Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
П`ятниця, 27 листопада 2020 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Статті / Техноманія / Огляд програми Nokia PC Suite: «Операція «Синхронізація»

Новини


Статті


Програмне забезпечення
Дослідження
Техноманія
Цифрові фото-відеокамери
Аналітика
Репортажі
VIP-інтерв'ю
Колонка редактора

Огляди


Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Жовтень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Огляд програми Nokia PC Suite: «Операція «Синхронізація»

Этот материал на русском языке
Коментарі 24.10.2008

Виробники мобільних телефонів намагаються оточити покупців своєї продукції максимальним набором послуг. З одного боку, це робиться із метою — надати відчуття повного комфорту й можливість максимально використовувати всі можливості телефону. З іншого боку — це допомагає «закохати» в себе, у свій бренд споживача, який звикає до використання певних послуг компанії й не хоче переучуватися заново працювати з аналогічними функціями інших виробників. Ми розпочнемо огляд серії офіційних програм, які, як правило, входять до комплекту поставки мобільного термінала й дозволяють здійснювати всі основні операції з синхронізації файлів, встановлення додатків, копіювання графічних аудіо— і відеофайлів у стільниковий апарат, а також з телефону на комп'ютер і так далі. Першим ми розглянемо пакет для роботи з комп'ютером лідера ринку мобільних телефонів і смартфонів — Nokia PС Suite.

Підключення й інтерфейс

Nokia PC Suite — офіційна програма Nokia для завантаження ігор, додатків, мелодій, картинок, синхронізації контактів й інших даних. Крім того, вона дозволяє працювати з телефоном як зі звичайним диском у провіднику (підтримує порти СОМ і USB). Завантажити її можна з офіційного українського сайту — www.nokia.ua у розділі «Пiдтримка та ПЗ/Завантажити ПЗ», далі вибираєте «PC Suite» і вашу модель телефону (для деяких терміналів ідуть окремі версії програми).

Розглянемо основні моменти її використання. Після встановлення програми на ПК (це не повинно викликати ніяких проблем навіть у початківця користувача комп'ютера) запуститься майстер налаштування підключення, що запропонує, як у російських казках, три варіанти: підключення за допомогою кабелю, через інфрачервоний порт або через канал Bluetooth. Підготувавши й здійснивши необхідне приєднання вже безпосередньо в телефоні, у меню, що з'явилося, вибираємо «PC Suite». Після цього відбувається автоматичне встановлення потрібних драйверів саме вашого телефону й додатка підтримки PC Suite для SMS, ММS (у телефоні потрібно підтвердити цю операцію). І тільки тепер можна приступити до використання.

Інтерфейс програми відразу приваблює своєю простотою і зрозумілістю. Вгорі перебувають такі закладки: файл, Інтернет, налаштування й довідка. Меню «Файл» — серце додатка, у ньому зберігаються підменю, що відкривають всі можливості. В «Інтернет» кожне натискання приводить до відкриття сторінок в Інтернеті. Там можна подивитися підручник з програми, написаний на flash, переглянути список запитань, які задають часто, потрапити на дошку обговорення — правда, все це англійською. Відразу варто зареєструватися (це дозволить отримати новини про телефони, технології, аксесуари й інші продукти Nokia безпосередньо на електронну пошту — мало кому це необхідно, але така можливість є) і перевірити наявність оновлень і доповнень. «Налаштування» люб'язно дають можливість переконвертувати звук і відео, які ви переносите в телефон у необхідний формат з вибором якості. Варто вибрати місце для зберігання файлів телефону й визначити, відображати чи ні на головному екрані програми повідомлення й календар. Меню «Довідка», думаю, не потребує особливих пояснень — воно стандартне для всіх «дорослих» програм з обов'язковою найдетальнішою інформацією.

У правій частині вікна додатка розташовані великі гарні іконки, що дублюють пункти меню «Файл». Ліва частина показує зображення телефону (або стандартного, або саме вашого, це залежить від моделі апарата, який підключається, і наявності картинки в базі програми) і його індекс, який можна змінити на що завгодно. Нижче цієї зони є місце для швидкого відображення ваших повідомлень у телефоні або календаря разом з подіями, які можна подивитися. Відразу можна в два кроки створити нове повідомлення або відповісти на старе.

