Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Вівторок, 4 жовтня 2022 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Статті / Програмне забезпечення / Android / Попередній порівняльний тест T-Mobile G1 й Apple iPhone: «Android vs OS X»

Новини


Статті


Програмне забезпечення
Windows Mobile & Phone
Symbian OS
Java
Android
Дослідження
Техноманія
Цифрові фото-відеокамери
Аналітика
Репортажі
VIP-інтерв'ю
Колонка редактора

Огляди


Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Жовтень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Попередній порівняльний тест T-Mobile G1 й Apple iPhone: «Android vs OS X»

Этот материал на русском языке
Коментарі 21.10.2008

Вже протягом кількох місяців на ринку мобільних телефонів присутній смартфон Apple iPhone. Зараз у нього немає прямого конкурента, але, ситуація зміниться після появи на ринку комунікатора G1, який буде пропонувати своїм клієнтам американський оператор T-Mobile.

Комунікатор G1 є «розумним» сенсорним конкурентом iPhone, орієнтованим на роботу з електронною поштою, веб-серфінг і завантаження програм і т.д., але також він має QWERTY-клавіатуру для більш зручної роботи з текстом. Тестування комунікатора G1 проводилося в різних містах, умовах, режимах, й апарат показав себе гідним суперником смартфону iPhone. Обидва пристрої підтримують роботу в мережах третього покоління й оснащені модулями Wi-Fi. Вони обидва мають сучасні користувальницькі інтерфейси й непогані веб-браузери, обидва дозволяють легко завантажувати і встановлювати додатки від сторонніх розробників. Але також обидва цих апарата мають свої сильні й слабкі сторони, і, швидше за все, сподобаються різним категоріям користувачів мобільних пристроїв.

Ось так виглядає перший, реальний конкурент iPhone

Якщо вас задовольняє функціональність iPhone, але не подобається відсутність у ньому фізичної клавіатури, то комунікатор G1 може стати вашим вибором. Але варто відзначити, що в нього є деякі мінуси. QWERTY-клавіатура в G1 занадто пласка й при яскравому освітленні межі кнопок практично не помітні, так що спочатку в них важко потрапляти точно, але після кількох днів роботи із пристроєм з'являється необхідна вправність. Як би там не було, але наявність фізичної клавіатури в G1 є перевагою перед iPhone. Варто додати, що в G1, подібно BlackBerry-пристроям, є трекбол, що полегшує процес навігації.

Дисплей, що зрушується, приховує повноцінну QWERTY-клавіатуру

До плюсів G1 можна віднести наявність змінної батареї й можливість використання карт пам'яті. G1 коштує дешевше, ніж iPhone: $179 проти $199, а також пропоновані для нього тарифні плани відрізняються нижчою ціною. Причому варто помітити, що в будь-якому тарифному плані для G1 оператор T-Mobile передбачив безкоштовне використання Wi-Fi хотспотів.

  

Зовнішній вигляд iPhone і G1

Комунікатор G1 має ретельно продуманий користувальницький інтерфейс, що дозволяє керувати пристроєм, не вдаючись до допомоги клавіатури, а також потужну операційну систему, яка називається Android і була розроблена компанією Google. ОС Android у майбутньому буде використовуватися й на інших телефонах, але, швидше за все, її зовнішній вигляд зазнає значних змін, тому що завдяки відкритому коду всі бажаючі зможуть модифікувати її на свій розсуд.

    

Скриншоти ОС Android

Користувальницький інтерфейс G1 дуже швидкий і плавний. Для одержання доступу до додатків вам необхідно підняти вгору панель, розташовану внизу екрана, а для доступу до повідомлень і текстових повідомлень необхідно просто опустити панель, розташовану вгорі дисплея. ОС Android передбачає більшу гнучкість в організації робочого стола, ніж це реалізовано в iPhone. Тут можна не тільки розміщувати ярлики додатків, але й індивідуальні контакти, музичні плейлисти, папки, веб-сторінки й інше. Досить здійснити трохи більш тривале, ніж зазвичай, натискання на дисплей і перед вами з'явиться список доступних для додавання елементів.

