Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Неділя, 22 квітня 2018 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Статті / Дослідження / Дешеві дзвінки в Росію: потреба операторів чи абонентів?

Новини


Статті


Програмне забезпечення
Дослідження
Техноманія
Цифрові фото-відеокамери
Аналітика
Репортажі
VIP-інтерв'ю
Колонка редактора

Огляди


Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Липень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Дешеві дзвінки в Росію: потреба операторів чи абонентів?

Этот материал на русском языке
Коментарі 01.07.2008

На сьогодні в нашій країні так склалося, що значна кількість наших співгромадян перебуває за межами своєї Батьківщини, в результаті чого, рідні та близькі люди, родичі чи знайомі яких виїхали за кордон, мають потребу в постійному контакті з ними.

Після проголошення незалежності, і початку економічного становлення нашої держави це було досить складно: перебувати на зв'язку із «закордонними» українцями: зателефонувати до них — це на той час було досить дорогим задоволенням, а тому велику популярність тоді мав поштовий зв'язок — листування. З часом постійного розвитку телефонного зв'язку почали знижуватись тарифи на дзвінки за кордон зі стаціонарного телефону, однак і мобільні оператори намагалися не відставати від своїх дротових колег.

У 2005-му році компанія «Український мобільний зв'язок», яка,  нагадаю, до липня 2007-го року надавала послуги під брендом «UMC», запровадила послугу «UMC International», за допомогою якої абоненти могли дешево телефонувати до різних країни близького і далекого зарубіжжя. Слідом за ними «Київстар» запровадив схожу послугу, назвавши її «Стар світ». Наступна пропозиція «революційного» характеру назавжди змінила погляди українців на дзвінки за кордон: оператор Life:) запустив послугу «Єдиний світ», яка надавала усім абонентам цього оператора можливість телефонувати до будь-якої країни світу
за найпривабливішим тарифом: 1 грн/хв, щоправда тільки 100  хвилин на місяць. А що далі? Не будемо перераховувати усіх пропозицій, бо їх було багато і у кожного оператора різні.

Однак у цьому матеріалі йметься про останні  операторські знижки за кордон, а точніше до Російської федерації, а поговоримо ми про двох операторів, які найяскравіше показали ці знижки: Beeline та Life:).

Для того, аби надати якнайточнішу інформацію про те, чому знижки саме в Росію, ми звернулися до керівників служб із зв'язків з громадськістю: Ірини Леличенко (Beeline) та Оксани Рудюк (Life:).

Також ми провели журналістське розслідування на тему: «Чи часто абоненти Beeline та Life:) телефонують до Росії», опитавши по 200 абонентів кожного оператора. Також схоже опитування було на сайті mabila.ua, однак — про все по черзі.

Розпочнемо із опитування, яке з'явилося швидше: це опитування на сайті mabila.ua.

Там запитання було таким:

Як ви ставитесь до пропозицій операторів зі зниженою вартістю дзвінків до Росії?

Варіанти відповідей вказуємо разом із кількістю респондентів:

 • Позитивно, я часто телефоную до Росії (68 респондентів)
 • Нехай будуть, може коли-небудь згодяться (83 респонденти)
 • Мене вони не цікавлять (119 респондентів)
 • Дивує, коли дзвінки в іншу країну коштують дешевше, ніж в межах країни (136 респондентів).

Нібито все закономірно, бо, якщо взяти в приклад тариф «Донецький» від Beeline то не дивно, що останній варіант переміг.

Однак не будемо нічого коментувати, а залишимо все на ваш розсуд, і перейдемо до другого опитування, а разом із тим і до офіційних думок: отож, опитування №2:

Одразу скажемо, що як і «лайфівським», так і «білайнівським» абонентам було задано одне і те ж запитання:

Чи часто ви телефонуєте до Росії?

Варіанти також однакові:

 • Так, часто;
 • Ні, не часто;
 • Зовсім ні.

Результати опитування Ви дізнаєтеся з інтерв'ю, яке ми взяли в осіб, імена яких вже були названі.

