Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Субота, 4 лютого 2023 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / HP iPAQ 614c Business Navigator: знайомте — просто бізнесмен!

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Смартфони
Комунікатори
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Грудень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

HP iPAQ 614c Business Navigator: знайомте — просто бізнесмен!

Этот материал на русском языке
Коментарі 15.12.2008
Експертні оцінки:
Дизайн 5
Ергономіка 5
Функціональність 4
Якість зборки 4
Ціна 3

Загальна 4
   
Зміст:

Комунікатор HP iPAQ 614c Business Navigator є піонером нової лінійки комунікаторів від HP. Модель має гарну якість зборки, а також непогану функціональність, і може зацікавити людей, які шукають пристрій для роботи саме з бізнес-функціями, тоді як інші додатки для них не є важливими.

Загальна інформація

Після відносно тривалого «мовчання» у сегменті комунікаторів, компанія HP представила ринку відразу нову лінійку пристроїв — Business Navigator. На сьогодні лінійка нових пристроїв складається із двох представників — HP iPAQ 614c Business Navigator й HP iPAQ 614 Business Navigator. Між собою моделі відрізняє відсутність вбудованої камери  в останньому з апаратів. У всьому ж іншому ми маємо зовсім однакові термінали.

Виходячи з такого стану речей, напрошується логічне запитання про доцільність такої лінійки. Адже навіщо хитрити, інтерес, по суті, зараз викликає тільки один апарат. Другий же апарат попросту «тоне» у терміналі, оснащеному камерою і його виведення, по суті, марна справа, особливо з огляду на різницю в цінах, що коливається, приблизно, у рамках 10-20 доларів, тоді як самі пристрої коштують близько п'яти сотень. Звичайно, для людини, яка вирішила заплатити більше п'яти сотень за пристрій, 10 або 20 у.о. вже великої погоди не створять.

HP iPAQ 614c Business Navigator є родоначальником нової лінійки комунікаторів від HP, яка поки представлена двома моделями

Друге, що, на наш погляд, також не було враховано виробником — це те, що сам продукт апріорі нішевий. Так, саме нішевий.

Втім, вважати цей факт, якоюсь мірою негативним для новинки не можна, з тієї причини, що комунікатори на WM за природою своєю дуже рідко викликають глобальний інтерес у споживача.

Головні їхні відмінності між собою, як правило, сховані в декількох ключових функціях (головним чином фірмових), а також, найчастіше, у невеликих габаритах пристроїв. Плюс варто також враховувати оснащеність  відносно топових моделей.

HP iPAQ 614c Business Navigator топовим не є — це факт. Маленькі габарити корпуса тут також не передбачені. Але є кілька особливостей, здатних виділити цей апарат на тлі сусідів по лінійці. Ці особливості знайшли своє відображення як у програмній, так і в матеріальній частині.

Зовнішній вигляд й ергономіка
до змісту

Апарат має класичний форм-фактор. Корпус виготовлений з матових пластикових деталей переважно темних кольорів. Деяким винятком на цьому тлі є окантовочная смуга, що проходить по всьому периметру корпуса. Вона виконана із глянсового пластику й має сріблястий відтінок. Крім того, з металу реалізовано також деякі функціональні елементи на бічних гранях і тильній стороні пристрою.

Габарити новинки назвати невеликими не можна. Пояснюється це тим, що крім великого сенсорного дисплея, виробник реалізував також повноцінний блок цифрової клавіатури. Наскільки доцільно впроваджувати й той, й інший метод введення інформації, судити не нам. З погляду зручності, приміром, набирати коротке текстове повідомлення або навіть електронний лист все-таки зручніше на цифровій клавіатурі, ніж віртуальній. У свою чергу, перехід по підпунктах меню набагато простіший все-таки за допомогою стилуса.

Як ми вже говорили, у пристрої реалізовано великий сенсорний екран. По суті, він займає близько 70% всієї передньої поверхні пристрою. Кольоровість дисплея, а також його пропрацювання щодо корпуса залишили двоякі враження. З одного боку, ми маємо цілком адекватну реалізацію цього елемента на тлі впровадження аналогічних рішень у конкурентів, з іншого ж, деякі ляпсуси відверто пригнічують.

