Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Середа, 15 липня 2020 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Статті / VIP-інтерв'ю / Ірина Вовк, «Samsung Electronics Україна»: — «Якщо ти не зробив щось першим – то твоє завдання зробити це краще»

Новини


Статті


Програмне забезпечення
Дослідження
Техноманія
Цифрові фото-відеокамери
Аналітика
Репортажі
VIP-інтерв'ю
Колонка редактора

Огляди


Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Травень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Ірина Вовк, «Samsung Electronics Україна»: — «Якщо ти не зробив щось першим – то твоє завдання зробити це краще»

Этот материал на русском языке
Коментарі 16.05.2008

Samsung ніколи не переставав радувати своїх покупців чимось новим і незвичайним. Знаючи це, ми вирішили довідатися в Ірини Вовк — директора телеком-напрямку «Samsung Electronics Україна», що ж готує компанія для українського ринку цього року.

mabila_small.jpg Після досить цікавих рішень F490, F480 й P520, як далі буде розвиватися лінійка сенсорних продуктів?

samsung_logo_sm.jpg І. В.:Компанія Samsung вже досить давно впроваджує сенсорні технології у свою продукцію. Якщо ми говоримо безпосередньо про сенсорні екрани й про touch-технології керування цими екранами, то, безумовно, зараз це один з найбільш перспективних напрямків для нас у сегменті мультимедіа й інформаційно-розважальних продуктів, і його розвиток буде продовжено. Сенсорна технологія покликана забезпечувати користувачеві зручність і простоту керування тими додатками, які покладені в основу продукту. Зараз у наших центрах розробки працюють спеціальні групи, які займаються безпосередньо подальшою розробкою так званого UI — usage interface. Насправді, якщо говорити про продукти в цілому, то я думаю, що вже цього року ми представимо подальший розвиток цих моделей, а так само представимо моделі дуже серйозного рівня на базі відкритих операційних систем, зокрема Windows Mobile. Я думаю, що це буде незабаром. Не можу поки назвати назву моделі, але одна з наших флагманських моделей другого півріччя одержить сенсорну технологію, буде реалізована на базі ОС Windows, і матиме досить повний і серйозний функціонал продукту дуже високого класу. Це наша стратегічна модель і ми її поки не повідомляємо, але очікувати її можна вже в серпні-вересні цього року. Сенсорна технологія й технологія просунутого інтерфейсу — це одна з ключових переваг, про які зараз замислюються всі виробники телефонів. Чим простіший, зручніший, яскравіший і ефективніший інтерфейс, тим більше шансів у компанії успішно продавати подібний продукт.

mabila_small.jpg Дуже часто ваші touch-screen телефони називають клонами iPhone. Як ви можете прокоментувати подібні висловлення?

samsung_logo_sm.jpg І. В.: iPhone був найпершим і найяскравішим прикладом такої технології, отже, всі, хто робить щось подібне, автоматично стають послідовниками.

Якщо ти не зробив щось першим — то твоє завдання зробити це краще

Але я б не сказала, що це дійсно так. Наш інтерфейс дуже сильно відрізняється від інтерфейсу iPhone — у них відмінного набагато більше, ніж спільного. Але оскільки сама технологія в такому продукті була вперше заявлена iPhone, об'єктивно існує думка, що інші виробники пішли його слідами. Хоча, насправді, новизна цієї технології — теж досить спірне питання. Проте, ми абсолютно спокійно до цього ставимося. І якщо вже дивитися з погляду споживача, то в подібного роду «копіюванні» немає нічого поганого. Точно так само копіювали нашу поліфонію, копіювали наші камерофони — це певний заданий галузевий стандарт. Природно, зараз, якщо ти не зробив щось першим — то твоє завдання зробити це краще. Відповідно, перед нами, як втім, і перед іншими виробниками мобільних телефонів, стоїть завдання зробити це краще. В iPhone, насправді, є маса слабких сторін, які набагато органічніше й оптимальніше реалізовані в наших продуктах, тому говорити про повторення не зовсім правильно. У кожному разі, ми прагнемо реалізувати це краще, а в підсумку виграє кінцевий споживач, що одержить більш якісний продукт.

mabila_small.jpg У портфоліо мобільних пристроїв Samsung майже відсутні смартфони на ОС Symbian. Моделі i550 й i560 вийшли дуже вдалими, але практично повна відсутність реклами цих продуктів зводить їх популяризацію нанівець, чи планує Samsung активно розвивати свої Symbian-смартфони?

