Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Субота, 4 лютого 2023 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Статті / Техноманія / GPS-навігація в Symbian-смарфтонах. Частина 2 «Безкоштовні програми для GPS-навігації»

Новини


Статті


Програмне забезпечення
Дослідження
Техноманія
Цифрові фото-відеокамери
Аналітика
Репортажі
VIP-інтерв'ю
Колонка редактора

Огляди


Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Квітень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

GPS-навігація в Symbian-смарфтонах. Частина 2 «Безкоштовні програми для GPS-навігації»

Этот материал на русском языке
Коментарі 22.04.2008

Сьогодні ми розповімо вам про популярні безкоштовні додатки для GPS-навігації в смартфонах під керуванням ОС Symbian. Такі як Google Maps, «Яндекс.Карти» й Nokia Maps. До речі, якщо ви не читали першої частини матеріалу, то рекомендуємо спочатку ознайомитися з ним.

Порівнювати ці три програми було б безглуздо, адже кожна з них має свої переваги й недоліки, тому найкраще, використовувати їх як доповнення одне для одного. Тому в цьому матеріалі ми розглянемо можливості й переваги кожної з них.

«Яндекс.Карти»

Мобільні «Яндекс.Карти» — це один із сервісів російського порталу, додаток є зменшеною версією онлайнових карт, і доступний для безкоштовного завантажування на всі основні типи мобільних пристроїв. Додаток можна встановити на всі мобільні телефони з підтримкою Java, а також на смартфони й комунікатори під керуванням наступних операційних систем: Symbian (всі пристрої Series 60), Symbian UIQ й Windows Mobile.

На сьогодні у додатку мобільні «Яндекс.Карти» доступні карти 15 міст: Москви, Санкт-Петербурга, Києва, Єкатеринбурга, Краснодара, Нижнього Новгорода, Новосибірська, Одеси, Орла, Ростова, Рязані, Самари, Тули, Уфи, Челябінська, а також Татарстану й Криму.

Зараз Україна дуже слабко представлена на мобільних картах, але будемо сподіватися, що вже в найближчому майбутньому будуть доступні додатки з картами інших великих міст.

Найбільші можливості й привілеї мають жителі Москви, їм доступні як схематична версія карти, так і знімки із супутника. Інші міста задовольняються тільки схематичною версією з можливістю пошуку за назвою вулиці, номеру будинку й інших об'єктів.

Якщо активувати в меню опцію «показувати пробки», то можна спостерігати за тим, що діється на дорогах вашого міста. Бажаючі можуть самостійно повідомляти про пробки, тим самим, допомагаючи іншим. Для цього є спеціальний пункт у меню програми. А власники пристроїв з GPS-приймачем взагалі можуть увімкнути автоматичне повідомлення про пробки.

Але давайте все-таки повернемося до GPS-навігації, і поговоримо про можливості «Яндекс.Карт» для супутникової навігації.

Отже, що можуть запропонувати ці карти, якщо у вас у руках пристрій із вбудованим GPS-приймачем?

А можливості програми наступні:

 • Визначення свого місця розташування з відображенням його на карті
 • Визначення напрямку руху
 • Постійно оновлювана інформація про стан на дорогах
 • Можливість встановлювати пункти призначення (маяки)
 • Запис маршрутів проходження
 • Можливість роботи в offline-режимі

До речі, на рахунок останнього пункту варто обмовитися, оскільки на сьогодні абсолютний offline-режим можливий тільки з картою Москви, яку можна завантажити в пристрій. В інших випадках, не маючи доступу до Інтернету, ви зможете переглядати тільки ті ділянки карт, які ви раніше вже завантажили на телефон. Тому не рекомендуємо підчищати кеш, так карти будуть працювати набагато швидше, витрачаючи при цьому меншу кількість трафіку.

Що стосується витрати трафіку, то він порівняно малий, за п'ятихвилинний сеанс активного користування картою завантажиться приблизно 1-2 МБ даних (при увімкненій інформації про пробки). За цей час можна детально розглянути невеликий район міста, або ж знайти кілька потрібних адрес.

Точність визначення координат прямо залежить від можливостей вашого пристрою. Інтерфейс програми простий і зрозумілий, немає особливої потреби розповідати про всі пункти меню, оскільки з ним розбереться навіть школяр.