Розпочнемо з оператора Beeline. На наші запитання відповідала керівник служби зв'язків з громадськістю Ірина Леличенко:

mabila_small.jpgТоргова марка  Beeline — провідний міжнародний бренд у країнах пострадянського простору. Чому знижки діють саме на дзвінки до Росії?

beeline-sm.gif Знижки — не лише до Росії. Наприклад, в нас є тарифний план  «Західний», який було розроблено для 10 областей Західної України. У цьому тарифі вартість міжнародних викликів до країн Європи та СНД 1,97 за хвилину, з посекундною тарифікацією і  без плати за з’єднання.  До того ж на території вищезгаданих областей абоненти цього тарифного плану можуть спілкуватись за нульовим тарифом, сплативши лише 7 копійок за першу хвилину розмови. А також телефонувати до Росії за 0,70 грн. хвилина.

mabila_small.jpg Чи є  в проектах  «УРС» запровадження знижок на виклики до інших країн присутності  Beeline?

beeline-sm.gif Наша компанія дотримується консервативної цінової політики, і питання знижок на ті чи інші напрямки вирішується з огляду на комерційну доцільність такої ініціативи. На мій погляд, ліпше збільшувати для абонентів можливості  різноманітних сервісів, які роблять спілкування більш ефективним, і допомагають абонентам підвищувати ділову і особисту конкурентоспроможність. Ми співпрацюємо з колегами в країнах присутності Beeline над спільними проектами, що мають на меті запровадження єдиних стандартів якісного сервісу на усьому «білайнівському» просторі. Це вимагає переходу усіх компаній міжнародної групи «ВимпелКом» на єдині IT-платформи, сервісні системи, запровадження єдиних процедур. З цією метою наприкінці 2007 — початку 2008 року «УРС» провела повну модернізацію інфраструктури мережі.  Це дозволило нам, наприклад, першими в Україні надати нашим  припейд-абонентам послуги  GPRS-роумінгу  в мережі Beeline у низці країн СНД. Стосовно впровадження знижок на виклики до Росії для абонентів деяких тарифних планів — це комерційно доцільний крок, оскільки  у такий спосіб ми забезпечуємо можливість заощадити на спілкуванні багатьом абонентам, які мають ділові та сімейні стосунки у сусідній країні. З аналогічних міркувань ми подбали і про абонентів на території Західної України, які часто спілкуються з сусідніми Польщею, Угорщиною, Словаччиною, та ін.

Запроваджувати знижки на міжнародний напрямок одночасно в усіх тарифних планах  — було б, на нашу думку, дещо популістським кроком.

mabila_small.jpg Чи відчуває компанія «Українські радіосистеми» тиск з боку російських власників на запровадження таких знижок?

beeline-sm.gif Якщо бути коректними, наш власник — міжнародна компанія, що юридично є відкритим акціонерним товариством. Акції ВАТ  «ВимпелКом» обертаються на  Нью-Йоркській фондовій біржі, і володіють акціями як світові компанії (у числі яких, наприклад, є й норвезький «Теленор»), так і  приватні інвестори.

По-друге, ми не відчуваємо жодного тиску з боку власників на процес тарифоутворення. Акціонери і власники переймаються, перш за все, рентабельністю роботи дочірніх компаній і дотриманням компаніями бізнес-планів. 

mabila_small.jpg Чи були домовленості між компаніями  «Українські радіосистеми»  та «Вимпел Комунікації» про встановлення знижок на виклики абонентів  Beeline (Росія) в Україну?

beeline-sm.gif Усі Компанії-оператори, що надають послуги під брендом Beeline, формують комерційні ініціативи виходячи з специфіки споживацького попиту на локальних ринках. Наприклад, компанія «ВимпелКом» в Росії продає тарифний план «Ласкаво просимо», який створено безпосередньо для громадян СНД, які приїздять до Москви у різних справах. У цьому тарифному плані встановлено особливо низьку вартість на міжнародні виклики з території Росії до країн СНД. Звичайно, переваги такого тарифного плану отримують і громадяни України, які телефонують із Росії на Батьківщину.

mabila_small.jpg Чи були домовленості між компанією  «Українські радіосистеми» та компаніями інших країн, які надають послуги під брендом  Beeline, крім Росії?

beeline-sm.gif Можу лише повторити, що компанії, які входять до групи «ВимпелКом» проводять незалежну тарифну політику. Кожна компанія самостійно відповідає за рентабельність своїх операцій, і щоквартально оприлюднює відкриті фінансові звіти. Тому для можливостей про домовленості щодо знижок місця немає.  Крім того, не забувайте, що між усіма операторами зв’язку, незалежно під яким брендом вони надають послуги, існують зобов’язання щодо міжоператорських розрахунків.

mabila_small.jpg Чому компанія «Українські радіосистеми» не запроваджує знижки на виклики до інші країни, які не входять до зони Beeline?

beeline-sm.gif Це не так. Я вже казала про тарифний план «Західний», що дає можливість телефонувати до країн Європи та СНД із значними знижками.

mabila_small.jpg Ми провели незалежне журналістське дослідження на тему «як часто абоненти Beeline телефонують до Росії». Було опитано 200 абонентів за випадково набраним номером, яким ми поставили це питання.  У якості відповідей було запропоновано 3 варіанти:

 • Так, часто,
 • Ні, не часто,
 • Зовсім ні

Результати опитування:

 • Так, часто — 28 респондентів;
 • Ні, не часто — 49 респондентів;
 • Зовсім ні — 123 респонденти.

