Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Субота, 21 квітня 2018 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Статті / Смартфон, комунікатор, мобільний телефон: як розрізнити й що вибрати для себе

Новини


Статті


Програмне забезпечення
Дослідження
Техноманія
Цифрові фото-відеокамери
Аналітика
Репортажі
VIP-інтерв'ю
Колонка редактора

Огляди


Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Березень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Смартфон, комунікатор, мобільний телефон: як розрізнити й що вибрати для себе

Этот материал на русском языке
Коментарі 13.03.2008

Чим відрізняється мобільний телефон від смартфона? Що таке «комунікатор»? Що значить «операційна система» у телефоні? — Ви цього не знаєте, але Вам це цікаво? Тоді ця стаття саме для Вас.

Як все починалося

За останні кілька років технічний прогрес розвинувся настільки, що ті функції, якими володіли настільні ПК, стали доступні на екранах кишенькових пристроїв. Часом, мобільний термінал оснащений такою кількістю функцій і можливостей, що його власникові позаздрять навіть власники деяких ноутбуків... Однак так було не завжди, зараз давайте згадаємо, як все починалося.

Спочатку мобільні телефони призначалися винятково для забезпечення рухливого зв'язку без дротів, про розширення їхніх можливостей почали говорити лише через кілька років з моменту появи перших, дійсно мобільних пристроїв (адже перші апарати для рухливого зв'язку встановлювалися в автомобілі й були занадто громіздкими й важкими).

Коли телефони зменшилися в розмірах і стали доступними для їхнього носіння в кишені або на поясі, тоді й користувачам стало мало того, що їхній пристрій, який на той час коштував тисячі доларів за одиницю, міг забезпечувати їх лише голосовим зв'язком. Поступово трубки почали отримувати дисплеї, які могли відображати номер абонента, що дзвонить, ємними записними книгами, для зберігання всіх потрібних номерів безпосередньо в самій мАбілі, ну а далі пішло-поїхало...

Кожний новий випущений апарат мав революційні на той момент особливості. В одному був будильник, у наступному вже була можливість провести дозвілля, граючи в примітивні ігри, а третій, так взагалі, міг відтворювати поліфонічні дзвінки. Так телефони поступово нарощували процесорні потужності, вбудована пам'ять обчислювалася в кілобайтах (величезні об’єми пам'яті для тих часів), їхні динаміки навчилися відтворювати поліфонічні мелодії, а екран майорів всіма кольорами веселки.

Згодом користувачам схотілося, щоб їхні термінали мали повноцінний органайзер, радували цікавими іграми, і ще мали інші цікаві розважальні фішки. Відбувалася так звана конвергенція, коли в одному пристрої поєднувалися функції кількох. Так телефони отримали Інтернет-браузери, мр3-плеєри, фото й відеокамери. Користувач сам зміг розширювати кількість вбудованих додатків за рахунок Java-апплетів.

Людські потреби збільшувалися паралельно з нарощенням потужностей виробників, так, можливості Java-машини виявилися недостатніми для гарної продуктивності, процесів і додатків. Тоді в світ прийшли смартфони.

Смартфони. Що це?

Смартфон (від англ., Smartphone — «розумний телефон») — це мобільний телефон, що працює на операційній системі відкритого типу.

Звичайно, такий опис досить складний для розуміння громадськістю, тому пояснюємо далі.

Операційна система відкритого типу — це ОС, у якій використовується відкритий код, завдяки чому будь-який бажаючий, може написати програму для неї. Звичайно, якщо він при цьому має навички програмування.

Приміром, звичайний мобільний телефон також працює на певній операційній системі, але вона закрита, і немає можливості вносити туди виправлення.

Тут можна посперечатися, адже всі добре пам'ятають телефони Siemens — вони працювали на ОС, доступ до якої був можливий завдяки нескладним програмкам, і мобільні ентузіасти могли повністю змінити її, додати щось або переробити. Але все-таки це саме програмне допрацювання, а не встановлення додатків, тому їх не можна назвати смартфонами.