Кілька прикладів. Дисплей, виготовлений на основі TFT-матриці, має діагональ 2,8 дюйми і роздільну здатність 240х320 пікселів. Ніби нічого незвичайного — подібні характеристики для дисплеїв далеко не родзинка. Але разом з тим, у роботі на сонячному світлі, яскравості дисплею явно не вистачає, доводиться прикривати екран рукою.

Скептики скажуть, мов, яскравість передачі кольору залежить не тільки від цих факторів. Воно то так, але не для пристрою, ціною більше 3-х тисяч гривень. Думаю, не треба бути великим експертом, щоб зрозуміти, що екран тут слабке місце.

В HP iPAQ 614c Business Navigator замість джойстика пропонується родзинка від виробника — диск Smart Touch. З огляду декору, рішення захоплює, однак із практичного погляду, керувати з його допомогою не дуже зручно

Ще один момент, що відверто збентежив — це розміщення дисплея щодо корпуса пристрою. Екран, як можна побачити із зображення, тут ґрунтовно втоплений у корпус. З одного боку, таке рішення виправдане з погляду захисту дисплея від впливу різних зовнішніх джерел. З іншої ж боку, виразно глянсовий дисплей, якомога краще, притягає до себе різний пил, який протерти, виходячи з обрамлення дисплея, не так просто. Та й виробник сам рекомендує носити й зберігати термінал у спеціальному чохлі, але є одне «але» — чохла в комплекті немає.

У той же час, не варто забувати про високу ціну комунікатора. Так, швидше за все, згодом ціна на нього знизиться, але в корені ситуації це не змінить — заплативши більше 3 тисяч за комунікатор, доведеться доплатити ще й за чохол, і за спеціальну серветку для витирання комунікатора. А для любителів мати, як кажуть, комунікатор під рукою в автомобілі ще й за автомобільну зарядку плюс докінгову станцію. Отже, другий мінус — непродуманий комплект поставки.

Над екраном перебуває внутрішній динамік, а також невелика емблема компанії-виробника. Трохи лівіше внутрішнього динаміка розміщено подвійний світловий індикатор. Точно визначити, за роботу яких додатків й яким саме чином, відповідає тут цей датчик, важко, оскільки, приміром, під час запуску додатків датчик мигає синім вогником, тоді як під час зарядки, приміром, він з одного боку світиться жовтогарячим кольором, а з іншого боку — знову ж синім. Ближче до завершення зарядки жовтогарячий колір змінюється іншим.

Під дисплеєм перебуває клавіатурний блок. Крім цифро-буквеної клавіатури, що влаштована тут у чотири ряди по три кнопки в кожному, праворуч і ліворуч вертикально влаштовані також два ряди софт-кнопок — п'ять кнопок функціональних, дві кнопки з нанесеними на них зеленим і червоним важільцем, відповідно, кнопки відсилання й збою виклику. Ще одна клавіша відповідає за увімкнення живлення пристрою й вимкнення дисплея.

Що стосується вище згаданих п'яти функціональних кнопок, то це: кнопка виклику меню «Пуск», кнопка повернення до попереднього підпункту меню, а також клавіша вертикального/горизонтального режиму перегляду. Цей арсенал перебуває ліворуч від основної клавіатури. У свою чергу, праворуч реалізована кнопка відбою й клавіша Enter.

Під самим екраном перебувають дві вільно програмувальні кнопки. Замість традиційної багатопозиційної навігаційної кнопки або ж, просто кажучи, джойстика, у новинці реалізований диск Smart Touch, що призначений для навігації підпунктами меню. З огляду естетики, рішення дуже непогане, однак, з огляду на зручність, керувати ним не дуже зручно.

Ще одна кнопка, що відповідає за повернення до попереднього підпункту меню, винесена на ліву бічну грань. За цією кнопкою розташоване клавіша-коліща з функцією підтвердження вибору. Ця клавіша відповідає за ще один вид навігації в меню. Втім, порівнюючи сенсорну навігацію й навігацію за допомогою цього коліщати, перевага все-таки за першим.

