Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Субота, 28 листопада 2020 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / Цифрові фото-відеокамери / Огляд відеокамер-ультразумів: «Світ за обрієм»

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Смартфони
Комунікатори
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Вересень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Огляд відеокамер-ультразумів: «Світ за обрієм»

Этот материал на русском языке
Коментарі 17.09.2008
Зміст:

Вибираючи відеокамеру, більшість із нас, у першу чергу, звертають увагу на носій пам'яті, роздільну здатність і деталізацію зображення, час роботи від однієї зарядки, і, зрештою,  на зручність використання пристрою. Можливості зумування виявляються далеко в кінці довгого списку,  ледь не після якості записуваного звуку. Справа в тому, що для домашньої зйомки трансфокація більше десяти крат не так важлива, як, наприклад, здатність камери записувати картинку із природною колірною гамою. А от виявившись на природі – на відпочинку, наприклад, або навіть просто в місті, багато хто зауважує, що зуму недостатньо. Рятує цифрове наближення. Його застосування на якості картинки позначається не так очевидно, як при роботі з фотоапаратом, але деталізація помітно втрачається. Тому, навіть якщо в цей момент необхідності у великому наближенні немає, варто подумати про придбання  камери, здатної на високий ступінь трансфокації. Тим більше що за ціною такі моделі від своїх менш далекозорих побратимів відрізняються незначно.

Сучасний ринок пропонує відеокамери із зумом від десяти до сорока двох крат. На відміну від фотоапаратів, ці пристрої не розділені на класи залежно від ступеню наближення. Тому орієнтуватися трохи складніше. Умовно всі камери по можливості зумування можна розділити на стандартні (до двадцяти крат), зум-камери (від 20 до 32 крат) і ультразуми.

Найбільш поширені пристрої, що наближають картинку в 32 рази. А стандартними трансфокаторами оснащуються переважно моделі HD-класу й пристрої, що використовують у якості основного і єдиного носія карти пам'яті. Вертикальні відеокамери також обладнуються об'єктивами малої кратності.

Незважаючи на те що найбільше випускається пристроїв першого й другого класів, нечисленними ультразуми назвати не можна. Такі камери є в модельних рядах всіх виробників відеокамер. Деякі розробники чинять хитро, оснащуючи камкордери 35-кратним зум-об’єктивом. На тлі інших пристроїв з 34-кратним ультразумом ці камери виглядають як більш функціональні, однак на практиці ніякої помітної переваги не дають. Тому, щоб залишатися об'єктивними, будемо вважати такі моделі рівними за  можливостями. Крім того, є відеокамери з 40- і 42-кратними трансфокаторами. Вони призначені для тих, кому потрібно знімати сильно віддалені об'єкти – наприклад, під час зйомки живої природи.

Більшість відеоультразумів оснащуються оптичною стабілізацією: без неї зйомка з максимальним ступенем наближення була б просто неможливою. Втім, цифрову стабілізацію до мінусів пристрою віднести також складно, тому що в більшості випадків вона добре справляється зі своїми завданнями.
Порівнюючи між камери з 34- і 42-кратними трансфокаторами, ми розуміємо, що їхні можливості зумування значно відрізняються. Але оскільки в кожної з камер є й інші особливості, це розходження лише допоможе зорієнтуватися читачеві під час вибору моделі.

Canon DC210
до змісту

Використання під час створення Canon DC210 матеріалів декількох кольорів зробило її однією з найпривабливіших і найпомітніших моделей — блакитні вставки «розбавляють» звичну й строгу гаму. А завдяки великим елементам керування й округлої форми корпуса із пристроєм зручно працювати. Крім стандартного набору органів керування, Canon DC210 оснащена також невеликим важільцем для діоптрійного підлаштування.

З його допомогою люди, що страждають короткозорістю або далекозорістю, можуть відрегулювати різкість у видошукачі. Оригінально вирішив виробник і проблему активації фоторежиму: його можна увімкнути окремим і дуже мініатюрним важільцем. Так розробники заощадили місце для більш важливих елементів керування, зробивши їх більшими, а значить — і зручнішими.

Покупець: творча особистість
Ціна: 2000 грн

Об’єктив в Canon DC210 35-кратний, зображення наближається трохи більше, ніж в 34-кратних побратимів, але незначно. Зумує камера швидко, але під час зйомки з рук і спробі відразу наблизити картинку до максимуму — зображення дещо смикається, але це проходить відразу ж після зупинки трансфокації.

Камера зручна й проста в роботі, але надає широкий спектр ручних налаштувань. Крім налаштувань фокуса, Canon DC210 дозволяє виставити баланс білого, вибрати один із встановлених режимів експозиції. А тому апарат підійде не тільки для любителів стильних речей, але й для досвідчених користувачів, що віддають перевагу контролювати процес зйомки самостійно. Єдине, чого по-справжньому не вистачає цьому пристрою, — вбудована лампа підсвічування, якою оснащується більшість сучасних відеокамер середнього класу.

