Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Середа, 22 березня 2023 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / Огляд Globway G228B — «Революційний навігатор, або революція скасовується?»

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Смартфони
Комунікатори
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Листопад, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Огляд Globway G228B — «Революційний навігатор, або революція скасовується?»

Этот материал на русском языке
Коментарі 19.11.2008
Зміст:

Для людини, яка хоч трохи знайома з навігаційною тематикою, поява на ринку Globway G228B було рівнозначна ефекту бомби, що розірвалася! Підтримка пристроєм відразу п'яти картографічних сервісів виглядає для рядового споживача справжнім чаклунством, а рекламні мантри про революційність, унікальність, і т.д., як магнітом притягують нових покупців. Просто не багато хто в курсі, що не тільки Globway G228B, але й кожен PND (Personal Navigation Device) під ОС Windows CE (не важливо якої версії) здатен працювати з будь-якою кількістю картографічного ПЗ, аби тільки власник виявився допитливою натурою й не лінувався довідатися більше про свій пристрій на профілюючих ресурсах у Мережі.

Суть пристрою

Чим по суті є себе сучасний навігатор на Windows? У випадку із брендовими апаратами (типу LG, ASUS, HP й ін.) це той же КПК із повноцінним GPS-модулем, тільки з урізаним, точніше, «залоченим» функціоналом, прив'язкою функцій до фірмового меню. Нехитрим шаманством такий продукт легко «розлочити». І тоді, здавалося б, найпростіший навігатор, що крім основної функції ні на що не здатен, раптом перетворюється в мультимедійний апарат, з можливістю програвати пісні й відтворювати відеоролики, а так само демонструвати фотографії. Навіть встановлення додаткового ПЗ, типу читалок й ігор стає взагалі дрібницею. У цьому аспекті численний no-name з Піднебесної в плані придбання досить вигідний. Він доступніший за ціною, вільний від оковів інженерів, і встановлення на такі апарати додаткового софта й картографічного ПЗ стає елементарним завданням для людини із «прямими» руками. Досить знайти в Інтернеті універсальне меню, різновидів яких безліч і «прикрутити» його на свій пристрій,  керуючись радами форумных гуру. 

Виробники, точніше власники бренду Globway, замовляючи свою модель розробникам на Тайвані, взяли до уваги непоінформованість рядових користувачів про перераховані вище особливості апаратів під Windows і випустили на ринок «революційний навігатор», що по суті є «обробленим напилком» у плані софта звичайним PND. Хитрий рекламний хід, не більше того!

Відкинувши маркетингову піну можна, у принципі, подякувати продавцеві. Адже користувач одержує вже готовий пристрій із встановленим універсальним меню, можливістю найпростішого встановлення 5-ти картографічних сервісів (навіть більше, але про це далі), вже наявним набором корисного софта на будь-який смак. Головне, що для цього новачкові не доведеться вникати в тонкості розлочки апарата або шаманства з додатковим ПЗ перелопачуючи тонни інформації з навігаційних сайтів. Вартість моделі дуже адекватна, з огляду на підтримку Bluetooth і наявність FM-трансмітера.

Дизайн і роз’єми
до змісту

Зовні Globway G228B виглядає скромно, але зі смаком. Тонкий корпус із матового пластику не буде мазатися, та й сам пластик на дотик дуже міцний. Задня перфорована кришка під час натискання не прогинається й взагалі зібраний пристрій дуже пристойний, не причепишся. Клавіш керування, крім кнопки увімкнення/вимкнення, на верхній частині корпуса, немає взагалі. Хоча механічний регулятор гучності, як на побратимі Globway G208B, тут не перешкодив би. Зате кнопка Reset не втоплена, як звичайно, а перебуває врівень із задньою панеллю, що полегшує її натискання при необхідності виконати Hard Reset. Правда, використати її мені не доводилося жодного разу. Як би я не «мучив» навігатор, експериментуючи зі стороннім ПЗ й картографічними сервісами, він мужньо витримав всі випробування, а якщо й підвисав, то кнопки вимикання цілком вистачало для того, що б привести його до свідомості. Є і розсувний стилус, до послуг якого мені так само доводилося звертатися вкрай рідко.

Праворуч розташувався роз’єм mini-USB, через який здійснюється зарядка PND. Приємно, що виробник доповнив комплектацію не тільки автомобільною зарядкою, але й звичайною, мережевою. Подвійно приємно, що навігатор підзаряджаєтся від ПК під час  приєднання. Globway G228B заявлений як мультимедійний навігатор, а тому наявність 3,5 мм гнізда для навушників цілком зрозуміло. Воно перебуває точно біля роз’єму TMC, який навряд чи вам поки згодиться в Україні.

