Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Вівторок, 19 жовтня 2021 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Статті / Колонка редактора: «Невеликий екскурс у типи карт пам'яті. Розрізняємо SD й SDHC»

Новини


Статті


Програмне забезпечення
Дослідження
Техноманія
Цифрові фото-відеокамери
Аналітика
Репортажі
VIP-інтерв'ю
Колонка редактора

Огляди


Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Грудень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Колонка редактора: «Невеликий екскурс у типи карт пам'яті. Розрізняємо SD й SDHC»

Этот материал на русском языке
Коментарі 09.12.2008

Серед розмаїтості мобільної техніки, розроблені й активно використовуються кілька типів карт пам'яті, які розрізняються за фізичними розмірами, швидкістю запису, об’єму пам'яті. Однак є карти пам'яті, які виглядають однаково, так ще й назви в них практично ідентичні, через що часто користувачі їх плутають, відповідно, купуючи не те, що їм потрібно.

На сьогодні, в Україні активно продаються карти пам'яті наступних типів:

  • Compact Flash — найбільший представник карт пам'яті. Через великі габарити застосовується в професійних фотоапаратах і відеокамерах.

Має різновиди: Compact Flash, CompactFlash UDMA.

  • Memory Stick Micro (M2) — є найбільш мініатюрною серед сімейства карт Memory Stick. Застосовується в мобільних телефонах, фотоапаратах й іншій техніці виробника Sony Ericsson й Sony. Інші бренди практично не використовують цей тип карт.

Має різновиди: Memory Stick, Memory Stick Duo, Memory Stick PRO Duo, Memory Stick Micro (M2).

  • microSD — найбільш компактний представник лінійки SD-карт. Широко застосовується в мобільних телефонах, втім, саме для яких і був розроблений. Під час використання перехідника може застосовуватися як miniSD або повнорозмірна SD.

Має різновиди: SD, miniSD, microSD.

  • microSDHC — вдосконалений формат карт пам'яті лінійки SD. По суті, нічим зовні не відрізняється від SD-карт, крім як поліпшеним механізмом запису даних, через що карти SD із префіксом HC (High Capacity) не розпізнаються в слотах для SD-карт.

Має різновиди: SDHC, miniSDHC, microSDHC.

  • xD — тип карт пам'яті широко використовуваний у фотоапаратах Olympus й Fuji. Крім як у фотоапаратах цих брендів, практично ніде більше не використовується.

Має різновиду: Тип S, M, H — відрізняються швидкістю запису даних.

Крім того, у продажу можна знайти карти пам'яті MMC і їхні зменшені варіанти, які не знайшли широкого застосування в персональній техніці. Повнорозмірні карти MMC повністю сумісні з SD.

Але ця інформація мало кому цікава й наведена вона для енциклопедичної довідки, мова ж у нас піде про те, що не варто плутати карти сімейства SD й SDHC.

Про відмінності між Secure Digital (SD) і Secure Digital High Capacity (SDHC)

Карти пам'яті SD відомі досить давно, у процесі свого розвитку вони одержали спадкоємців зі зменшеними габаритами. Першою була карта формату miniSD, потім — microSD. За їх назвами легко зорієнтуватися, чим вони є.

Але у своєму подальшому розвитку, вони одержали нову технологію запису інформації, за тих же габаритів. Карти нового зразка одержали назву SDHC (Secure Digital High Capacity) і відрізняються більшими об’ємами пам'яті. Так карти старого зразка (SD) мали об’єм від декількох мегабайт до 4-х гігабайт, нові (SDHC) мають об’єм від чотирьох гігабайт, максимальний же об’єм цих карт може становити 32 гігабайти.

Карти нового зразка несумісні зі старими слотами. Інакше кажучи, якщо у вас пам'ять SD (miniSD, microSD) об’ємом менше чотирьох гігабайт — то Ви із впевненістю можете використовувати її в усіх без винятку пристроях, що мають слот відповідного розміру. Якщо  ж у Вас карта із префіксом «HC», то використовуватися вона може тільки в пристроях, які підтримують пам'ять цього формату. У всіх старих кард-ридерах, нові карти відкриватися не будуть, видаючи різні помилки про неможливість прочитання й т.д. Саме тому часто з картками нового формату в комплекті йде спеціальний кард-ридер, що підключається до комп'ютера через USB-порт.

Як визначити, що пристрій підтримує SDHC-карти?

Найпростішим способом визначити, чи підтримує пристрій новий формат пам'яті — подивитися в характеристиках максимальний підтримуваний об’єм зовнішньої пам'яті. Якщо він більший 4-х гігабайт — отже, проблем з SDHC-картами не буде. В іншому випадку на упаковці із пристроєм повинна бути спеціальна позначка про підтримку карт цього формату.

Найбільша плутанина виникає з картками об’ємом 4 гігабайти, оскільки вони можуть бути як SD, так й SDHC. Користувачі часто скаржаться, що купили картку об’ємом 4 гігабайти, яку й підтримує їхній телефон (фотоапарат і т.д.), але він їх не розпізнає. Найчастіше проблема саме в тому, що куплено карту SDHC.


Що ж, підсумовуючи все вищесказане, залишається ще раз сказати про те, що купуючи SD-карту необхідно бути обережним, щоб купити саме ту карту, яку буде підтримувати ваш пристрій. SD і SDHC сумісні лише в одному випадку, коли SD-карта використовується зі слотом для SDHC карт. У зворотному порядку зв'язати два формати не вдасться.

Джерело: Мабіла
Автор: Сергей Колосков
Коментарі
A69 09.12.2008 22:10

Карты нового образца несовместимы со старыми слотами?
Иначе говоря - не влазят?
Или как не совместимы?
Изучите сначала предмет своей статьи...
http://asusmobile.ru/board/viewtopic.php?t=6216&postdays=0&postorder=asc&&start=0&sid=3ff7cde6bb565ed8d288b90fb57bcaf8


Glavred 09.12.2008 22:56

Уважаемый А69, извините что я смею давать Вам советы, но Вам бы следовало быть менее вспыльчивым, и самому изучить "предмет" статьи. Поскольку в той ссылке что Вы указали идет обсуждение "неродного" драйвера для коммуникаторов.


FlashTrade 10.12.2008 13:42

ну и добавить можно еще Smart Media (ушедший в прошлое )


Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100