Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Середа, 29 січня 2020 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Статті / VIP-інтерв'ю / Інтерв'ю із Сайласом Грантом — старшим дизайнером Nokia

Новини


Статті


Програмне забезпечення
Дослідження
Техноманія
Цифрові фото-відеокамери
Аналітика
Репортажі
VIP-інтерв'ю
Колонка редактора

Огляди


Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Серпень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Інтерв'ю із Сайласом Грантом — старшим дизайнером Nokia

Этот материал на русском языке
Коментарі 05.08.2008
Вступ

Останнім часом було чимало повідомлень про нову лінійку телефонів Nokia Supernovа. Напевне ви не забули, що в московській презентації цих стильних молодіжних апаратів брав участь старший дизайнер фінської телекомунікаційної корпорації Сайлас Грант. Ми вирішили, що нашим читачам буде цікаво ближче познайомитися із цією неординарною людиною, тим більше що він люб'язно погодився відповісти на наші запитання.

Епіграф

Я дизайнер, що постійно жадає творчості.
Мені подобається дізнаватися й вбирати все нове,
щоб потім виразити це в дизайні.
Моя головна мета — створити кращий продукт,
яким було б максимально приємно користуватися.
Сили мені дає пристрасть до дизайну.

Сайлас Грант

mabila_small.jpg Сайлас, де ви черпаєте натхнення для дизайну телефонів? Як ви придумуєте лінійки нових моделей? Що вас надихає — сучасне мистецтво, природа, предмети побуту?

nokia_logo.jpg СГ: Натхненням може послужити все, що завгодно. Наприклад, під час роботи над лінійкою Nokia Supernova нас надихали люди, їхні бажання, стиль життя. Крім того, ми намагаємося сприймати телефони як модний аксесуар. Тому натхненням можуть бути інші аксесуари, наприклад, у випадку знову ж з Nokia Supernova це були сонячні окуляри. Кольори й поєднання відтінків також відіграють величезну роль.

mabila_small.jpg Як змінюється специфіка роботи дизайнера під час оформлення пристрою із сенсорним керуванням на новій платформі S60 Touch?

nokia_logo.jpg СГ: У звичайних телефонах потрібно працювати над зовнішнім виглядом передньої панелі, думати про те, як буде розміщена клавіатура, дисплей і так далі, у пристрої із сенсорним дисплеєм всіх цих елементів немає. Однак є задня частина корпуса, в оформленні якої повинні чітко простежуватися загальні елементи дизайну. Крім того, дуже трудомістка робота над інтерфейсом такого пристрою й припасування всіх елементів дизайну.

mabila_small.jpg Чи поділяєте ви дизайн на чоловічий, жіночий, молодіжний і дитячий? Як взагалі ви класифікуєте дизайн мобільних телефонів?

nokia_logo.jpg СГ: Ні, ми не робимо різниці між статями й віковими групами. Замість цього ми використовуємо розподіл на сегменти, що ґрунтуються на розходженнях у потребах і способі життя людей. Іноді люди з однаковими потребами є молодшими середнього віку користувачів мобільних пристроїв, або серед них більше жінок.

mabila_small.jpg Якщо глянути на телефони Nokia бюджетного сегмента, то може скластися враження, що їхній дизайн навмисне погіршений. Чи так це? Чи не вважаєте ви, що недорогі телефони теж повинні відрізнятися приємним зовнішнім виглядом?

nokia_logo.jpg СГ: Я с вами не згідний. Бюджетні телефони — найбільш складні з погляду дизайну. Причина тому — обмежений бюджет. Однак нашим фахівцям вдається створити гарне кольорове оздоблення, багате деталями. Основні споживачі цих моделей — жителі країн, що розвиваються.

