Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Середа, 29 січня 2020 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Статті / VIP-інтерв'ю / Недорогі дзвінки в роумінзі — міф чи реальність?

Новини


Статті


Програмне забезпечення
Дослідження
Техноманія
Цифрові фото-відеокамери
Аналітика
Репортажі
VIP-інтерв'ю
Колонка редактора

Огляди


Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Вересень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Недорогі дзвінки в роумінзі — міф чи реальність?

Этот материал на русском языке
Коментарі 16.09.2008

Незважаючи на те, що сезон літніх відпусток підійшов до свого логічного завершення, тема роумінгу навряд чи втратить актуальність, оскільки подорожувати приємно не тільки влітку. Звичайно ж, за кількістю туристів, що вирушають в різних напрямках і з різною метою, з літнім сезоном не зрівняється ні осінь, ні зима, ні весна. Проте, з приходом осені туристична діяльність хоч і слабшає, однак зовсім не вщухає.

Раніше ми вже публікували огляд роумінгових тарифів основних українських GSM-операторів, а так само порівняльний огляд туристичних SIM-карт.

n_uНадія Усенко, співробітник туристичного агентства: «Питання про недорогий мобільний зв'язок за кордоном дуже актуальне на сьогодні. Виходячи зі службових обов'язків, працівники тур-фірм часто їздять у закордонні відрядження. Ми, як і багато туристів, шукаємо для себе оптимальне поєднання ціни\якості зв'язку. Але, на жаль, користуватися роумінгом українських операторів — це дуже недешеве задоволення. Навіть зв'язок через SMS вимагає чималих витрат. Ми, як і наші клієнти, часто користуємося туристичними SIM-картами. Ці альтернативні оператори пропонують привабливі тарифи, які дають можливість відносно недорого зв'язуватися з рідними й близькими. Хоча звичайно,  ми сподіваємося, що в майбутньому все-таки зможемо в роумінзі користуватися послугами й   «домашніх» операторів».

Цього літа, оператор life:) першим зробив серйозний крок у напрямку здешевлення роумінгових тарифів. У липні оператор представив нову послугу, за назвою «Роумінг life:)», у рамках якої вартість всіх вхідних і вихідних дзвінків  у роумінзі складає від 2 до 4 гривень за хвилину (залежно від роумінгової зони), а вартість SMS-повідомлення становить 2 грн. Роумінгова зона в цьому випадку визначає місце, звідки відбувається дзвінок і саме від місця перебування абонента залежить вартість хвилини розмови. Таким чином, life:) може скласти серйозну конкуренцію туристичним SIM-картам, не кажучи вже про те, що з українських GSM-операторів поки більше ніхто подібною пропозицією похвалитися не може.

 Не варто плутати дзвінки в роумінзі, що здійснюються за кордоном через мережу закордонного оператора, з міжнародними дзвінками по мобільному телефону, під час яких абонент перебуває у своїй країні й здійснює дзвінок на мережу закордонного оператора.

Детальніше про послугу й зокрема про фактори, завдяки яким стала можливою реалізація таких низьких тарифів у роумінзі, ми вирішили розпитати в Гoкбору Шибика, начальника департаменту роумінгу й взаємодії з операторами компанії life:).

 Всі препейд абоненти life:) можуть активувати послугу «Роумінг life:)» не залежно від того, яким тарифним планом вони користуються, крім того, існує стартовий пакет «Роумінг life:)» коштує він 50 гривень і включає 200 хвилин розмов у роумінзі за тарифами 2 або 4 гривні за хвилину, залежно від зони роумінгу. Хвилини надаються на період 60 днів з моменту активації стартового пакета в рахунок його ціни.

mabila_small.jpg У Європі на сьогоднішній день досить високі тарифи на мобільний зв'язок через мережу іншого оператора. Завдяки чому стала можлива реалізація таких недорогих тарифів у роумінзі?  

