Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Понеділок, 8 серпня 2022 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Статті / Перше знайомство з Windows Mobile. Частина 1. «Пізнаємо ази «вікон»

Новини


Статті


Програмне забезпечення
Дослідження
Техноманія
Цифрові фото-відеокамери
Аналітика
Репортажі
VIP-інтерв'ю
Колонка редактора

Огляди


Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Листопад, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Перше знайомство з Windows Mobile. Частина 1. «Пізнаємо ази «вікон»

Этот материал на русском языке
Коментарі 25.11.2008

Зміст:

Купивши новий смартфон або комунікатор, користувач, у більшості випадків, не знає, на що він здатний і чим відрізняється від звичайного мобільного телефону. Коли хтось робить перші кроки в освоєнні цього, здавалося б, нескладного завдання, у нього виникає безліч запитань, на які ми й спробуємо відповісти в наступній серії статей, що будуть присвячені освоєнню операційної системи Windows Mobile.

Чим відрізняється комунікатор від мобільного телефону або смартфону ми вже розповідали, також ми вже познайомили вас із основами ОС Symbian. Тому відразу перейдемо до першооснов, чим же є операційна система Windows Mobile і які різновиди вона має.

До речі: Офіційна сторінка операційної системи Windows Mobile — http://www.microsoft.com/rus/windowsmobile/

Коротко про різновиди Windows Mobile

Windows Mobile — операційна система для різних мобільних пристроїв (КПК, смартфонів, комунікаторів, GPS-навігаторів і т.д.), розроблена компанією Microsoft. ОС Windows Mobile (WM) має багато подібного з комп'ютерною версією ОС Windows, що встановлена на переважній більшості комп'ютерів. Як і версія для ПК, ОС Windows Mobile має різні версії й варіації.

Версії Windows Mobile
до змісту

Кожна з версій ОС WM випускається в кількох варіаціях, найпоширеніші — це Mobile for Smartphones й Windows Mobile Phone Edition. Розходження між версіями полягають у більшій функціональності другої. Інакше кажучи — версія Phone Edition більш функціональна, це щось те саме що Windows Home Edition й Windows Professional Edition, хоча, таке порівняння тут не зовсім коректне, оскільки відмінності в мобільній версії Windows більш істотні. Умовно їх можна розділити так — Windows Mobile for Smartphones встановлена в пристроях зі звичайним дисплеєм, а Windows Mobile Phone Edition — у пристроях із сенсорним.  Звичайно, це не стосується безлічі GPS-навігаторів, КПК й інших пристроїв, де встановлені сенсорні дисплеї, але інша, специфічна версія Windows Mobile.

Як ви самі здогадалися, Windows Mobile for Smartphones встановлюється в смартфони, а Windows Mobile Phone Edition — в комунікатори (якщо не знаєте, чим відрізняється смартфон від комунікатора, то вам сюди).

Щоб довідатися, яка версія операційної системи встановлена у Вашому пристрої, відшукайте її в каталозі Мабіла.Маркету, де в характеристиках зазначено цю інформацію.

Таблиця розвитку Windows Mobile
до змісту
Версія Кодова назва Дата анонсу
Pocket PC 2000 Rapier 19 квітня 2000 року
Pocket PC 2002 Merlin 4 жовтня 2001 року
Windows Mobile 2003 Ozone 23 червня 2003 року
Windows Mobile 2003 Second Edition Ozone Update 24 березня 2004 року
Windows Mobile 5.0 Magneto 10 травня 2005 року
Windows Mobile 6.0 Crossbow перша половина 2007 року
Windows Mobile 6.1 Crossbow Update початок 2008 року
Windows Mobile 7.0 Foton Очікується

Загальні принципи організації Windows Mobile
до змісту

Всі версії ОС Windows Mobile мають ряд загальних особливих ознак. У першу чергу, це повна сумісність із файловою системою «настільної» ОС Windows. Така зв'язка забезпечує великі можливості щодо синхронізації даних (для цього використовується фірмова програма Microsoft ActiveSync), а також роботу з тими самими даними.

Говорячи простою мовою, Windows Mobile максимально «заточений» під роботу з Windows для персональних комп'ютерів. Підтримується синхронізація популярних програм, легке перенесення файлів і т.д. Приміром, якщо у вас великий список контактів в Outlook, то натисканням однієї кнопки вони легко зкопіюються у Ваш мобільний пристрій при повному збереженні всіх полів облікового запису, таким чином, виходить значна економія часу. Крім того, офісні додатки, які включені в пакет стандартних програм Windows Mobile, без якої-небудь конвертації коректно працюють із файлами Microsoft Office. Таким чином, Ви можете працювати з тим самим документом в офісі, на робочому ПК і на виїздах — редагуючи файл безпосередньо вже в мобільному пристрої.

