Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
Вівторок, 16 липня 2019 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Статті / Цифрові фото-відеокамери / Як вибрати недорогий і гарний цифрокомпакт в якості новорічного подарунка

Новини


Статті


Програмне забезпечення
Дослідження
Техноманія
Цифрові фото-відеокамери
Аналітика
Репортажі
VIP-інтерв'ю
Колонка редактора

Огляди


Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Грудень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Як вибрати недорогий і гарний цифрокомпакт в якості новорічного подарунка

Этот материал на русском языке
Коментарі 24.12.2008

Зміст:

Як правило, під час купівлі фотоапарата, доводиться вибирати з величезної кількості, на перший погляд, однакових моделей різних виробників. У першу чергу, під час такого вибору, звичайно, потенційний покупець віддає перевагу відомим брендам. Воно й не дивно — на те вони й відомі, щоб за кілька десятків років заслужити довіру користувача. Однак всім відомий і зворотний бік медалі. За надійний бренд доводиться чимало переплачувати. Таким чином, під час покупки будь-якої техніки, ви майже на сто відсотків  можете бути впевнені в тому, що, купуючи пристрій з такими ж характеристиками як в іменитого конкурента, ви за менші гроші одержите товар зовсім не гірший. Проте, ризик є завжди. І не всі виробники другого ешелону можуть похвалитися дійсно гідною якістю. Для того, щоб з'ясувати, наскільки виправдана поголоска щодо непопулярних виробників, ми вирішили провести експеримент. З експериментальною метою нашу тестову лабораторію відвідали два цифровики, у характеристиках яких немає практично нічого спільного. Кожен з них займає певну нішу у своєму сегменті. Однак, основні фотографічні якості вони, звичайно ж мають. Головними героями у сьогоднішньому матеріалі є цифрові компактні камери Casio EXILIM Zoom EX-Z250 й Ergo DC 5353, у ролі героя другого плану виступає 8-ми мегапіксельний камерофон Sony Ericsson C905.

Коротка довідка
до змісту

Ergo — марка фотоапаратів, раніше відома як ТМ UFO, з'явилася на ринку України в 2002 році й основною своєю перевагою позиціювала доступність техніки. 1 вересня 2007 року на українському ринку з'явився новий бренд — Ergo, що став послідовником ТМ UFO. Під гаслом «Шукаєш цифровик? Навіщо платити більше — купуй Ergo» лінійка цифрових фотоапаратів цього виробника пропонує фотоапарати не дорожче 200 у.о.

Casio – японський виробник електронних пристроїв. Корпорація заснована в 1946 році в Токіо й найбільш відома як виробник калькуляторів, годинників, а так само, аудіообладнання, КПК, музичних інструментів і фотокамер. Серія EXILIM – це лінійка камер, створених виходячи з концепції «кишенькової камери», що завжди з вами, куди б ви не пішли. Камери характеризуються ультракомпактними розмірами й універсальними характеристиками.

Основні характеристики
до змісту


Отже, розглянемо для початку основні характеристики обох героїнь. Нижче наведена таблиця, кожен критерій з якої ми розглянемо далі, з докладним поясненням істотних і не дуже істотних функцій.

Модель


Розмір матриці 1/2,5— дюймовий CCD-сенсор (ПЗЗ) 1/2,5 CMOS-матриця (КМОН)
К-ть пікселів 9,30 млн. пікселів 5.03 млн. пікселів
Об'єктив 4.65 — 18.6мм.
для 35 мм камери: 28 —112 мм
6.1 — 18.3мм.
для 35 мм камери: 34-102 мм
Кратність зуму
Діафрагма F: 2.6 (W) to 5.9 (T) F: Wide: F2.8, Tele: F4.8 
Оптичний зум 4-кратний 3х кратне оптичне збільшення
Діапазон фокусування Авто прибл. 40 см — ∞ (W)
Макро прибл. 15 см — 50 см (Wide) прибл. 5 см — 50 см
Нескінченність  — ∞ (W)
Ручне прибл. 15 см — ∞ (W)
Нормальний режим: 0.4м — нескінченність 
Макро: 5 см – 40 см. (Wide)
Світлочутливість ISO Авто, 64, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200 Авто, 100, 200, 400
Стабілізація +
Дисплей 3,0" TFT—дисплей 2.4" кольоровий LCD РК-дисплей
Габарити 96,7x57,3x19,9мм 87.4 x 61.4 X 29.9 мм
Вага 119 гр. 120 гр.
Комплектація Зарядний пристрій для акумулятора, Li-ion акумулятор, шнур живлення від мережі змінного струму, кабель USB, кабель AV, ремінець, короткий посібник, CD-ROM Батарейки АА (2шт.), чохол, ремінець, короткий посібник, CD-ROM.
Ціна 280-290 у.о. 70-85 у.о.