life_logo.jpg Г. Ш. Загалом послуга роумінгу — дуже складна процедура, і в усьому світі роумінгові тарифи, насправді, досить високі. Завдяки ноу-хау й міжнародному досвіду в команди life:) дуже гарні стосунки з роумінговими партнерами по всьому світу. На сьогоднішній день ми є лідерами в Україні за кількістю роумінгових партнерів, і протягом останніх 6-ти місяців ми проводили переговори з партнерами про зниження вартості обслуговування для наших абонентів у їхніх мережах. Роумінговий бізнес — дуже складна структура. І мова йде не тільки про  контракти й роботу з партнерами, а й про те, щоб домогтися дійсно вигідних умов обслуговування. Завдяки нашим  домовленостям нам вдалося знизити витрати для компанії й, відповідно, запропонувати більш вигідні тарифи користувачам. Компанія life:) прагне підтримувати взаємовигідну модель відносин з абонентами. Ми намагаємося надавати дійсно доступні послуги. У деяких випадках ми готові йти на умови виняткового інвестування, коли протягом тривалого часу  компанія тільки вкладає гроші, а заробляти починає набагато пізніше. Основне наше завдання полягає в тому, щоб наш абонент міг користуватися максимумом сервісів, і вони були для нього максимально доступними.

 Стартовий пакет «Роумінг life:) » ґрунтується на тарифі передоплати «Вільний life:)» і на основному рахунку має 50 грн., які можна використовувати для дзвінків в Україні й за кордоном.

mabila_small.jpg Розкажіть коротко про послугу?

life_logo.jpg Г. Ш. Перша роумінгова зона включає всі європейські країни й Туреччину й передбачає вартість вхідного й вихідного дзвінка в розмірі 2 грн., стільки ж коштує SMS. Друга зона включає Росію й всі інші країни світу й передбачає вартість вхідного й вихідного дзвінка в розмірі 4 грн. й 2 грн. вартість SMS. Під зоною в цьому випадку мається на увазі країна, у якій перебуває абонент, і звідки відбувається дзвінок. Відповідно, якщо ви перебуваєте в Росії й телефонуєте до Туреччини, хвилина розмови вам обійдеться в 4 грн., а якщо ви відпочиваєте в Туреччині, то хвилина розмови з абонентом, що перебуває в Росії буде вам коштувати 2 грн., тобто пакет вигідний не тільки для дзвінків в Україну, коли ви за кордоном. В інших випадках, якщо ви відпочиваєте, наприклад, у Франції, і телефонуєте своїм приятелям, які відпочивають в іншій європейській країні, то хвилина розмови вам буде коштувати 2 грн. Єдина умова — для  здійснення дзвінка в роумінзі необхідно використовувати спеціальну платформу (прим. ред. USSD запит *131*номер#). Це суто технічне рішення, при якому будь-який дзвінок трактується як вхідний, який з самого початку дешевший, ніж вихідний. Вхідні дзвінки й SMS приймаються як звичайно, при цьому вхідні SMS — безкоштовні. Щомісячна оплата за активацію послуги «Роумінг life:)» становить 5 грн. Більше ніяких оплат, у тому числі прихованих, або плати за з'єднання в цьому сервісі немає. Причому в цьому немає нічого дивного. Наша пропозиція —  це нормальна вартість дзвінків у роумінзі. Завдяки гарним партнерським домовленостям ми можемо дозволити такі умови роумінгу для наших абонентів. Інші українські оператори за сервіс із тією ж логікою беруть 10-15 грн., а ми — 2-4 грн. І справа не в тому, що life:) демпінгує, а в тому, що це реальна ціна подібної послуги. Ми ж теж раціональна компанія, яка хоче заробити, але крім цього, ми спрямовані на те, щоб пропонувати нашим абонентам послуги за реальною ціною.

 Всі абоненти life:), що обслуговуються на умовах передоплати, можуть активувати послугу «Роумінг life:)» додатково до існуючого тарифного плану й одержати 100 хвилин розмов у роумінзі. Кожна активація послуги й 100 хвилин розмов дійсні протягом 30 днів з моменту активації.

mabila_small.jpg Яка вартість MMS-повідомлень і вартість передачі даних GPRS\EDGE для послуги «Роумінг life:)»?

life_logo.jpg Г. Ш. Тарифи «Роумінг life:)» не поширюються на передачу даних, оскільки на сьогоднішній день ми не бачимо в цьому необхідності. У роумінзі абоненти переважно використовують голосові послуги й SMS. Передачу даних використовують частіше корпоративні абоненти, або ж абоненти з високим доходом. Однак надалі, якщо ситуація зміниться, ми розглянемо перспективу розширення можливостей цієї послуги.