samsung_logo_sm.jpg І. В.: Поки що ми не можемо похвалитися серйозним хітом у лінійці Symbian, хоча на сьогодні уже є моделі з цією операційною системою і їх кількість збільшиться до кінця року. Нам не просто в цьому сегменті, оскільки споконвічно він був прерогативою Nokia. На сьогодні в нас є спеціальний підхід до реклами цих продуктів. Поки що, з різних об'єктивних і суб'єктивних причин, ми зайняли вичікувальну позицію. Але в кожному разі, збільшення кількості апаратів у ряді Symbian-моделей очікується, і просувати ці продукти ми плануємо. Природно, що для нас Windows Mobile стала більш успішною платформою, з нашим i710 ми в цей час задаємо тон сегменту смартфонів. Він вже досить довгий час займає лідерські позиції, і наше основне завдання зараз утримати це лідерство й серйозно підтягтися в класі Symbian-продуктів. Думаю, цього року буде одна або дві маркетингових кампанії щодо розкручування моделей цього класу. Перед нами стоїть дуже серйозне завдання зробити доступними Symbian-продукти для того, щоб намагатися йти в масовий ринок із продуктами цього класу, і я думаю, нам це вдасться.

mabila_small.jpg Як Ви ставитеся до анонсованої платформи Android, чи варто очікувати появи мобільних апаратів Samsung на цієї ОС?

samsung_logo_sm.jpg І. В.: Тут варто сказати про те, що Samsung був першим і, напевно, єдиним виробником, що поширив свою увагу на всі існуючі ОС.

Samsung був першим і, напевно, єдиним виробником, що поширив свою увагу на всі існуючі ОС

Android — це досить маловідома система й мало хто знає, «що це таке й із чим його їдять». Не приховуватиму, нас це питання хвилює. На останньому продуктовому Workshop ми задали це запитання нашим інженерам, але поки можу сказати, що компанія Samsung розглядає цю ОС із погляду вивчення й формування розуміння, наскільки нам це потрібно й чи будемо ми це робити.

Я не можу підтвердити, що готується продукт на базі цієї системи, але якщо якісь розробки і є — то вони перебувають на початковому етапі.

mabila_small.jpg Дайте оцінку новим правилам ввезення й сертифікації мобільних пристроїв.

samsung_logo_sm.jpg І. В.: Насправді все, що пов'язане із сертифікацією в даний момент є дуже болючим питанням для нас, і, насамперед, це пов'язано з політикою. НКРЗ — орган, що займається внесенням до реєстру нових моделей. Без цієї процедури неможливо почати сертифікацію. Оскільки незрозуміла ситуація із НКРЗ, всі ми перебуваємо в неспокійному стані. Тому що фактично, якщо ситуація із НКРЗ не розв'яжеться найближчим часом, телекомунікаційна галузь в Україні може зайти в глухий кут. І це стосується не тільки виробників, які сертифікують тут свій товар, а так само всіх учасників цього ринку й операторів мобільного зв'язку в тому числі. Нажаль, політичні віяння дуже серйозно й не найкраще впливають на бізнес загалом і телекомунікаційну галузь зокрема.

mabila_small.jpg Які ще моделі двосімних телефонів і коли можна чекати на українському ринку, після виходу Samsung D780?

samsung_logo_sm.jpg І. В.: Вихід моделі D780 на ринок зовсім не за горами. І, я думаю, до кінця цього року в лінійці дуалсімів кінцевий споживач побачить ще одну або дві моделі.

До кінця цього року в лінійці дуалсімів кінцевий споживач побачить ще одну або дві моделі

Можливо, одна з моделей буде представлена апаратом преміум-класу, а інша — більш доступним терміналом. Ми розглядали навіть варіант чисто жіночої моделі, але не можу стверджувати, що вона буде реалізована цього року. Для нас це дуже важливий сегмент. Зараз на базі першого дуоса D880 ми намагаємося більш ретельно проаналізувати, хто є покупцем цього чуда техніки, щоб надалі просувати цей сегмент у більш вузькому напрямку. У кожному разі, ми вважаємо цей сегмент досить перспективним. Це підтверджується й тим, що навіть наші конкуренти подумують над реалізацією подібної моделі у своїх продуктових рядах. Не знаю, є чи в них шанси, тому що з нашого боку на сьогодні вже забезпечена дуже серйозна готовність щодо розширення цієї лінійки.

mabila_small.jpg Наскільки серйозного конкурента ви бачите в Fly B700 Duo для своїх дуалсімів?

samsung_logo_sm.jpg І. В.: Насправді, думаю, що Fly повинен сказати нам величезне спасибі. Фактично, сегмент був розкручений нами, а на хвилі досить серйозного дефіциту наших телефонів, що виник через високий попит, який ми не змогли в короткий термін задовольнити, частина споживачів переключилися на Fly.