Матриця
до змісту

Один з найважливіших моментів під час покупки цифрового фотоапарата — це необхідність увагу на матрицю, на її розмір і технологію виробництва. У кожній технології є свої переваги й свої недоліки. Але одна якість у них спільна — чим більша матриця, тим краща в результаті якість фотографій.

ПЗЗ-матриця (сокр. від «прилад із зарядовим зв'язком» або CCD —  скор. від англ. «Charge-Coupled Device») — дозволяє одержувати зображення, перетворюючи фотони світла в електрони (електричний струм). ПЗЗ-сенсори відрізняються кращою чутливістю до світла, меншими шумами в порівнянні із КМОН-сенсорами.

КМОН (К-МОН, скор. від Комплементарні польові транзистори зі структурою Метал-Оксид-Напівпровідник,  або CMOS – скор. від англ., Complementary-symmetry/metal-oxide semiconductor) — дозволяє одержувати зображення, перетворюючи фотони світла в електрони (електричний струм). Вони дуже поширені, вимагають менших витрат при виробництві. Разом з тим, вони мають менше енергоспоживання, ніж ПЗЗ-сенсори.

Пікселі
до змісту

Пікселі, а точніше їх кількість. Те, на чому виробники акцентують увагу потенційних покупців частіше, ніж варто було б. Отже, термін «піксель» скорочення від «picture element» — «елемент малюнка». Мегапіксель — це один мільйон пікселів. Чим більша кількість пікселів, тим більша деталізація об'єктів зйомки й  максимально можлива роздільна здатність знімка, внаслідок чого, відповідно, більше місця на карті пам'яті займає один знімок.  Характеристики розміру матриці й кількість пікселів варто розглядати завжди у зв'язці. Оскільки маленька матриця з величезною кількістю сенсорів, це не краще, ніж велика матриця з маленькою кількістю сенсорів.

Приклади фотографій
до змісту

В обох фотоапаратах, на прикладі яких ми проводимо аналіз, розмір матриці однаковий, але відрізняються вони кількістю пікселів. Для наочної ілюстрації їхніх можливостей, наведемо приклади фотографій, підключивши до наших головних героїв ще одного — 8-ми мегапіксельний камерофон Sony Ericsson C905.

Casio EXILIM Zoom EX-Z250

Ergo DC 5353

Sony Ericsson C905

Приклади 100% кропу фрагменту кожної фотографії:

Casio EXILIM Zoom EX-Z250

Ergo DC 5353

Sony Ericsson C905

Casio EXILIM Zoom EX-Z250

Ergo DC 5353

Sony Ericsson C905

Приклади 100% кропу фрагменту кожної фотографії:

Casio EXILIM Zoom EX-Z250

Ergo DC 5353

Sony Ericsson C905

Як видно із прикладів 100% кропу, фотоапарат з меншою кількістю пікселів Ergo, дає більш чітку деталізацію, ніж камерофон, у якого пікселів на 3 мільйони більше. Проте, той же камерофон, при детальнішому розгляді, дає набагато менш якісну картинку, ніж фотоапарат, у якого пікселів не набагато більше (8 проти 9). Після цього прикладу можна знову задати запитання — що важливіше, розмір матриці, яку виробники не сильно афішують, чи кількість пікселів, якими останнім часом виробники фотоапаратів і тепер вже телефонів буквально таки міряються? Але задавати собі запитання про те, що важливіше — пікселі чи матриця — те ж саме, що запитувати, що в людському організмі важливіше — мозок, чи серце.