 Тариф на послугу «Роумінг life:)» діє без обмеження в часі й може бути активований до 31.12.2008 включно.

mabila_small.jpg Які терміни реалізації послуги?

life_logo.jpg Г. Ш. Послуга «Роумінг life:)» є додатковим сервісом й нею можна користуватися незалежно від свого основного тарифного плану. Абонент може підписатися на послугу на такий період часу, протягом якого йому ця послуга необхідна. Після завершення цього терміну абонент може призупинити послугу.

mabila_small.jpg Через два місяці з моменту запуску послуги, які результати «Роумінг life:)»?

life_logo.jpg Г. Ш. На сьогоднішній день ми поки не можемо називати конкретні цифри, можу тільки сказати, що результатами ми більш ніж задоволені. Українці прекрасно вміють підраховувати свої витрати й знаходити шляхи для економії. І до того ж дуже люблять ділитися корисною інформацією зі своїми друзями й знайомими. І ми думаємо, що надалі, величезна кількість людей під час поїздок буде користуватися цією послугою, навіть якщо в Україні вони є абонентами інших операторів.

Ну що ж, думаю тепер причини появи настільки недорогої роумінг-пропозиції від life:)  стали більше зрозумілі. Хочеться сподіватися, що надалі тарифи й інших українських операторів на послуги роумінгу будуть знижуватися. А поки залишається спостерігати, робити висновки й вирішувати, SIM-карту якого оператора брати із собою в закордонну поїздку.

Мабіла.Досьє

Гокбору Шибик

shibik.jpgПочаткову й середню освіту Гокбору одержав в Італії й на Кіпрі.

Кар'єру розпочав у банківському секторі в 2001 році, а в 2002 приєднався до команди оператора мобільного зв'язку Telsim — другого за величиною GSM-оператора у Туреччині — як фахівець з роумінгу й взаєморозрахунків між операторами.

З 2005 року працював у компанії Vodafone Туреччина на посаді керівника міжнародних і роумінгових проектів, на якій розробив і впровадив цілий ряд помітних пропозицій, таких як паспорт користувачів роумінгу від Vodafone і ряд пропозицій з міжнародного зв'язку.

В 2007 році почав працювати в life:) як Керівник департаменту Роумінгу й взаємодії з операторами.

Джерело: Мабіла
Автор: Анастасія Різоль
Коментарі
nemchyk 21.09.2008 23:14

Користувався «Роуминг life:)» в Єгипті. Економно але не фонтан :(
Дзівок з роумінга виглядає наступним чином:
Набираєш USSD запит *131*номер#, через кілька секунд тобі відзвонюють, робобаба просить зачекати. Ніяких гудків просто очікуєш голос на іншій стороні і якщо посчастить, тобто з іншої сторони піднімуть трубку, ти будеш говорити.
А якщо не приймуть виклик або абонент знаходиться поза зоною покриття, пиши пропало. Бо твої кровні 4 грн знімають, вже коли тобі віжзвонилися після надсилання USSD запиту.
Тобто не важливо чи дозвонився до своїх друзів-рдних-знайомих чи ні гроші з рахунку знімає.
Інколи на один той самий номер доводилось робити кілька запитів підряд, щоб дозвонитися відповідно за кожену невдалу спробу доводилось платити.
Чомусь на Укртелеком, МТС-UMC та Лайф було реальніше і швидше дозвонитись ніж на Київстар. За весь час перебування в Єгипті з на Київстарівський номер дозвонитися не зміг.
Дійсно зв'язок дешевий але сплата за нездійснені дзвінки реально дратувала!!!!!!


13dma13 24.09.2008 12:45

Ну люди хотят всё и на халяву)))Так не бывает!!
Лаиф покамисть самое дешёвая связь,НО она только развиваеться!!!
И сеть будет как и в других операторах,НО и не факт что она останеться такой же самои дешёвой!
ЛАИФ ЭТО ДЁШЕВО!!!!!!!


nemchyk 26.09.2008 01:11

to 13dma13
ЛАИФ ЭТО ДЁШЕВО!!!!!!! - Погоджуюсь!!!!!
Зняття плати за нездійснений дзвінок - шахрайство!!!!!
Це як ти прийшов в магазин, а буханку хліба купив на касі тільки з третьої спроби! При чому за кожен підхід до каси ти залатив за цю буханку хліба!!!!!
А халява тут ні причому!!!!!?????
Якщо компанія декларує чи рекламує чи зобов'язується щось виконати тоді вона це повинна зробити! У іншому виапдку це просто - РАЗВОДІЛОВО!!!!


Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100