За згаданим коліщам розміщена кнопка активації меню голосового керування, а за цією кнопкою, у свою чергу, перебуває слот для зберігання стилуса, а також проріз для кріплення страховочного шнурка.

На правій бічній грані перебуває гумова вставка у вигляді заглушки (також елемент декору), а також кнопка швидкої активації вбудованої камери.

 

На верхньому й нижньому торцях розташована кнопка вибору режимів роботи пристрою, а також універсальний роз’єм mini-USB, проріз мікрофона й кнопка м'якого перезавантаження.

 

Слота для швидкої заміни карт пам'яті тут немає. Він розташований під акумулятором. Звичайно, шкода, але з іншого боку, з огляду на невеликий арсенал медіадодатків, реалізованих у новинці, картки об’ємом 2 гігабайти повинно вистачити на тривалий період. На жаль, і карти пам'яті як такої у комплекті не передбачено, що зайвий раз доводить бідну комплектацію поставки.

На тильному боці реалізовано динамік гучного зв'язку, а також вічко вбудованої камери зі спалахом. Трохи нижче перебуває кришка акумуляторного блоку, а також кнопка фіксації її на корпусі. Кришка кріпиться добре, ніяких люфтів не помічено.

Мультимедіа й розваги
до змісту
У новинці стандартна кількість додатків медіасегмента

Незважаючи на той факт, що пристрій не позиціюється як музичний, у новинці все-таки досить чимало додатків цього сегмента. Хоча всіх їх можна віднести до визначення «стандартний набір».

Зосереджує їх всі виробник у підпункті меню «Програми». Звідси користувач одержує доступ до папки «Ігри», додатків Messenger, Sun Java, Voice Commander, «Запис» (або диктофон), Windows Media, а також до підрозділу «Фото й відео».

  
  

У першому підпункті містяться дві гри.

Додаток Messenger — дозволяє користувачеві вести обмін короткими текстовими повідомленнями в інтерактивному режимі або ж у режимі реального часу.

Sun Java — це спеціальна утиліта для завантаження додатків й ігор на платформі Java.

Два наступні додатки належать до так званих «звукових».

Voice Commander — це голосовий набір, а додаток «Запис», як ми вже згадували — це диктофон. Програвач Windows Media апріорі є аналогом комп'ютерного додатка Windows Media Player, правда, із дещо урізаною функціональністю.

  
 

Підрозділ «Фото й відео» відкриває доступ до додатка вбудованої камери, а також до розділу зберігання знятого контенту. Про можливості камери поговоримо в наступному розділі.

А от fm-приймач, на жаль, тут не передбачений.

Камера
до змісту
Вбудована камера в комунікаторі оснащена 3-и мегапіксельним сенсором і має стандартну кількість налаштувань і режимів зйомки

Вбудована камера в комунікаторі оснащена 3-и мегапіксельним сенсором з вбудованим спалахом, а також стандартним набором режимів і налаштувань. Камера може знімати як фото, так і записувати відеоролики.

Серед основних налаштувань варто відзначити регулювання балансу білого — сім режимів («ефект», «контрастність», «яскравість», «тон», «насиченість», «спалах», «різкість»).

Крім цього передбачені також п'ять варіантів ефектів («авто», «денне освітлення», «тінь», «освітлення лампами розжарювання», «флуоресцентна лампа»).

 
 

Крім того, у режимі фотозйомки доступний вибір одного з п'яти попередньо встановлених режимів («нормальний», «таймер», «серія», «горизонтальна панорама», «вертикальна панорама»), а також вибір роздільної здатності і якості фотографії.

 
 

У режимі роботи камери на запис відеороликів, користувач одержує можливість запису ролика зі звуком і без, можливості створення контенту за розміром MMS, а також вибір формату запису, і роздільної здатності (доступно два режими — 176х144 й 320х240 пікселів). Крім того, можливе також регулювання роботи вбудованого спалаху.

