Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Субота, 28 листопада 2020 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / Цифрові фото-відеокамери / Огляд Sanyo Xacti HD2: Кишенькова HD-відеокамера — майстер мініатюр

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Смартфони
Комунікатори
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Липень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Огляд Sanyo Xacti HD2: Кишенькова HD-відеокамера — майстер мініатюр

Этот материал на русском языке
Коментарі 04.07.2008
Зміст:

Більшість ультракомпактних камкордерів не можуть забезпечити високої якості запису й не можуть повноцінно замінити собою ні фотоапарат, ні дорогу відеокамеру. Власники таких гаджетів приносять якість у жертву мініатюрності й простоті використання. Винятком можна вважати хіба що камери компанії Sanyo. Модель Xacti HD2 може записувати відео у форматі HD, а фотографії, отримані з її допомогою, важко відрізнити від знімків, зроблених непоганим «цифровиком».

Дизайн й ергономіка

Sanyo Xacti HD2 має вертикально орієнтований корпус, який можна обхопити пальцями однієї руки. Аналогічним рішенням корпуса володіла і її попередниця — Xacti HD1, схожа зовнішність часто зустрічається й у гаджетів інших виробників. Нічого незвичайного в цьому немає: розробники просто використовують відпрацьовані форми, зручність яких перевірена на практиці. Єдине, що відрізняє Xacti HD2 від інших камкордерів, — комфорт під час роботи не тільки правою, але й лівою рукою. Досягти цього вдалося симетричним розміщенням органів керування на задній панелі. Перешкодою для лівші може стати висувний дисплей, але він легко розвертається догори й у такий спосіб звільняє досить місця для долоні. Характеристики екрана дозволяють побачити відображувану картинку навіть при мимовільному погляді. Під сонячними променями вона не дуже блякне — принаймні, набагато менше, ніж на дисплеях інших пристроїв цього класу. Всі дані добре читаються, зображення лише трохи вицвітає.

А от розміри в дисплея більш ніж скромні: екрани з діагоналлю 2,2 дюйми сьогодні можна побачити хіба що у фотоапаратах або відеокамерах бюджетного типу. У більшості гаджетів виробники намагаються зробити дисплей якомога більшим і яскравішим, щоб працювати з ним було простіше й приємніше. Однак у випадку з Xacti HD2 мініатюрність екрана — це не економія на дріб'язках, а логічне рішення, данина загальній мініатюрності.

Керуючі елементи винесені на задній торець камкордера. Це було зроблено не стільки для зручності лівші, скільки для того, щоб розташувати на верхній панелі спалах. Застосування спалаху, замість звичайної для пристроїв такого класу лампи підсвічування, дало моделі додаткові переваги: спалах забезпечує настільки ж якісне підсвічування, як й її аналог у фотоапараті.

Основною жертвою мініатюрності стала панель керування камерою. Розташовані на гранично малій площі джойстики й клавіші маленькі, на перший погляд, працювати з ними просто неможливо. На практиці ж ситуацію рятує сильна опуклість кнопок. Переплутати їх просто неможливо, навіть якщо погляд того, хто знімає не прикутий до задньої панелі пристрою.

Функціональність
до змісту

На сьогоднішній день тільки два камкордери у світі можуть похвалитися підтримкою HD-формату. Обидва вони належать до сімейства Xacti. Перша модель, Xacti HD1, вийшла торік і мала п’ятимегапіксельний сенсор, що не давав досить високого результату, щоб можна було порівнювати її з HD-камерами інших виробників. А от Xacti HD2 обладнана матрицею з роздільною здатністю сім мегапікселів, що дозволяє робити запис із роздільною здатністю 720 пікселів. Знятий матеріал має гарний вигляд не тільки на моніторі комп'ютера, але й на екрані НD-телевізора. Картинка в обох випадках чітка, без помітних людському оку дефектів. До додаткових переваг, пов'язаним з підтримкою стандартів високої чіткості, належать і наявність роз’єму HDMI у комплектному докінговому модулі камери, що гарантує найкращу якість цифрового сигналу. У попередній модифікації, Xacti HD1, цього роз’єму не було.

Спалах — одна із найбільш очевидних переваг камери

Зйомка ведеться у форматі MPEG4 — файли виходять невеликими за розміром. Це тим більше важливо, що максимальний об’єм підтримуваних карт становить лише 8 ГБ. На двогігабайтовий носій пам'яті Xacti HD2 дозволяє зберегти півгодини відеозапису з максимальною якістю або 600 знімків, зроблених з роздільною здатністю сім мегапікселів.