Але є інше цікаве запитання —  чи є сенс купувати камерофон з 8-ма мегапікселями за 800 у.о., що знімає так само (щоб не сказати гірше), як одна із найбільш недорогих (щоб не сказати дешевих) мильниць, вартістю менш 100 у.о.? І не кажіть мені, що жодна розсудлива людина не буде вибирати між фотоапаратом і телефоном. Кількість користувачів, що купують камерофон для того, щоб ним фотографувати велика, і до фотографічних можливостей свого телефону вони підходять цілком серйозно.

Ще декілька прикладів знімків в різних режимах:

Зйомка із спалахом

Casio EXILIM Zoom EX-Z250

Ergo DC 5353

Sony Ericsson C905

Режим макро

Casio EXILIM Zoom EX-Z250

Ergo DC 5353

Sony Ericsson C905

Об'єктив
до змісту

Основні характеристики об'єктива, у випадку із цифрокомпактами — це фокусні відстані. Об'єктиви мильниць прийнято вимірювати «кратністю зуму». Насправді, оскільки кратність зуму — поняття відносне, то й уявлення про характеристики об'єктива вона дає відносне.

Зовсім в іншому світлі представляються можливості об'єктивів, якщо судити з фокусних відстаней. Кратність зума - це максимальна фокусна відстань об'єктиву - поділена на мінімальну. У випадку з нашими піддослідними це 18.6 мм. поділене на 4.65 мм. (або 112:28 - еквівалент для для 35 мм камери) - дорівнює 4 в Casio, тому кратність зума у нього дорівнює чотирьом. В Ergo 18.3 мм поділене на 6.1 мм. (або 102:34) дорівнює 3 - отже кратність його зума дорівнює трьом.

Зум
до змісту

Фокусна відстань об'єктиву в ширококутному положенні й у теле-положенні (при зумуванні) безпосередньо впливають на кут огляду об'єктива. Широкий кут — це мінімальна фокусна відстань (у випадку з нашими героями — 28 й 34 мм.).

Casio EXILIM Zoom EX-Z250

Ergo DC 5353

В Ergo у ширококутному положенні фокусне відстані трохи більший, тому кут огляду в нього менший, ніж в Casio.

При зумуванні фокусна відстань збільшується, а кут огляду, відповідно, зменшується. На фотографіях наведено приклади максимального оптичного зуму й максимального цифрового.

Максимальний оптичний зум

Casio EXILIM Zoom EX-Z250

Ergo DC 5353

Максимальний цифровий зум

Casio EXILIM Zoom EX-Z250

Ergo DC 5353

Незважаючи на те, що цифровий зум є всього лише ілюзією того, що знімок зроблено з більшим збільшенням, оскільки ця функція фактично дозволяє записати не весь кадр, а тільки його центральну частину. Проте, він має право на існування вже хоча б тому, що не потрібно користуватися редакторами зображень для того, щоб від картинки «відрізати зайве».

Діапазон фокусування
до змісту

Далі перейдемо до пункту «діапазон фокусування». Не часто можна зустріти подібний пункт в описі технічних характеристик фотоапарата, однак він несе в собі дуже корисну інформацію. Для гарного макро у фотоапарата повинна бути якомога менша мінімальна дистанція фокусування. Якщо наближати об'єкт зйомки до об'єктива (або навпаки), то на якійсь відстані він просто відмовиться фокусуватися. Тобто сфотографувати при цьому можна, але фокус на знімку якщо й буде, то не там де повинен був бути. Мінімальну дистанцію фокусування, як правило, позначають відстанню фокусування в режимі макро. На прикладі наших піддослідних, в Ergo мінімальна дистанція фокусування становить 5 см., а в Casio — 15 см. Яке макро робить кожен з них, можна побачити на прикладі фотографій.