Canon DC330
до змісту

Серед всіх представлених на українському ринку відеокамер цього виробника Canon DC330 вирізняється високою кратністю оптичного зуму — 37. Таким же рекордним наближенням можуть похвалитися тільки найближчі «сестри» пристрою -DC320 й DC310. Інші моделі виробника мають 35-кратні трансфокатори. Правда, стабілізатор зображення як і раніше електронний, але він непоганий. Використовується технологія Advanced Zoom, що поєднує в собі можливості оптичного й електронного трансфокаторів, забезпечуючи 45-кратне зумування. Таким чином, камера практично співставна із кращими ультразумами, представленими на українському ринку. До рівня лідера, наприклад, їй не вистачило тільки оптичної стабілізації. Разом з такою системою наближення об'єктів вона могла б зробити камеру мрією справжнього техномана. На відміну від звичайного цифрового зуму, така система дає більше чітку й детальну картинку. При переході від цього режиму до цифрової транфокації помітна зміна якості й підвищене тремтіння кадрів, а от під час активації Advanced Zoom після оптичного зумування людське око змін не зауважує.

Покупець: фанат технологій
Ціна: 3000 грн

Важілець зумування рухається дуже плавно — настільки добре, що його хід ледь відчувається пальцями. Швидкість наближення, щоправда, не найшвидша, але це дозволяє камері не втрачати надовго чіткість у кадрі. У підсумку картинка виходить рівномірною й приємною для перегляду. До того ж навіть у повністю автоматичному режимі Canon DC330 працює якісно й грамотно. Тільки при кімнатному освітленні в кадрі з'являється легке блакитнувате світіння, видалити або зменшити яке можна за допомогою налаштувань балансу білого.

Виглядає Canon DC330 точно так, як і всі її DVD-побратими. Ергономічна обтічна камера добре лягає в руки. Задня сторона стандартна, а от на бічній і передній панелях є деякі нововведення. По-перше, у цій моделі виробник використав роз’єи для карти пам'яті, що дозволяє використовувати камеру ще й для фотографування. По-друге, Canon DC330 обладнана стереомікрофоном, що записує насичений й якісний звук на відстані до трьох з половиною метрів. Оригінально реалізовані й кнопки на екранній панелі: їхній набір стандартний, але завдяки своєрідній формі й розміщенню, виглядають вони більш привабливо. За допомогою джойстика, розміщеного тут, можна не тільки подорожувати по меню й у режимі перегляду, але й виставляти налаштування фокусування — у тому випадку, якщо ви волієте використовувати повністю ручні налаштування.

Canon MD130
до змісту

Механізм камери поміщений у класичний корпус стандартного розміру й ваги, хоча деякі деталі все-таки виділяють цю модель на тлі інших пристроїв міні-DV цього й іншого виробників. Наприклад, роз’єми винесені на правий торець і сховані під шорсткими пластиковими заглушками. Касетний відсік оформлений точно так само. Це деякою мірою компенсує малі розміри корпуса камери. Органи керування розподілені по задній панелі, лівому й верхньому торцям. Кнопки й важільці мініатюрні. Хід у клавіш незвичний і досить різкий, але вони зручні завдяки своїй опуклій формі.

Є й два цікавих важільці: перший дозволяє перемикатися між ручними й автоматичними налаштуваннями, другий відповідає за вибір носія, на який записується інформація. У ручному режимі власник може налаштувати не тільки баланс білого й експокорекцію, але й фокусування. Вона регулюється за допомогою джойстика на екранній панелі, тому не може не тішити, що цей елемент має легкий і чіткий хід.

Покупець: консерватор
Ціна: 1800 грн

Екранна панель більша, ніж у кожної із представлених в огляді камер, але сам дисплей стандартний як за розмірами, так і за можливостями. Панель збільшена, щоб залишилося місце під дисплеєм для клавіш керування. Проводити кадрування можна не тільки за допомогою екрана, але й через видошукач. Він, як і в DVD-побратима, дозволяє налаштувати діоптрії, завдяки чому камера підходить людям з вадами зору. Canon MD130 підтримує функцію швидкого старту — менше однієї секунди. Досить тільки натиснути на клавішу, що активує цю функцію — і камера відразу буде готова до запису. «Приспати» її можна теж одним натисканням кнопки й на тривалий час: акумулятор при цьому фактично не розряджається. А от звичайне увімкнення триває близько трьох секунд, що пояснюється віком камери — вона одна із найбільш «старих» на ринку. Незважаючи на це, пристрій має плавний 35-кратний зум. Наближення відбувається дуже швидко, але при спробі одним махом зумувати до максимуму картинка починає тремтіти. На щастя, різкості й деталізації вона при цьому не втрачає.