Їхні ринки дуже важливі для нас і мають інші пріоритети в порівнянні з ринками розвиненими. Команда фахівців, що працює над дизайном бюджетних пристроїв, ретельно працює над тим, щоб пристрої вийшли стильними, відповідали потребам користувачів і забезпечували їм доступ до благ мобільних технологій.

mabila_small.jpg Які основні тенденції мобільної моди на найближчі кілька років? Якими будуть нові елементи в дизайні телефонів?

nokia_logo.jpg СГ: Під час покупки мобільного телефону люди все більше й більше орієнтуються на свої уявлення про стиль. Можна навіть сказати, що для багатьох мобільний телефон — це найбільш модний аксесуар. Я думаю, що в найближчі кілька років ми побачимо появу дуже технологічних і стильних телефонів.

mabila_small.jpg Чи залежить дизайн мобільних телефонів від регіону? Чи впливає географія на популярність окремих ідей у дизайні?

nokia_logo.jpg СГ: Звичайно, існують регіональні розходження, й іноді ми концентруємося на окремих ринках. Але головним чином ми створюємо продукти глобального споживання. Лінійка Nokia Supernova — це стильні телефони для стильних людей, а вони є у всіх країнах світу.

mabila_small.jpg Чи може молодий дизайнер зі СНД стати дизайнером Nokia? Як ви прийшли в цю компанію? Наскільки велика ваша команда?

nokia_logo.jpg СГ: Нещодавно я прийняв на роботу молодого французького дизайнера, що до цього працював в переважно в Москві. Я також наймав дизайнерів із Франції, Естонії, Швеції, Малайзії, Китаю, Данії, Фінляндії, Індії й, звичайно ж, Великобританії. Я прийшов в Nokia Design три з лишнім роки тому. Думаю, була потрібна людина, яка змогла б створювати модний дизайн, і тому зв'язалися із мною. Для молодих дизайнерів важливо здобути досвід стажистом і зв'язатися з агентством, що спеціалізується на промисловому дизайні.

У лондонській дизайні-студії Nokia працюють близько ста чоловік, відповідальних за різні напрямки дизайну. У нашій групі розробки дизайну продуктів категорій premium й style працюють шість галузевих фахівців (3D-дизайнерів). Велика група дизайнерів займається розробкою колірної гами, матеріалів і графіки. У цей час у нашій групі працюють дизайнери з Малайзії, Італії, Швеції, Франції, Сполучених Штатів і Великобританії, а в складі всього колективу дизайну-студії є представники 34 різних країн світу.

mabila_small.jpg Як ви дійшли до концепції Theme Colorizer, яку використали в апаратах лінійки Supernova? Які «гендерні переваги» цієї серії? Ви дійсно вважаєте, що чоловікам сподобаються телефони із дзеркальцями й кольоровими панелями?

nokia_logo.jpg СГ: Nokia Supernova — це результат спільної роботи багатьох дизайнерів. Функція Theme Colorizer запланована як новий спосіб використання камери — пристрій, оснащений складними колірними сенсорами. Що стосується того, наскільки популярні ці пристрої будуть серед чоловіків, то зараз очевидно, що вони все більше уваги приділяють моді й своєму зовнішньому вигляду, тому цілком можливо, що деяким чоловікам сподобаються дзеркальні дисплеї й кольорові панелі. Головна родзинка лінійки Nokia Supernova — можливість змінювати зовнішній вигляд пристроїв залежно від настрою й зовнішнього вигляду їхніх користувачів.

Мабіла.Досьє

Сайлас Грант (Silas Grant)

 Старший дизайнер,
фахівець із концепцій
Nokia Design Studio (Лондон, Великобританія)
Громадянство: Великобританія
Вік: 34

Улюблений телефон: Nokia 8800 Arte

Вивчав промисловий дизайн у школі Централ Сейнт Мартінс (Central Saint Martins) у Лондоні, а потім сім років працював в Австралії й розробляв модні аксесуари для таких брендів як Buddhist Punk й Ksubi.

Джерело: Мабіла
Автор: Роман Судольський
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100