Функціональність

Пройдемося по всіх можливостях програми. Nokia PC Suite — це, по суті, зручна оболонка, що з'єднує для зручності кілька додатків в один. Перший з них називається «резервне копіювання» (Nokia Content Copier) і дозволяє зберегти файли користувача з пам'яті телефону, контакти, події календаря, замітки, текстові повідомлення, налаштування й закладки. Можна переміщати всю цю інформацію з однієї моделі телефону в іншу. Створення резервної копії даних — одна з найважливіших функцій, які повинні надавати подібні програми. Особливо засмучує втрата, з різних причин, контактів, тому раджу хоча б раз на тиждень/місяць (залежно від частоти створення нових контактів) проводити резервне копіювання.

Наступним пунктом іде «Синхронізація» (Nokia PC Sync), яка дозволяє синхронізувати контакти, елементи календаря, списку справ, а також замітки й електронну пошту між телефоном Nokia і Microsoft Outlook, Microsoft Express, Lotus Notes і Lotus Organizer на ПК. PC Synс за умовчанням вмикається разом з PC Suite, але запускається на панелі завдань Windows своєю окремою іконкою для швидкості доступу. Чим же синхронізація відрізняється від резервного копіювання? У другому випадку це своєрідний банк, куди ви прийшли вкласти щось, щоб потім прийти й забрати.

А синхронізація означає підтримку однакових даних обома системами між елементами телефону й комп'ютера. Під час додавання, зміни або видалення даних з однієї системи в процесі синхронізації буде виконана аналогічна дія в іншій системі. Синхронізація інформації може проходити в одному напрямі (з телефону на ПК або навпаки) або в обох напрямах. Також важливо враховувати, що, на відміну від додатка, встановленого в комп'ютері, телефон має обмежений розмір пам'яті для зберігання контактів й елементів календаря.

За допомогою «Підключення до Інтернету» (One Touch Access) можна встановити мережні підключення, використовуючи пакетні дані в мережах GPRS або третього покоління (3G). Приєднати телефон можна за допомогою кабелю, інфрачервоного порту або технології бездротового зв'язку Bluetooth. Втім, з’єднання можна виконати й через віддалений доступ вручну на панелі керування Windows.

Наступне меню є провідником файлів у телефоні. Натисканням на нього ви перейдете до списку всіх папок і файлів телефону, який підключений до ПК. У вікні кожної папки стільникового термінала відображається не тільки об’єм пам'яті пристрою, але й вбудованої карти пам'яті, якщо вона доступна. Шлях до файлів пристрою виглядає так: «Мій комп'ютер/Nokia Phone Browser/Nokia xxxx» (де х — індекс вашого телефону). Далі можна здійснювати будь—які дії, які взагалі можливі на ПК: видаляти файли, переміщати, створювати, перейменовувати, копіювати.

Далі йде меню контактів — Nokia Communication Centre. Тут повна свобода в рамках створення й керування контактами в мобільному пристрої. Ви можете зберегти велику кількість інформації про людей й організації, з якими ви контактуєте. Під цим мається на увазі наявність полів для різних телефонних номерів й адрес електронної пошти, а також зображень. Підтримуються електронні візитки (vCards), які спрощують передачу контактних відомостей в інші пристрої й додатки. Можна сортувати контакти й застосовувати до них різні фільтри. Колонки за бажанням користувача легко приховувати й відображати, а також змінювати їх розмір. Також можливе створення контактів, у тому числі їхнє поповнення через імпорт даних абонента з інших додатків керування персональною інформацією. Під час використання декількох пристроїв з пакетом Nokia PC Suite Plus користувач має можливість копіювати контакти з одного пристрою в інший. Можна додавати телефонні номери й імена нових абонентів із вхідних SMS і MMS у базу даних контактів.

Натиснувши в цьому ж додатку на «Повідомлення» (або на наступний пункт у нашому екскурсі) можна переглянути збережені в мобільному пристрої текстові й мультимедійні повідомлення, створювати й відправляти нові, відповідати й перенаправляти їх. MMS може містити зображення, відео— і музичні файли, які можуть бути перетворені у формат мобільного телефону. Під час відкриття вікна «Повідомлення» відображаються папки з повідомленнями. Nokia PC Suite значно спрощує процес керування папками й систематизації повідомлень по папках. Всі можливі варіанти роботи з повідомленнями тут можливі, навіть миттєвий друк SMS.

Для меломанів призначений наступний додаток — Nokia Music Manager. За допомогою нього можна копіювати музику з компакт-диску й передавати її безпосередньо в телефон. Програма містить різні вікна для роботи з музичними доріжками на комп'ютері й у телефоні. Наприклад, можна переглядати аудіодоріжки на компакт-диску або сканувати комп'ютер для пошуку музичних файлів, створювати списки відтворення, копіювати музичні доріжки. Також є можливість зберігати файли звукових компакт-дисків у цифровому форматі (AAC або M4A, залежно від моделі телефону). Потім можна копіювати музичні файли в телефон Nokia і прослуховувати їх вже з нього. Більше того, це ще й вбудований плеєр, що дозволяє відтворювати аудіодоріжки. Якщо програвач вам сподобається, то можна призначити його в якості використовуваного за умовчанням музичного плеєра для всіх підтримуваних типів файлів (MP3, AAC й M4A).