Плюси

 • Безкоштовність
 • Підтримка великої кількості пристроїв
 • Простота й зручність у використанні
 • Детальність карт, аж до номерів будинків
 • Автооновлення програми

Мінуси

 • Мало карт українських міст
 • Відсутність супутникових зображень Києва
 • Немає можливості прокладки маршрутів (тільки запис)
 • Немає можливості завантаження повних offline-карт

Вердикт

Відмінні карти для пішохідної навігації, нажаль, поки ще непридатні для повноцінного автомобільного орієнтування. Велика кількість можливостей доступна тільки для окремих карт. Зараз сервіс тільки набирає оберти, напевно, через півроку-рік він зможе конкурувати з безліччю платних версій карт для супутникової навігації, а поки у вас є можливість на власному прикладі спостерігати еволюцію «Яндекс.Карт».

Завантажити мобільні «Яндекс.Карти»

Google Maps

Додаток Google Maps є повним аналогом «Яндекс.Карт», хоча правильніше буде сказати навпаки, оскільки це «Яндекс.Карти» є аналогом «Гуглівского» сервісу. Але це нюанси, які для рядового користувача суті не змінюють, оскільки можливості програм досить схожі. Якісно відрізняє Google від «Яндексу», те, що доступні супутникові зображення всієї планети. У населених місцях деталізації досить для того, щоб знайти й розглянути свій будинок, в інших — щоб зорієнтуватися на місцевості.

Крім гібридного режиму, коли на супутникових знімках нанесені дорогі, доступний вид карти. Зараз на карті нанесені точні дані більше 20 країн, зрозуміло, це Америка й країни західної Європи. Поступово їх кількість число збільшується, порівняно недавно з'явилися позначення основних українських автомагістралей. Незабаром варто очікувати нанесення точних і детальних карт великих міст нашої країни, а поки що залишається задовольнятися супутниковими зображеннями.

Але все-таки основна й у своєму роді революційна фішка Google Maps — це функція «Моє місце розташування».

«Моє місце розташування»

Революційність функції «Моє місце розташування» полягає в можливості визначати ваше місцезнаходження на карті, навіть якщо телефон не підтримує функцію GPS.

Принцип роботи:

Сама суть побудови мобільних мереж ґрунтується на спеціальних передавачах, які називаються базовими станціями. Базові станції встановлені практично по всій країні. Кожна із цих БС має свою ділянку покриття. Google одержує геоінформацію й зв'язує інформацію з базовою станцією певного місця. На основі отриманої інформації Google застосовує різні алгоритми для визначення вашого приблизного місця розташування щодо найближчих стосовно вас баз. Точність визначення може бути різною. У м.Києві, максимальна точність склала 200 м., за містом 3000 або 5000 м.

На сьогодні функція «Моє місце розташування» доступна для наступних пристроїв:

Для того щоб перевірити чи підтримує ваш телефон функцію "Моє місце розташування" виберіть у встановленій програмі Google Maps меню «Довідка»⇒«Загальні відомості» Якщо у вікні відображається «myl: N/A» — пристрій не підтримується.

Ті, кому точності функції «Моє місце розташування» буде не досить, можуть скористатися послугами GPS-навігації. Благо програма відмінно працює з вбудованими й зовнішніми GPS-приймачами. Можливості програми для супутникової навігації досить великі, зокрема:

 • Визначення свого місця розташування з відображенням його на карті
 • Є можливість включати й відключати інформацію про пробки
 • Прокладання маршрутів проходження
 • Можливість роботи карти у двох режимах (карта й гібридний режим)
 • Пошук різних об'єктів (кафе, кінотеатри, магазини...)

Що стосується витрати трафіку, то він досить економний. Особливо в режимі карти. Витрата трафіку співставна з «Яндекс.Картами», тобто за 5 хвилин активного серфінгу, витратилося близько 1,5-2,5 МБ даних.

Плюси

 • Безкоштовність
 • Підтримка великої кількості пристроїв
 • Простота й зручність у використанні
 • Можливість роботи в гібридному режимі

Мінуси

 • Не підтримується offline-режим
 • Практично немає даних про Україну

Вердикт

Можливості й охоплення в Google Maps куди більші, ніж в «Яндекс.Карт», але практично повна відсутність інформації про Україну не дозволяє використовувати цей додаток навіть для пішохідної навігації. Незабаром повинні з'явитися детальні карти великих міст України, тоді й можна буде говорити про Google Maps, як про додаток для GPS-навігації, а поки що ця програма в очах українців сприймається як просто разова розвага, що дає можливість розглянути супутникове зображення потрібного об'єкта.