Виходячи з вищесказаного, маємо, що смартфон — це мобільний телефон, у якому встановлена операційна система відкритого типу з можливістю встановлення додаткових програм.

Найпоширеніші ОС для смартфонів це: Symbian, Windows Mobile і Linux.

Популярні смартфони: Nokia E50, Nokia N95, Nokia N82, Sony Ericsson P1, Samsung i710 та ін.

Детальніше про можливості смартфонів можна прочитати в наших матеріалах:

Навіщо й кому потрібен смартфон

У першу чергу, смартфон використовується для розваг і мобільної роботи з офісними додатками. Так найбільшою популярністю смартфони користуються серед молоді, підлітки щосили слухають музику, грають, спілкуються в «асьці», хоча, найчастіше, смартфон потрібен їм для «понту». Офісні працівники також не проти виконати частину своєї роботи, перебуваючи в дорозі або будь-якому іншому місці не маючи доступу до повноцінного ПК або ноутбука.

Багатозадачність — основна фішка смартфона, користувач має можливість відкривати, і швидко перемикатися між кількома додатками, що працюють у фоновому режимі.

Виходить, смартфон необхідний тоді, коли користувач має потребу в одночасній роботі з декількома додатками.

Операційна система в пристрої

Як колись правильно було підмічено в анекдоті:
— Що таке «хард» і що таке «софт»?
— «Хард» — це те, що ти бачиш, коли пристрій вимкнений, а «софт» — коли увімкнений.

Так, от, операційна система — це і є той самий «софт», який ми бачимо, коли пристрій увімкнений. Якщо брати до уваги мобільні телефони, то ОС у них прийнято називати «прошивкою». Але потім поняття прошивки змішалося з визначенням патчів і програмних допрацювань. Так що зараз досить складно сказати однозначно.

Якщо говорити образно, то ОС — це місток між всією «залізною» начинкою й користувачем. Вона координує роботу всіх деталей і перетворює шматок пластику на працездатний механізм.

Для кращого сприйняття можна навести приклад ОС Windows (Linux, FreeBSD...) для настільних комп'ютерів. Адже без неї монітор, системний блок й органи керування перетворюються просто на нікому не потрібні коробки із дротами й мікросхемами.

Серед навколомобільних розмов часто вживаються слова типу — «перепрошивання». Цей термін означає заміну або модернізацію ОС пристрою. Останнім часом перепрошити мобільний телефон можна навіть «через повітря». Пристрій підключається по Інтернету до спеціального сервера й завантажує звідти необхідні оновлення, після цього відбувається перезавантаження й у вас у руках вже найсвіжіша версія ОС. Подібною функцією оснащуються майже всі останні моделі телефонів і смартфонів Nokia, Sony Ericsson й інших вендорів.

Навіщо телефон перепрошивати? — заміну програмного забезпечення роблять через те, що розробники допускають якісь помилки, і вони виправляються вже після виходу продукту на ринок. Також це може бути розширення функціональності або поліпшення роботи певних елементів.

До речі! Оновити програмне забезпечення деяких мобільних пристроїв можна навіть у домашніх умовах. Так, приміром, для апаратів Nokia завантажити нове ПЗ можна з офіційного сайту компанії.

Смартфон і комунікатор. Особливості й відмінності

Якщо зараз рядовому користувачеві складно відрізнити смартфон від мобільного телефону, то от розмежувати смартфони й комунікатори іноді просто неможливо.

А вся справа в тому, що смартфон, це до певної міри телефон, щo «виріс» до кишенькового комп'ютера, а комунікатор — це кишеньковий комп'ютер (КПК), що отримав телефонний модуль. От і виходить, що в більшості випадків різниці між ними практично немає.