JVC GR-D770
до змісту

JVC GR-D770 — класична камера міні-DV, оснащена роз’ємом для карт пам'яті. Виробник помітив її в сріблястий корпус, матеріали якого імітують метал. Втім, далеко не всі його складові пластикові, деякі з них (наприклад, вставка на верхній панелі) зроблені з полірованої сталі, що надає пристрою строгого вигляду і надійності. До речі, така строгість і продуманість ліній спостерігається у всіх деталях. Наприклад, права панель у верхній частині прикрашена трьома горизонтальними лініями. Вони виглядають акуратніше, ніж звичні дрібні насічки, а від вислизання камери з рук захищають нітрохи не гірше. Відсік для касет ніяк себе не видає, завдяки чому виглядає модель гранично акуратно. Класично реалізована й задня панель. На неї виробник виніс необхідний мінімум клавіш: поворотний важіль вмикання й кнопку початку запису. За допомогою важеля можна перемкнутися в один із двох основних режимів — запису або перегляду. Для фотозйомки призначена туга кнопка на верхній панелі, поруч із рухливим елементом зумування. Однак цей важіль навряд чи можна назвати дуже вдалим через недостатньо плавний рух (відхиляється він ривками). Однак не можна не помітити й той факт, що при всій «поривчастості» зуму, JVC GR-D770 наближає картинку швидше більшості ультразумів.

Покупець: любитель класики
Ціна: 1600 грн

Багато клавіш виробник виніс на лівий торець й екранну панель. З їхньою допомогою можна виставити ручні налаштування, у тому числі — самостійно сфокусуватися на об'єкті зйомки. Джойстик, призначений для цього, розташований під екраном і має пружний, але приємний хід. Втім, камера й сама фокусується дуже добре, втрачає картинку тільки під час швидкого наближення більш ніж у п'ять крат. У такому випадку, якщо пристрій не може швидко знайти зображення, варто використовувати ручні налаштування. Значно частіше доведеться працювати з налаштуванням балансу білого й кольоровості, тому що камера схильна надавати об'єктам занадто теплий відтінок. Це добре для зйомки в ясну погоду на природі, за природного освітленні, а от при кімнатному, ламповому світлі може помітно спотворитися колір шкіри.

JVC GZ-MG145
до змісту

За мініатюрністю корпуса з JVC GZ-MG145 може позмагатися хіба що Samsung MX10. Правда, важить вона набагато більше флешового ультразума — через вбудований жорсткий диск. Виправдовує таку вагу великий об’єм пам'яті — сорок гігабайт, якого вистачить для запису дев'яти з половиною годин відео високої якості. Однак пропрацювати стільки ж від одного заряду акумулятора камера не може.  В MG145 немає видошукача, тому заощадити ресурси батареї, відмовившись від використання висувного дисплея, не вдасться. Зате можна стежити за рівнем заряду й кількістю вільної пам'яті, що залишилася, за допомогою спеціального меню, викликати яке можна, натиснувши клавішу на екранній панелі. Тут же перебувають кнопки виставляння ручних налаштувань й активації нічного режиму, який в MG145, як і в більшості камер, представлений лампою підсвічування. Втім, незважаючи на безліч ручних налаштувань, використовувати їх необов'язково: пристрій може працювати й у повністю автоматичному режимі. У такому випадку користувачеві залишається тільки знайти об'єкт зйомки й дочекатися увімкнення камери в потрібний момент. Правда, для цього доведеться запастися терпінням: запускається MG145 практично удвічі довше своїх конкурентів. На щастя, трансфокатор працює досить швидко, а фокусування камера не втрачає навіть під час швидкого наближення картинки.

Покупець: поціновувач надійності
Ціна: 3000 грн

Через мініатюрності моделі, місця для роз’ємів на її корпусі залишилося не так вже й багато, хоча виробникові все-таки вдалося розташувати їх досить зручно: гнізда аудіо-відео й зарядного пристрою перебувають на задній панелі, USB-роз’єм — на передній, поруч зі стереомікрофоном. Правда, відсік для карт пам'яті виявився знизу, тому замінити карту, якщо камера з'єднана з докінговою станцією або штативом, не є можливим.

Для користувача, що цінує надійність пристрою й збереження інформації, буде цікавою можливість створити резервну копію даних — back up. Така функція дуже корисна, з огляду на те, що основний недолік камер, оснащених жорстким диском, — слабка «стресостійкість», схильність до пошкодження даних під час тряски.

Panasonic NV-GS90
до змісту

Незважаючи на те що Panasonic NV-GS90 належить до середнього цінового діапазону ультразумів, вона є найбільш доступною камерою, обладнаною 42-кратним оптичним трансфокатором. Суперники цієї моделі, вартість яких варіюється в межах двох тисяч гривень, оснащені 34-кратними зум-об’єктивами. До того ж розробники компанії Panasonic подбали не тільки про рекордний на сьогодні ступінь наближення, але й про те, щоб картинка на запису була чіткою: GS90 оснащена системою оптичної стабілізації. Активувати її можна спеціальною кнопкою, винесеною на задню панель. Через велику кількість елементів керування й акумулятора, що перебуває на задній панелі, задіювати стабілізацію не дуже зручно. Але її варто увімкнути один раз під час всього запису. А інші клавіші розташовані більш ергономічно. Найчастіше використовуваний джойстик, наприклад, винесений на самий край, тому роботі з ним не заважають інші елементи керування. Сам джойстик зручний у користуванні, але тільки після того, як до нього хоча б трохи звикнеш: він дещо пружинить під пальцями.