Casio EXILIM Zoom EX-Z250

Ergo DC 5353

Як бачимо, завдяки меншій мінімальній дистанції фокусування, в Ergo макро значно більш схоже на макро, ніж в Casio. Звичайно, якщо постаратися, то, поєднавши макрозйомку із зумуванням, в Casio можна домогтися зменшення мінімальної фокусної відстані, оскільки, як бачимо з характеристик, у телеположенні він може сфокусуватися з 5 см.

Casio EXILIM Zoom EX-Z250

Ergo DC 5353

Casio EXILIM Zoom EX-Z250

Ergo DC 5353

Стабілізація
до змісту

Стабілізація зображення — це технологія, що з недавнього часу застосовується у фотоапаратах, що механічно компенсує рух камери для запобігання змазування зображення, якщо фотографувати без спалаху при недостатньому освітленні. Технологія досить корисна й у різних фотоапаратах базується на різних принципах. У деяких фотоапаратах застосовується оптична стабілізація (коли в об'єктиві перебуває стабілізуючий елемент), у деяких — матрична (матриця закріплена на рухливій платформі), іноді обидві технології реалізовані у фотоапараті разом, і користувач може сам вибрати в який момент вибрати ту, або іншу стабілізацію. Крім того, існує ще й такий вид стабілізації, як електронна стабілізація. Вона набагато дешевше, ніж перші два види й, відповідно менш якісна. 

У випадку з нашими головними героями, стабілізація є тільки в Casio. Причому стабілізація оптична, але у вигляді багатства налаштувань (а добре це, чи погано — ми обговоримо трохи пізніше), складається враження, що видів стабілізації у фотоапараті кілька.

 

У налаштуваннях меню «Стабілізація», є пункт «Оптичний стабілізатор», покликаний врятувати зображення у випадку, коли рухається камера. А стабілізація, що ховається за назвою «Рух об'єкта зйомки», насправді не зовсім те, що є стабілізацією, оскільки під час вибору такого режиму камера тільки збільшить світлочутливість матриці, щоб зробити знімок на більш короткій витримці й уникнути, таким чином, змазування. Ну що ж, теж вихід. Хоча, у більшості камер для подібних знімків можна просто поставити режим «спорт» і результат буде таким же.

Casio EXILIM Zoom EX-Z250  

Максимальний цифровий зум без стабілізації

Максимальний цифровий зум зі стабілізацією

Світлосила
до змісту

Крім того, важливою характеристикою об'єктива є критерій світлосили. Як ми вже писали в розділі про діафрагму в попередньому матеріалі, чим більший відносний отвір об'єктива фотоапарата під час зйомки – тим менша глибина різкості. Маленька глибина різкості доцільна під час зйомки портретів, коли на передньому плані портретований, а на задньому плані – красиво розмите тло. Для одержання відкритої діафрагми під час  зйомки людей у компактних фотоапаратах досить використовувати режим «портрет» для того, щоб камера встановила максимально відкриту діафрагму. Але, з врахуванням того, що в цифромильницях зазвичай використовуються дуже маленькі матриці, то й малої глибини різкості навіть на максимально відкритій діафрагмі досягти неможливо (про залежність глибини різкості від розміру матриці ми згадували тут). Тому різниця у світлосилі об'єктивів наших героїв хоч і є  F=2.6 в Casio й F=2.8 в Ergo, але вона несуттєва.

Спалах
до змісту

Спалах — це дуже своєрідний елемент у цифрових компактних камерах. Його необхідність безперечна. Але спалах не завжди потрібен й не завжди, а якщо й потрібна, то не завжди в тій кількості, у якій її пропонує фотоапарат. Під час вибору цифрокомпакта варто звернути увагу на функцію регулювання спалаху. У нашому випадку ця функція фактично відсутня в Ergo. Номінально регулювати потужність спалаху можна, причому передбачено навіть кілька позицій регулювання, але фактично, фотографії під час використання навіть мінімального спалаху під час зйомки із близької відстані виходять дуже пересвічені.