Комплектація й тримач
до змісту

Особисто мені завжди подобався товар no-name своєю великою комплектацією за скромну ціну. Поміркуєте самі, той же Globway одержав у придане крім великого ПЗ два зарядні пристрої і карту пам'яті. При чому це не звичайна «карта-відмазка» на 1 ГБ, як прийнято в більшості випадків в іменитих брендів, а дуже навіть містка SD на 4 ГБ.

Окремо хочеться сказати про тримач на лобове скло, адже це один з найважливіших аксесуарів до навігатора, від якого залежить зручність використання пристрою в машині. Виконано тримач дуже надійно. Він має просту, але довговічну конструкцію. Закріпивши Globway G228B у тримачі, ви можете повернути його праворуч, ліворуч, вгору й вниз. А от під час розташування навігатора під потрібним кутом по горизонталі потрібно бути уважним. Це вам не кульковий тримач в Garmin, який можна обертати як завгодно. Загалом, кріплення Globway мені сподобалося — присоска надійно тримається за лобове скло, сам навігатор не занадто важкий і навіть на великій швидкості по ямах апарат майже не трясе.

Дисплей і меню
до змісту

Навігатор має самий оптимальний за розміром сенсорний екран формату 4,3 з роздільною здатністю 480х272 пікселів. Якби дисплей був трохи більшим, він би виглядав громіздким в авто, та й вимагав би більше ресурсів для промальовування графіки. З меншим співвідношенням сторін навігація була б не настільки комфортною, так що маємо, як кажуть, золоту середину. Екран з anti-glare покриттям і майже не блякне на сонці. Кути огляду гарні, особливо по горизонталі. Але от під час погляду знизу, кольори сильно інвертуються.

З меню ситуація цікава. Під час  увімкнення пристрою з'являється фірмове меню з розділами «Навігація», «Bluetooth», «Медіаплеєр», «Книги», «Фото», «Система». У будь-якому іншому навігаторі мультимедійної спрямованості організація меню буде майже такою ж. При натисканні на ту чи іншу іконку завантажиться картографічне ПЗ, запуститься медіаплеєр, відкриється програма для читання книг, стане доступним фотоальбом, з'явиться можливість зміни налаштувань апарата й т.д. Все це правильно й для Globway G228B, от тільки під час вибору пункту «Навігація» ви потрапляєте в альтернативне меню. Подібну оболонку можна з легкістю знайти в Інтернеті (наприклад, на сайті 4pda.ru) і встановити на будь-який навігатор. Автор огляду з успіхом користується аналогом на своєму LG, що так само навчений працювати з незліченною кількістю картографічного ПЗ. В альтернативному меню представлені пункти «Навігація», «Програми», «Games Cards», «Games», «Мультимедіа», «Налаштування». Призначення кожного пункту, напевно, зрозуміло всім і не потребує пояснень.

Навігаційне ПЗ
до змісту

Продавець заявляє, що навігатор підтримує 5 картографічних сервісів. Однак це не означає, що, купивши G228B, ви одержите набір з різноманітного картографічного софта, ні. Комплект поставки передбачає наявність встановленого тестового Mio Map (по суті iGO2006). Інші картографічні програми потрібно купувати й ставити окремо. Зробити це просто. Розміщуємо потрібні файли у відповідну програмі папку в Navi (SDMMC\Navi\Autosputnik, наприклад), перейменовуємо exe-файл в mobilenavigator і все!

За умовчанням у навігаторі підготовлене місце для 5-ти картографічних сервісів (MioMap, iGO8, Autosputnik, OziExplorer, Visikom), але їх кількість можна збільшувати нескінченно. Як? Елементарно! Відкриваємо файл ADDONS і знаходимо там такі рядки:

[Navigation]
IGO 8="","\\SDMMC\\Navi\\igo8\\mobilenavigator.exe"
OZI="","\\SDMMC\\Navi\\ozi\\mobilenavigator.exe"
AUTOSPUTNIK="","\\SDMMC\\Navi\\autosputnik\\mobilenavigator.exe"
Visikom= "", "\\SDMMC\\Navi\\visikom\\mobilenavigator.exe"
MIO= "", "\\SDMMC\\Navi\\MIO\\mobilenavigator.exe"