Покупець: екстрамал
Ціна: 1700 грн

У порівнянні з камерами компанії Samsung,  Panasonic NV-GS90 має більші розміри, зокрема — товщину. Але при цьому її вага практично не відчувається в руках. Ліва панель зайнята поворотним екраном. Вона виглядає трохи незвично, тому що поруч із дисплеєм ніяких органів керування немає. Єдині додаткові клавіші стають видними, коли відкривається екран. Це втоплена в корпус кнопка перезавантаження й клавіші увімкненні повністю автоматичного режиму й лампи підсвічування. Додатковим елементом, що дає можливість виявити свої творчі пориви, є кнопка перемикання ручного й автоматичного фокуса. Ручне фокусування можна використовувати й під час максимального зумування, коли камера час від часу втрачає різкість або наводиться не на ті об'єкти. А от стабілізація працює прекрасно: під час зйомки із транспорту, що рухається, з максимальним наближенням картинка залишилася чіткою.

Кадри, отримані за допомогою Panasonic NV-GS90, відрізняються насиченістю й високою контрастністю. Крім того, формат міні-DV дозволяє редагувати запис без втрати якості. Невеликим й єдиним недоліком пристрою є порівняно короткий час автономної роботи — лише півтори години. Тим, кому потрібна більша автономність, варто звернути увагу на апарати, що використовують карти пам'яті в якості основного або додаткового носія даних.

Наблизити можна не тільки зображення, але й звук — вбудований мікрофон може зумувати, записуючи на відстані близько десяти метрів до об'єкта зйомки. При максимальному наближенні картинки голос людини на ролику чутний не буде, але при п'яти- і шестиразовому зумуванні його все ще можна розрізнити. Незважаючи на використання в якості основного і єдиного носія касет міні-DV, рівень власного шуму пристрою мінімальний. На запису його чути як рівномірний фоновий шум, що не відволікає від основного звукового ряду.

Panasonic VDR-D50
до змісту

Panasonic VDR-D50 — класична відеокамера, призначена для вимогливого користувача. Вона, як і її побратим Panasonic NV-GS90, оснащена системою оптичної стабілізації зображення й 42-кратним оптичним трансфокатором. Зовні ці моделі схожі: мають масивні корпуси, а на верхніх панелях розташований зручний «хват». Для жіночої долоні він трохи завеликий, зате в чоловічі руки пристрій лягає дуже добре. Всі основні органи керування, у тому числі важілець відкриття дискового відсіку, розташовані на задній панелі таким чином, щоб працювати з ними можна було однією рукою. Кнопка запису фотографій в Panasonic NV-GS90 відсутня як така. За основні режими фото- і відеозаписи й функцію перегляду відповідає поворотний важілець. Тому моментально зробити знімок не вдасться — спочатку доводиться змінювати режим роботи пристрою. На це йде близько двох секунд. Фотографії зберігаються на карту пам'яті, а відеоролики — на диск.

Покупець: максималіст
Ціна: 2500 грн

В Panasonic VDR-D50 є й ще один неприємний нюанс, пов'язаний з картами пам'яті. Відсік для них перебуває на задній панелі, під батареєю. Тому для того, щоб змінити карту пам'яті доводиться спочатку вимкнути пристрій. Оскільки здійснювати відеозапис на картку неможливо, а фотографії, зроблені камерою багато місця не займають, істотним недоліком це назвати не можна.

Основні переваги моделі — система оптичної стабілізації й можливість ручного фокусування. Перемикається режим фокусування за допомогою клавіші на лівому торці пристрою, схованою під екранною панеллю. Тут же розташована й кнопка активації повністю автоматичного режиму зйомки.

Камера призначена насамперед для любителів відеозйомки, а тому кільця регулювання різкості або будь-якого іншого спеціально виділеного елемента на її корпусі немає. Налаштувати фокус можна за допомогою фірмового джойстика, тому рекомендуємо спочатку потренуватися працювати з ним під час виставляння налаштувань у меню. В іншому разі регулювання різкості може зайняти занадто багато часу через тугий хід елемента і його незвичної форми.

VDR-D50 може «наближувати» джерело звуку, що розташоване на відстані близько десяти метрів, а от фоновий шум механізму в неї більш відчутний, ніж в NV-GS90, — позначаються особливості дисководу. Треба бути обережним під час роботи з камерою й фіналізації диска — найменша тряска може зіпсувати запис. Варто також стежити й за тим, щоб ресурсів акумулятора було досить для фіналізації: енергії Panasonic VDR-D50 вистачає на запис одного DVD-диска, його завершення й кілька фотознімків. Тому, якщо використовується лампа підсвічування або зроблено занадто багато фотографій, а рівень заряду знизився більше, ніж на три чверті — варто зачекати з фіналізацією до підзарядки камери.