Досить умовно можна розділити смартфони й комунікатори за зовнішнім виглядом. Тому найчастіше вони успадковують риси «прабатьків». Так, приміром, Nokia E51 на вигляд нагадує звичайний мобільний телефон, хоча оснащена за останнім словом техніки й працює під керуванням операційної системи Symbian 9.2. А от комунікатор HTC Touchна вигляд схожий на традиційний КПК, хоча без проблем здійснює і приймає дзвінки.

Nokia E51
HTC Touch

Але дуже часто їхній зовнішній вигляд настільки специфічний, що зрозуміти, де смартфон, а де комунікатор не вдається. Приміром, Nokia 9500 більше схожа на кишеньковий ноутбук, ніж на телефон, але є комунікатором, а її молодша модель — Nokia 9300 —досить схожа зовні, вже належить до розряду смартфонів. Так що найчастіше довідатися, смартфон це чи комунікатор, можна лише за написом на упаковці пристрою.

Nokia 9500
Nokia 9300

В основному, смарфтони й комунікатори працюють на програмному забезпеченні Windows Mobile, Linux й Symbian.

Найбільш популярні комунікатори: ASUS P525, E-TEN glofiish X500, Qtek S100, HP iPAQ rw6815 й ін.

Більше про можливості комунікаторів можна прочитати в матеріалах:

 

Думки експертів

Ігор Зубик

Користується смартфоном Nokia N73

 Смартфон Nokia N73 я придбав відносно недавно, оскільки вважаю найбільш вдалим моментом для придбання мобільного телефону період закінчення його життєвого циклу на ринку. Приміром, N73 з'явився в продажу більше року тому в складі перших моделей N-Series. За цей період вартість апарата знизилася з $550 до $300 — 320. Але навряд чи цей смартфон можна вважати функціонально застарілим. Так, нові моделі смартфонів пропонують поліпшені кількісні характеристики, але яких-небудь революційних можливостей у них немає, тому особисто для себе не бачу сенсу переплачувати. Є навіть афоризм на цю тему: «Високотехнологічну техніку потрібно купувати завтра».

Вибір смартфона диктує специфіка роботи — мені просто необхідний ICQ-клиент і мобільний доступ до електронної пошти поза офісом. Звичайні телефони теж пропонують таку можливість, але саме в смартфонах повною мірою реалізована багатозадачність і можливість перемикатися між запущеними додатками. Вибір припав на Symbian, тому що ергономіка таких пристроїв максимально наближена до телефонної, на відміну від комунікаторів на платформі Windows. Той же Nokia N73 можна використовувати як звичайний телефон, тобто максимально швидко й комфортно користуватися голосовими функціями або обмінюватися повідомленнями.

Владислав Войтович

Користується комунікатором Samsung i710 і BlackBerry 8700g

 Так склалося, що звичайний телефон вже давно не може повністю задовольняти мої вимоги. Тому вже багато років я є затятим шанувальником Windows-комунікаторів — жоден інший апарат не може похвалитися таким чудовим поєднанням компактних розмірів і функціоналу.

У першу чергу, комунікатор я ціную за широкі можливості керування своїм часом. Багатьом досить вбудованого в Windows Mobile органайзера, що прекрасно синхронізується з Outlook на великому братові. Що стосується мене, то я віддаю перевагу альтернативному, більш просунутому варіанту софта — Pocket Informant 8, що вміє повноцінно працювати із проектами, ієрархією завдань, а також забезпечує повну гнучкість у перехресному використанні всіх елементів PIM — тобто, фактично, можна створити єдиний проект, у який включити завдання, події, контакти, замітки й іншу інформацію.

Не менш важливим фактором є наявність в комунікаторі сенсорного дисплея, який набагато більший, ніж екран мобільного телефону, тому значно підвищується ергономіка, наочність роботи й, звичайно ж, знижується шкода, завдана зору. Великий екран дозволяє з комфортом читати книги, нормально обмінюватися різними повідомленнями, зокрема e-mail, і навіть дивитися відео.

