного елемента)

ISO

ISO(auto) 80, 100, 200, 400, 800, 1600

ISO 100, 200, 400, 800, 1600, 3200.Автоматичне збільшення в діапазоні від 100 до 800 одиниць ISO, у режимі високої чутливості — від 100 до 2000 одиниць ISO

Ціна (на 12.08)

2 167,50...2 504,30 грн.

2 106,75...2 628,80 грн.

Зовнішній вигляд Nikon s600
до змісту

Фотоапарат представляє із себе компактний сріблястий брусок з металевим корпусом (не суцільнометалевий, звичайно ж). Попереду розташовані: «хобот» об'єктива, лампа підсвічування автофокусу й спалах.

На задній стінці гегемонію 2.7 дюймового екрана порушує клавіша-гойдалка керування зумуванням, розташована у верхньому правому куті, під нею красується світлодіод, що сигналізує про роботу спалаху і якому віддано занадто багато честі.


Пересуваючись далі по корпусу, підходимо до блоку керування параметрами зйомки, що складається із чотирьох кнопок: вибору режиму, перегляду знятого матеріалу, кнопки входу в меню й кнопки видалення файлів. В обрамленні цих чотирьох кнопок перебуває шестипозиційна клавіша-коліща із вписаною в неї кнопкою підтвердження вибору. Обертанням коліщати можна керувати експокорекцією (при натисканні клавіші вправо),  режимами таймера (при натисканні вліво),  режимами спалаху (натиснути вгору попередньо) і активувати макрорежим (вниз, відповідно). Гортати зняті фотографії також можна коліщам.

 

На верхньому торці фотоапарата розташовані кнопки спуску й увімкнення\вимкнення апарата й мікрофон. На правому  торці  перебуває microUSB-роз’єм й кріплення ремінця.


Знизу можна знайти тільки акумуляторний  відсік із гніздом карт пам'яті SD і  кріплення штатива.

 

Зовнішній вигляд Olympus mju 1050 sw
до змісту

 

На відміну від попереднього героя, цей фотоапарат просто створений для ударів, падінь, а так само для підводних ударів і підводних падінь. Передню стінку апарата займає масивна шторка, під якою ховаються об'єктив з непрямим оптичним трактом, датчик експозаміру й спалах.

Відкриттям шторки апарат автоматично активується.


На задній стінці фотоапарата розташований дисплей розміром 2.7 дюйма, а праворуч від нього розташувалися органи керування зйомкою. У верхньому правому куті перебуває клавіша зумування, а під нею розташований диск вибору режимів, на якому присутні такі пункти: авто, зйомка, стабілізація, вибір сцени, путівник, відеозйомка, обране й перегляд знятого матеріалу. Нижче перебуває блок із чотирьох кнопок (меню, безпосередній друк\показ, кнопка керування режимами дисплея, видалення\зйомки в контровому світлі), згрупованих  навколо п’ятипозиційної клавіші, в яку вписана кнопка підтвердження вибору. Клавіша, крім навігації, включає режими: ліворуч — макро, праворуч — режими спалаху, вгору — експокорекція, вниз — таймер.


На верхній грані перебувають кнопка спуска й кнопка увімкнення\вимкнення.


На правому торці розташувалося вушко кріплення ремінця, відсік з роз’ємом microUSB і динамік, а на лівому торці перебуває тільки мікрофон.

  
 

Знизу можна знайти гніздо для штатива й акумуляторний відсік, у якому розташовується й роз’єм для карт пам'яті XD.

 

До комплекту входить перехідник на microSD.


Об'єктив
до змісту

Об'єктиви на цифрокомпактах зазвичай ставляться недорогі й страждають вони від своїх  малих розмірів в основному за параметром світлосили.  У випадку з Nikon це правило не дотримується — апарат має об'єктив із пристойною світлосилою на «широкому кінці» — відносний отвір  дорівнює 2.7, а от в Olympus все гірше,  оскільки зробити об'єктив з непрямим оптичним трактом світлосильним, значить звести нанівець його компактність.

Nikon s600
до змісту


Чотириразовий зум-об’єктив Zoom-NIKKOR з фокусними відстанями 5,0-20,0 мм (в еквіваленті для фотокамер формату 35 мм: 28-112 мм) має світлосилу  f/2,7-5,8. Конструктив об'єктива становлять  7 елементів в 6 групах. Дещо екзотичні показники світлосили мало виділяють цей об'єктив серед інших — він цілком типовий і покриває «побутові» фокусні відстані, які задовольнять користувачів, що не потребують великого чорного корпусу й ручних режимів.