Завантажити Google Maps можна на мобільний пристрій, зайшовши на сторінку www.google.com/gmm

Nokia Maps

Із трьох додатків, що розглядаються, Nokia Maps має найширші можливості, і найвужче коло підтримуваних моделей.

Смартфони, на які можна встановити Nokia Maps:

Nokia N95 8GB (вбудований GPS)
Nokia N95 (вбудований GPS)
Nokia N93i
Nokia N82 (вбудований GPS)
Nokia N81 8GB
Nokia N81
Nokia N80
Nokia N77
Nokia N76
Nokia N73
Nokia N72
Nokia N70
Nokia E90 Communicator (вбудований GPS)
Nokia E70
Nokia E65
Nokia E61i
Nokia E61
Nokia E60
Nokia E51
Nokia E50
Nokia 6290
Nokia 6120 classic
Nokia 6110 Navigator (вбудований GPS)
Nokia 5700 XpressMusic

Незабаром список моделей із вбудованим навігатором поповниться новинками: Nokia N96, Nokia N78 й Nokia 6210 Navigator.

Нажаль, Nokia Maps можливо встановити тільки на смартфони Nokia. На пристрої Series 60 інших виробників вони просто не інсталюються.

Що стосується функцій і налаштувань програми, то вони досить широкі, можливості програми, у більшості випадків, перевищують можливості стандартних автомобільних навігаторів.

Можливості Nokia Maps:

 • Пошук
 • Планування маршруту
 • Путівник визначними пам'ятками
 • Визначення свого місця розташування з відображенням його на карті
 • Визначення напрямку руху
 • Можливість роботи в offline-режимі
 • Є можливість одержувати інформацію про пробки
 • Можливість роботи карти у двох режимах (карта й гібридний режим)
 • Пошук різних об'єктів (кафе, кінотеатри, магазини...)
 • Робота в 2D/3D-режимах
 • Можливість змінювати кольори карти

Добре реалізований offline-режим, у користувача є можливість завантажити в телефон необхідні карти, і не витрачати гроші й час на завантаження шматків зображень із Інтернету. На сьогодні на офіційному сайті виробника можна завантажити карти 150 країн, дізнатися детальніше.

Взагалі в Nokia Maps відмінно пропрацьований інтерфейс програми, при увімкненні відображається 3D-модель Землі, обертаючи й наближаючи яку можна переміщатися в будь-яке місце земної кулі. Деталізація карт пропрацьована аж до номерів будинків, однак, не для України. Навіть столиця нашої держави, Київ, представлена дуже скупо. Нанесені тільки вулиці, та й ті ще в чорновому варіанті.

До безкоштовної версії карт, виробник пропонує докупити ще додаткові платні модулі. Зокрема, функцію голосових підказок, детальні карти з інформацією про туристичні місця та інше. Список модулів і їх ціну можна довідатися тут (англійською)

Плюси

 • Широкі можливості програми
 • Можливість роботи в гібридному режимі
 • Підтримка offline-режиму
 • Можливість прокладання маршрутів

Мінуси

 • Мало даних про Україну
 • Мала кількість підтримуваних моделей

Вердикт:

Nokia Maps — відмінні карти супутникової навігації, для власників смартфонів Nokia. Програма має повний перелік необхідних функцій і можливостей, а головне — безкоштовна. Як і в попередніх варіантах, даних про Україну занадто мало. І знов-таки потрібен час, поки вони там з'являться. Незабаром відбудеться офіційний запуск оновленої версії карт Nokia Maps 2.0, можливо, на нових картах інформації про Україну буде більше.


Завантажити Nokia Maps

Підводячи підсумок, варто сказати, що на сьогодні в Україні немає безкоштовних карт навігації, які могли б забезпечити повний спектр GPS-послуг, та й платні карти особливо не вражають. Але робота над цим ведеться, і сподіваємося, що вже до кінця цього року нашим споживачам буде представлено якісний софт, здатний задовольнити хоча б мінімальні потреби.

Коментарі фахівців

Євгеній Барилюк — редактор журналу «hi-Tech панорама»

 Як ми бачимо, GPS стрімко повторює долю більшості нових продуктів, випущених на ринок: спочатку вони доступні лише в топових моделях, а потім спускаються з небес до більшості користувачів.

От і зараз GPS уже можна зустріти хоч і не в бюджетних рішеннях, але й у далеко не топових. Поки що він підкорює середній ціновий діапазон. У зв'язку із цим, звичайно, розвивається й сама система.