Про різноманіття інструментарію для комунікатора для роботи в Інтернеті я взагалі говорити не буду, воно очевидне. Зараз використовую останню бета-версію Opera Mobile 9.5, що дозволяє працювати із сайтами на рівні звичайного ПК. Із цим браузером я забув про існування мобільних версій сайтів.

Оскільки я зараз працюю в найбільшій в Україні телекомунікаційній компанії, спробував поряд з комунікатором використовувати й інший пристрій — BlackBerry 8700g. Багато хто називає BlackBerry комунікатором, але я більш схильний називати його смартфоном. У цього пристрої є кілька переваг, які, у першу чергу, оцінюєш, коли працюєш із ним у корпоративному сегменті.

Основна родзинка — це швидкість — RIM із самого початку розробляла своє дітище для роботи з неквапливими сервісами по передачі даних, наприклад, заснованими на технологіях CSD або GPRS(у ранніх його іпостасях). Через EDGE-з'єднання пристрій просто «літає», добре, що вся кореспонденція в ньому представляється в простій текстовій формі (всі супутні вкладення можна завантажувати окремо). Ще немаловажна фішка «ягідки» це можливість узгоджувати електронні документи, перебуваючи поза офісом — поки що таку можливість надають лише деякі пристрої. Ну, і не варто забувати продуманість дизайну й ергономіку — не даремно багато сучасних смартфонів чимось та й нагадають BlackBerry.

Рекомендуємо прочитати

Джерело: Мабіла
Автор: Сергей Колосков
Коментарі
Menwyy 15.03.2008 11:53

Посредственный материал, возможно, неопределившимся людям и поможет...


IgorPark 24.03.2008 11:21

А моё мнение - статья отличная. Возможнл, лучшая за последние месяца два. Разжёвано всё понятно и просто. У меня на работе написанное поняли все, кто прочитал, даже ничего добавлять или объяснять не пришлось


MobilDick 25.11.2008 15:32

Не согласен с определением различий смартфона и коммуникатора. На англоязычных сайтах укоренилось только один термин - смартфон (наверное, учитывая, что нокия "забила" термин коммуникатор за своими перенедотелефонами). На русскоязычной территории и-нета укоренилось немного другая терминология (мне она кажется довольно логичной) - все телефоны на сибианах смартфоны, все телефоны на ВинМобайле - коммуникаторы. Слишком много различий, видимых не только на "надписи на упаковке с устройством". Достаточно посмотреть на экран и сразу станет ясно "кто есть ху".


Glavred 25.11.2008 17:26

Дело в том, что и устройства под Windows Mobile тоже делятся на смартфоны и коммуникаторы. Условно сенсорные - коммуникаторы, без сенсорного дисплея - смартфоны. Поэтому тут все намного сложнее нежели деление по ОС.


Rodotlik 23.11.2012 19:58

Я давно пользуюсь смартфонами, особенно мне полюбился андройд. Все просто, понятно, удобно. Сейчас пользуюсь самсунгом галакси S II, планирую в скором времени поменять на OPPO, когда рускоязычный выйдет. Смартфон заменяет мне по многим вещам компьютер.


PoliDoli 28.11.2012 22:22

ой для меня что смартфон, что коммуникатор)) сейчас у меня нокиа, но что-то она меня подводить стала, аналогично заитрегована, кстати сказать, этим OPPO. реально подкупает что выпускаться будет именно для России. круто


Akopova 14.08.2013 12:18

Я только за продвинутые модели. Всегда слежу за всеми новинками. Потому моим новым выбором стал смарфон Karbonn KS8000.


Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1. Samsung Galaxy S III
2. Samsung Galaxy S4
3. Apple iPhone 5
4. Apple iPhone 4S
5. Samsung Galaxy S7
6. HTC One M9
7. Nokia 105
8. Samsung Galaxy S5 G900H
9. Nokia 3310
10. Nokia Lumia 1020

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100