Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Понеділок, 18 січня 2021 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Огляди / Комунікатори / Samsung / Огляд комунікатора Samsung SGH-i710

Новини


Статті


Огляди


Мобільні телефони
Смартфони
Комунікатори
ASUS
HP
HTC
Samsung
Інші виробники
GPS-навігатори
Bluetooth-гарнітури
Цифрові фото-відеокамери
Інші пристрої
Відеоогляди
Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Червень, 2007 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Огляд комунікатора Samsung SGH-i710

Этот материал на русском языке
Коментарі 25.06.2007
Експертні оцінки:
Дизайн
Ергономіка
Функціональність
Вартість

Загальна
Зміст:

 


Загальні відомості

Не говорячи про розходження формфакторів, основна відмінність Samsung i710 від i750 відразу ж впадає в око — це великий дисплей розміром 2,8 дюйми, що прийшов на зміну 2,3-дюймовому в Samsung i750. Крім того, розробники вирішили зменшити ціну апарата за рахунок видалення з нього модуля Wi-Fi. Погодьмося, вбудований Wi-Fi-модуль у комунікаторі це дорого, але не варто забувати, що апарат, все-таки, орієнтований на корпоративний ринок, на якому можливість роботи в бездротових мережах може буде основним критерієм вибору бізнес-пристрою.

Конкурентом Samsung i710 можна назвати будь-який інший комунікатор, орієнтований на корпоративний ринок. Ним може бути, наприклад, недавній гість нашої редакції, апарат HTC Touch.

Досить спірне питання, чому розробники вибрали Windows Mobile 5.0 замість уже готової шостої версії. Можливо, власники комунікатора зможуть в майбутньому оновити версію операційної системи, як це зараз відбувається практично з усіма останніми моделями HTC.


Зовнішній вигляд

Апарат дуже легкий, його вага становить всього 109 г, що на третину менше, ніж попередня модель. Настільки невелика вага — для комунікатора дуже непоганий показник. Правда, щоб зробити модель легшою, розробникам довелося відмовитися від використання металу в корпусі.

За основний матеріал обрано пластик. Задня частина — пластик типу Soft Touch, спереду використовується лакований пластик із вставками із глянсового дзеркального. Той же дзеркальний пластик використовує й для дзеркала фотокамери. Дзеркальними виконані й контекстні клавіші, що надає пристрою легкого модерну.

Сам апарат тонший, ніж попередник Samsung SGH-i750. За рахунок меншої товщини він зручніше лежить у руці, але він ширший, оскільки в ньому використовується більш широкий дисплей.

 
 
 
 

Крім функціональних клавіш і навігаційного блоку на передній панелі розташовані клавіші Windows, OK і телефонні кнопки виклику та скидання. Кнопка виклику також за умовчанням дозволяє увімкнути режим голосного зв'язку за тривалого утримання; при аналогічній дії клавіша скидання дозволяє заблокувати кнопки апарата. Знизу під кнопкою скидання розташовано маленький отвір для мікрофона.

Навігаційний блок повністю металевий. На ньому зроблені тонкі відмітки, які, за ідеєю, повинні прощупуватися пальцем й, тим самим, допомагати власникові швидко знаходити потрібний напрямок. Однак вони практично не відчуваються тому, швидше за все, зроблені для краси. У цілому навігаційний блок досить зручний, люфт відчувається тільки в механізмі середньої кнопки (кнопки Action).

 

Слуховий динамік розміщений над дисплеєм. Він прикритий металевою сіткою, що захищає його від потрапляння пилу або бруду. А зверху й дещо ліворуч від динаміка виведений світлодіод, що різними кольорами повідомляє про поточний режим роботи комунікатора, нагадування, одержанні повідомлення й т.п.

На лівій бічній стороні зверху вниз розташувалися здвоєна клавіша-качель регулятора гучності, а відразу ж під нею — прикритий заглушкою роз’єм для зарядного пристрою/гарнітури.

На правому боці зверху розміщено маленький отвір кнопки м'якого скидання, відразу ж під ним — кнопка активації диктофона, прикритий заглушкою слот для карт пам'яті microSD а ще нижче — кнопка активації/спуску камери.