За оцінками аналітиків компанії Strategy Analytics, до 2010 року приблизно чверть пристроїв з GPS на борту припадатиме на смартфони.

От що, на мою думку, може трапитися в майбутньому:

 • Підвищиться інтерактивність систем навігації. Вони будуть брати дані про місцевості зі спец. серверів, на які інформація буде потрапляти за допомогою додавання користувачами, які раніше вже були в цьому місці. Таким чином, тепер програми навігації будуть не просто стежити за пробками, але й, наприклад, подавати коментарі про ситуації на дорозі й т.д.
 • Батьки одержать засіб контролю за своїми дітьми. Досить буде увімкнути навігатор, і вони довідаються, де перебуває їхнє дитя. Загалом, гарна фішка.
 • Еволюція навігаційного софта для автомобілів дозволить прокладати маршрут із врахуванням побажань користувача (подібне вже й зараз реалізовано, але рідко). Але при цьому інформація буде максимально оперативною, тому що навігатор буде одержувати її за допомогою Інтернету.

Гіпотетичний розвиток:

 • З'являться зовнішні недорогі приймачі, а пристрої (ноутбуки, КПК, та й взагалі все, що завгодно) будуть підключатися до них за допомогою стандартизованого порту. Таким чином, підключивши приймач до ноутбука можна буде відстежити його переміщення. Можливо, приймачі зменшаться настільки, що їх можна буде просто клеїти як наклейки на все, на що забажаєш.
 • У зв'язку з еволюцією дисплеїв, машини будуть вказувати шлях безпосередньо на лобовому склі.
 • Можливо, з'являться телешоу з використанням GPS (перше, що приходить на думку — це геокешинг).
 • Прискорення появи автопілоту в автомобілів (при достатній точності позиціювання GPS і швидкодії).
 • Комп'ютер буде просто одержувати дані про своє місце перебування й порівнюватиме їх із припустимими параметрами дорожніх карт. Таким чином, вже не потрібен потужній штучний інтелект для повного відстеження положення автомобіля. Досить, щоб бортовий комп'ютер просто відслідковував дотримання безпечних дистанцій й об'їзд великих перешкод (це вони можуть вже й сьогодні).

Нільс Меллер Нільсен — генеральний менеджер Nokia в Україні й Молдові.

nilsen.jpgУкраїнський ринок мобільних терміналів із вбудованим GPS-навігатором динамічно розвивається. Безумовно, пристроїв, які використовують функціонала GPS, комунікатори, смартфони або автомобільні навігатори, буде ставати більше.

Це цікавий, популярний і перспективний сервіс. Торік ринок GPS можна було охарактеризувати як ранній, незрілий, в основному представлений спеціалізованими моноцільовими пристроями. Зараз іде розвиток ринку. Можна назвати це перехідним періодом. Однак, до масового поширення ще далеко. Найбільш гострими стримуючими факторами для розвитку навігаційних сервісів залишаються наявність актуальних карт і високе енергоспоживання самого GPS-чіпа. Проте, ми прогнозуємо бурхливий розвиток послуг позиціювання й навігації. Це один зі стратегічно важливих напрямків для Nokia, і ми робимо в нього серйозні інвестиції — наприклад, торік Nokia придбала провідного розробника карт Navteq. Ми плануємо використовувати наробітки компанії Navteq у цифровій картографії в ряді пристроїв (у першу чергу, Nseries), і кількість апаратів з підтримкою навігації в портфелі Nokia буде тільки зростати. Вже зараз вона присутня в моделях високого й середньо-високого цінового сегменту, таких як Nokia N95, Nokia E90, Nokia N82, Nokia 6110 Navigator, а також у недавно анонсованих моделях Nokia N96, Nokia N78, Nokia 6220 й Nokia 6210 Navigator.

Також, подальший розвиток цього сегменту буде відбуватися в напрямку вдосконалювання існуючих продуктів (наприклад, швидкість позиціювання, уточнення картографічної інформації й ін.), але, головне — в напрямку розвитку додаткових (у тому числі й платних) сервісів, таких як навігація (прокладання маршруту з пункту А до пункту Б) зі звуковим супроводом рідною мовою, пішохідна навігація, контекстна навігація тощо.

Джерело: Мабіла
Автор: Сергей Колосков
Коментарі
Sania_from_Sumy 04.06.2008 18:16

прикольно


Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100