Було опитано абонентів з різних регіонів. Більшість опитаних — російськомовне населення. До речі, на сайті Mabila.ua проводилось схоже опитування, яке дало подібний результат. Тоді чим керується компанія «Українські радіосистеми», запроваджуючи такі знижки?

beeline-sm.gif Відповідно до вашого ж дослідження,  майже 39% абонентів  Beeline,  з тих, кого ви опитали, з тією чи іншою періодичністю телефонують до Росії. Погодьтеся, в процентному співвідношенні це не так вже й мало. За останніми даними аналітиків ринку, активна тримісячна база абонентів Beeline складає близько двох мільйонів. Тобто у кількісному відношенні кількість абонентів, які потребують цієї послуги, досить висока.

mabila_small.jpg Чи проводить компанія «Українські радіосистеми» моніторинг дзвінків абонентів  Beeline за кордон?

beeline-sm.gif Безперечно.

mabila_small.jpg Чому знижка на виклики до Росії не є постійною, а проходить лише у певний період, що обмежений терміном акції, яка надає такі знижки?

beeline-sm.gif Існують сезонні коливання трафіку. Наприклад, влітку і напередодні Різдва збільшується кількість дзвінків у міжнародних напрямках, що пов’язано з ростом туристичної активності та трудовою міграцією населення. Ті абоненти, в яких родичі або друзі виїздять за кордон, природно, турбуються про своїх близьких і починають телефонувати частіше. Щоб полегшити жителям України таке спілкування, ми й запроваджуємо на ці періоди тарифні знижки. Так, улітку ми надали абонентам можливість телефонувати  на будь-які міські або мобільні номери у Росії за тарифом 49 копійок. Послуга відкрита для абонентів одного з найпопулярніших тарифних планів «29».

mabila_small.jpg Чому знижки на дзвінки в Росію рекламуються під такими промовисто-пропагандистськими гаслами («Дзвони в Росію», «Дзвони в Росію за 49 копійок», та ін.)

beeline-sm.gif Ми доносимо до абонентів ту економічну перевагу, яку вони отримують внаслідок користування послугою.

mabila_small.jpg Чому знижки в Росію з кожною акцією стають все більші?

beeline-sm.gif Думаю, абонентам від цього лише краще. Будь-які знижки можуть діяти лише до економічно обґрунтованих меж. Зовсім дешевих або безкоштовних міжнародних дзвінків бути не може.

mabila_small.jpg Якщо все ж-таки проводиться моніторинг викликів за кордон, які напрямки є найбільш популярними?

beeline-sm.gif Це залежить як від сезону, так і від соціо-економічних особливостей регіонів України. Звичайно це країни СНД та Східної Європи.  Влітку часто зростає трафік у південному напрямку, до країн які традиційно приваблюють відпочивальників у курортний сезон. Та незалежно від сезону і регіону присутності абонента, стабільно інтенсивним є трафік у Росію, і з цим ми маємо рахуватись, якщо хочемо бути економічно успішною компанією на конкурентному ринку.

Дякуємо Ірині Леличенко за відповіді, а ще за нову інформацію.

Тепер перейдемо до оператора Life:), а там і підсумки підведемо:
На наші запитання відповідала керівник служби зв'язків з громадськістю Оксана Рудюк:

mabila_small.jpgОператор мобільного зв'язку Life:) став одним із перших операторів, які надають можливість дешево телефонувати за кордон. Наприклад, послуги «Планета Life:)» та «Єдиний світ»: скажіть, будь ласка, чому для абонентів тарифного плану «Простий Life:)» встановлено додаткову знижку на дзвінки до Російської федерації, яка нічим не відрізняється від тарифу на дзвінки в межах України?

life_logo.jpg Росія — це один із найпопулярніших напрямків міжнародних дзвінків в Україні. Значна кількість людей в Україні потребує вигідно дзвонити до Росії. Для цих абонентів life:) пропонує вигідний тариф 0,50 грн./хв. З 25 червня 2008 року цей тариф доступний всім абонентам на умовах передоплати, які активують послугу «Єдиний світ». Абоненти тарифу «Простий life:) класичний» можуть дзвонити до Росії за 0,50 грн./хв без активації послуги «Єдиний світ».

mabila_small.jpgЧому саме «Простий Life:)» є тарифом, де доступна така знижка?

life_logo.jpg 25 червня 2008 року тариф 0,50 грн/хв у Росію доступний усім абонентам на умовах передоплати, які активують послугу «Єдиний світ».