Samsung VP-D375W
до змісту

Серед всіх ультразумів, представлених на українському ринку, Samsung VP-D375W відрізняється найбільш доступною ціною. Така камера підійде початківцеві, що купує свій перший відеопристрій. При цьому функціонально вона не сильно програє іншим моделям, представленим у нашому огляді й на полицях українських магазинів, і відрізняється досить компактними розмірами, а також малою вагою — 400 грамів з акумулятором. З недоліків пристрою можна назвати відсутність захисних стулок, що прикривають об'єктив. Замість них виробник використав кришку.

Найбільш помітним спірним моментом конструкції камери є додаткові клавіші на лівому торці. Вони надто мініатюрні, щоб зручно працювати. Втім, використовувати їх доведеться вкрай рідко — для активації простого або нічного режиму зйомки, наприклад, і під час перегляду знятого матеріалу, тому серйозних проблем ці клавіші не створюють. Інші ж елементи керування ергономічні. Зручністю й високою чутливістю відрізняється важілець трансфокатора. Регулювання наближення з його допомогою відбуваються плавно, фокусування камера не втрачає більше, ніж на долю секунди.

Крім стандартного набору кнопок, на задній панелі виробник розмістив ще й клавішу вимкнення екрана, що дозволяє заощадити ресурси акумулятора й збільшити час роботи практично на півгодини. При увімкненому дисплеї камера може знімати близько півтори години — цього досить для запису однієї касети, основного носія, використовуваного  Samsung VP-D375W. Можна записувати не тільки на касети міні-DV, але й на карти пам'яті, відсік для яких розташований на нижній панелі пристрою. При цьому не варто забувати перемкнути важілець на лівій панелі камери.

Покупець: ощадливий оператор
Ціна: 1350 грн

Для зручності роботи з видошукачем, його можна наблизити або віддалити. До речі, зовні це не буде помітно, блок цього елемента залишиться на своєму місці — рухаються внутрішні складові.

Використання касет міні-DV дозволяє працювати з камерою за будь-яких умов: вони не бояться струшувань. Крім того, підходить VP-D375W і для тих, хто воліє редагувати знятий матеріал: цей процес дає менше навантаження на комп'ютер, тому що кожен кадр записується як окремий «знімок». Ролики, зроблені Samsung VP-D375W, відрізняються порівняно високою якістю картинки: розмір і деталізація кадру більша, ніж на записах, отриманих за допомогою DVD-камер з аналогічною роздільною здатністю матриці. А от звук далеко не найкращий через загальну проблему всіх пристроїв, що проводять запис на касети, — внутрішнього шуму. Разом з тим вбудований мікрофон камери потужний й якісний, він записує звук на відстані до п'яти метрів. Серед додаткових переваг моделі — можливість нічної зйомки з підсвічуванням для роботи в умовах недостатньої або нерівномірної освітленості. Для цього камера оснащена потужною лампою підсвічування, розташованою під об'єктивом. Її сили вистачає для рівномірного освітлення об'єктів на відстані п'яти-шести метрів.

Samsung VP-DC175
до змісту

Samsung VP-DC175 —  старша модель серед DVD-відеокамер другого покоління цього виробника. Від своїх попередників відрізняється збільшеним часом роботи. А от конструкція й зовнішній вигляд пристрою залишилися без змін. Незважаючи на те що в порівнянні з Samsung VP-MX10 вона здається велетнем, це одна із найбільш мініатюрних камер свого класу. Пристрій не обтяжує руки, з ним можна вести зйомку протягом кількох годин без втоми. Головне, щоб акумулятор витримав. До слова, пропрацювати від одного заряду батареї Samsung VP-DC175 може значно довше, ніж камери, що випускалися раніше: дві години під час запису диска й фіналізації. Під час використання оптичного видошукача замість дисплея додається ще хвилин 20.

Серед основних особливостей конструкції варто відзначити спеціальний важілець, що дозволяє перемикатися між двома використовуваними носіями — дисками й картами пам'яті. Причому й на перший, і на другий вдасться записати як фото, так і відео. Правда, розташування відсіку для карт пам'яті на нижній панелі не надто логічне: важко замінити карту під час роботі зі штативом. До переваг конструкції належить і те, що відсік для диска відкривається зверху, а це зменшує небезпеку при витяганні DVD-болванки впустити її й спрощує заміну в тому випадку, якщо камера встановлена на штатив.

Покупець: раціоналіст
Ціна: 2100 грн

Функціонально пристрій нескладний, модель призначена, у першу чергу, для початківців, що тільки вчаться працювати з ручними налаштуваннями. Вона має простий режим, що викликається однією клавішею й переводить камеру в повністю автоматичний статус: власникові залишається тільки вчасно почати й закінчити запис. Крім того, як і більшість сучасних відеокамер, Samsung VP-DC175 обладнана додатковими органами керування поруч із екраном, що дозволяє створювати автопортрети. Хочеться особливо відзначити грамотну автоматичну роботу пристрою: він чітко визначає баланс білого, правильно передає кольори. Фокусування точне, під час наближення або віддалення, при переведенні на інший об'єкт зйомки камера не втрачає зображення більш ніж на третину секунди, тому на готовому відеоролику картинка виглядає рівною й чіткою. Єдиний недолік проявляється при максимальному зумуванні: цифрова система стабілізації не справляється із тремтінням зображення в кадрі, воно дещо «гуляє».