Fly повинен сказати нам величезне спасибі

Це, безумовно, мінус для нас. Звичайно, ми вважаємо наш продукт на голову вищим. Деякою мірою, зіграла чималу роль і нижча ціна на Fly. Зараз ми дуже серйозно займаємося ціновою стратегією цього сегмента. Можливо, будуть якісь зміни й для існуючої моделі D880. Саме зараз ми готуємо ціноутворення на D780, аналізуємо поточні ціни, динаміку, і я думаю, що ця модель покаже дуже гарні продажі. Сказати скільки саме буде коштувати цей телефон, я поки не можу, але думаю, що в найближчі кілька тижнів ми остаточно сформуємо своє уявлення про його ціну.

mabila_small.jpg Чи планує Samsung випускати телефони з убудованим приймачем ефірного телебачення?

samsung_logo_sm.jpg І. В.: Якщо ми говоримо про DVB-H, то такі телефони в нас існують й існують давно, і єдина причина, через яку ми не представляємо ці телефони на суд українського споживача – це відсутність бізнес-моделі цифрового телебачення в Україні. Але можу сказати, що прогрес в імпліментації цієї технології є, отримані ліцензії, наскільки я знаю, компанії ведуть технічну підготовку з реалізації цієї технології. Наша продуктова команда зустрічалася з компанією, що збирається представити цю технологію тут, але на сьогодні відсутнє чітке розуміння того, як це буде продаватися. Але як тільки всі ці моменти будуть з’ясовані — телефон з'явиться в продажу в Україні. Час запуску цього продукту буде залежати винятково від готовності інфраструктури. Продукт готовий і в будь-який момент він може з'явитися в Україні.

mabila_small.jpg Яких інновацій і сюрпризів варто очікувати від Samsung цього року?

samsung_logo_sm.jpg І. В.:Традиційно в нас у річній лінійці з'являється два стратегічних продукти – у першому й другому півріччі, а так само кілька (до 4-х) напівфлагманських моделей. Це моделі, на яких ми в основному концентруємо наші зусилля й виведенням яких досить серйозно займаємося. Звичайно, складно говорити про сюрпризи й інновації, тому що саме на те вони і є сюрпризами й інноваціями, щоб вийти в правильний час, зробити враження й сформувати правильний меседж для кінцевого споживача. Я можу сказати так, інновації й сюрпризи будуть. Лінійка другого півріччя досить серйозно продумана з боку штаб-квартири, вони провели колосальну роботу з поліпшення всього модельного ряду й це стосується не тільки флагманських продуктів, які мають дуже гарний потенціал. Так, це дорогі продукти, але разом з тим, це згусток інновацій, дизайну й принципово нового підходу до розуміння продукції Samsung як такого. Наліт жіночності, простоти й легкості, що супроводжують розуміння стильного телефону Samsung, завдяки новій лінійці відійде на другий план. Тому що це дійсно дуже серйозні, дуже якісно продумані й реалізовані продукти, які порадують серйозних користувачів і, безумовно, зіграють на зміну іміджу Samsung як виробника мобільних телефонів.

Мабіла.Довідка: SAMSUNG Electronics Co., Ltd. - світовий лідер в галузі виробництва напівпровідників, телекомунікаційного і цифрового медіа-устаткування, а також у сфері технологій цифрової конвергенції. Консолідовані продажі компанії в 2007 році склали 103,4 млрд доларів США. Штат SAMSUNG Electronics налічує близько 150 тис. співробітників, що працюють в 134 офісах в 62 країнах світу. До складу компанії входять п'ять основних підрозділів: Digital Media Business, LCD Business, Semiconductor Business, Telecommunication Business і Digital Appliance Business.  

 

Джерело: Мабіла
Автор: Анастасія Різоль
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100