Нехитрим рухом руки за допомогою Copy Paste додаємо рядки, наприклад, такі:

Graf="","\\SDMMC\\Navi\\Graf\\mobilenavigator.exe"
TomTom="","\\SDMMC\\Navi\\TomTom\\mobilenavigator.exe"
RusGX="",""\\SDMMC\\Navi\\RusGX\\mobilenavigator.exe"

Одержуємо в підсумку:

[Navigation]
IGO 8="","\\SDMMC\\Navi\\igo8\\mobilenavigator.exe"
OZI="","\\SDMMC\\Navi\\ozi\\mobilenavigator.exe"
AUTOSPUTNIK="","\\SDMMC\\Navi\\autosputnik\\mobilenavigator.exe"
Visikom= "", "\\SDMMC\\Navi\\visikom\\mobilenavigator.exe"
MIO= "", ""\\SDMMC\\Navi\\MIO\\mobilenavigator.exe"
Graf="","\\SDMMC\\Navi\\Graf\\mobilenavigator.exe"
TomTom="","\\SDMMC\\Navi\\TomTom\\mobilenavigator.exe"
RusGX="","\SDMMC\\Navi\\RusGX\\mobilenavigator.exe"

Як бачите, підтримка ще трьох картографічних сервісів не є проблемою. Їх можна збільшувати нескінченно. Іконки з'являться в меню автоматично, тільки не полінуйтеся створити потрібні папки в Navi, скрупульозно внесіть зміни в скопійовані рядки, а так само не забудьте перейменувати exe-файл в mobilenavigator. От вам і все шаманство. Загалом, ніяких чудес. Як казав хтось із класиків: «Революція відміняється».

Гнатися за кількістю навігаційних програм не варто. Загалом, пересічному користувачеві буде достатньо чотирьох: iGO8, «Автосупутник», «Візіком» і «Граф». У кожної програми свої переваги й недоліки.

«iGO8» (КартБланш) має найбільш зручний і логічний інтерфейс, найбільшу кількість пунктів POI, 30 міст із адресним пошуком, відмінні голосові підказки, оптимальне прокладання маршруту між містами. Однак відсутність промальовування контуру будинків (вам доведеться чимало побігати довкола в пошуках потрібного об'єкта), а так само адресного пошуку з буквеним і дробовим індексом роблять iGO не найкращим помічником у мегаполісі. До того ж, програма може вас привести до кінцевого пункту без врахування розташування будинку щодо правобічного руху, що дуже незручно. Але на трасі iGO рівних немає. Позмагатися у цій дисципліні змогло б ПЗ для Garmin, але через особливості фірмової ОС Garmin встановлення «гарміновського» софта на Windows PND стає актом мазохізму.

«Автоспутник» (NATEC) — продукт спільної творчості українських і російських картографів. На мій погляд, найбільш оптимальна навігаційна програма для міста. Барвистий інтерфейс, трохи заплутане, але легке для розуміння меню, а найголовніше, контурне промальовування будинків і буквений пошук. До того ж, «Автосупутник», на відміну від iGO (оновлюється раз на квартал), оновляється щомісяця, так що завжди перебуває в курсі новобудов, що з'явилися на окраїнах міста. Однак до оперативності й точності продукту від «Візіком» «Автосупутнику» ще далеко.

«Візіком»  — найстарший і найдосвідченіший гравець на ринку навігації. Автомобільні карти «Візіком» мають бліде промальовування, відсутній демо-режим і вибір стратегії прокладання маршруту, обмаль пунктів POI, дуже заплутане й нелогічне меню. Зате користувач одержує саму точну карту з можливістю оновлень раз на два тижні, промальовування контуру будинків, а так само пошук не тільки за номерами з буквеним, але й дробовим індексом!

«Граф» (EASY Go) — безкоштовне оновлення раз на місяць, всього 6 міст із адресним пошуком, але 80 населених пунктів із промальовуванням вулиць. Так само це ПЗ відмінно інформоване про проїзди через двори, але назви вулиць на дисплеї занадто нагромаджені й утруднюють навігацію. Зате є буквений і дробовий пошук. Загалом, непогане ПЗ, що варто тримати про запас.