Samsung VP-DC175  обладнана стереомікрофоном. Якість звучання чудова, однак, під час запису слабких звуків, наприклад, неголосного співу птахів у лісі або шуму водоспаду, буде сильніше чутно робота механізму, що розкручує диск. У такому випадку рекомендуємо використовувати як носій карту пам'яті — внутрішній шум при цьому практично відсутній.

До додаткових переваг моделі належить можливість нічної зйомки з підсвічуванням для роботи в умовах низкою або нульової освітленості — для цього камера оснащена потужною лампою підсвічування.

Samsung VP-MX10
до змісту

Серед всіх відеокамер з 34-кратним зумом Samsung VP-MX10 вирізняється найбільш компактними розмірами. Вона легко вміщується в долоні, а обтічні форми роблять модель ергономічною. До того ж на верхній панелі розташовано невелике заглиблення для пальців, куди вони так зручно лягають, що камеру не хочеться випускати з рук. Симбіоз матового (на правому торці) і глянсового (на лівому торці) пластику робить пристрій привабливим. Лівий торець займає панель із 2,7-дюймовим екраном. Система керування вирізняється ергономічністю. На задню панель виробник виніс необхідний мінімум елементів: важіль увімкнення, кнопки активації запису й перемикання режимів зйомки й перегляду (Mode). У підсумку, для повноцінної роботи з усіма можливостями камери, досить однієї руки: великий палець легко знаходить клавіші на задній панелі, а вказівний — лягає на важілець трансфокатора, традиційно винесений на верхню панель. Додаткові органи керування розташовані поруч із екраном, причому замість класичного для відеокамер джойстика пристрій оснащений більш зручною й звичною для багатьох техноманів чотирипозиційною клавішею із кнопкою підтвердження в центрі. До мінусів конструкції можна віднести хіба що відсутність шторок, що захищають об'єктив, замість них виробник використав кришку, що кріпиться до камери за допомогою шнурка. Samsung VP-MX10 записує відео у форматі MPEG4, що за якістю не поступається DVD.

Покупець: відеорепортер
Ціна: 1850 грн

Чотири гігабайти вбудованої пам'яті дозволяють зберегти близько двох годин відео з максимальною або трохи менше п'яти годин із середньою якістю (яку найчастіше використовують більшість відеолюбителів). Розширити об’єм пам'яті при бажанні можна за допомогою карт формату SD. Це практично повністю виключає проблеми з копіюванням записів на комп'ютер. Додаткова перевага моделі — висока швидкість роботи: для активації й повної готовності до зйомки потрібно не більше півтори секунди. Не менш швидко працюють зум і фокусування, що робить модель гарним вибором для любителів відеорепортажів — людей, яким часто доводиться знімати несподівані події.

Завдяки використанню флешової пам'яті, а отже, відсутності деяких механічних деталей збільшується термін автономної роботи пристрою. У результаті замість стандартних півтори-дві години камера може записувати відео два з половиною години без перерви, навіть при активному застосуванні трансфокації. Звичайно, при використанні дисків цей показник буде нижчим.

Sony DCR-DVD109E
до змісту

Модель належить до сімейства тонких DVD-пристроїв і відрізняється більше компактними розмірами, ніж конкуруючі камкордери аналогічного класу. Перевага такої конструкції в тому, що вузьку камеру набагато зручніше носити в сумці. А під час використання вона не така важка для рук.

У загальному класичному дизайні є деякі деталі, на які варто звернути увагу, причому далеко не всі вони належать до переваг пристрою. Наприклад, кріплення для ремінця нам здалося деякою мірою незручним, воно утруднює витягання диска — на це потрібно чимало часу. Як альтернативний носій даних виробник використав карти пам'яті, але Sony DCR-DVD109 здатна записувати на них тільки фотографії.

Акуратний вгляд Sony DCR-DVD109 позаду підкреслюється висувним видошукачем. На правій його частині розташований диоптричний регулятор високої чіткості, що допоможе людям зі слабким зором. Класичний диск вибору режимів, виконаний у формі підкови, розташований у самому верху. На торці стандартний набір додаткових клавіш, поруч із екраном розташовані псевдосенсорні елементи, що дозволяють робити автопортрети. Відмінність від інших камер цього виробника — у розмірах екрана: Sony DCR-DVD109 оснащена дисплеєм 2,5 дюйми зі співвідношенням сторін 4:3. Це неординарне рішення виглядає незвично, але ніяких істотних незручностей користувачеві не спричиняє, хіба що в режимі широкоекранної зйомки доступна менша ділянка для перегляду.