«Збереження зображень» (Image Store) — наступний пункт меню Nokia PC Suite. Він дозволяє зберігати зображення й відеозаписи з телефону на ПК. Додаток перевіряє телефон на наявність нових зображень і відеозаписів, отриманих після останнього сеансу збереження. Потім вони зберігаються на ПК із можливістю подальшого їхнього перегляду в провіднику Windows, програвачі Windows Media, IrfanView або інших аналогічних за функціями програмах. Майстер налаштувань відкривається автоматично після підключення телефону до ПК і при першому запуску додатка Image Store.

Наступне меню протилежне попередньому (тільки щодо відео). Називається воно Nokia Video Manager, і головним його завданням є передача відеофайлів з комп'ютера в папку «Галерея» у стільниковому телефоні. Величезним плюсом є те, що не потрібно нічого конвертувати сторонніми програмами — додаток все зробить за вас, перекодує, перенесе й ледь не з ложечки погодує. Також можна відтворювати відеофайли в програмі Nokia Video Manager і задати цей додаток як відеопрогравач за умовчанням.

Пункт «Оновлення ПЗ» перенесе вас безпосередньо на посилання для завантаження програми оновлення ПЗ в телефоні. Завантажувати карти для Nokia Maps (природно, не для всіх моделей передбачена ця можливість) можна у відповідному підпункті. Клік на ньому приводить до відкриття посилання в Інтернеті, де за шість кроків ви зможете встановити потрібну версію карт.

Встановлення додатків й ігор

Найважливішою частиною програм, призначених для повного «обслуговування» вашого телефону, є можливість завантаження в нього ігор і додатків. Для цього й призначене «Встановлення додатків» (Nokia Application Installer), що дозволяє встановлювати з комп'ютера в телефони Nokia додатки Symbian і Java. Залежно від моделі телефону можна завантажувати наступні типи файлів: SIS, SISX, JAR, N-GAGE, WGZ. Для цього є два способи — встановлення додатків або ігор у телефон за допомогою Nokia Application Installer або із провідника Windows.

Спосіб перший. Підключіть телефон до ПК. Запустіть програму Nokia Application Installer. Для встановлення виберіть додаток у папці «Мій комп'ютер». Зі списку, що розкривається, під пунктом «Мій телефон» виберіть апарат, який хочете використовувати (у випадку, якщо до ПК підключено кілька телефонів) для встановлення додатка в пам’ять термінала, на запам'ятовувальний пристрій або карту пам'яті. Майте на увазі, що ці параметри доступні не для всіх моделей телефонів. Встановіть додаток в апарат натиснувши кнопку «Встановити». Якщо у вашому телефоні використовується операційна система Symbian, може з'явитися запит про завершення встановлення. Виконувану операцію можна скасувати натисканням на кнопку «Скасування». За рядком виконання легко визначити, коли встановлення додатка буде завершено.

Другий спосіб навіть простіший: так само потрібно підключити телефон до ПК (інакше, куди ви збираєтеся встановлювати ігри?). Відкрийте провідник Windows, двічі клацніть на файл із розширенням JAR, SIS, SISX, N-GAGE або WGZ, який необхідно встановити в телефон. Підтвердіть встановлення на екрані комп'ютера й завершіть її. Якщо розмір файлу занадто великий для підключеного телефону або якщо для файлу недостатньо місця, встановлення буде скасовано. Деякі моделі не підтримують функції виведення листингу, установки або видалення додатків за допомогою програми Nokia Application Installer. У такому випадку для доступу до додатків потрібно використати менеджер додатків у телефоні.

Висновок

Перейшовши від «інструкційного» оповідання, передам свої враження від роботи з програмою. А вони, без будь-яких застережень, найбільш позитивні. Nokia PC Suite (тестувалася версія 7.0.8.2) має весь необхідний набір інструментів для повноцінної роботи й розкриття всіх можливостей внутрішньої частини вашого телефону. До того ж, програма зроблена красиво і, разом з тим, інтуїтивно зрозуміло. Вражає поєднання практичності й зовні приємного інтерфейсу. Відсутність конкурентів у цьому випадку ніяк не впливає — програма безкоштовна, функціональна й стабільна.

Джерело: Мабіла
Автор: Євгеній Коломієць
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100