 
 

Приклади фотографій
до змісту

Приклади знімків відкриваються в новому вікні з максимальним розміром кадру

  
  
 

Відеоогляд
до змісту
Вам необходимо обновить Flash Player для просмотра нашего сайта. Скачать последнюю версию Flash Player

Вбудовані додатки
до змісту
HP Photosmart Mobile дозволяє оптимізувати роботу з фотоконтентом

Комунікатор оснащений повним спектром додатків для роботи з текстом — пакет Office Mobile, а також додатком ClearVue PDF.

Крім цього є також встановлені додатки від Google — Google Search й Google Maps. Перший — це мобільна версія однойменного пошукача, а друге — спрощена версія картографічного сервісу від американської компанії. Завдяки цьому сервісу користувач може легко знайти необхідну адресу.

  

Цікавим також є додаток HP Photosmart Mobile. Це фірмовий додаток HP, спрощена версія однойменного пакета програми для фотопринтерів деяких моделей.

 

Цей додаток дозволяє до певної міри оптимізувати роботу з контентом: підпис папок, сортування, комфортний перегляд у вертикальному або горизонтальному варіанті, невелике редагування, друк фотографій з карти пам'яті телефону. Інакше кажучи, користувачеві надається  можливість зробити так, що під час контакту карти пам'яті із принтером, останній пристрій відразу розпізнає знімки на носії й роздруковує.

 

Крім того можлива передача знімків за допомогою додатка MMS, поворот у різні боки, а також видалення всього в два кроки.

Пам'ять і передача даних
до змісту

Користувальницької пам'яті в пристрої 256 МБ. Крім цього доступно також розширити її за допомогою спеціальних карток. Жаль, звичайно, що в комунікаторі відсутня можливість гарячої заміни карт пам'яті, але тішить вже факт наявність слота.

За передачу даних у пристрої відповідає досить великий ряд додатків. Розглянемо по черзі.

Спочатку варто відзначити прогресивний клієнт електронної майже з можливістю передачі й прийому листів із вкладеннями, а також браузер для роботи в Мережі — Internet Explorer.

Крім цього, невеликий ряд програм містить підпункт меню «Програми». Тут цей додаток ActiveSyns, а також налаштування пункту доступу мобільного Інтернету — утиліта «Загальний Інтернет».

 

З розділу «Підключення», підпункту меню «Налаштування» користувач одержує можливість доступу до налаштувань модулів бездротової передачі даних Bluetooth і Wi-Fi, а також можливість регулювання налаштувань підключення комунікатора до ПК тощо.

 

Для повного «щастя» не вистачає малого — підтримки роботи в мережах третього покоління.

Комплектація
до змісту
 • Комунікатор
 • Акумулятор
 • Мережевий адаптер
 • Кабель mini-USB
 • Стереонавушники
 • Посібник користувача
 • Диск із ПЗ

Враження й висновки
до змісту

На сьогодні можна із впевненістю говорити про те, що нова лінійка комунікаторів від HP — це апріорі нішевий продукт, і за існуючою ціною не викличе особливого інтересу. Так, у пристрої реалізовано ряд цікавих додатків, фірмових функцій. Досить якісною є й зборка пристрою, але ціна занадто висока. У цьому плані комунікатор, та й лінійка загалом, програє аналогам конкурентів, які зуміли за ті ж гроші вивести на ринок більш оснащені продукти в цьому сегменті. І навіть якщо поява нових продуктів докорінно змінить ситуацію, що склалася на сьогодні, то для конкретного зразка стан справ може змінити лише зниження вартості.

Плюси апарата
до змісту
 • Гарний дизайн й якість зборки
 • Реалізація диска Smart Touch
 • Достатнє комунікаційне оснащення
 • Зручна клавіатура
 • Реалізація HP Photosmart Mobile.
Мінуси апарата
 • Посередня камера
 • Слабка комплектація
 • Посередній екран
 • Погане розміщення екрана щодо корпуса
 • Висока вартість

Ціни на апарат
до змісту

Джерело: Мабіла
Автор: Олександр Сергєєв
Коментарі
toxa3250 15.12.2008 03:01

Один вижу минус цена я давно присматриваюсь к этому апарату после моего нр6815 только положительные отзывы.надеюсь старшая машинка будет в старых традициях качество стабильность функционал.Увижу когда подешевеет


Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100