Мабіла Мабіла.Маркет Мабіла.Медіа Мабіла.Форум Мабіла.Софт Мабіла.Енциклопедія Мабіла.MMS Мабіла.Пошта
Мабіла.Медіа
П`ятниця, 27 листопада 2020 Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

Мабіла.Медіа / Статті / Цифрові фото-відеокамери / Цифрові камери: цифрокомпакт vs зеркалка - навіщо платити більше?

Новини


Статті


Програмне забезпечення
Дослідження
Техноманія
Цифрові фото-відеокамери
Аналітика
Репортажі
VIP-інтерв'ю
Колонка редактора

Огляди


Експорт
RSS
Підписка на новини
Підписка на новини
Add to Google
Жовтень, 2008 р.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Цифрові камери: цифрокомпакт vs зеркалка - навіщо платити більше?

Этот материал на русском языке
Коментарі 29.10.2008

Існує думка, що коли ви хочете знімати красиво, точніше, якщо ви хочете, щоб ваша камера кожним спуском затвора створювала шедевр, вам неодмінно потрібна серйозна техніка, а точніше - дзеркальна камера. Ноги в цих чуток ростуть, очевидно, з того факту, що професіонали в галузі фотографії, або художньої, або репортажної, використовують винятково «серйозну» техніку, під якою найчастіше маються на увазі дзеркальні камери.

zerkalo

З появою недорогих дзеркальних камер у середньому ціновому сегменті, кількість користувачів таких збільшилося в рази. Протягом останніх кількох років ринок дзеркальних камер зростає на 30% щорічно. І все-таки, що такого чарівного і привабливого в дзеркальних камерах, крім поголосу, суворого зовнішнього вигляду й солідної вартості? Чи потрібно чи обмежувати свій вибір рамками компактних цифрових камер (цифрокомпактів), чи ж варто затягти ремінь, запастися терпінням і збирати на дзеркальну камеру?

У цьому матеріалі ми саме й розглянемо основні розходження між компактними й дзеркальними цифровими камерами й спробуємо максимально повно сформулювати відповідь на запитання - чи варта шкірка вичинки?

Матриця

Найважливіше під час вибору фотоапарата - це визначитися навіть не з фінансовими можливостями, а, в першу чергу, із цілями, для яких потрібен фотоапарат. А їх може бути безліч. Ми не будемо вдаватися в перерахування всіх можливих варіантів, наприклад, якщо вам потрібен девайс для подорожей і щоб завжди під рукою - то вам потрібен компактний апарат - це й без зайвих міркувань очевидно. Цим матеріалом ми хочемо розкрити суть об'єкта - тобто фотоапарата як такого, його можливостей, вартості й того, як останній фактор пов'язаний з першими двома. Справа в тому, що не завжди вартість пристрою говорить про його якість. І навіть не гора характеристик у підсумку впливає на якість зображення, яке ви одержите в результаті. Насправді відбиток зображення можна одержати за допомогою світлонепроникного ящика з отвором в одній зі стінок і шматочком білого паперу на протилежній стінці (камера-обскура).

Camera_obscura.jpgТаку найпростішу камеру можна створити навіть у домашніх умовах хоч із сірникової коробки. Суть цього прикладу полягає в тому, що створення фотографії, як на плівці, так і на цифровій матриці жодним чином не залежить від безлічі технічних премудростей і прехитростей, якими наділяють камери  виробники. Всі ці додаткові опції не є догмою й необхідністю для фотоапаратів, вони лише покликані спростити процес і практично не впливають на результат. Тому що результат - точніше кожен конкретний знімок залежить лише від кількох простих факторів. Від розміру матриці фотокамери і якості об'єктива. У випадку із цифрокомпактом ви одержуєте один-єдиний універсальний об'єктив без можливості його заміни. Це перша важлива відмінність компакта від зеркалки. Друга важлива відмінність - це розмір матриці. Найчастіше її позначають відношенням розміру  матриці конкретного пристрою до розміру 35 мм. плівки (наприклад, 1\3.2" або 3.2"), оскільки плівка зі співвідношенням сторін 24х36 мм. є свого роду стандартом у фотографії. Умовно  кроп-фактор плівки дорівнює одиниці (Kf = 1), тому що її розмір береться за еталон. Кроп-фактор - це відношення  розміру кадра цифрової камери до еталонного розміру кадру плівки. Таким чином, коли в характеристиках камери ви бачите таке відносне число (3.2", 2.7", 1.8"), потрібно знати, що чим воно менше, точніше, чим воно ближче до одиниці, тим матриця в пристрої більша. І це один з найважливіших критеріїв, яким сьогодні варто керуватися під час вибору цифрокомпакта. Якщо ви ще не знаєте, що вам потрібно від фотоапарата, що в ньому має бути, а що не обов'язково, то дивіться на розмір матриці, вибирайте той пристрій де фізичні розміри сенсора більші, і ви не помилитесь.