Olympus mju 1050 sw
до змісту


Об'єктив цього фотоапарата є 3-и кратним трансфокатором і (всупереч заявам виробника) не створений для чудових портретів через малої світлосилу й велику глибину різкості.  У конструкції об'єктива є 3 асферичні лінзи, що повинно поліпшити якість наданого ним зображення. Фокусні відстані об'єктива (6,7 — 20,1 мм, що становить в 35 мм еквіваленті 38 — 114 мм) змушують для зйомки пейзажів користуватися панорамним режимом. З іншого боку апарат позиціюється як прилад, що буде продовжувати знімати там, де інші перестануть, що дозволяє нам закрити очі на відсутність прийнятного широкого кута. Також незрозуміле рішення виробника (хіба що для здешевлення конструкції варто ставити в нову модель старий об'єктив) не оснастити об'єктив широким кутом у світлі його підводного призначення (як відомо, під водою фокусна відстань об'єктива зростає, оскільки вода діє як позитивна лінза). Об'єктив складається з 10 лінз в 8 групах, а відносний отвір у ньому під час зумування становить  3,5 — 5,0.

Таким чином, Nikon має перевагу у вигляді широкого кута й більшої  світлосили на короткому кінці, а Olympus попереду за показниками міцності й світлосили на довгому кінці.

Меню Nikon s600
до змісту


Під час  натискання на кнопку  mode ви потрапите до віртуального диска вибору режимів, на якому розташовані сектори: налаштування, зйомка, чутливість, відео, запис звуку й вибір сюжетного режиму.

   

У меню «налаштування» можна керувати оптичним стабілізатором, включити допомогу з автофокусом,  активувати цифровий зум, налаштувати звук й автовимкнення, форматувати пам'ять, змінити мову меню, режим відео, скинути налаштування, довідатися версію прошивання, змінити вигляд меню, увімкнути\вимкнути екранне привітання, змінити дату, налаштувати монітор і вдрукувати дату.

  

Меню сюжетів дозволяє вибрати один з 14 сюжетних режимів: активна дитина, портрет, пейзаж, спорт, нічний портрет (знайоме нам «пихою в лоб»), свято \у приміщенні, пляж\сніг, захід, сутінки\світанок, нічний пейзаж, макро, музей, копія (документів), освітлення позаду, режим зображення.

  


У меню зйомки фотоапарата розташувалися очікувані й необхідні пункти: режим зображення (3648x2736 («Великий (3648)»/«Нормальний (3648)»), 3072x2304 («Нормальний (3072)»), 2592x1944 («Нормальний (2592)»), 2048x1536 («Нормальний (2048)»), 1024x768 («Екран ПК (1024)»), 640x480 («Екран ТБ 640), баланс білого,  режим експозаміру, безперервний (автофокус), чутливість(100 — 3200), параметри кольорів (стандарт, яскраві кольори, ч\б, сепія й т.п.), режим зони автофокуса (пріоритет обличчя, авто, ручний, центр), режим автофокусу.

  
  
  
  

Меню Olympus mju 1050 sw
до змісту

 

Тут все трохи сутужніше, оскільки при кожному увімкненні фотоапарат намагається думати за вас і постійно пропонує різні сюжетні програми (із прекрасними прикладами, звичайно), це : портрет, ландшафт, ландшафт плюс портрет, нічна зйомка, ніч+портрет, спорт,  у приміщенні, свічка, автопортрет, світлий портрет (мається на увазі високий ключ), захід, феєрверк, кулінарія, через скло, документи, аукціон, фот і виб.1, 2,  посмішка,  пляж і сніг, перезнімання відео,  снепшот під водою, сніг.

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

Налаштування
до змісту

Меню «налаштування» дозволяє відформатувати пам'ять, резерв. (скопіювати дані на карту пам'яті й назад), змінити мову, вибрати кольори меню.

  

Вкладка меню налаштувань №2 дає можливість налаштувати звук, переглянути запис, задати ім'я файлу, зробити вирахування битих пікселів, змінити яскравість дисплея. У третій вкладці перебувають встановлення часу, відеовиходу й економії енергії. Четверта й остання вкладка дає можливість увімкнути\вимкнути лампу підсвічування й увімкнути\вимкнути керування ударом.

 

Якщо вибрати на диску режимів сектор «зйомка», то ви потрапите в меню вибору, що складається з пунктів: якість зобр., скидання, меню камери, налаштування, панорама й режим зйомки.

  

Також цікавим є гід по зйомці (коли ліньки читати інструкцію). Якщо перевести диск вибору режимів у положення «guide», то перед вами постане меню із всілякими ситуаціями зйомки, як от: зйомка з переглядом ефектів (зум, ефекти експозиції, кольори (мається на увазі неправильно виставлений б.б.), замір, розмиття), зйомка освітленого об'єкта, зйомка проти світла (посвітління тіней, примусовий спалах, варіанти експозаміру, експокорекція), з особливим освітленням, з розмитим тлом, зміна області фокусування, зйомка об'єкта, що рухається, компонування по мітках, макро, нічна зйомка, підвищення різкості, зниження ефекту червоних очей (попереднім осліпленням), налаштування якості знімка.

  
  
  
  
  

 

Керування ударом
до змісту

Ця цікава функція покликана допомогти вам у керуванні камерою під водою або в пилюці, або якщо, наприклад, руки чимось зайняті (бубликом або морозивом). Всі дії зводяться до ударів по камері ліворуч і знизу (у кого були радянські телевізори, той пам'ятає, що яскравість додавалася ударом зверху по корпусу, а забрати смуги з екрана можна було, відваживши ляпас праворуч, хоча в цьому випадку проблема полягала в штекері антени). Таким чином, двічі вдаривши по корпусу апарата зверху, ви підтверджуєте обрану раніше дію, стукнувши ліворуч, можна вибрати режим освітленості в тінях, ударом праворуч регулюється потужність спалаху, а тикнувши вниз дисплея одержуємо режим перегляду знятого.