Кнопка увімкнення/вимкнення апарата розташована на верхньому торці праворуч (За звичайного натискання кнопка переводить комунікатор у режим очікування, за тривалого — повністю його вимикає). Тут же розташовано отвір для зберігання стилуса й вушко для кріплення ремінця.

На нижньому торці комунікатора немає нічого. На звороті можна помітити кілька прорізів для динаміка голосного зв'язку й дзвінків, праворуч від нього посередині перебуває вічко камери (2 мегапікселя, автофокус), а ще правіше — дзеркальце для зняття автопортретів.Кришка акумуляторного відсіку розташована в нижній частині комунікатора й займає ледь більше половини від всієї площі зворотної сторони i710. Під нею ховається акумулятор ємністю 1800 мАг. SIM-карта вставляється не під акумулятор, однак для її заміни батарею все-таки доведеться зняти, оскільки слот втоплений у корпус. Приємно порадувала тривалість роботи, що склала три дні за середнього навантаження (до півгодини дзвінків у день, завантаження десяти листів електронної пошти через GPRS, годинні ActiveSync-сесії через протокол Bluetooth, робота з меню й іншими додатками). У комплекті поставляється додатковий акумулятор ємністю 1300 мАг, оцінити роботу якого не вдалося, оскільки його не було в тестовому наборі.


Програмна частина
до змісту

Samsung i710 побудований на базі операційної системи Windows 5.0 Pocket PC Phone Edition із установленим пакетом Masseging and Security Feature Pack. Однак при ввімкненні апарата (з вимкненого стану) з'являється не логотип дітища компанії Microsoft, а логотип, більш звичний користувачам Samsung. Усього на завантаження операційної системи йде до півхвилини.

На екрані Today відразу ж впадають в око два специфічних модулі — Clock, що виводить на екран велике табло із цифровим годинником і дату, а також Wireless, що дозволяє одержати швидкий доступ до керування функціями Bluetooth і телефону. З його допомогою можна швидко відключити телефонну частину або активувати «синій зуб». Звідси ж можна одержати доступ до більш тонких налаштувань Bluetooth і телефонної частини.


Не менш зручна функція Photo Contacts, за допомогою якої на робочий стіл можна виводити фотографії обраних контактів з адресної книги. Якщо потім тапнути по такій іконці, відразу ж починається дзвінок абонентові. На жаль, ця функція ефективна для тих контактів, на які записаний тільки один номер телефону. Встановити два «фотоконтакти» для різних номерів тієї ж людини не вийде, хіба що, якщо розбити їх на два окремі записи. Серед інших програмних нововведень — меню налаштувань будильників Alarms, яке винесено в папку Programs. З його допомогою в системі можна встановити нескінченну кількість будильників. У налаштуваннях кожного запису можна вказати час спрацьовування, тон, повтор (відключений, щодня, крім неділі, крім вихідних). Можна налаштувати час відстрочки будильника (час, через який будильник повторить сигнал, якщо той буде відстрочений користувачем).

Приємно порадувала утиліта Launcher, що за умовчанням запускається безпосередньо з робочого столу Today за допомогою лівої софт-клавіші. Меню програми представлено шістьма іконками, а інтерфейс виконаний у кращих традиціях і кольорах меню телефонів Samsung. Можливо, такий хід розробники зробили, щоб було легше звикнути до комунікатора тим людям, які до цього користувалися звичайними телефонами Samsung.

 

 

 

 

Іконки в меню Launcher досить великі, щоб можна було переміщатися в меню за допомогою пальців. Із вмістом пунктів меню Launcher можна ознайомитися на скриншотах.

SIM Manager і SIM Toolkit — програми для керування SIM-картами. Перша дозволяє працювати з адресною книгою «сімки», у той час як друга дозволяє звертатися до функцій у меню оператора.

Конвертер Smart Converter дозволяє переводити одиниці довжини, маси, об’єму, площі й температури. Результат перетворення можна відразу ж скопіювати в буфер обміну. Однією із найцікавіших функцій є утиліта Task Manager, що за допомогою іконок показує, які додатки запущені в цей момент. Активні програми можна закрити як всі разом, так і кожну окремо. Якщо вибрати значок однієї програми, але ніяких дій не робити, ця програма автоматично розгорнеться з фонового режиму через кілька секунд. Те ж саме, але без затримки, можна зробити, скориставшись центральною кнопкою навігаційного блоку.