Розмір матриць сучасних дзеркалок середнього й високого цінового сегмента має кроп-фактор 1.53-1.59" (не плутати з дюймами) відповідно до малюнка. Висновки про їхні фізичні розміри можна зробити так само з ілюстрації.

За рахунок різниці в розмірі матриці зображення на компактах завжди виходять більше різкими. Глибина різкості при однакових діафрагмах і фокусних відстанях на дзеркалці завжди буде менше, ніж на компакті. У цьому й полягає важлива відмінність цих двох класів камер. Дзеркальна камера під час використання із правильним об'єктивом може дати дуже гарний малюнок з гарним боке (розмиття зони поза зоною різкості), чого в компакті домогтися можна, але складно. А компакт може забезпечити фотографії максимальною різкістю й деталізацією в тих умовах, у яких середньої якості об'єктив на дзеркалці буде милити, і видавати нечітку картинку. Однак підбір об'єктивів до дзеркальної камери - це окрема, дуже важлива й дуже трудомістка тема, яку ми розглянемо в подальших наших публікаціях.

Пікселі

pixssНаступний фактор, на який найчастіше роблять акцент виробники - це кількість пікселів (чутливих елементів) матриці. Однак він є вирішальним далеко не в питанні якості зображення, а, на жаль, винятково в питанні вартості пристрою. Такий собі маркетинговий хід, розрахований на користувачів, які завдяки тим же маркетологам свято вірять у те, що чим більше пікселів, тим краще якість зображення. Однак, якщо взяти два фотоапарати з однаковим розміром матриці й з різною кількістю пікселів, то різниці в фотографіях ви не побачите, тому що її немає. Різниця буде проявлятися тільки в максимальній роздільній здатності знімка. Ресурсу 5-ти мегапіксельної матриці (роздільною здатністю 2592х1944 пікселів) цілком вистачить для друку знімка формату А4. А для друку фотографій 10х15 цілком вистачить й 3-х мегапіксельної камери (з максимальною роздільною здатністю 2048х1536 пікселів). А от якщо взяти дві камери з однаковою кількістю пікселів і різним розміром матриць, то більш якісні знімки, як не важко здогадатися, буде робити камера з більшим розміром сенсора. Чим більший фізичний розмір матриці (з тією ж кількістю світлочутливих елементів), тим більший розмір, динамічний діапазон і стійкість до шумів кожного пікселя. Отже, я думаю, ситуацію з мегапікселями ми трохи прояснили, тепер перейдемо до останнього етапу нашого сьогоднішнього матеріалу. І, поговоримо, нарешті, про той елемент, завдяки якому дзеркальні камери одержали свою назву.

Дзеркало

kompaktСуть дзеркала в цифровій камері полягає в тому, що воно, розташовуючись між матрицею й об'єктивом, направляє світловий потік від об'єктива камери у видошукач, таким чином, дзеркало служить аж ніяк не для поліпшення якості знімків, оскільки ніякого відношення не має до формування зображення. Дзеркало - це механізм, за допомогою якого ви, дивлячись у видошукач, маєте можливість компонувати в кадрі інформацію, яку ви хочете запам'ятати на знімку. Під час зйомки, при відкритті затвора, дзеркало, що закриває його, піднімається й пропускає світло на матрицю. Така конструкція займає дуже багато місця, а тому абсолютно незастосовна в компактних цифровиках.

