Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Понеділок, 25 жовтня 2021 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Статті / Техноманія / Мобільні Інтернет-модеми — просто, але повільно

Новини


Статті


Програмне забезпечення
Дослідження
Техноманія
Цифрові фото-відеокамери
Аналітика
Репортажі
VIP-інтерв'ю
Колонка редактора

Огляди


Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Грудень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Мобільні Інтернет-модеми — просто, але повільно

Этот материал на русском языке
Коментарі 23.12.2008

У цій статті ми розповімо Вам про деякі цікаві Інтернет-пропозиції від наших операторів мобільного зв'язку. Зокрема про мобільні модеми й Інтернет-пакети.

Масове поширення мобільних Інтернет-модемів розпочалося відносно недавно. Причина тому високі ціни на трафік і низька пропускна здатність GSM-операторів. Зараз ціни знизилися до більш-менш прийнятного рівня, та і якість мереж покращилося, а тому модеми починають ставати популярними. А якщо врахувати ще й поширення ноутбуків й їхніх молодших побратимів — нетбуків, то й зовсім Інтернет-модемам можна пророкувати успіх і широку популярність.

Зараз на GSM-ринку два оператори пропонують пакети all-inclusive і ще один — гарні пакетні пропозиції. Ми не будемо розповідати Вам про всі пропозиції, перераховувати безліч тарифів і відволікатися на інші неважливі речі. У цьому матеріалі ми розглянемо й порівняємо найцікавіші пропозиції від трьох операторів («Київстар», «МТС-Україна» й life:)

Мобільні модеми

Зараз ми розглянемо мобільні USB-модеми, які нам пропонують оператори «Київстар» і «МТС-Україна». Різні специфічні формати GSM й CDMA-модемів ми спеціально упустили, щоб не перевантажувати читача непотрібною інформацією, бажаючі самі зможуть її знайти на офіційних сайтах операторів.

«Київстар»

І так, «Київстар» буквально днями запустив свою пакетну пропозицію, і потрібно визнати, вона досить цікава, ще більш цікавою є вартість модемів. За модель для мереж другого покоління (GPRS/EDGE) просять всього 349 гривень, а для мереж 3G (UMTS/HSDPA) — 549 грн.

Як думаєте, це дешево? Так, більш ніж. Оскільки в роздробі подібні модеми коштують 600-700 гривень, а то й більше. Але низька ціна зумовлена прив'язкою устаткування до мережі оператора, іншими словами — Ви не зможете використовувати ці модеми з SIM-картами інших операторів.


Виводячи на ринок цю пропозицію, оператор по максимуму врахував побажання простих користувачів. Приміром, навіть якщо у вас ноутбук без CD-приводу, то Вам не доведеться мучитися з перенесенням драйверів на інший носій, оскільки драйвера вже є на самому модемі, і під час підключення його до комп'ютера вони встановлюються автоматично. Крім самого модему в коробці Ви знайдете SIM-карту з десятьма мегабайтами бонусного трафіку, традиційні інструкцію, гарантійний талон і диск із ПЗ.

Ще одним важливим фактом є відмінно реалізована софтверна частина. Інакше кажучи, програмна оболонка має продуманий інтерфейс і дозволяє вести обмін SMS-повідомленнями й одержати доступ до телефонної книги на SIM-карті.

Незважаючи на порівняно низьку швидкість доступу в мережу Інтернет, мобільні GSM-модеми здатні забезпечити доступ до мережі практично на всій території України, на відміну від безлічі нинішніх 3G-пропозицій, які працюють лише у великих містах.

«МТС-Україна»

У цього оператора тільки один USB-модем, і призначений він для роботи в мережах другого покоління (GPRS/EDGE). Його вартість, м'яко кажучи «дивує», оскільки за 799 гривень, а саме стільки «просять» за цей модем, можна купити повноцінний телефон, і підключати його до комп'ютера як модем. Але відкинемо людську жадібність, і будемо вважати, що висока ціна — це плата за зручність, оскільки не потрібні з’єднувальні дроти, постійні підзарядки акумулятора й т.д., просто вставив у комп'ютер — і працюєш. Ще одним важливим фактом, є те, що модем буде працювати з карткою будь-якого GSM-оператора.


Так само як і модеми від «Київстару», ця пропозиція автоматично встановлює необхідний софт при підключенні модему до комп'ютера. При покупці модему, як бонус надається стартовий пакет з п'ятьма гривнями на рахунку.

Найчастіше й логічне запитання користувачів про те, чому було не ввести Інтернет-пакети ще раніше, коли доступ до Інтернету, особливо в глибинці, був справжньою проблемою? Відповідь досить проста — мобільні оператори надають Інтернет-доступ через ті ж канали зв'язку, через які йде голосовий трафік, а отже, при перевантаженнях могли бути проблеми, як зі швидкістю доступу, так і з дозвоном. Зараз же оператори неначебто поліпшили пропускні здатності мереж, а тому проблем не повинно виникати ні з першим, ні із другим.