Додаткове ПЗ й мультимедіа
до змісту

Продавець не поскупився на попередньо встановлене ПЗ. Все це версії вільно розповсюджуваних програм, але приємно, що вони вже встановлені й немає необхідності в зайвих рухах. Під іконкою «Програми» ви знайдете перекладач, блокнот, редактор графіки Paint, калькулятор, читалку HaaliReader, commander, віртуальну клавіатуру й клавішу переходу в Windows Mode. Набір карточних і звичайних ігор широкого висвітлення не вимагає — нічого особливого. Встановлений Beta Player у меню «Мультимедіа» так само знайомий багатьом. Список ПЗ підлягає змінам так само й таким же чином, як і згадані вище навігаційні програми.

Якщо говорити про фірмовий програвач і переглядач в основному меню, то це найпростіші програми, які не мають додаткового функціоналу, крім основного. Мультимедійні файли заливаються у відповідні папки (Music або Photo). Динамік видає голосний звук, але позбавлений нижніх частот, що є звичайним для подібних пристроїв. Відео краще конвертувати під роздільну здатність дисплея, інакше «гальм» не уникнути.

Bluetooth й FM-трансмітер
до змісту

У світлі введення нових штрафів за розмову по мобілці під час водіння, автолюбителі, напевно, оцінять наявність у навігаторі Bluetooth-модуля, що допоможе зробити із пристрою систему бездротового гучного зв'язку. З’єднання відбувається звичайно. Модуль активується в режим видимості на 60 секунд, за які ви повинні встигнути знайти на своєму телефоні новий Bluetooth-пристрій і ввести штатний код «5050», який, звичайно, можна змінити. У меню зберігається до п'яти з’єднаних пристроїв, пін-код для яких можна змінити. Мікрофон розташований на передній панелі навігатора, він дуже чутливий, так що вас будуть чути чудово. Але свого співрозмовника буде погано чути вам — можливості динаміка не безмежні. Телефонна книга контактів відсутня, є можливість перегляду тільки історії дзвінків і набору номерів.

FM-трансмітер нічим особливим не виділяється. Працює він посередньо. Як і всі трансмітери, не здатний забезпечити гарну якість звуку на штатну систему автомобіля і є, скоріше, приємним бонусом, але не більше того. Вмикається він у меню «Гучність» в «Налаштуваннях» (необхідно поставити галочку навпроти відповідного пункту). При цьому всі звуки системи будуть передаватися на штатну магнітолу, так що не забувайте прибрати галочку після виходу з FM-режиму, інакше навігатор оніміє. Вибір частот відбувається вручну, натисканням стрілочок «праворуч»—«ліворуч».

Висновки
до змісту

Перед нами просто відмінний за свою ціну навігатор. Найбільш приємне — можливість самостійно вирішувати, яке ПЗ, у тому числі навігаційне, повинне бути у пристрої. Причому невелика «магія» доступна навіть новачкам. Не будемо скидати з рахунків непоганий дисплей, загальну якість виконання, наявність Bluetooth й FM-трансмітера, гарну комплектацію.

На форумах не перший день ламають списи — що краще, брендовий навігатор чи no-name? Для автора огляду цієї дилеми не існує. Не знаю як ви, а я не бачу сенсу переплачувати за назву на коробці, з огляду на те, що в більшості сучасних навігаторів стоїть той самий навігаційний чип SIRF-III, процесор Samsung2440 (400 МГц), як у випадку з героєм нашого огляду. Головне питання – в зборці, що відпадає саме собою, якщо пристрій взяти до рук. Загалом, Globway G228B буде відмінним вибором ощадливого автомобіліста, який бажає одержати широкого функціонал й зручність установки навігаційного ПЗ.

Переваги
до змісту
  • Просте встановлення різноманітного навігаційного ПЗ
  • Гарна якість зборки
  • Непоганий дисплей
  • Гучний динамік
Недоліки
  • Огріхи підписів у меню
  • У режимі Hands Free гучності недостатньо

Ціни на апарат
до змісту

Джерело: Мабіла
Автор: Микита Філіппов
Коментарі
vaso5 09.01.2009 12:04

Автору статьи следовало бы обратить внимание на тот факт, что навигационные продукты установленны на устройствах GlobWay незаконно. Стоимость каждого отдельно взятого продукта достаточно высока и нормальные дистрибьюторы, которые соблюдают лицензионные права компаний - производителей ПО и карт не позволяют себе таких действий как Globway. Так же в статье неверно указанпериод обновления АВТОСПУТНИК. Не раз в квартал, а 1-2 раза в месяц.


sergry 05.11.2009 10:17

Не совсем понял,там ест GSM модуль?


Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100