Серед недоліків програмної частини можна виділити те, що без встановлення додаткових додатків, систему не можна налаштувати таким чином, щоб програми повністю закривалися після натискання на «хрестик». Крім того, програму ActiveSync можна знайти тільки в меню Programs, її немає в додатку для керування бездротовими з'єднаннями.

 

 

 

У налаштуваннях є можливість замінити функції всіх клавіш крім телефонних кнопок і кнопки увімкнення/вимкнення. При цьому система розпізнає не тільки одинарні натискання, але й натискання з утриманням. Усього доступно вісім положень. Окремо налаштовуються швидкість спрацьовування й затримки кнопок.

Апарат підтримує кілька режимів введення даних: Keyboard, Block Recognizer, Letter Recognizer й Transcriber. Введення кирилиці, на жаль, передбачено тільки в клавіатури. Інші способи введення російською та українською мовами доступні лише після встановлення додаткового програмного забезпечення від компанії Paragon Software, що йде на диску. Наприклад, на диску є система розпізнавання рукописного введення з підтримкою кирилиці PenReader і словник Slovoed.

Ще одна інновація — функція Multiple Display, що дозволяє налаштовувати кілька профілів робочого столу, у кожному з яких можуть бути увімкнені/вимкнені різні модулі або використовується своя картинка й відповідна колірна схема. За допомогою функції Wakeup Button можна налаштувати увімкнення апарата або тільки по клавіші Power, або натисканням на будь-яку кнопку. Щоб не мучитися в пошуках комбінації кнопок, розробники передбачили й можливість твердого скидання (видалення всіх даних, що не передбачені версією прошивання) у меню налаштувань. Як і Samsung i750, комунікатор i710 комплектується словником Slovoed, що буде дуже доречним для людей, яким часто доводиться працювати з англомовними текстами.

 

Комунікації
до змісту

Комунікатор призначений для роботи тільки в чотирьох мережах стандарту GSM. Підтримки мереж третього покоління в ньому немає.

Робота з телефонною частиною ведеться через додаток Dial Pad, у якому можна налаштувати практично кожен елемент. Порадувала можливість встановити спрацьовування вібро не тільки на натискання кожної цифрової кнопки на екрані, але й на віджаття, що дозволяє значно збільшити тактильність і створює приємні асоціації як при роботі зі справжньою клавіатурою.

«Телефонувалка» підтримує швидкий пошук, на паді є виділена кнопка швидкого переходу у віброрежим (ґрати).

Операційна система підтримує підключення зовнішнього GPS-модуля. У відповідних налаштуваннях можна вибрати порт програми, швидкість з'єднання або встановити автоматичну обробку даних із супутників.

 

У налаштуваннях є додаток Wireless Manager. Його також можна запустити, тапнувши на відповідний екранний модуль, про який ми вже говорили в описі програмної частини. Щоб запустити ActiveSync, потрібно обов'язково зайти в меню Programs. З менеджера бездротових з'єднань (Wireless Manager) запустити ActiveSync не можна.

 

Є також налаштування Browser Connection, що дозволяє встановити автоматичне визначення браузером активного стану. Як з'єднання за замовчуванням можна вибрати Internet, Work, WAP й Secure WAP, або автоматичний режим. Є також попередньо встановлені налаштування оператора. У тестовій моделі були налаштування лише чотирьох операторів, серед яких не було ні одного українського. Залишається сподіватися, що цього недоліку не буде в остаточному варіанті апарата, що з'явиться на нашому ринку.

За аналогією із пристроями HTC в апараті є функція Internet Sharing, що дозволяє комунікаторові працювати в якості бездротового модему, просто, підключившись до Інтернету, наприклад, через GPRS-з'єднання.Мультимедиа
до змісту

Крім стандартного плеєра Windows Media у системі передбачена утиліта Miniplayer, що є маленькою консоллю, яка з'являється в нижній частині екрана й дозволяє зі зручністю перемикати композиції в списку відтворення за допомогою пальців. Запуск програми зручно поставити на гарячу клавішу.