Casio EXILIM Zoom EX-Z250

Ergo DC 5353

Меню й настроювання
до змісту

Є гарний вислів в російському фольклорі. «Чорт ногу зломить». Отож на сьогоднішній день, чим дорожчий фотоапарат, тим більша ймовірність того, що в його налаштуваннях ногу поламає не тільки чорт. Якимось хитрим чином, виробникам вдається максимально ускладнити процес вибору налаштувань, які, у свою чергу, покликані максимально спростити процес зйомки. Взяти, знову ж, героїв нашого сьогоднішнього матеріалу.

Ergo DC 5353 при своїй мінімальній ціні пропонує і мінімальну кількість налаштувань — але, налаштувань найбільш потрібних і максимально зручно розкиданих по гарячих клавішах. На тильному боці корпуса поруч із дисплеєм розташувалися клавіша регулювання зумування, кнопка доступу до галереї знімків, кнопка корекції експозиції, вона ж кошик для видалення фотографій, а так само кнопка меню, обрамлена кнопками швидкого доступу до режиму макро, автоспуску й регулювання спалаху. Все дуже просто й зручно.

У меню апарата доступні налаштування формату, якості, різкості, насиченості й тонування (негатив, сепія, ч\б). Вибір режиму пропонує авто, спорт, ніч, портрет, ландшафт (пейзаж) та контрове світло.

 
 
 

Якщо подивитися на тильний бік Casio EXILIM Zoom EX-Z250, то з першого погляду стає зрозуміла функція 50% кнопок. Інші або не підписані, або підписані якось по-своєму і яку функцію вони виконують, стане зрозуміло тільки після детального вивчення меню й налаштувань.

А в налаштуваннях і меню теж все не так просто. Адже користувач повинен розуміти, за що він заплатив 300 у.о. Очевидно адже, що чим заплутаніше меню — тим, виходить, серйозніша техніка. Тому режимів спалаху тут аж чотири (посилена, середня, soft і із запобіганням «червоних очей»). Кілька автофокусів (розрахованих на усміхнену людину, що рухається, машину й людину, що рухається, якщо судити по іконках, кілька функцій розпізнавання облич (з вибором пріоритету, зйомки сім'ї й окремих налаштувань) і кілька режимів стабілізації, (про кілька з них ми вже згадали).

 

Крім уже перерахованих налаштувань, під окремою кнопкою (BS — BESTSHOT) в Casio передбачена можливість вибору одного з безлічі режимів — портрет, пейзаж, діти й т.д. Насправді, подібне багатство режимів й «зручність» налаштувань свідчить тільки про те, що користувач буде захоплено їх використовувати протягом першого тижня користування фотоапаратом. Потім визначить для себе кілька найкращих режимів і кілька років буде користуватися тільки ними, а про інші й не згадуватиме. Але, тут теж є своя принадність — ілюзія того, що в користувача просто таки величезний вибір, а значить – велике поле для творчості.

 
 
 

Мораль цієї байки
до змісту

Сподіваюся, на прикладі цих двох моделей Вам буде легше зорієнтуватися в розмаїтті компактної фототехніки, представленої на сьогоднішній день на українському ринку. Нагадаю тільки, що перед тим, як зробити остаточний вибір вбік одного із претендентів, глянути ще варто на характеристики дисплея (справа смаку) і комплектацію, для того, щоб з'ясувати, що ще доведеться придбати додатково. Оскільки не всі апарати комплектуються власним акумулятором і зарядним пристроєм, і практично до всіх цифрокомпактів карту пам'яті необхідно купувати додатково. Тому що навіть якщо карта пам'яті в комплекті й передбачена, то вона розрахована на дуже малу кількість знімків і призначена, переважно, для тестування. У випадку з нашими сьогоднішніми героями, в Casio передбачений акумулятор і зарядний пристрій, а Ergo іде в комплекті із чохлом, що теж є досить необхідним атрибутом.

