Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Понеділок, 21 червня 2021 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Статті / Цифрові фото-відеокамери / Геотеггінг — нове слово в мобільній фотографії

Новини


Статті


Програмне забезпечення
Дослідження
Техноманія
Цифрові фото-відеокамери
Аналітика
Репортажі
VIP-інтерв'ю
Колонка редактора

Огляди


Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Серпень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Геотеггінг — нове слово в мобільній фотографії

Этот материал на русском языке
Коментарі 19.08.2008

Написи «Тут був Вася (Федя, Петя...)» на парканах, стінах, туалетах, незабаром можуть зовсім зникнути. А провиною всьому нова функція, яку зовсім нещодавно отримала мобільна техніка. Геотеггінг — дозволить залишити мітку про ваше перебування в конкретному місці куди більш ефектно, ніж маркером на стіні.

Геотеггінг, або як ще говорять — геотаггінг (geotagging від гречок. «geo» — земля, англ. «tag» — мітка, ярлик) — є новою функцією, суть якої полягає в присвоєнні фотографіям координат, що дає можливість переглядати на цифрових картах місця, де було зроблені фото.

Працює ця послуга у зв'язці — цифровий пристрій + приймач GPS. Суть технології дуже проста – під час фотографування, у графічний файл додається інформація з координатами — от, загалом, і все. Таким чином, у пристроях, що підтримують цю функцію можна створювати знімки з геоміткою і потім переглядати їх на спеціальних цифрових картах.

Але для того щоб розібратися, що таке геотеггінг, Вам необхідно орієнтуватися в абревіатурах і технологіях, тому дозволимо собі зробити ліричний відступ і спочатку розповісти про технології, завдяки яким і функціонує ця технологія.

Коротко про GPS

GPS, скорочення від Global Positioning System (глобальна система позиціювання) — система, що використає інформацію із супутників для одержання географічних координат і точного універсального часу. Оператором системи, відповідальним за точність і підтримку її роботи, є уряд Сполучених Штатів.

Використання технології GPS абсолютно безкоштовне. Єдине, що вам знадобиться для визначення свого місця розташування, це працюючий GPS-приймач і відкритий простір для знаходження супутників.

Принцип функціонування наступний — навколо земної осі обертаються орбітальні супутники, інформацію з яких і приймає GPS-приймач. Тримаючи зв'язок одночасно з кількома супутниками, система вираховує ваше місце розташування з точністю до декількох метрів. Відповідно, чим більше супутників «бачить» ваш пристрій, тим точніше буде визначення Ваших координат.

 До речі! Не варто забувати, що для GPS-навігації потрібна наявність прямої видимості, тобто для визначення координат слід перебувати на відритому просторі, або ж стояти максимально близько до вікна з відкритим горизонтом.

Навіщо й кому потрібний GPS?

Технологія GPS спочатку була винятково військовою розробкою, і, відповідно, застосовувалася тільки для військових потреб. Але згодом її використання стало доступним і для рядових громадян усього світу. Так сфера її використання значно розширилася. Зараз її застосовують: туристи, для орієнтування на незнайомій місцевості, водії, для швидкого знаходження й прокладання маршруту до кінцевого пункту, GPS-передавачі встановлюють в автомобільних сигналізаціях, а от тепер, із впровадженням GPS-приймачів у мобільні телефони, навігацію можна застосовувати й у буденній пішохідній навігації. Приміром, приїхали ви в незнайоме місто, дістали свою мАбілу з вбудованим GPS-навігатором, і гуляєте, не боячись заблукати.

A-GPS й GPS у мобільних пристроях

GPS-навігація вже перестала бути винятково автомобільним сервісом. Зараз вже практично всі світові виробники мобільних телефонів випустили апарати з вбудованим GPS-приймачем для пішохідної навігації. Причому ще рік-два тому це були винятково смартфони й комунікатори під керуванням Windows Mobile, але були вони розраховані все-таки для їхнього використання в автомобілі. Зараз технології вже дійшли до того рівня, що дозволяють встановити потрібний чіп у досить мініатюрному корпусі смартфону й мобільного телефону, і призначені вони для пішохідної навігації.

Але крім традиційного напису GPS, у специфікаціях мобільного телефону можна виявити такий пункт як A-GPS. Що ж це?