Іншою характерною рисою Windows Mobile є схожий інтерфейс, що побудований за загальними принципами ОС Windows. Ми вам розповімо про структуру меню на прикладі комунікатора Toshiba G910, у якому встановлено ОС Windows Mobile 6.0 Professional.

Зовнішній вигляд Windows Mobile
до змісту

За умовчанням «Робочий стіл», що одержав назву «Сьогодні» (Today), містить кілька елементів, які відображають інформацію про поточну дату, отримані повідомлення (e-mail, SMS або MMS), активні завдання, призначені зустрічі й стан апарата.

Робочий стіл Windows Mobile 6.0/6.1

Зверху й знизу робочий стіл «Сьогодні» обрамлений двома панелями. На верхній розташовується кнопка «Пуск» (Start). Після натискання на неї, на екран виведеться меню, що містить список останніх запущених програм, ярлики для запуску найбільш необхідних додатків (можна налаштувати в меню), іконки для швидкого переходу до списку всіх додатків і до налаштувань системи.

Правіше на цій же панелі розташовується ряд іконок, або як їх ще називають — нотифікаторів. Які повідомляють про рівень заряду батареї, сигнал мережі, звуковий        профіль й інші речі, залежно від версії й можливостей пристрою. Всі ці іконки клікабельні (тільки в пристроях із сенсорним дисплеєм), і натискання на них викликають відповідне вікно з налаштуваннями або інформацією про поточний стан. Приміром, після натискання на іконці батареї — відкриється вікно з показником поточного рівня заряду у відсотковому відношенні, а тапнувши (так називається натискання на сенсорний дисплей, аналог висловлюванню «кликнути мишею») на іконку динаміка — відкриється вікно із двома регуляторами, де можна налаштувати необхідний рівень гучності.

Всі перераховані вище пункти можна змінювати на розсуд користувача. Є можливість їх видалення з дисплея й призначення інших. Зробити все це можна в меню Пуск/Налаштування/Сьогодні на вкладці «Елементи»

Нижнє поле, найчастіше містить два підписи до софт-клавіш, які розташовуються під ними, або ж є повноцінними віртуальними кнопками, значення яких можна змінити на свій розсуд.

Іконка посередині викликає на дисплей віртуальну клавіатуру. Щоб змінити розкладку (змінити мову) необхідно натиснути клавішу «au», а якщо натиснути її двічі — то розкладка закріпиться до наступного натискання на цю кнопку. Для вибору цифр необхідно натиснути на кнопку, «123» — все просто й логічно.

До речі: Кнопка «Меню» у нижньому правому куті містить у собі безліч потрібних дій, які необізнаний користувач за звичкою шукає десь у верхній частині дисплея. Тому якщо у Вас щось не виходить, зайдіть спершу в «Меню».

Все найбільш цікаве перебуває в розділі «Програми», саме звідтіля здійснюється доступ до всього, що є в пам'яті. У цьому розділі зберігаються всі ярлики додатків, що були встановлені, або встановлювалися користувачем потім.

І, як уже можна було здогадатися, всі маніпуляції з налаштуваннями здійснюються в пункті «Налаштування». У цьому розділі крім стандартних і звичних налаштування рівня яскравості дисплея, гучності звуку, є ще безліч додаткових і малозрозумілих рядовим користувачам, «накрутивши» які можна вивести пристрій з робочого стану. Тому краще, не знаючи, не чіпати їх, або ж уважно читати інструкцію, перед тим, як щось робити.

Але у всій цій масі функціоналу, не варто забувати, що це ще й телефон, який вміє телефонувати й приймати дзвінки. Але, на жаль, телефонний інтерфейс в Windows Mobile перебуває далеко не в пріоритеті, а тому, якщо людина вперше бере до рук пристрій під керуванням цієї ОС, їй досить складно відразу розібратися що до чого, і як все-таки з «цього» можна подзвонити. Але не все так складно, як здається на перший погляд, — відкриваємо меню Пуск і вибираємо там пункт «Телефон» — перед нашим поглядом з'являється традиційна клавіатура й позначені кнопки для здійснення дзвінка.

Відправити SMS або MMS теж не важко, досить лише зайти в пункт «Повідомлення» у тому ж меню Пуск, а там вже складнощів не повинно виникнути ні в кого.

На цьому ми закінчуємо знайомити Вас із зовнішністю ОС Windows Mobile, яка у всіх версіях має приблизно однаковий інтерфейс і структуру. У наступній статті ми розповімо, як працювати з додатками в цій ОС, всі можливі способи їхнього встановлення, видалення та інші нюанси.

І наостанок — хоч іноді заглядайте в інструкцію, хоча це  й не властиво слов'янським народам, тому що ми завжди спочатку зробимо щось, а потім вже шукаємо шляхи виправлення. Все ж таки в інструкції, серед безлічі абсолютно непотрібної інформації можна почерпнути досить корисні знання.

Джерело: Мабіла
Автор: Сергей Колосков
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100