Утиліта дозволяє керувати наступними функціями — пауза/відтворення, вимикання звуку, поточного та попереднього треку, є також іконка швидкого запуску штатного медіаплеєра, після натискання на яку запускається аудіотека Windows Media.

На жаль, комунікатор не має стандартного аудіовиходу для підключення навушників. У комплекті ж з апаратом ідуть навушники середнього рівня, яких, втім, вистачить більшості користувачів.

Двомегапіксельна камера комунікатора оснащена автофокусом, але обділена спалахом. До налаштувань камери можна перейти, просто тапнувши по екрані при включеній камері. Відразу ж можна перемикатися між режимами одиночної (Single Shot), серійної (Multy Shot) і нічної зйомки (Night Shot).

Камера дозволяє знімати з роздільною здатністю 1600х1200, 1280х960, 1024х768, 640х480 і 320х240 пікселів, у трьох режимах налаштування якості. За аналогією з попередньою моделлю, є кілька режимів балансу білого: автоматичний, Day Light, Cloudy, Tungsten, Fluorescent.

Підтримується функція автотаймера, знімати можна через 3,5 та 10 секунд. Камера також дозволяє знімати з художніми ефектами: Black And White, Negative, Sepia, Aqua й Green.

 

Спрацьовування камери без звуку не передбачено, обійти це обмеження можна тільки, замінивши відповідний файл «порожняком».

Приємна функція — камера показує, скільки вільного місця для зберігання знімків залишилося. З камери можна відразу ж перейти в галерею.

У спадщину від попередньої моделі апаратові дісталося ПЗ для розпізнавання візиток, що працює разом з камерою та, чесно кажучи, працює прекрасно навіть із візитками російською та українською мовами. Щоб максимально підвищити якість розпізнавання візиток, потрібно забезпечити гарне освітлення й намагатися використовувати візитки, на яких інформація представлена чорним по білому без фонових малюнків. У порівнянні з аналогічним ПЗ в попередній моделі, у новій версії покращено інтерфейс, що зробило його більш зручним, а також підвищено точність розпізнавання. Відзначимо, що багато в чому робота цього додатка зобов'язана функції автофокусу фотокамери. Без цієї функції сканування візиток навряд чи було б можливим.

Відзначимо ще один додаток в Samsung i710 — Contents Manager, що дозволяє сортувати вміст пам'яті комунікатора за картинками, відео, аудіо й документами. Програма підтримує два режими перегляду — перегляд у вигляді більших іконок, або детальний перегляд із вказівкою об’єму файлу. Серед можливих дій над файлами — перейменування, вирізання, копіювання, створення нової папки, сортування за іменем, датою, розміром, відправлення як повідомлення, відправлення через Bluetooth. В апарата є платформа для завантаження й запуску Java-додатків.


Примеры фотографий
до змістуВисновок
до змісту

У комунікаторі Samsung i710 є практично все, що потрібно сучасному бізнесменові. Нестачу функцій компенсує доступна ціна. Здивувало те, що пристрій працює під керуванням передостанньої версії операційної системи, однак, можливо, розробка комунікатора почалася ще до її випуску, тому найближчим часом власники i710 можуть очікувати масштабного оновлення. Серед мінусів хочеться відзначити впертість виробника, що дотепер не поспішає відмовлятися від проприетарного роз’єму для зарядного пристрою й гарнітури.

 


Плюси Samsung SGH-i710
до змісту
 • Великий якісний дисплей
 • Додаток Launcher, покликаний полегшити перехід на комунікатор з телефонів
 • Вбудований менеджер завдань
 • Потужний акумулятор

Мінуси Samsung SGH-710i
 • Камера з автофокусом
 • У комплекті з комунікатором ідуть кілька корисних додатків від компанії Paragon Software

Комплектація
до змісту
 • Комунікатор
 • Стандартний акумулятор
 • Посилений акумулятор
 • Зарядний пристрій
 • Дорожній адаптер
 • Стереогарнітура
 • Телескопічний стилус
 • Кабель для підключення до ПК
 • Посібник користувача
 • CD з програмним забезпеченням
 • Кришка для посиленого акумулятора
Ціни на апарат
до змістуДжерело: Мабіла
Автор: Влад Войтович
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100