A-GPS — це сервіс, який дозволяє швидко одержати інформацію про поточне розташування супутників засобами стільникової мережі вашого оператора зв'язку. Це значною мірою прискорює процес визначення координат. Якщо вдаватися в технічні нюанси, то пояснити це можна так — для визначення координат пристрою потрібні дані із супутників, які він одержує із затримкою. Час затримки може варіюватися від декількох десятків секунд, до декількох хвилин. Тому щоб скоротити очікування, інформацію про поточне розташування супутників можна швидко завантажити зі спеціального сервера, використовуючи при цьому інтернет-з'єднання.

За останній рік на ринок було виведено безліч мобільних телефонів, смартфонів і комунікаторів із вбудованим навігатором. Зокрема: Nokia N95, Nokia 6110 Navigator, Samsung i550, Nokia N82, Sony Ericsson C702, HTC Touch Diamond і безліч інших. Незабаром варто очікувати появи цифрових фотоапаратів із вбудованим приймачем GPS, що, відповідно, підтримує функції геотеггінгу.

 До речі, якщо у вас є фотографії без мітки координат, а Ви хотіли б їм таку присвоїти, то можете скористатися спеціальними програмами або сервісами, що підтримують таку функцію, наприклад Google Maps.

Навіщо й кому потрібний геотеггінг

Геотеггінг, по суті, є технологією для туристів і мандрівників, які бувають у безлічі місць, природно, багато фотографуються й фотографують, а відповідно, їхні фотобібліотеки нараховують десятки, якщо не сотні тисяч знімків. Розібратися серед них, через деякий час буде дуже й дуже складно, вихід із ситуації — сортувати їх за різним папками з назвами й мітками. Але часом робити це просто лінь, або ж на це бракує часу. У таких випадках і допоможе геотеггінг, оскільки фотографії з міткою координат самі за себе розкажуть, де й коли вони були зроблені.

Не буде зайвим геотеггінг і для рядових користувачів, адже погодьтеся, не завжди пам'ятаєш, де була зроблена та або інша фотографія. Та й можливість, поподорожувати світом, а потім з гордістю глянути на карту, завішану своїми фотографіями, надихає.

Програми для геотеггінгу

Найоптимальнішим варіантом є завантажувати фотографії з міткою координат на веб-альбоми або переглядати їх через спеціальні програми. На сьогодні найбільш оптимізовані для роботи з геотеггінгом сервіси від Google.

Переглядати фотографії на комп'ютері зручніше за все в програмі Picasa (завантажити її можна на сайті www.google.com.ua у розділі додаткових програм). За допомогою цієї ж програми можна створити й заповнити свій веб-альбом, у можливості якого й входить функція відображення місця на карті, де було зроблено знімок.

У самому альбомі є можливість корегувати координати, додати мітки й ще багато різних функцій. А якщо у вас є фотографії без координат, то в цьому альбомі ви легко зможете їх додати.

Але не варто думати, що фотографії з мітками можна знаходити на картах тільки за допомогою комп'ютера, для цих цілей, цілком згодиться й мобільний телефон, яким була зроблена фотографія. Так, пристрої Nokia використовують для цього навігаційну програму Nokia Maps. Користуватися нею просто й зручно, досить у галереї знайти необхідний знімок з міткою (біля такої фотографії відображається значок компаса), і в опціях файлу вибрати пункт «Переглянути на карті» — моментом завантажиться карта й відзначиться місце, де було зроблено знімок — все просто й наочно.

У телефонах Sony Ericsson попередньо встановлено мобільну версія Google Maps, тому Ви також можете, переглядаючи знімки, знаходити їх на карті. Аналогічно реалізований сервіс й в інших виробників, що використовують інший навігаційний софт.

Що потрібно, щоб скористатися геотеггінгом?

Щоб почати користуватися геотеггінгом, Вам необхідний мобільний телефон (смартфон, комунікатор...) оснащений GPS-приймачем з функцією A-GPS й, зрозуміло, вбудованою камерою. Далі в налаштуваннях камери, вибираємо пункт «додавати інформацію GPS» (у різних телефонах він може називатися по-різному, але суть від цього не змінюється). От і все, знімайте, а координати автоматично будуть додаватися до кожної фотографії.

Незабаром подібною функцією почнуть оснащувати цифрові фотоапарати, а поки що це залишається долею мАбіл, оскільки для швидкого визначення координат необхідне підключення до Інтернету, якого, як Ви розумієте, цифровики на сьогодні не мають.

Вдалих Вам знімків!

Джерело: Мабіла
Автор: Сергей Колосков
Коментарі
Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100