Інтернет-пакети

Якщо модеми — це лише «залізо» для доступу до мережі, і замість них можна скористатися звичайним мобільним телефоном із вбудованим модемом, то от Інтернет-тарифи — це найважливіший фактор під час вибору операторських пропозицій.

«Київстар»

Цей оператор пропонує своїм абонентам два способи скоротити витрати на Інтернет.
Спосіб перший – пропозиція «Мобільний Інтернет XL». Вона є доступом до мережі зі щоденною абонплатою розміром 5 гривень, при цьому вартість кожного завантаженого мегабайта становить всього 5 копійок. Але ця пропозиція тимчасова, і скористатися нею можна лише до 31 січня 2009 року.
Другий — на вибір споживача «Київстар» представив три пакети послуг:

Назва пакета

Щомісячний обсяг пакета

Щомісячна абонентська плата, грн

Вартість 1 Мб даних понад пакет, грн.

Замовлення

Інтернет 20

20 Mb

20,00

Відповідно до умов тарифного плану

*121*20#

Інтернет 100

100 Mb

50,00

*121*100#

Інтернет 1000

1000 Mb

99,00

0,30*

*121*1000#

Якщо перший пакет не особливо цікавий, то другий і третій, швидше за все, знайдуть свого покупця. За словами Віталія Ворожбита — директора з керування й розвитку продуктів компанії «Київстар», цією пропозицією скористаються кілька сотень тисяч абонентів, що збільшить число активних користувачів Інтернету серед абонентів оператора.

До речі: на сьогодні найбільшим Інтернет-провайдером в Україні є компанія «Київстар». Число активних Інтернет-користувачів цього оператора перевищує мільйон.

«МТС-Україна»

У цього оператора також дві тарифні пропозиції для Інтернет-доступу. Перша один в один повторює «Мобільний Інтернет XL» від «Київстару», де користувачеві пропонують низьку вартість мегабайта даних за щоденну абонентську плату. А друге є чимось на зразок безлімітної пропозиції за 100 гривень на місяць.

Гіпер.NET

Ціна за 1 Mb, грн.

0,05

Плата за доступ, грн.

5,00 грн. за добу*

Мінімальний залишок на рахунку, грн.

5,25
ГіперАктив

Ціна за 1 Mb, грн.

0,01

Плата за доступ, грн.

100,00**

Мінімальний залишок на рахунку, грн.

107,00

* Нараховується залежно від часу доби початку користування послугою.
** Нараховується незалежно від календарного місяця, з якого почалося користування послугою. Наприклад, якщо Ви вперше скористалися послугою 5-го числа місяця, з Вашого рахунку буде знято 100,00 грн., а необмежений доступ до Інтернету буде надано до останнього дня поточного місяця.

Life:)

Схоже, що свої Інтернет-пакети «Київстар» «позичив» в оператора life:), оскільки загальна подібність просто приголомшлива. От тільки оператор зі смайликом пропонує більше трафіку за меншу вартість.

Щомісячний об’єм пакету

Щомісячна абонентська плата, грн

Замовлення

100 Mb

25,00

*101*100#

350 Mb

50,00

*101*350#

1000 Mb

75,00

*101*1000#

Здійснити замовлення можна лише до кінця 2008 року, хто встигне — може активувати собі який-небудь пакет на постійній основі. З наступного року підключення цих пакетів припиняється. Хоча, швидше за все, замість цих пакетів, буде запропоновано щось інше.

Підводимо підсумки

Так що ж ми маємо в остаточному підсумку? А маємо ми наступне:

  • Київстар пропонує на вибір два відмінних модеми за привабливою вартістю й на додачу до одного з них три набори Інтернет-пакетів. При підключенні до максимального пакета й придбання модему за 349 гривень, перший місяць роботи обійдеться в 450 гривень (трохи більше, з огляду на ще 7,5% до ПФ), потім за плату в 99 гривень (+ 7,5% до ПФ) Ви зможете отримувати до гігабайта трафіку.
  • «МТС-Україна» готова запропонувати USB-модем за 799 гривень й «безлімітний» трафік за 100 гривень на місяць (+ ПФ).
  • На жаль, в life:) поки немає компактних USB-модемів, але є інші пристрої, які цілком можуть задовольнити попит. Зате Інтернет-пропозиції від цього оператора найбільш доступні і привабливі (про швидкості доступу ми коректно змовчимо, оскільки й так всі знають, що швидкість доступу до Інтернету  в цього оператора одна з найнижчих на ринку).

От загалом і все, що ми хотіли вам розповісти на сьогодні про можливості  мобільного Інтернету при використанні USB-модемів. Можливо, хтось нам дорікне тим, що ми не порівняли швидкості доступу до Інтернету через мобільні мережі операторів. Але ми навмисне не стали влаштовувати порівняльні тести. Чому? Читаємо тут.