Покупець: стиляга
Ціна: 2400 грн

Незважаючи на те що камера коштує трохи дорожче за своїх найближчих побратимів, функціонально ці пристрої дуже близькі. Різниця в ціні обґрунтована стильним і мініатюрним виглядом Sony DCR-DVD109 і використовуваними в ній носіями. Ця модель оснащена нічним режимом й убудованою системою цифрової стабілізації зображення, якої вистачає для зйомки рівної картинки з наближенням приблизно до 25 крат, при більшому зумуванні краще все-таки використовувати штатив, тому що з'являється дещо помітне тремтіння кадру. Саме ж наближення відбувається досить рівно й навіть при швидкій зміні кратності зуму камера не втрачає різкості довше, ніж на одну секунду. Це практично непомітно під час перегляду відео, тому анітрохи не псує запис.

Sony DCR-HC38E
до змісту

Камеру можна віднести до класу простих у використанні моделей міні-DV, які більшою мірою відрізняються гарною якістю роботи, ніж розширеними можливостями або високою роздільною здатністю зйомки. У моделі 0,6-мегапіксельна матриця, а ефективними є тільки 0,3 МП. Почасти саме через це виробник не став обладнувати камкордер кнопкою фотографування — такої можливості в HC38E просто немає. З одного боку, це можна вважати істотним й очевидним недоліком, адже більшість інших камер дозволяють робити знімки, а з іншого боку - з огляду на характеристики їхніх матриць, така функція є скоріше номінальною.

Призначена HC38E для початківця, що ніколи раніше відеозйомкою не займався. Відповідно, пристрій відрізняється зручністю використання й порівняно невисокою ціною. Проблеми можуть виникнути тільки з меню: воно заплутане й не зовсім логічне. Зате на відміну від багатьох інших недорогих відеокамер в HC38E є вбудований видошукач, що дозволяє заощаджувати енергію акумулятора. Зі стандартною батареєю ця модель може пропрацювати близько трьох годин, а з її більш ємним аналогом, який доведеться, щоправда, купувати окремо, — цілих 14 годин. Цей час роботи можна назвати рекордним.

Покупець: новачок у відеозйомці
Ціна: 1600 грн

Відмітною рисою Sony DCR-HC38E є і якісна робота із кольорами й світлом. Кадр виходить рівномірно освітленим і добре пропрацьованим, природно виглядають не тільки тілесні, але і яскраві фарби. Додаткова перевага моделі — функція нічної зйомки NightShot Plus, а от визначити обличчя в кадрі камера не може через свій «вік». Така можливість з'явилася вже після її виходу. Вбудованої лампи підсвічування в Sony DCR-HC38E немає, на передній панелі розташований тільки ІЧ-порт для роботи з пультом і стереофонічний мікрофон, що впевнено вловлює звук на відстані до п'яти метрів. Звучання внутрішнього механізму при цьому чутно як рівне, але не нав'язливе тло.

Камера швидко і якісно наводить різкість і не втрачає її під час наближення або віддалення картинки. Сам же важілець трансфокації рухається плавно й рівно, хоча в кадрі під час наближення в 20 разів і більше помітно деяке тремтіння. З'являється воно через те, що електронна система стабілізації не справляється зі своїми завданнями. У міру наближення до максимальної відмітки зумування тремтіння сильнішає, тому для спостереження й зйомки віддалених об'єктів краще використовувати штатив.

Sony DVD610
до змісту

Ця компактна модель трохи вирізняється на тлі конкурентів строгим корпусом. Так виглядають всі DVD-камери останнього покоління в лінійці Sony. А от розміщення органів керування стандартне: на задню й верхню панелі винесені кнопки керування відеопроцесом й увімкнення камери, поруч із екраном перебувають їхній дублети й клавіша виклику меню. За допомогою кнопок на бічній панелі можна відрегулювати підсвічування в кадрі, перемкнутися в повністю автоматичний режим. Додатково Sony DVD610 оснащена клавішею швидкого увімкнення, що скорочує час активації пристрою до однієї секунди. Задіяти звичний для відеокамер цього виробника нічний режим можна за допомогою малопомітного важільця на верхній панелі. Його хід тугий й незвичний для пальців, зате всі інші органи керування, у тому числі важілець трансфокації, відрізняються високою рухливістю.

Покупець: тусовщик
Ціна: 2500 грн

Технічні елементи, такі як роз’єм для підключення до комп'ютера й відсік для карт пам'яті, виробник розмістив під екранною панеллю. Змінювати картки пам'яті можна «на льоту», але перед цим бажано перемкнутися в режим запису на диск, щоб дані на них не пошкодилися. 40-кратний оптичний зум — очевидна перевага цієї камери перед аналогами. Однак до максимуму виробник не дотягнув: пристрої компанії Panasonic, наприклад, оснащені 42-кратним трансфокатором й оптичною системою стабілізації. Разом з тим картинка практично не тремтить, не справляється стабілізація тільки із сильним тремтінням рук — наприклад, під час зйомки з машини, що рухається. У всіх інших випадках пристрій поводиться адекватно й грамотно. Одна з основних переваг Sony DVD610 як ультразуму — швидке наведення різкості, камера не втрачає об'єкт зйомки ні на секунду. Підійде модель і тим, хто часто знімає відеопортрети: камера не тільки «впізнає» людину в лице (є система розпізнавання облич і сортування відеоряду за конкретним персонажем), але і якісно передає м'які кольори й відтінки.