Вбудована в G1 камера має більшу роздільну здатність, ніж в iPhone, однак також нездатна знімати відео. У майбутньому розробники обіцяли додати можливість зйомки відео в G1.

Здійснювати дзвінки в комунікаторі G1 набагато простіше й зручніше, ніж в iPhone. Для цього досить почати набирати ім'я контакту на домашньому екрані, що рятує від необхідності заходити в адресну книгу. Наявність віртуальної клавіатури дозволяє не відкривати апарат тільки для того, щоб набрати номер. Також інтерфейс дозволяє миттєво переміситися на початок або кінець списку контактів.

Веб-браузер в G1 реалізований на тій же технології, що й в iPhone. Його працездатність перебуває на високому рівні й він здатний продемонструвати гарні результати в тестах. Ви можете переміщуватися сторінками за допомогою одного пальця. Існує два способи перегляду сторінок: переглядати сторінку цілком або тільки невелику її ділянку.

Комунікатор G1 є першим пристроєм, який працює під керуванням ОС Android. Він був створений завдяки співробітництву компаній Google і тайванської компанії HTC і має деякі ключові особливості, які компанія Apple не реалізувала в iPhone. Це й функція «копіювати/вставити», якої дуже не вистачає власникам iPhone, і можливість відправлення фотографій на інші телефони, не вдаючись до допомоги електронної пошти, а використовуючи стандартний сервіс ММS. На відміну від оператора AT&T, до якого перший iPhone прив'язаний намертво (якщо не чинити протизаконних дій), оператор T-Mobile дозволяє розблокувати G1 через 90 днів з моменту його покупки, і використовувати його з іншим оператором. Правда, доведеться ще заплатити солідну суму за розірвання контракту.

Вигляд тильного боку G1 у розкритому стані

За умови інтенсивного використання G1 його акумуляторну батарею доведеться заряджати щодня. Проте, вона може забезпечити трохи більшу тривалість роботи, ніж та, яку має iPhone, навіть після того як компанія Apple програмно поліпшила роботу з акумулятором. У режимі розмови комунікатор G1 забезпечує трохи менше заявлених п'яти годин роботи, демонструючи на 19 хвилин кращий результат, ніж iPhone.

В G1 присутні дві програми для роботи з електронною поштою: одна для сервісу Google Gmail, інша для всіх інших поштових сервісів. Додаток, призначений для обміну миттєвими повідомленнями, підтримує роботу з багатьма популярними сервісами. У наявності є додаток, за допомогою якого можна переглядати відеоролики з YouTube, а також додаток для роботи з Google Maps. Варто відзначити, що Google Maps в G1 підтримують функцію Street View, яка незабаром з'явиться й на iPhone. З її допомогою користувачі можуть переглянути фотографії певних місць на вулицях різних міст.

G1 дозволяє одержати доступ до он-лайн-магазину додатків, який називається Market. Він реалізований на високому рівні й дозволяє швидко завантажувати і встановлювати ігри й додатки на комунікатор. На відміну від Apple, компанія Google заявила, що не буде блокувати сторонні додатки.

Разом з тим комунікатор G1 має й недоліки. Зовнішній вигляд апарата має багато спільного із цеглою. Незважаючи на те, що він трохи менший, ніж iPhone, його вага більша майже на 20%, а товщина більша майже на 30%. Діагональ дисплея в G1 менша, ніж в iPhone, а також немає стандартного роз’єму для навушників. Об’єм вбудованої пам'яті в G1 значно менший, ніж об’єм вбудованої пам'яті в iPhone і для того щоб їх зрівняти, вам будуть потрібні значні фінансові витрати. В G1 також є обмеження на пам'ять для сторонніх додатків. Для них виділяється тільки 128 МБ пам'яті.

 

На фото ліворуч — організація меню G1, праворуч — iPhone

Для багатьох користувачів істотним недоліком може виявитися жорстка прив'язка G1 до деяких он-лайн-сервісів компанії Google. Незважаючи на те, що ви можете не користуватися електронною поштою компанії Google і її сервісом для обміну миттєвими повідомленнями, єдиний шлях синхронізувати календар і список контактів — використати он-лайн-календар Google і його сервіс контактів. Причому, ви не зможете взагалі використовувати комунікатор G1, не маючи Google-аккаунта. G1 не допускає можливості використання сервісу of Microsoft Exchange для синхронізації електронної пошти, контактів й елементів календаря.