Маленький ліричний відступ

Але не варто думати, що дзеркалка - це винятково недешева цифрова камера. Насправді із дзеркалками знайомі ми всі, причому із самого дитинства. Ті самі чорно-білі, а потім і кольорові знімки, де ми лежимо в пелюшках, або взимку, закутані в шубу й шарф, їдемо на санчатах, або йдемо перший раз у перший клас - фотографії, зроблені нашими батьками - це все було знято на найбільш популярну радянську дзеркальну камеру «Зеніт».

zenit І донині можна зустріти фанатів, які не гребують цим раритетним фотоапаратом - і правильно роблять. Тому що при правильному використанні, цей дідок може втерти ніс не тільки цифромильницям, а й більшості цифродзеркалок. Однак ми відхилилися від основного курсу. Словом, всім нам давно знайомий «Зеніт» - це теж дзеркалка, тільки плівкова. Але сама фотографічна суть у цьому апараті така ж, як і в сучасних цифрових дзеркальних апаратах. Тільки от зараз фотоапарати оснащені безліччю допоміжних електронних функцій, які покликані максимально спростити процес фотозйомки, і, у підсумку, найчастіше від користувача не потрібно зовсім нічого, крім натискання на кнопку спуска затвора. Сьогодні тільки в просунутих цифрокомпактах є режими ручних налаштувань, а в цифромильничках їх немає й поготів. Камера робить все сама. З одного боку, це зручно. Від фотографа залежить тільки те, як будуть розташовуватися об'єкти в кадрі, і як на них буде падати світло. Та й то, найчастіше автоматичний спалах взагалі нівелює всякий натяк на «світло» у розумінні фотографії як «світломалюнку». А з іншого боку, за наявності ручних налаштувань і мінімального прагнення розібратися в основах і керувати процесом зйомки, можна контролювати, і в значною мірою поліпшити результат.

Мораль

Як бачите, для того щоб робити гарні знімки, вам не обов'язково потрібна дзеркалка й матриця з десятьма мільйонами пікселів. Рецепт простий, якщо вам потрібен фотоапарат «завжди в кишені» і фотографії ви друкуєте не більше, ніж 10х15 см. - то вам цілком підійде мильниця вартістю від 100 до 300 у.о. Якщо ви все-таки хочете навчитися знімати красиво й розібратися в основах зйомки, зрозуміти що таке діафрагма й витримка, навіщо фотографувати без спалаху, як знімати гарні портрети й нічні пейзажі, але при цьому вам дзеркалка не підходить просто з міркувань ціни й габаритів, то категорія так званих просунутих цифрокомпактів - це саме для вас. Й обійдеться вам такий апарат не дорожче 500 у.о. А дзеркалку варто купувати тільки в одному-єдиному випадку: якщо ні про що, крім дзеркальної камери, ви й думати не можете, тоді це дійсно те, що вам потрібно.

Джерело: Мабіла
Автор: Анастасія Різоль
Коментарі
A69 29.10.2008 14:45

К сожалению, не затронута тема "фотоаппарата" в телефоне.
Фраза: "Но не стоит полагать, что зеркалка - это исключительно недешевая цифровая камера." сначала вызывает ощущение, что автор "держит читателя за идиота". Может следовало рассказать, зачем вообще создавали зеркалки?
Напомню, чрезвычайно популярный в узких кругах сайт:
http://www.afanas.ru/video/index.htm всем детишкам для общего развития рекомендуется.


Anastasy 29.10.2008 15:27

простие, ничьи чувства задеть не хотела, просто поскольку мАбила не совсем в фототематике, материал должен быть ориентирован на максимально широкую аудиторию.

тему фотоаппаратов в мобилке затронем в дальнейшем, это ведь только начало)


Ви хочете залишити коментар?
Тільки зареєстровані й авторизовані користувачі можуть залишати коментарі
Зареєструйте «Мабіла.Паспорт» або авторизуйтесь, якщо Ви вже зареєстровані.
Этот материал на русском языке Підписатися RSS
Якщо у вас є зауваження, доповнення, побажання, або ви виявили неточність у цьому матеріалі — повідомте редакцію.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Пошук
 

Останні новини

Актуальні теми

Мабила.Маркет.Рейтинг

Рейтинг мобильных телефонов по версии торговой системы «Мабила.Маркет»

1.

Про проект · Зворотній зв`язок · Експорт новин · Архів новин · Підписка на новини · Правова інформація

Русскоязычная версия |  Україномовна версія 

© «Мабіла», 2006—2011.
Усі права захищено.

bigmir)net TOP 100