Sony DVD610 відрізняється великою автономністю. Від одного заряду комплектною батареї під час зйомки за допомогою екрана камера може пропрацювати близько трьох з половиною годин. При заміні акумулятора на більш ємний час роботи збільшується у два з половиною рази, а використання видошукача дає додаткові півгодини зйомки.

Sony DCR-SR45E
до змісту

Через те що як основний носій даних у цій моделі використовується жорсткий диск, вона вийшла дуже мініатюрною. Виробник не став додатково зменшувати розміри пристрою, скоріше навпаки, для ергономічності права частина апарата збільшена у висоту. Таким чином, Sony DCR-SR45E має більший і зручніший «хват» для надійної фіксації в руці. У результаті модель тремтить менше, ніж багато з її побратимів. Цьому сприяє й вага пристрою: SR45E — одна з найлегших камер.

На верхньої панелі перебувають стереомікрофон і відсік для карт пам'яті. Останній розташований під зсувною кришкою, і при першому ж знайомстві з апаратом здається, що він оснащений «гарячим» чоботом, але насправді це не так. Зате камера дозволяє виставляти яскравість кадру, регулювати баланс білого й витримку. Налаштувати не можна хіба що фокусування. При бажанні можна використовувати й повністю автоматичний режим зйомки, у якому необхідні тільки кнопки, розташовані на стику задньої й верхньої панелей.Як й інші сучасні моделі виробника, SR45E наводить різкість на обличчях у кадрі й може індексувати за ними запис для швидкого й зручного пошуку.

Покупець: мінімаліст
Ціна: 3500 грн

З огляду на те, що Sony DCR-SR45E має сорокакратний оптичний зум, її найцікавішим елементом керування є важілець трансфокатора. Він має тугий хід, що позначається на часі наближення до максимальної відмітки. Зате рухається важілець плавно — і апарат не втрачає картинки, вона залишається чіткою, хоча при максимальному зумуванні стає помітним легке тремтіння — позначається брак цифрової стабілізації.

На вбудований 30-гвгабайтний жорсткий диск може поміститися 15 годин відео високої якості. Якщо цього об’єму буде недостатньо, врятують карти пам'яті. А от час автономної роботи без покупки більш ємного акумулятора збільшити ніяк не вдасться: камера не оснащена оптичним видошукачем. У підсумку Sony DCR-SR45E може пропрацювати дві — дві з половиною години залежно від того, наскільки часто використовуються ручні налаштування. Через те що екран у цієї моделі сенсорний, вона споживає трохи більше енергії, ніж менш чутливі аналоги.

Таблиця основних характеристик камер
до змісту

Розмір зображення: 2290х520 пікселів

Кожна із представлених у цьому огляді камер гарна по-своєму.  Переваги й недоліки кожної з них дозволяють відеолюбителям вибрати пристрій до душі, а нам визначити трійку кращих моделей. Причому, роблячи свій вибір, ми враховували не стільки кратність зуму, скільки поведінку камери під час використання трансфокатора й додаткові можливості.

Чималу роль у нашому виборі зіграла й швидкість роботи кожної з моделей,  особливо — швидкість увімкнення (від натискання кнопки до повної «бойової готовності») і час, необхідний для максимального наближення зображення. Під час придбання ультразума рекомендуємо звернути особливу увагу на те, наскільки зручний для роботи пальцями важілець трансфокації  — адже його чутливість так само важлива, як чутливість тачпада ноутбука, тільки в майбутньому її не можна налаштувати. До речі, хочемо відзначити, що віддалення від об'єкта зйомки займає в середньому на одну секунду більше, ніж його наближення.

У підсумку переможцем була одноголосно визнана найбільш компактна зі всіх камер — Samsung VP-MX10. Це маля хоч і має мінімальний для свого класу зум, зате відрізняється плавністю наближення й зручністю роботи. Тому модель удостоєно почесного звання «Краща покупка».

Лідерами стали камери компанії Panasonic. Обидва пристрої мають не тільки зум з максимальною кратністю, але й оптичну систему стабілізації зображення, що дає чітку, рівну картинку при найбільшому наближенні. Однак переможець може бути тільки один, тому з невеликим відривом здобула перемогу трохи менш шумна й трохи більш швидка міні-DV-камера Panasonic NV-GS90E. Вона одержала звання «Мрія покупця» за максимальну функціональність й оснащеність.

«Фаворитом редакції» призначено було стати привабливій моделі Canon MD130. Ця проста зовні камера обладнана ручними налаштуваннями й має настільки приємний трансфокатор, що його хід практично не відчувається — ні про які ривки або втрати різкості немає й мови. До того ж ця модель, мабуть, єдина, крім Samsung VP-MX10, може скласти гідну компанію стильній і привабливій дамі, а це вже багато чого варто.

Джерело: Гаджєт
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100