mabila_small.jpgЧи проводить компанія «Астеліт» моніторинг дзвінків абонентів за кордон? Якщо проводить, то які напрямки є найпопулярнішими? Чи є у вас статистика за регіонами?

life_logo.jpg Так. Ця інформація є конфіденційною.

mabila_small.jpg Чи укладалися домовленості з будь-яким російським оператором, який би пропонував своїм абонентам знижки в Україну, або хоча на номери Life:)?

life_logo.jpg Російські оператори можуть запроваджувати знижки в Україну без згоди українських операторів, і навпаки. Ця можливість є в компетенції будь-якого оператора.

mabila_small.jpg Чи планується в майбутньому поширити таку знижку на інші тарифні плани?

life_logo.jpg З 25 червня 2008 року тариф 0,50 грн/хв у Росію доступний усім абонентам на умовах передоплати, які активують послугу «Єдиний світ».

mabila_small.jpg Ми провели журналістське дослідження на тему: «Чи часто абоненти Life:) телефонують до Росії».

Це дослідження складалося із трьох варіантів відповіді:

 • Так, часто
 • Ні, не часто
 • Зовсім ні.

Результати:

 • Так, часто — 28 респондентів,
 • Ні, не часто — 58 респондентів,
 • Зовсім ні — 114 респондентів:

Як бачимо, абонентам достатньо тих пропозицій, які до того пропонував оператор Life:).

mabila_small.jpg То чим все-таки обґрунтовується така знижка, і чому саме Росія?

life_logo.jpg Значна кількість людей зацікавлена у дзвінках у Росію. Ваше дослідження це доводить.

mabila_small.jpg Чи планується зробити знижки на дзвінки до інших країн більш доступними, а ніж, скажімо, вони є зараз?

life_logo.jpg Ми постійно моніторимо потреби абонентів. Зараз з life:) вигідно дзвонити у будь-яку країну світу з послугою «Єдиний світ» — 1 грн/хв — це дуже вигідно.

mabila_small.jpg Чому у пакеті «Турист Life:)», який доступний для півдня України, знижка тільки в Росію?

life_logo.jpg Переважна більшість туристів — росіяни. Приїжджі з інших  країн також можуть вигідно дзвонити додому, використовуючи послугу «Єдиний світ» від life:).

Як бачимо, про Life:) ми багато не дізналися.

А тепер другорядні результати опитування:

 • 18 респондентів (загальна кількість) в Росію не телефонують через мобільний зв'язок, а надають перевагу розмовам через Інтернет;
 • 20 абонентів підтримують зв'язок зі своїми близькими через послугу SMS.
 • 3 респонденти поскаржилися на роботу Beeline, 1 респондент — на роботу Life:).

І наприкінці до ваших роздумів запитання: чому Life:) інформацію про моніторинг дзвінків за кордон назвав конфіденційною, в той час, як Beeline все-таки відкрив усі сі секрети — куди і коли телефонують абоненти?

Джерело: Мабіла
Автор: Пиріг Володимир
Коментарі
catera 01.07.2008 17:50

вопрос к размышлению:что неочевидного поведал БиЛайно? Неужели есть предложения дешевле "Единый мир"? Незачет автору


catera 01.07.2008 17:58

звоню на московский "Мегафон" часто и с Лайфа.би на прямые мобильные номера не звонит,дозвон на другие есть,но тело не отображает активный разговор.куивстар отличается песнями в трубке как у аналоговых АТС, МТС -обрывы каждые 2-3минуты.


voha 02.07.2008 00:43

Трохи уважніше слід читати. Білайн все-таки надав більше інфи, а ніж лайф, а стаття об'єктивно описує питання. Щодо "Єдиного світу" то чітко сказано: "Революційна пропозиція", так що... Все тут вказано:) Принаймні, білайн більш ґрунтовно підійшов до відповідей і як-не-як - по кількості наданої інформації білайнівці перемогли. Щодо того, в кого краще і дешевше - про це тут не йшлося! Тим і стаття відрізняється від реклами: реклама - агітує, а стаття ставить перед вибором.


oyura1 02.07.2008 10:46

Особисто мене цікавлять дешевші дзвінки у Казахстан. Нажаль оператори думають лише про Росію. Думаю, що людей значно побільшало б, якщо б такі знижки були хоча б по СНД!


Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1. Samsung Galaxy S III
2. Samsung Galaxy S4
3. Apple iPhone 5
4. Apple iPhone 4S
5. Samsung Galaxy S7
6. HTC One M9
7. Nokia 105
8. Samsung Galaxy S5 G900H
9. Nokia 3310
10. Nokia Lumia 1020

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100