Джерело: Мабіла
Автор: Сергей Колосков
Коментарі
Irop 23.12.2008 11:44

Шановний Главред або Серж Колосков!

А чому не було на огляді модема від лайфа?
Наприклад цього:http://life.com.ua/index.php?area=businesslife&lng=uk&page=4-21


Glavred 23.12.2008 12:05

Потому что лайф его предлагает лишь "бизнесс" абонентам, а мы рассмотрели в статье лишь "народные" продукты, доступные всем.


Паук 23.12.2008 20:15

А что, одним только GSM Украина живет? Почему нет MTS Connect CDMA450 (подключение к которому производится только с покупкой их модема)? Почему нет CDMA-операторов (те же PeopleNet, Intertelecom) - которые так же при подключении предлагают модемы? Почему ничего не сказано об Utel - который будет работать не только в своей сети (а это все областные центры + крупные города), а и везде, где есть покрытие Beeline? Почему ничего не сказано о свободной продаже модемов (gsm/edge, hspda/umts/edge/gsm? cdma800)? Почему не было ни одного упоминания об MF620, который life;) предлагал весной-летом по очень интересной цене и с 12 гигабайтами траффика в нагрузку?
О куче ляпов (типа "Первое один в один повторяет «Мобильный интернет XL» от «Киевстара»", "* Насчитывается в зависимости от времени суток начала пользования услугой." а так же о _сказке_ за "улучшение пропускных способностей сетей" я уже молчу. Ну а безапеляционное "скорость доступа к Интернету у этого оператора одна из самых низких на рынке" - вообще смех. Вот так и рождается неверное представление о вещах, потому как "авторитетное издание так заявляет".


smileme 24.12.2008 04:21

аФФтору - незачЁт!!!

1. Скорость у лайфа не хужу чем у МТС, а если сравнивать с КС, то и лучше.

2. Модем от лайф не только для бизнесс абонентов
Купуйте Мобільний USB-модем, отримуйте 1Гбайт* щомісяця протягом року! (http://www.life.com.ua/index.php?area=mylife&lng=uk&page=3-79)

3. Не ГиперНет МТС один в один повторяет Интернет ХЛ, а наоборот


Glavred 24.12.2008 11:52

Ув. тов. Паук еще раз внимательно перечитываем, и находим такое предложение "Различные специфичные форматы GSM и CDMA-модемов мы специально упустили, дабы не перегружать читателя ненужной информацией, желающие сами смогут ее найти на официальных сайтах операторов."
Еще вопросы будут?
По поводу скорости сети life:) - сами все прекрасно знаете, и не нужно рассказывать...


Паук 24.12.2008 12:11

Вопросы? Конечно будут. При чем здесь спецификации? Я говорю о том, что статья однобокая. А как известно, "полуправда еще хуже, чем ложь".

"По поводу скорости сети life:) - сами все прекрасно знаете, и не нужно рассказывать..." Да, знаю - что в г. Полтава (и его окресностях - где есть edge) скорость 20-25 килоБайт/сек. И подобная ситуация в средних и небольших городах. То, что в крупных городах со скоростью у лайфа туго - известно, но это "исключение", которое только подтверждает правило.


Glavred 24.12.2008 12:44

Ув. Паук, если Вы выйдете на улицу и сделаете небольшой опрос, то окажется что многие не знают даже что такое слово "спецификация", не говоря уже о таких вещах как мобильный Интернет, разъем PCMCIA и что меряют в килобайтах.
Именно поэтому в своих статьях мы уходим от зауми, а объясняем все простым и понятным народу языком, не перегружая его аббревиатурами, терминами и прочей не нужной ему информацией.
Знающие люди выберут себе модем и без этой статьи, а для всех остальных мы рассказываем о возможности такого подключения, сколько это стоит и что он получит за потреченные деньги.
А по поводу высокой скорости лайфа в Полтаве - то это скорее исключение из правил, потому как даже в маленьких городках высокая скорость только утром и ночью


OneO 24.12.2008 15:13

Ув. Glavred! Я статью еще не читал, но ваше высказывание по поводу "знающие люди выберут себе модем и без этой статьи, а для всех остальных..." Это мы-то сдесь все остальные?! Будте осторожны в выражениях! А с господином Пауком я полностью согласен, ведь тема называется "Мобильные Интернет-модемы — просто, но медленно". Значит тема раскрыта не полность или вообще не раскрыта. А статью обязательно прочту и внесу еще часть критики


Glavred 24.12.2008 15:32

Ув. OneO, Вы еще даже статью не прочитали, а готовитесь ее критиковать :). Вам самому не кажется это смешным?


volodymyrdmytryk 07.01.2009 10:46

Я хател бы купить жене модем,что бы говорить по Skype и иногда перекинуть фото.Что вы мне посоветуете.


Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100