Правда, найбільша роздільною здатністю у фоторежимі — 10 мегапікселів, але використовувати її не рекомендується, тому що в цьому випадку застосовується інтерполяція — цифрове збільшення роздільною здатністю. Однак навіть реальної роздільної здатності матриці цілком вистачає, щоб робити знімки, придатні для друку. Завдяки цьому Xacti HD2 може замінити собою ще й компактний фотоапарат. Правда, про ручні налаштування немає й мови: є кілька попередньо встановлених програм і можливість роботи в автоматичному режимі. Зроблений вибір не сильно відображається на якості одержуваних знімків: камера й самостійно працює добре. Великої кількості хроматичних аберацій і високого рівня шумів, притаманних багатьом камкордерам, на фотографіях не видно. Разом з тим ідеальною картинку назвати важко: Xacti HD2 робить її дещо більш контрастною, ніж насправді. Особливо це помітно на знімках і відеозаписах, зроблених у приміщенні або в темний час доби, затемнені ділянки таких кадрів виглядають практично чорними. А от при достатній кількості світла, передача кольору виходить природною, а фарби — яскравими й насиченими.

Оскільки всі кнопки пристрою винесені на задню панель, працювати з ним може не тільки правша, але й лівша

Відеокамера оснащена тільки цифровою системою стабілізації зображень, що працює в режимі відеозапису. Під час фотографування ця функція автоматично стає недоступною. Мабуть, це єдиний серйозний недолік моделі: під час використання максимального оптичного наближення, вочевидь не вистачає твердої опори – картинка в кадрі миготить, спіймати чіткий кадр стає непросто. Втім, серйозною перешкодою це стає тільки під час недостатнього освітлення, коли пристрій виставляє тривалу витримку. В інших випадках камера працює з витримкою не більше 1/32 секунди, що дозволяє одержати якісні знімки. Сам зум працює цілком коректно, наближення проводиться плавно й на якості записуваної картинки ніяк не позначається.

Не можна не відзначити і якісну реалізацію звукозапису: Xacti HD2 оснащена стереомікрофоном на тильній стороні екранної панелі. Оскільки запис найчастіше ведеться з відкритим екраном, таке розташування дозволяє направити мікрофон на об'єкт зйомки й записати звук без втрати якості. Правда, поворот панелі під час відеозйомки може трохи спотворити звучання або змінити його гучність, але все-таки це рішення оптимальне, з огляду на формфактор моделі.

Гарним доповненням до можливостей пристрою є й макрорежим: Xacti HD2 здійснює фото й відеозапис на відстані від одного сантиметра до об'єкта. Єдине, чого не вистачає апаратові із заявлених можливостей, — це ширококутової зйомки. Справжня ширококутова зйомка, що дозволяє зробити знімки архітектурних об’єктів, стає доступною користувачеві тільки після приєднання до об'єктива додаткового елемента, що у стандартну комплектацію не входить і коштує біля п'ятисот гривень.

Загальні враження
до змісту

Про те, щоб порівнювати Sanyo Xacti HD2 з гаджетами full-HD-класу, не може бути й мови, але, разом з тим, очевидно, що з поставленими завданнями камера справляється досить добре. До того ж коштує пристрій у півтора рази дешевше класичних відеокамер високої чіткості, займає у два рази менше місця й забезпечує відмінну фото й відеозйомку.

Характеристики
до змісту
Розмір матриці: 1/2,5"
Роздільна здатність матриці: 7,1 МП
Формат фото: JPEG
Формат відео: MPEG-4 (AAC-стиск)
Карти пам'яті: SD, SDНС
Роздільна здатність фото: 3072x2304 пікселів
Роздільна здатність відео: 280x720 пікселів, 30 к/с, 9 Мб/сек
Зум: 10х оптичний
Діафрагма: f3,5–f8,0
Фокусна відстань (еквів. 38-380 мм): 6,3–63 мм
Мінімальна відстань зйомки: 10 см, макро — 1 см
Витримка: 1/30–1/2000 с
Чутливість: 50–1600 одиниць
Дисплей: 2,2"
Комунікації: HDMI, компонентний роз’єм, USB 2.0, аудіовихід, гніздо для зовнішнього мікрофона
Акумулятор: литій­іонний 1200 мАг
Кількість кадрів: 200
Час відеозйомки: 85 хв.
Розміри: 119х80x36 мм
Вага: 210 г

Очевидні переваги
до змісту
 • Компактність
 • Доступна вартість
 • Формат HD
 • HDMI-роз’єм
 • Можливість оптичного зумування
 • Стабілізація
Очевидні недоліки
до змісту
 • Відсутність стабілізації у фоторежимі

Комплектація
до змісту
 • Акумулятор
 • Зарядний пристрій
 • Диск із ПЗ
 • Докинговая станція


Ціни на апарат
до змісту

Орієнтовна ціна: 3000грн

Джерело: Гаджєт
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100