  

Шуми
до змісту

Тут особливо виділитися нікому не вдалося, хоч розкид налаштувань чутливості й різне, але їхня кількість однакова. Більше наочне уявлення про рівень шумів на різних ISO можна зробити із прикладів:

Nikon s600
до змісту

 

Olympus mju 1050 sw
до змісту


Перемога в цьому пункті за Nikon, оскільки «шумить» він після iso 200 все-таки менше.

Спалах, акумулятор
до змісту

Спалах у такі апарати прийнято ставити символічний і наші сьогоднішні апарати — не виняток. Якщо з апаратом від Nikon все зрозуміло, то в Olympus, який виробник позиціює як підводний фотоапарат, можна було й потужніший спалах поставити, оскільки під час використання його під водою, сила спалаху зменшується через суспензії (дрібні часточки, мікроорганізми) у воді. В іншому, все стандартно — обидва апарати мають малопотужні вбудовані спалахи, які годяться для «пихи в лоб» та й годі.

Акумулятори в обох пристроях малопотужний, як для пристроїв з високим енергоспоживанням і наявністю стабілізаторів, які, у свою чергу, споживають досить багато енергії, з іншого боку вам  ніщо не заважає купити додаткові батареї від стороннього виробника, які найчастіше мають більшу, ніж їхні оригінальні аналоги потужність і коштують дешевше.

Автофокус у Нікона швидший, що частково зумовлено більшою світлосилою об'єктива, але от у макрорежимі Олімпус фокусується швидше опонента. Стандартні варіанти використання автофокуса,  наприклад, вибір зон, стежачий і т.п., мало хто використовує — досить і фокусування по центральній зоні з  подальшим кадруванням.

Якість  фотографій
до змісту

Якість фотографій ви можете оцінити, переглянувши наведені нижче приклади.

Nikon s600

Olympus mju 1050 sw

Nikon s600 

Olympus mju 1050 sw

Nikon s600 


Olympus mju 1050 sw 

Макрозйомка

Nikon s600 

Olympus mju 1050 sw

Nikon s600 

Olympus mju 1050 sw

Nikon s600

Olympus mju 1050 sw 


Зум

На кожному другому кадрі знятий фрагмент пейзажу, присутній на першій фотографії.

Nikon s600

 

Olympus mju 1050 sw

 
 

Nikon s600 

 

Olympus mju 1050 sw

 

На наш погляд пейзажі краще вдаються  Nikon, а макрозйомка є сильним боком Olympus, та й знімки він зможе зробити в таких місцях, у яких з Nikon не потрапиш.

Обидва апарати мають і стабілізацію й функцію визначення посмішки, а в Olympus є корисна в побуті функція освітлення тіней, що, безсумнівно, позначається на одержанні фотографій гарної якості без застосування графічних редакторів. Відмінними  фотографії цих апаратів не назвеш, але от «прийнятними» — цілком.


Відеоогляд
до змісту
Вам необходимо обноить Flash Player для просмотра нашего сайта. Скачать последнюю версию Flash Player

Висновки
до змісту

У принципі ці дві моделі створені для того, щоб показати іншим, де ви були, й що ви робили, а не для запаморочливо малої глибини різкості й красиво розмитого тла. Не всім потрібні величезні матриці з низьким рівнем шумів, великий корпус зі «зручним хватом» і величезна кількість можливих аксесуарів і т.п., як у горезвісних дзеркалок.  Напевно, розпізнавання посмішки – найбільш правильна функція для моделей сегмента компактних фотоапаратів, оскільки це те, для чого, найчастіше, й використовуються такі камери — фіксація повсякденного життя, урочистостей і відпочинку. Крім того, за ту саму вартість, як бачите, можна вибрати два хоч і схожих, проте, зовсім різних продукти, а це свідчить про те, що попит на цифрокомпакти є й він великий.

Комплектація Nikon s600
до змісту
 • камера
 • літій-іонна акумуляторна батарея EN-EL10
 • зарядний пристрій MH-63, USB-кабель UC-E6
 • аудіовідеокабель EG-CP14
 • ремінь AN-CP14
 • мережевий дріт PW-EH30
 • компакт-диск із програмним пакетом Software Suite
 • гарантійний талон
 • інструкція

Комплектація Olympus mju 1050 sw
до змісту
 • камера
 • ремінь
 • інструкція
 • гарантійний талон
 • CB-AVC3 (аудіо/відео кабель)
 • CB-USB6 (USB-кабель)
 • LI-40C (зарядний пристрій)
 • LI-42B (літій-іонна акумуляторна батарея)
 • ПЗ OLYMPUS Master 2
 • MASD-1 (адаптер для карт пам'яті microSD)

Ціни на апарати
до змісту


 
Джерело: Мабіла
Автор: Антон Пархоменко
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100