Casio EXILIM Zoom EX-Z250  

Ergo DC 5353

Ну що ж, от, ніби й усе, що стосується основних моментів, на які варто звернути увагу під час вибору компактного цифрового фотоапарата. На завершення цього експериментального передноворічного огляду підведемо деякі підсумки, відносно можливостей наших сьогоднішніх героїв. Якщо судити за якістю фотографій, то за винятком «макро» перемогу можна присудити Casio. Якщо судити виходячи зі співвідношення ціна\якість, то тут Ergo вище всяких похвал. Недоліки є й в одного, і в іншого. В Casio — це занадто заплутані налаштування й меню. В Ergo — це недоліки роботи спалаху під час зйомці із близької відстані. Проте, ми й не планували порівнювати ці два продукти, оскільки кожен з них орієнтований на свого споживача. Ergo стане відмінним подарунком до Нового Року для дитини, або для бабусі з дідусем, а Casio згодиться в будь-якій сім'ї в якості універсального цифрокомпакта.

Редакція мАбили висловлює подяку компанії Юг-Контракт за наданні на тестування фотоапарати. 

Джерело: Мабіла
Автор: Анастасія Різоль
Коментарі
ADK 25.12.2008 21:03

Как правило, статью читают вначале (о чем) и в конце (выводы). Если появился интерес читают внутри. Читаем вначале НЕДОРОГОЙ - Casio EXILIM Zoom EX-Z250 (2224,00 ... 2 421,90 грн) и Sony Ericsson C905 (4160,00 ... 4879,00 грн). Неплохое начало:) Далее ХОРОШИЙ - Еrgo("... ранее известная как ТМ UFO..." DC 5353 (560,00 ... 783,00 грн). ВСЁ в первом абзаце становится понятным вот он недорогой и хороший Еrgo:) Вариантов просто не оставили. Далее можно не читать (так и есть, в выводах -"то здесь Ergo выше всяких похвал" (с)Анастасия Ризоль). Хочется спросить ПОЧЕМУ С905, если "INNOV8 — самое функциональное решение на сегодняшний день..."?(с) Евгения Диц, почему, например не PowerShot A590 IS (1200.00 грн.)? "Уважаемый редактор, может лучше про"(с) грейдеры и траншеекопатели, которые тоже, как бы мобильная техника?


ryzol 26.12.2008 15:28

Если читаете между строк - то не стоит путать то, что вы там вычитали с тем, что вы бы там хотели вычитать)

Во-первых нигде в тексте эпитеты НЕДОРОГОЙ и ХОРОШИЙ не стоят рядом с Casio EXILIM Zoom EX-Z250, Sony Ericsson C905 и Еrgo DC 5353.
Во-вторых, эти фотоаппараты взяты в качестве примеров для более наглядной иллюстрации самых значимых функций камер:
"Ниже приведена таблица, каждый критерий из которой мы рассмотрим в дальнейшем, с подробным объяснением существенных и не очень существенных функций."

Во-вторых, Еrgo - "выше всяких похвал" в соотношении цена-качество, если читаете только начало и конец статьи, то будьте добры, хотя бы предложения целиком прочитывать:)

В-третьих, С905 потому, что была возможность сравнить работу трех девайсов в режиме реального времени - то есть сфотографировать один и тот же объект тремя устройствами с промежутком во времени в несколько секунд. а это, как вы понимаете, означает, что фотографии сделаны при абсолютно одинаковых условиях. а INNOV8 на тот момент не был доступен.

В-четвертых, цены вы тут зря привели в качестве "о_О" примера, поскольку вы сами, наверное, знаете, что сейчас происходит с курсом доллара. а цены на всю технику пляшут как раз оттуда. Хотя, это наверное мое же упущение, поскольку стоимости в у.е. выглядели бы куда более адекватно.

В-пятых, "почему, например не PowerShot A590 IS (1200.00 грн.)"? потому, что Canon - один из самых раскрученных брендов. а в данном материале одной из основных идей было утверждение о том, что "при покупке любой техники, вы почти на сто процентов можете быть уверены в том, что, приобретая устройство с такими же характеристиками как у именитого конкурента, вы за меньше деньги получите товар ничуть не хуже".

И, кстати сказать - по качеству фотографий этот касио ничем не хуже павершотов, говорю Вам это как пользователь А610-го.


Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100