У свою чергу, варто відзначити, що синхронізація з Gmail, а також з контактами Google і календарем, реалізована на високому рівні. Вона проводиться швидко й ніяких проблем у роботі з нею не виникає. Таким чином, комунікатор G1 може стати гарним вибором для тих користувачів, які використовують сервіси компанії Google, але не обрадує тих, хто використовує конкуруючі сервіси, наприклад, такі як Yahoo або Microsoft. Цілком можливо, що майбутні пристрої, які працюють під керуванням ОС Android не будуть мати такої жорсткої прив'язки до сервісів компанії Google, але в будь-якому разі G1 її має.

Комунікатор G1 не підтримує можливості синхронізації безпосередньо з персональним комп'ютером, на якому встановлено ОС Microsoft Windows або з Mac. Також немає додатка для ПК, за допомогою якого можна було б синхронізувати комунікатор G1 із ПК, а також зберегти налаштування й дані із пристрою на ПК. Компанія Google обіцяє в майбутньому додати можливість резервного копіювання.

Незважаючи на те, що деякі елементи користувальницького інтерфейсу реалізовані в комунікаторі G1 краще, ніж в iPhone, загалом він поступається продукту компанії Apple. Йому не вистачає multitouch-функцій, які значною мірою підвищують зручність роботи із пристроєм. Також немає автоматичної зміни орієнтації положення зображення на дисплеї, при зміні положення пристрою в просторі.

Крім того, для доступу до багатьох елементів керування, які легкодоступні в iPhone, в G1 потрібно натиснути кнопку «Menu» або створити комбінацію з «гарячих» клавіш. Як приклад можна навести зупинку завантаження веб-сторінки або переміщення на наступну веб-сторінку. Також в G1 немає можливості скористатися віртуальною клавіатурою для таких завдань, як, наприклад, введення веб-адреси. У результаті вам доведеться постійно  використовувати фізичну QWERTY-клавіатуру й відкривати/закривати пристрій швидко набридне.

Мультимедійні можливості G1 значно слабкіші, ніж в iPhone. Його музичний плеєр цілком працездатний, але не такий гарний, як той, що застосовується в iPod або iPhone. Відеоплеєр G1 перебуває просто в зародковому стані. Зараз він може тільки програвати ролики із сайту YouTube, але в майбутньому розробники обіцяють поліпшити його функціональність.

При тестуванні швидкості завантаження веб-сторінок, iPhone показав себе трохи краще, ніж G1, демонструючи в середньому на 50-100 Кб/с більшу швидкість. Однак порівнювати ці показники не зовсім коректно, тому що мережа третього покоління оператора  AT&T набагато більш розвинена, ніж мережа оператора T-Mobile.

У цілому комунікатор G1 є непоганим пристроєм, особливо з врахуванням того, що це перший апарат, який працює під керуванням ОС Android.

Плюси
  • G1 швидко завантажується
  • Сенсорний дисплей апарата ємнісний і реагує навіть на дуже легкі дотики
  • Дуже швидкий користувальницький інтерфейс
  • Грамотний розподіл ресурсів апарата. Ніякий процес не може монополізувати використання процесора й призвести до зависання системи
  • Історія пошуку значною мірою прискорює процес пошуку файлів
  • Цікавою особливістю ОС Android є той факт, що під час установки будь-якого додатка ви самостійно вказуєте які модулі комунікатора (мережа, камера, GPS) він може використовувати.
Недоліки
  • Модуль Bluetooth не підтримує стереопрофіль A2DP, але в майбутніх прошиваннях буде виправлений
  • У процесі зарядки дуже сильно нагрівається нижня частина апарата
  • Відсутній файловий менеджер

Під час підготовки статті, були використані матеріали сайту The Wall Street Journal і зображення з офіційного сайту оператора T-Mobile

Джерело: Мабіла
Автор: Денис Болдирєв
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Читайте також:
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100